poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 4 z 13 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Autor RE: Kolaboranci
woody
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 12
Miejscowość: Bonin
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 25.08.2008 23:20
Nie orientuję się, za mało mnie tu. Jednak kolaboracja kojarzy się źle tylko w ujęciu historycznym. Może za długo nie było mnie w Polsce, ale dla mnie to słowo ma obecnie bardzo pozytywny wydźwięk - współpraca by coś razem osiągnąć. A brak Magdy i takich jak ona na PP to bardzo duża strata.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
ka21k
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1
Miejscowość: Leicester
Data rejestracji: 20.08.08
Dodane dnia 22.08.2008 11:33
przeczytałem pierwsze dwie i ostatnią stronę tego tematu.
Powstaje coś i upada w dwie moje minuty ciągnąc za sobą ludzi którzy chcieli dobrze. Jaka szkoda, a potrzebujących pomocy nie ubywa.


Bardziej opłaca się nic nie robić w pracy niż w domu :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 26.07.2008 23:21
-



Edytowane przez konto usunięte 10 dnia 17.11.2008 22:48
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 25.07.2008 14:47
paweł jeszcze Ci sie nie znudziło?
osiągnąłeś cel - nie ma nas na PP o co jeszcze Ci chodzi? :)
mało?
lżenie kogokolwiek poezji nie pomoże, zło, o którym piszesz stało się również przez Ciebie, ale zdaje się tego nie dostrzegasz
nie dziwi mnie to
nie dziwi mnie już żadne wredne i obelżywe słowo na tym portalu
o mnie powiedziano już tu wszystko, co najzabawniejsze zrobiły to osoby, które mnie w ogóle nie znają
i TY doskonale wiesz pawle o czym teraz mówię
wiesz to lepiej niż inni
moje wiersze i moje konto istnieją tu do końca 2009r potem znikną
miłej zabawy
cudzym kosztem
jak zawsze maleństwa
em
Edytowane przez magda gałkowska dnia 25.07.2008 14:48
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
woody
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 12
Miejscowość: Bonin
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 23.07.2008 20:43
wszystko co w komentarzu jest powinno dotyczyć tekstu. nawet jeżeli komentarz jest dosadny, autor powinien z niego wyciągać wnioski na temat tekstu, nie swojej osoby. podoba mi się ta idea kolaboracji. wielu z nas nie ma wyczucia i/lub wiedzy by rzetelnie komentować. innym się nie chce. tym bardziej należy docenić, że są osoby które komentują prawdziwie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: hejka...
muki
Użytkownik

Postów: 45
Miejscowość: punkt na Ziemi
Data rejestracji: 14.07.08
Dodane dnia 22.07.2008 20:52
Świetnie Paweł, że poruszyłeś ten temat. Właśnie ,jestem tu od niedawna zalogowana , chociaż juz wcześniej bywałam na tym portalu.Zawsze były to wizyty krótkie, ja nazywałam je " wizyty jednego wiersza. Bo i taki tez miały charakter.. Zauważyłam już wtedy że jeden drugiemu dziękował na zasadzie jak ty mi to ja tobie dobra recenzję napiszę. Wiesz , ja wcześniej nie zwracałam na to uwagi , ale mi już wtedy rzuciły się one w oczy.
Piszę bo dziś i mi trafił się taki przypadek , że miałam atak na swoją recenzję, ale mi to ................... zwisa i powiewa:))
Masz rację ludzie nie lubią czytac krytycznych recenzji na swoje wiersze. A szkoda:((
Krytyczne recenzje spotykają się z gniewem ,oburzeniem i wręcz wylaniem jakiś żali.
Nie samymi słodkimi recenzjami krytyka jest nasycona !

Pozdrawiam ... muki ...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
Rafał B
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Neverland
Data rejestracji: 16.08.07
Dodane dnia 04.05.2008 16:04
Ućko - pozdrawiam i życzę miłego popołudnia :)
ampm :DDDDDD
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 04.05.2008 16:01
ampm - :)
że też Wam chce się jeszcze bić tę pianę, jest tyle ciekawszych rzeczy do roboty
pozdrawiam



http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
Ućko
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 41
Miejscowość: Świrwice Stare
Data rejestracji: 03.04.08
Dodane dnia 04.05.2008 16:00
:):):)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
ampm
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 40
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 04.05.2008 15:57
Dla upuszczenia ciśnienia, wykorzystując podział zarysowany przez Ućko:

Z pamiętnika internetowego poety tradycyjnego:
Znów zbyt późno wysunąłem się z objęć Morfeusza. Już Eos Różanopalca upudrowała Kopułę Nieboskłonu i Jutrznia przeminęła dwa pacierze temu (muszę sprawdzić jak się nastawia budzenie w klepsydrze). Swym żarliwym tchnieniem rozpuściłem Szklaną Taflę Lodu w błękitniejącej miednicy. Obmyłem z twarzy lepką pajęczynę Snu i miałem sięgać po napędzany żaglami mój przenośny, tfu ! komputer (muszę wymyślić lepszą nazwę), gdy wtem... Już miałem przeczytać te szarpiące mą krwawiącą Duszę komentarze do ostatniego wiersza, gdy...O święty Dominiku! dzięki Ci! Dostrzegłem, że na mym przenośnym, tfu ! komputerze majaczy znaczek- nadgryzione jabłko! O biada... Jabłko, Drzewo Wiadomości, Grzech Pierworodny! Grzech ! Apage!!!

Z pamiętnika internetowego poety awangardowego:
Z-NóW, oh! shit. Agonia <///>AGAIN!! ~ ~ lit-O-ści WSZYstko juszszszsz byłO! MaszyNOWY KAKtus KUtas. Niechce misię Misie MIsie bumtarara, bumtarara! Jedna wielka zapadnia plazmowej dziwki, jedna wielka zapadnia plazmowej dziwki, jedna wielka...
trzy godziny później:
Ale o so choziii? (trzeba było słuchać Wściekłego Kapsloka i nie wciągać proszku do prania, bo podobno wybiela szare komórki. QR.N.A. ! Ale się na niego wpieniłem !)

Z pamiętnika internetowego poety hermetycznego:
Znów nic nie zrozumieli. Jak mam im wytłumaczyć, że gdy piszę trzy kilo ziemniaków to chodzi mi o ból egzystencji?! A to przecież banalne: ziemniaki- ziemia- matka- poród- ból, oczywiście- egzystencji ! Jak można tego nie dostrzec, pewnie udają, bo mnie nie lubią (mogłem postawić kolejkę na ostatnim slamie!). Jak napisałem jawohl kursywą to przecież chodziło mi o heideggerowskie jestestwo, nikt nie załapał. Ale wierność własnej mitologii wymaga poświęceń- jak wtedy, gdy na ślubie na pytanie czy bierzesz ją sobie za żonę ? odpowiedziałem: trzy smugi odrzutowców. I teraz jestem sam, a przecież tydzień wcześniej, gdy kupowałem doładowanie do tak-taka na niebie widziałem trzy samoloty! To takie oczywiste. Ale gdy ostatnio w osiedlowym zieleniaku poprosiłem o trzy kilo ziemniaków to dostałem czwarty tom dzieł zebranych Sartre'a. Jednak ktoś mnie rozumie!
http://republika.pl/ampm Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
Ućko
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 41
Miejscowość: Świrwice Stare
Data rejestracji: 03.04.08
Dodane dnia 04.05.2008 15:43
- nie, nie do Pana (!)
Moje rozważania były teoretyczne i nie miałem w nich raczej nikogo konkretnego na myśli,a jedynie pewną zauważoną sytuację.
I to już wszystko.
Dziękuję i życzę również wszystkiego co najlepsze.
Edytowane przez Ućko dnia 04.05.2008 15:56
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
Rafał B
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Neverland
Data rejestracji: 16.08.07
Dodane dnia 04.05.2008 15:18
Gracjana

ale ta propozycja też nie ma większego sensu. Ok, mam listę użytkowników od A do Z - więc wchodzę, sprawdzam czy ostatnim wierszem użytkownika XY nie jest przypadkiem wiersz 'ABC' którego autor został zakodowany - i już wiem. Więc po co to kodowanie?

Myślę, że z tymi zdawkowymi komentarzami nie zostałem zrozumiany. Komentarz typu 'ho, ho, co za wiersz' miałby na celu odkodowanie nicka autora, a potem - w zależności od tego, czy komentator lubi autora, czy nie - komentarz zostałby już dokładnie 'ukierunkowany przez odpowiednie pryzmaty' :) a nie wklejony jako jedyny.

Zgadzam się w stu procentach, że takie komentarze byłby najprawdopodobniej bardziej wiarygodne pod warunkiem, że wszystkie zasady byłyby przestrzegane. Ale pomyśl, Gracjano - sposobów na obejście tego jest bez liku. Wystarczy chwilę pomyśleć :) Tak więc po namyśle - dobry pomysł, ciekawy - gdyby wszystkie zasady były przestrzegane. Choć - jak wspomniałem wcześniej - pojawiłoby się kilka, jak dla mnie sporych i irytujących utrudnień - na przykład to, o którym pisałem wcześniej. A Twój pomysł rozwiązania tego problemu niestety nie sprawdziłby się - pisałem dlaczego.

Ako

ale ja to podałem jako przykład 'niekompatybilności' osobowości z napisanymi wierszami. Dobrze, podam inny: ktoś, kto pisze ckliwe, łagodne i łzawe wiersze niekoniecznie musi być taki w życiu. Jego zachowanie na codzień może się diametralnie różnić od jego wirtualnego zachowania i od atmosfery jego wierszy. Przykładowo taki ktoś może być agresywnym i wybuchowym osobnikiem. Mieć na przykład osobowość choleryka.


Ućko

dziwne, mam wrażenie, że te wszystkie tezy o zapluciu, pieniactwie, kompleksach, zacietrzewieniu, itd są skierowane do mnie. Albo między innymi do mnie. Ale może mam takie wrażenie, może się mylę. Proszę mi więc krótko odpowiedzieć:
-tak, do Pana. (wtedy ustosunkuję się)
-nie, nie do Pana (wtedy nie będzie sprawy, pozdrowię i będę życzyć miłego popołudnia)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
kotkonia
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: poznan
Data rejestracji: 22.11.07
Dodane dnia 04.05.2008 13:36
Rozumiem, sprawdzę w komentarzach.Podrawiam i również życzę miłego dnia.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 04.05.2008 13:34
-



Edytowane przez konto usunięte 10 dnia 17.11.2008 22:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 04.05.2008 13:33
-



Edytowane przez konto usunięte 10 dnia 17.11.2008 22:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 04.05.2008 13:32
-



Edytowane przez konto usunięte 10 dnia 17.11.2008 22:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 04.05.2008 13:32
No i dobrze, tylko akurat nie całkiem to była "prywatna" sprawa. I tyle.
Wystarczy przeczytać komentarze...
Dobrego dnia życzę, dziękując za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
kotkonia
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: poznan
Data rejestracji: 22.11.07
Dodane dnia 04.05.2008 13:27
"Nie ten poziom jakby... "czyj? Wypowiedziała sie pani po prostu nie na temat . Jeżeli otrzymuje pani listy na priv to tam należy kierowac swoje odpowiedzi . Zasłanianie sie"słowkiem" w rozmowie niewiele do niej wnosi. Byc może zbytni kolokwializm pani nie odpowiada, mnie natomiast nie dopowiada zbytni "paternalizm" pani stylu wypowiedzi. Zdobiący pani skroń wawrzyn nie upoważnia do tego typu językowych nadużyć. Podejmjąc temat"nienawiści" zastanowiłbym sie, czy nie okaże sie on "bronia obosieczną". Nie , nie zamierzam pani pouczać w żadnej kwestii.
Powtórzę: korespondencja prywatna na priv, a tu rozmawiamy o kolaboracji.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 04.05.2008 12:40
P . kotkonia, nie prowadzę żadnych prywatnych wojen ani też wojenek.
Niestety, na psychologii i nie tylko, zmna się p. bardzo mało.
Na poezji jeszcze mniej. Ale nie mnie oceniać, rzecz jasna. Skoro p.
Barbara wypisuje takie teksty, uważałam za stosowne się odezwać. Wciąż bowiem nie przeprosiła mnie ta pani za POMÓWIENIA, SIANIE INTRYG, I ZNIESŁAWIENIE MOJEGO DOBREGO IMIENIA NA TYM PORTALU. Jasne?
Chyba jasne jak słońce, dla mnie.
I proszę tutaj nie opowiadać , kiepską polszczyzną , co "straczy" (starczy to jest uwiąd, p. kotkonia...).
I to p. tutaj zaczyna jakieś niezdrowe konfabulacje o "nielubianych " autorach. I tyle.
Więc proszę mnie nie pouczać, bo nie ten poziom jakby...
Pozdrawiam, wciąż oczekując przeprosin za nazywanie mnie niewybrednymi słowami w listach na priv pp, osoby, która chciałaby tutaj świecić za przykład taktu i kultury osobistej....
Nadal twierdzę , że "nienawiść" to naprawdę choroba...
I tyle ode mnie.
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
kotkonia
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: poznan
Data rejestracji: 22.11.07
Dodane dnia 04.05.2008 11:30
Czy pani Fenrir mogłaby swoją wypowiedź poswiecić obowiązującemu tematowi, zamiast prowadzic prywatne wojenki , myląc przy okazji autora (starczy zdanie zamiast elaboratu, aby wszystkim przypomnieć, że nielubianego) z peelem, co jest przeciez blędem elementarnym ?
Na ile się znam na psychologii nienawiść jest uczuciem a nie postawą i jako taka wystepuje w wierszu Barbary. Nie jest przedstawiona jako wyznacznik idologii kształtowanej miejscem zamieszkania w poblizu lub oddaleniu od jakiegos pieknego City.
Co do kolaboracji , popieram ideę po przerobkach . Myslę , że to dobre wrsztaty.Moze zapraszac gości spoza PP?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 13 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66810234 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005