poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 25.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
by nigdy nie zaszło ...
Marionetka
Ti ti ta
Oczekiwać złota od p...
GENEZA BUNTU
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | WARTO PRZECZYTAĆ - POLECAM
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
Werbia Stanisławska
Użytkownik

Postów: 45
Data rejestracji: 03.09.07
Dodane dnia 27.11.2013 22:20
Dziękuję, Pani Anielo, za recenzję. Dzięki pracy nad i ze słowem nie tylko ja, ale również i lokalni duchowni docenili siłę obrazu; i stąd mój inny projekt - chyba o niebo trudniejszy,

szczegóły w przekopiowanych poniżej linkach:


http://www.eostroleka.pl/index.php?dzial=forum_dyskusyjne&id_t=1288
OSTROŁĘCKIE FORUM DYSKUSYJNE
szukaj użytkownicy rejestracja zaloguj
Obecny czas to 2013-11-27, 22:16:19
Forum (strona główna) » Forum Ogólne
» w sprawie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu w Ostrołęce Wyszukiwarka


Moderatorzy: apollo
Autor Wiadomość
Werbia


Płeć:
Dołączył: 25 Cze 2012
Wpisów: 4
Wysłany: 2013-11-26, 15:05:04

- Z ogromnym żalem i smutkiem przyznaję, że pomimo wielu prób, nie udało mi się nakłonić Prezydenta Miasta Ostrołęki, pana Janusza Kotowskiego, do podjęcia dialogu z Kościołem Instytucjonalnym w osobach księdza Zdzisława Grzegorczyka i księdza Marcina Walickego SAC na temat założenia w budynku byłej miejskiej pływalni muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu.

- Gdyby ktoś z Państwa znalazł inne, równie dobre, miejsce w Ostrołęce na muzeum poświęcone Bożemu Miłosierdziu lub mógł w jakiś inny sposób pomóc, bardzo proszę o kontakt lub komentarz, a przede wszystkim o modlitwę w intencji zaangażowanych w tę sprawę osób.

_________________
Wiesława Kurpiewska
do góry
Werbia


Płeć:
Dołączył: 25 Cze 2012
Wpisów: 4
Wysłany: 2013-11-27, 10:09:45

Proszę o wybaczenie tej uwagi, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ksiądz Grzegorczyk mógłby organizować wszystkie uroczystości państwowe z udziałem obecnych dygnitarzy z Urzędu Miasta Ostrołęki w Niewidzialnym Klasztorze.

:)

- Dzięki Bogu już taki istnieje: http://niewidzialnyklasztor.pl/

serdecznie zapraszam
_________________
Wiesława Kurpiewska
do góry


http://www.eostroleka.pl/index.php?dzial=forum_dyskusyjne&id_t=1287
OSTROŁĘCKIE FORUM DYSKUSYJNE
szukaj użytkownicy rejestracja zaloguj
Obecny czas to 2013-11-27, 22:05:21
Forum (strona główna) » Forum Ogólne
» Refleksja na zakończenie Roku Wiary: miało być muzeum, jest zdumienie Wyszukiwarka


Moderatorzy: apollo
Autor Wiadomość
Werbia


Płeć:
Dołączył: 25 Cze 2012
Wpisów: 4
Wysłany: 2013-11-23, 16:59:45

Jakiś czas temu zaproponowałam swojemu proboszczowi księdzu Marcinowi Walickiemu SAC utworzenie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu, ale że Księża Pallotyni nie mają w Ostrołęce ku takiej działalności przede wszystkim warunków lokalowych, w maju ubiegłego roku za pozwoleniem księdza proboszcza, poprosiłam prezydenta Miasta Ostrołęki, pana Janusza Kotowskiego o pomoc w utworzeniu muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu. W rozmowie, którą odbyłam z panem Januszem Kotowskim zapytałam o budynek na takie muzeum. Pan prezydent wydawał się być bardzo zainteresowany inicjatywą i obiecał zastanowić się nad możliwościami prawno-organizacyjnymi utworzenia w Ostrołęce takiej instytucji i udzielić na to moje pytanie odpowiedzi. Czas mijał, a odpowiedzi niestety nie było.

Rozejrzawszy się po Ostrołęce i miejskich pustostanach, doszłam do wniosku, że najlepszym miejscem na muzeum poświęcone Bożemu Miłosierdziu w Ostrołęce mógłby być budynek po starej miejskiej pływalni. Któregoś dania siadłam i napisałam więc pisemny wniosek o powołanie takiego muzeum w Ostrołęce. Z tej mojej korespondencji z Urzędem Miasta w Ostrołęce niestety nic nie wynikło. Próbowałam inicjatywą i utworzeniem takiego muzeum w ramach projektu zainteresować Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce r11; niestety również bezskutecznie. Do podjęcia działań na rzecz utworzenia w Ostrołęce muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu nie udało mi się również przekonać żadnej ze znanych mi w Ostrołęce organizacji pozarządowych.

Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej, ksiądz biskup Janusz Stepnowski zapoznawszy się z przebiegiem inicjatywy w sierpniu ubiegłego roku i ponownie w kwietniu bieżącego roku stwierdził, że w Diecezji Łomżyńskiej nie ma możliwości utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu ani fundacji na rzecz takiego muzeum. - Myślę, że taka sytuacja jest ewenementem na skalę krajową: Ostrołęka bowiem bardzo dobrze wypada w badaniach statystycznych Kościoła, jeśli chodzi o frekwencję wiernych na niedzielnych nabożeństwach i przystępujących do komunii podczas mszy świętej. r11; Czyżby to więc były tylko msze na zaliczenie i eucharystie na trawienie?

Przedwczoraj wstawiłam ogłoszenie na portal organizacji pozarządowych prośbę o pomoc organizacyjną r11; z nadzieją, że może ktoś jednak Panu Bogu, mnie i księżom pomoże. Nie mogę jednak oprzeć się zdumieniu, że nikomu w Ostrołęce katolickie muzeum jest niepotrzebne, i że przez ponad rok nie znalazłam tutaj poza księdzem Grzegorczykiem i księdzem Walickim SAC ani jednej osoby świeckiej chętnej do współpracy przy takim projekcie.

_________________
Wiesława Kurpiewska
do góry
Gość
176.109.51.156


Wysłany: 2013-11-24, 00:45:15

Projekt to fajny pomysł, tylko przystosowanie budynku jest bardzo kosztowne, szacunkowa wartość ????????? ciężko wyliczyć jakie to będą pieniądze
do góry
Werbia


Płeć:
Dołączył: 25 Cze 2012
Wpisów: 4
Wysłany: 2013-11-24, 09:10:45

Gość napisał(a):
Projekt to fajny pomysł, tylko przystosowanie budynku jest bardzo kosztowne, szacunkowa wartość ????????? ciężko wyliczyć jakie to będą pieniądze


Jest taka ładna pieśń religijna, która zaczyna się od słów: "Liczę ...": http://www.youtube.com/watch?v=pqplBqxazXE

- ale być może wciśnięcie tego budynku Kościołowi w ramach utraconego przez Bernardynów mienia, byłoby całkiem niezłym rozwiązaniem ekonomicznym dla budżetu miasta, ... ...
_________________
Wiesława Kurpiewska
do góry "



- Gdyby Poetycka brać mogła jakoś poprzeć tą moją lokalną inicjatywę, ... wszak na kogo dzisiaj Pan Bóg może liczyć, jeśli nie na poetów. I na kogo poeci mogą dzisiaj liczyć, jeśli nie na Pana Boga, ...
https://werbia.blog.deon.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 14.11.2013 15:53
Antologia będzie zrecenzowana. Niestety, praca się opóźnia, ponieważ na literackim forum pt. PubliXo ukazał się wielce prowokacyjny tekst jednego antyklerykała, z którym do 11 listopada br. cały czas polemizowałam. Na zasadzie przyjętej niegdyś przez Zorro taktyki :-)
Forum, tymczasowo nieczynne, więc może już wreszcie dokończę swoją lekturę i wezmę się za omówienie :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 14.10.2013 20:50
Antologia się czyta. I czyta, i czyta... :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
Werbia Stanisławska
Użytkownik

Postów: 45
Data rejestracji: 03.09.07
Dodane dnia 14.10.2013 10:48
To może jeszcze trochę prozy: można, ale kluczem do finału było jednak dobre ubezpieczenie. :)
Kiedy na skrzynkę pocztową zaczął mi sukcesywnie przychodzić co najmniej zastanawiający spam, ubezpieczyłam ten projekt w Kościele: podzieliłam się z księżmi hasłem. Nie wiem co oni robili poza oglądaniem poczty, ale projekt przetrwał. :)
https://werbia.blog.deon.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
Rosa
Użytkownik

Postów: 54
Data rejestracji: 13.10.09
Dodane dnia 04.10.2013 23:04
Pani Werbio gratuluję:)

Pani Anielko, nie mogę się doczekać.

Pozdrawiam serdecznie obie Panie.:)))
www.rosawcieniumuz.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 04.10.2013 20:09
Oczywiście, że można. Niebawem tu się pojawi recenzja :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Jak zrobić i wydać antologię poetycką
Werbia Stanisławska
Użytkownik

Postów: 45
Data rejestracji: 03.09.07
Dodane dnia 03.10.2013 20:16
http://wydaje.pl/e/echa-z-dna-serc-antologia

Można? - Można.
https://werbia.blog.deon.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 13
Użytkownicy Online: lity

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67066410 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005