poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
O przedświątecznym m...
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | WARTO PRZECZYTAĆ - POLECAM
Autor RE: Cud
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 17.09.2015 23:30
Polak z krwi i kosci, wychowany przez gleboko wierzaca matke, oddalajacy sie od Boga (tak jak wiekszosc sie oddala na iles tam lat), jedzie pracowac na zachod gdzie pieniadze leza na ulicach (niedaleko lezacej pijanej klasy sredniej- zadne menele), po 7 latach po raz pierwszy w zyciu czyta Biblie (po Angielsku (!) ), rok pozniej przyjmuje Islam bez jakiegokolwiek kontaktu ze srodowiskiem Muzulmanskim.

Rok 610. 40 letni Arab doznaje objawienia, recytuje cale rozdzialy precyzyjnie opisujace wydarzenia majace miejsce 2500 lat przed jego urodzeniem, wersy dotyczace astronomii, medycyny, biologii, ktore zostaja naukowo potwierdzone 1300 lat pozniej, wersy matematycznie "zakodowane", ktorych to kod zostal obszernie opisany w drugiej polowie XX wieku.

Koran zawiera wersy dotyczace pewnych wydarzen w XX i w XXI wieku. Zostal objawiony w jezyku Arabskim poniewaz w tym jezyku jedno slowo czesto zastepuje cztery slowa w innych jezykach z tego tez powodu tlumaczenie jest niemozliwe, mozliwa jest jedynie interpretacja w jezyku innym niz Arabski.

Spoleczenstwo europejskie XXI wieku zmienia sie w mgnieniu oka. Srodowiska muzulmanskie nie sa juz mniejszosciami, sa raczej waznymi "filarami" spoleczenstwa w wielu krajach.

Polska dolaczyla do Unii Europejskiej wiekszoscia 50.0001% glosow przy frekwencji 25%...

...PRZETRWANIE TO ZDOLNOSC DO ADAPTACJI.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: NAJWAZNIEJSZA KSIAZKA JAKA KIEDYKOLWIEK PRZECZYTACIE.
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 12.09.2015 17:10
Szanowny sąsiedzie, To ja śląski pieron z Zemborzyc Tereszyńskich co pon sąsiad widzi z okna moja działka jak na niej fedruja,szkoda ze nie widzi moja górniczo pracownia twórcza Mam Biblie 1000-lecia, dzieła Lenina,Najnowsza Historia Świata.Wielcy filozofowie z błędem Platona 4-tom, i wiele wiele smakołyków duchowych,ale jako robol bez 7-klas SP, najlepsza drogowskazem jest NICOS tam znikają cukierki świata razem z koranem . pozdrawia Hanik Jan Majowski, którego pan broni,przed niesprawiedliwością w Poezji Polska pyrs

Pieronie jo sie witnoł, chodziło mi o Tomasza Kowalczyka, Oj,oj,oj stary pryk do łopaty a nie do laptopa pszepraszam poetów


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Edytowane przez Jan Majowski dnia 12.09.2015 20:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: NAJWAZNIEJSZA KSIAZKA JAKA KIEDYKOLWIEK PRZECZYTACIE.
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 22.07.2015 16:44
Ja też uważam, że Pawłowi pomyliły się portale...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: NAJWAZNIEJSZA KSIAZKA JAKA KIEDYKOLWIEK PRZECZYTACIE.
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 22.07.2015 10:14
Gościowi pomylił się portal, a jeśli nie, to jeszcze gorzej.
Przy okazji - 95 % udziału ludności to wcale nie cud , ostatnio w Korei Północnej było 99 %...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: NAJWAZNIEJSZA KSIAZKA JAKA KIEDYKOLWIEK PRZECZYTACIE.
INTUNA
Użytkownik

Postów: 3
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 05.02.13
Dodane dnia 21.07.2015 18:09
Hmmm... księgi, książki, książeczki... z nich czerpiemy wiedzę, choć życie i tak jest najlepszym edukatorem. Z wiedzą, którą chłonę przecież od urodzenia, mam tak, że bardziej wolę czuć, niż wiedzieć.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: NAJWAZNIEJSZA KSIAZKA JAKA KIEDYKOLWIEK PRZECZYTACIE.
Jędrzej Kuzyn
Użytkownik

