poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | KONKURSY DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU | KONKURS MIESIĄCA (2008-2010)
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
agata zuzanna
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 99
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 04.04.2008 13:08
a ja holdenowi gratuluję avka, ładna lala :)
Edytowane przez agata zuzanna dnia 04.04.2008 13:31
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
arekogarek
Użytkownik

Postów: 99
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 09.11.07
Dodane dnia 04.04.2008 08:14
a ja gratuluje wszytkim którzy biorą udział w konkursach artystycznej odwagi i wytrwałości!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
captain howdy
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Betelgeza
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 04.04.2008 00:23
a ja gratuluję sobie, że nie wziąłem udziału w konkursie lutowym. heheh. :)


I will never go back home
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
green girl
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 111
Miejscowość: krk/jadachy
Data rejestracji: 19.10.07
Dodane dnia 03.04.2008 18:07
heh, się ciekawy wątek zrobił ;D
gratuluję wyróżnionym, gratuluję jurorowi, że przynajmniej powiedział co myśli i nie było głaskania po główce. i gratuluję tym, którzy owe słowa przetrawili, wzięli po części do siebie i wyciągnęli wnioski.

bez pracy nie ma kołaczy. czy jak to się tam mówi.
serdeczności! :)))

ps., zgadzam się z Retess, zupełnie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 03.04.2008 17:27
Mnie się postawa Pana Grzebalskiego podoba. Dowcipy roya ,też mi się podobają. Ten wątek podoba mi się coraz bardziej. Zwłaszcza podoba mi się, przerabianie werdyktu w wielką metaforę. To odrywanie wypowiedzi Pana Grzebalskiego od korzenia, jest niezwykle ciekawe.Juror naszego konkursu na coś takiego by nie wpadł.
Macie rację, to nie był sąd krytyczny, to była metafora, wielka metafora...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 03.04.2008 17:22
OK - zamknimy moderajo. Wiersze średnie, "felieton" - ups - współczuję wszystkim 20 odbiorcom czasopism lietrackich.
schap się schabił w londku,
tinez też ledwie zipie bez pinez,
literatów brak.
Stawiam wciąż na młode literatki :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Messalin Nagietka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 241
Miejscowość: Ciechanów
Data rejestracji: 18.03.07
Dodane dnia 03.04.2008 17:19
dobry wiersz napisałeś
Pan Grzebalski powinien Cię
pochwalić, masz wzór z XXI wieku i te trendy,
chcesz kupon? wyślę Ci

żartuję oczywiście bo teraz jest taka moda - nazywa się
lapidaryzm, to coś w rodzaju solidarności tylko ścisk do kości i jeden wychodzi na swoje, hihihi
i chyba więcej nie wezmę udziału w tym bałaganie,
wiersze są dla ludzi a nie dla znawców kultury skrawka XXI wieku,
to kto w końcu ma kupować te tomiki?
patrząc od połowy lat XX wieku to rąbanka taka rąbanka powojenna
czasem coś, ale osobiście nie chytam
MN


Messalin Nagietka
http://www.poezja-polska.pl/stary/new/debiuty.php?users_id=5593
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Messalin Nagietka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 241
Miejscowość: Ciechanów
Data rejestracji: 18.03.07
Dodane dnia 03.04.2008 17:11
myślę, że Pan Grzebalski dąży do tego, żeby wiersz był sms'em
nic więcej, smieję się z siebie, mimo wszystko dzięki za odkrycie
kart i starania do zniszczenia tego co było przed nami, spalił Pan już wszystkie mosty?
MN
ps. mam się śmiać z mody i rendów? może operację plastyczną mam zrobić do uśmiechu któregoś tam wielkiego albo wielkiej tego świata?

a propo mody i trendów (zauważyłą moja żona) - w polskiej telewizji pokazują diety (to apropo minimalizacji Pana Grzebalskiego) a na zachodzie jak się ubrać by zasłonić co nie co, skąd my Polacy bierzemy te wzory?




Messalin Nagietka
http://www.poezja-polska.pl/stary/new/debiuty.php?users_id=5593
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 03.04.2008 16:56
Statystyka? Statystyk się z tego uśmieje. Spyta - jaka próba (i jaki współczynnik istotności (ufności)? Po czym wzruszy ramionami, gdy przeczyta, jak co poniektórzy piszą "statystycznie".

PS. Proponuję zamknąć ten wątek. Albo wrzucić do "rozmowa o gustach". Bo o wierszach tu nic nie ma. Począwszy od wpisu Pana Mariusza, następnych i mojego własnego.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Zemena
Użytkownik

Postów: 15
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 09.01.08
Dodane dnia 03.04.2008 16:07
podobno, jest takie powiedzonko, że jak 3 osoby mówią Ci, że jesteś pijany - to jesteś. Uważam jednak, że sztuka a statystyka mijają się bardzo, a o gustach się nie dyskutuje podobno, zatem wszyscy 90-procentowicze, jest to jakiś powdów, aby mimo - podnieść czoło! :)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
krysmys
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 41
Miejscowość: Zgorzelec
Data rejestracji: 22.03.07
Dodane dnia 03.04.2008 14:39
zacytuję za wikipedią:
Krytyka literacka z założenia nie jest wyrazem metody naukowo-badawczej, lecz przekonań ideowo-artystycznych


dlatego warto nauczyć się umiejętności przewidywania okolic werdyktu po składzie jury ;)

natomiast z werdyktem nie umiem się zgodzić, mam inne przekonania ideowo-artystyczne :D ale gratulacje się należą! zatem gratuluję :)
www.k.myszkiewicz.prv.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
ewa znad morza
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1
Miejscowość: Trójmiasto
Data rejestracji: 01.04.08
Dodane dnia 03.04.2008 14:06
Gratulacje dla Laureatów.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Martinezz123
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 03.04.2008 13:15
Krytyków których cenię, których nie cenię, niepozwolęsię, 17,00067325E procent... ale bełkot.
Dziękuję wam za sprowadzenie tej dyskusji na odpowiedni poziom.

Panu mariuszowi też, który dał się uwikłać w pyskówki zamiast zająć się rzezcowym wyjaśnianiem.
Dzięki. Stokrotne.

A płomyczek w środku i tak was będzie palił.


"Ekipa klaszczącej ręki nie może istnieć bez poklasku, a ponieważ piszą dokładnie to samo, więc zamordują każdego kto pisze inaczej" - Zbyszek63
0700 666666 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
sionek
Użytkownik

Postów: 2
Miejscowość: Toruń
Data rejestracji: 02.04.08
Dodane dnia 03.04.2008 09:12
Niniejszym sibi i Mariusz Grzebalski przechodzą do historii polskiego haiku.
Gratulacje.
http://antologia.haiku.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
paweł
Użytkownik

Postów: 216
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 03.04.2008 08:59
*A nie walki i biurkokratycznych podziałów
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
paweł
Użytkownik

Postów: 216
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 03.04.2008 08:57
Arekogarek

Dobrze napisałeś. