poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
inkunabuł
Użytkownik

Postów: 122
Data rejestracji: 25.10.08
Dodane dnia 22.01.2009 21:49
Temat był wyczerpany zanim został podjęty:)
Pani Fenir,byłoby dobrze-jak na wytrawną komentatorkę przystało- gdyby "rzadko"pisała Pani jednak przez "rz".Bolą oczy :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
arekogarek
Użytkownik

Postów: 99
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 09.11.07
Dodane dnia 22.01.2009 09:46
szanujmy się.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 21.01.2009 23:34
i Pan Jerzy wyczerpał temat



http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 21.01.2009 22:28
Zgadzam się z panem Jerzym, a i wierszofil ma dużo racji -pomimo
wielu krytycznych uwag w komentarzach nie wstydzę sie żadnego z nich, co wiecej, mam czyste sumienie - jesli tekst moim skromnym zdaniem mnie zatrzymał, zawsze dałam tego wyraz. Bardzo żadko czytam komentarze innych przed napisaniem swojego rzecz jasna i patrzę tylko na tekst, a nie na to, kto napisał. Choć , oczywiscie, są
niektórzy Autorzy, również w negatywny niestety sposób rozpoznawalni.
A powiem szczerze, ze bardzo lubie , kiedy nagle czytam tekst, i nie mogę od niego oczu oderwać, a okazuje się , że to jest Autorka lub Autor, który przez długi czas jakos mnie nie zatrzymywał niczym -
to naprawdę swietny moment i wielka moja radosc!
Moze nie na temat, ale ...
)))
Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 21.01.2009 22:12
No cóż, mówiąc trywialnie: Jak nie urok to sraczka? I tak można w nieskończoność dyskutować i nie będzie końca?
Odpowiedzialność, to cecha ludzi którzy nie boją się podejmować decyzji, nie obawiają sie o swoje słowa nawet wtedy, kiedy można za to stracić posadę, nie wstydzą się pisania wierszy, mimo że są prezesami, bo w ślad za tym idą ich, uczciwość i kompetencje.
Sugerowanie zagrożeń, to sydrom stary jak świat. Mnie coś takiego nie zwiedzie, i nie obawiam się o utratę stanowiska, mam odwagę wyrażać swoje negatywne opinie i jest to, jak zauważyłem, wspólna cecha piszących na tym portalu "Nazwisk" tak, ludzi firmujących swoje wypowiedzi nazwiskiem.
Uważam, że ponad nami jest prawo, i trzeba je respektować. W tym przypadku, tzw. ustawą zasadniczą jest regulamin. Emocje kiedy biorą górę, pęka granica dobrych praktyk. Dlatego nie widzę sensu dalszej polemiki.
JBZ.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
Rafał Gawin
Użytkownik

Postów: 218
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 21.01.2009 22:10
po prostu: wystarczy pisać komentarze w taki sposób, żeby się ich nie wstydzić. i nie mówię tu o wstydzie związanym np. z błędnym odczytaniem tekstu czy nietrafionymi różnego rodzaju "rozpoznaniami" z nim związanymi, bo to jak najbardziej naturalny wstyd w kontekście "przygody" z komentowaniem tekstów;)

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 21.01.2009 16:41
Jeżeli ktoś rezygnuje z anonimowości najczęściej oznacza to, że bierze w pełni odpowiedzialność za swoje słowa. Jest tutaj sporo nicków których nazwiska są znane użytkownikom. To nie ma nic do rzeczy. Znowu Pan, Panie Pawle demonizuje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 21.01.2009 16:11
p a r a n o j a p. p.?....


Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
Daniel Jeżow
Użytkownik

Postów: 97
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Data rejestracji: 30.09.08
Dodane dnia 21.01.2009 16:05
Ja się chyba uśmiechnę, bo łez szkoda :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 21.01.2009 15:05
"Widzę, że coraz więcej pojawiło się zamiast nicków pełnych imion i nazwisk, niektórzy też zrezygnowali z nicku, jakim się posługiwali i zmienili na pełne brzmienie nazwiska. Bardzo to sympatyczne i wygląda dojrzale."

Może nie tylko wygląda dojrzale? Może coraz więcej osób chce brać odpowiedzialność za swoje słowa? Nie wstydzi się tego, kim jest? Nie bazuje na anonimowości, by uprawiać podwójną grę i nie bawi się w rozczepienie osobowości?
Nie oszukujmy się, czy ty Pawle jesteś anonimowy? Niedawno reklamowałeś tu i nadal, twój wpis na forum tam jest, twój tomik wierszy. Trudno w dzisiejszych czasach globalnej inwigilacji ukryć się pod płaszczykiem nicku, lepiej już być szczerym zarówno wobec innych, jak i tym bardziej wobec siebie.

"Daniel J. wyciągnął przed paroma dniami czyjś komentarz sprzed roku, z lutego 08 (czyjś czyli MK, wszyscy wiedzą o kogo chodzi), wtedy podpisany jeszcze nickiem, teraz imieniem i nazwiskiem. I przekonywał w swoim poście na forum, że tamta postawa woła o pomstę do nieba!!! gdyż to i to. Wyciągnięty z mroków komentarz stał się niby kanwą do szerszej refleksji o komentowaniu. Przy okazji posłużył do potępienia wpisu MK i czegoś więcej."

Do potępienia pewnej ówczesnej postawy MK i bardzo słusznie, a czego więcej?
Mi np. ten wątek o wiele bardziej podchodzi pod rozrachunki personalne, niż tamten. Dwa w jednym, rehabilitacja wobec jednej osoby, obrzucanej ongyś błotem za swoją postawę właśnie, która jawiła się wtedy tobie jako niemalże faszystowska i rozliczenie się z drugim.

"A może właśnie tego, że powiedzmy za tydzień znów pojawi się na forum dyskusja literacka, na kanwie tym razem któregoś z moich komentarzy wydobytych sprzed roku lub sprzed miesiąca, ukazująca wg kolejnego oskarżenia karygodność mojego zachowania. Może to spotkać też każdego. A ja chcę dbać o swoje w miarę dobre imię (nick) i atmosferę wokół moich wierszy."

Twoje komentarze świadczą o tobie tak czy inaczej. Chciałbyś uniknąć odpowiedzialności, za to kim jesteś, czy może w twoich wypowiedziach pod nickem nie ujawniasz twoją prawdziwą osobowość? Trochę pokrętne to rozumowanie.

Czy to znaczy, że gdy kolega w pracy zapyta o twoje poglądy polityczne skłamiesz, że masz inne niż faktycznie masz, by nie stracić pracy, lub stanowiska? Ech, sprawa poszła już za daleko, proszę nie odpowiadać na to, tylko podstępnie szturcham, może zaczniesz nieco inaczej myśleć na pewne sprawy? a może nier30;
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: By chronić dobra osobiste w praktyce
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 21.01.2009 14:08
paweł - demonizujesz i wszędzie dopatrujesz się stalinowskiego spisku
z Twojego postu wynika dla mnie, że Daniel przypuścił szturm na Marka Kołodziejskiego z powodu Jego nazwiska. Absurd.



http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66803910 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005