Postów: 76
Miejscowość: Ostrzeszów
Data rejestracji: 25.01.09
Dodane dnia 21.07.2015 10:57
Księgi mimo, że pisane pod natchnieniem istot boskich, to jednak spisywane są przez ludzi i przez ludzi interpretowane. A wiara nie kontrolowana przez rozum może prowadzić w ślepe zaułki. Mnie ostatni zainteresowało jak Chińczycy potrafią jednocześnie korzystać z nauk Konfucjusza i Tao. I właśnie te dwa przeciwstawne sobie kierunki filozoficzne pozwalają im połączyć sprawy społeczne z indywidualizmem. Co u nas wydaje się być niemożliwe.
Patrz sercem, ale kontroluj rozumem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: NAJWAZNIEJSZA KSIAZKA JAKA KIEDYKOLWIEK PRZECZYTACIE.
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.07.2015 08:10
pawel kowalczyk napisał/a:
Serdecznie witam wszystkich z ponad 5000 uzytkownikow tego serwisu.
Pisze do was poniewaz gleboko wierze ze wlasnie ta grupa ponad 5000
poetow jest sumieniem I rozumem Polski. r0;Polskir1; na ziemi Polskiej jak I obcej.
Czasy, ludzie, kraje niesamowicie wolno sie zmieniaja, na lepsze, praktycznie wcale. Paradoksem jest to ze tak naprawde kazdy ma swoja wizje lepszej przyszlosci, ktora to wizja niewiele sie rozni od tej w umysle minietego przechodnia.
Kazdy narod ma wlasna historie, liste popelnionych bledow, liste
slepych zaulkow. Liste kazdy zna, nawet najbardziej przypadkowy
czlowiek zaczepiony na ulicy bylby w stanie ja wyrecytowac gdyby
tylko komus sie chcialo go wysluchac.
Pragnienie bycia wysluchanym jest znakiem naszych czasow, wiekszosc
osob jest w stanie zamiescic swoja opinie na dowolny temat w internecie.
Problem w tym ze kazdy wyraza swoja opinie a nikt tych opinii nie czyta, kazdy pragnie byc wysluchany...
r0;Ktos cos musi zrobicr1;, r0;Ktos to wszystko kiedys zmienir1;, r0;Cos sie wydarzy
albo przynajmniej wyjdzie w praniur1; - Nie. Tak sie nie stanie.
Zastanawialiscie sie kiedys r0;co by bylo gdybyr1; w jakims referendum
dobrowolnie wzielo by udzial 95% osob I 95% glosujacych opowiedzialo by sie za tym samym? Niewazne jak nieistotna byla by rozwazana przez referendum kwestia, taka frekwencja i przewaga glosow byly by niewatpliwym cudem w calej historii ludzkosci.
Daleki jestem od proby przekonania was do jakiejs polityczno-spolecznej kwestii.
Popularnoscia nie jestem zainteresowany nawet w najmniejszym stopniu.

Jedynym do czego wszystkich was chcialbym przekonac jest zaakceptowanie zwierzchnictwa, nad tym swiatem I nad kazdym ze stworzonych istnien, Jedynego Stworcy: Boga, Jehowy, Allacha (ktorekolwiek Jego imie jest najblizsze waszemu sercu).

Przeszlosc, przyszlosc, prawda, pocieszenie I ostrzezenie sa w Koranie Ktorego lekture nie tylko polecam i do ktorej namawiam ale przede wszystkim ta lekture nakazuje.
Bardzo was prosze, dla wlasnego dobra, nie smiejcie sie, nie wyszydzajcie, nie potepiajcie mnie, nie krytykujcie mnie wycieczkami osobistymi I nie tylko r11; po prostu jako osoby
o wrazliwych I otwartych umyslach przeczytajcie Koran I oddajcie czesc Stworcy.


???

A może by przede wszystkim BIBLIĘ tak wpisaną w naszą kulturę oraz tożsamość?
Kiedyś w celach naukowych czytałam Koran i nie mam najmniejszej ochoty, aby do niego wracać!
I nie mam też najmniejszej ochoty być epatowana prozelityzmem w wyżej wymienionej edycji. Zwłaszcza teraz, kiedy chrześcijanie po 2 tysiącach lat wykorzeniani są w barbarzyński sposób ze swoich ojczystych ziem w Syrii czy Iraku, że nie wspomnę o męczeństwie Koptów.
Każdy może sobie czytać, co chce; modlić się jak chce, ale z literackiego portalu
niech propagandy nie czyni.
Takie jest przynajmniej moje zdanie!

P.S. Widzę na przykład lira odkładającego brewiarz i zatopionego w Koranie :-D :-D :-D
Albo niejaką abirecką z owiązaną obligatoryjnie głową :-D :-D :-D
Oraz portalowy ramadan :-D :-D :-D
Edytowane przez abirecka dnia 21.07.2015 08:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor NAJWAZNIEJSZA KSIAZKA JAKA KIEDYKOLWIEK PRZECZYTACIE.
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 21.07.2015 04:20
Serdecznie witam wszystkich z ponad 5000 uzytkownikow tego serwisu.
Pisze do was poniewaz gleboko wierze ze wlasnie ta grupa ponad 5000
poetow jest sumieniem I rozumem Polski. r0;Polskir1; na ziemi Polskiej jak I obcej.
Czasy, ludzie, kraje niesamowicie wolno sie zmieniaja, na lepsze, praktycznie wcale. Paradoksem jest to ze tak naprawde kazdy ma swoja wizje lepszej przyszlosci, ktora to wizja niewiele sie rozni od tej w umysle minietego przechodnia.
Kazdy narod ma wlasna historie, liste popelnionych bledow, liste
slepych zaulkow. Liste kazdy zna, nawet najbardziej przypadkowy
czlowiek zaczepiony na ulicy bylby w stanie ja wyrecytowac gdyby
tylko komus sie chcialo go wysluchac.
Pragnienie bycia wysluchanym jest znakiem naszych czasow, wiekszosc
osob jest w stanie zamiescic swoja opinie na dowolny temat w internecie.
Problem w tym ze kazdy wyraza swoja opinie a nikt tych opinii nie czyta, kazdy pragnie byc wysluchany...
r0;Ktos cos musi zrobicr1;, r0;Ktos to wszystko kiedys zmienir1;, r0;Cos sie wydarzy
albo przynajmniej wyjdzie w praniur1; - Nie. Tak sie nie stanie.
Zastanawialiscie sie kiedys r0;co by bylo gdybyr1; w jakims referendum
dobrowolnie wzielo by udzial 95% osob I 95% glosujacych opowiedzialo by sie za tym samym? Niewazne jak nieistotna byla by rozwazana przez referendum kwestia, taka frekwencja i przewaga glosow byly by niewatpliwym cudem w calej historii ludzkosci.
Daleki jestem od proby przekonania was do jakiejs polityczno-spolecznej kwestii.
Popularnoscia nie jestem zainteresowany nawet w najmniejszym stopniu.

Jedynym do czego wszystkich was chcialbym przekonac jest zaakceptowanie zwierzchnictwa, nad tym swiatem I nad kazdym ze stworzonych istnien, Jedynego Stworcy: Boga, Jehowy, Allacha (ktorekolwiek Jego imie jest najblizsze waszemu sercu).

Przeszlosc, przyszlosc, prawda, pocieszenie I ostrzezenie sa w Koranie Ktorego lekture nie tylko polecam i do ktorej namawiam ale przede wszystkim ta lekture nakazuje.
Bardzo was prosze, dla wlasnego dobra, nie smiejcie sie, nie wyszydzajcie, nie potepiajcie mnie, nie krytykujcie mnie wycieczkami osobistymi I nie tylko r11; po prostu jako osoby
o wrazliwych I otwartych umyslach przeczytajcie Koran I oddajcie czesc Stworcy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66815610 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005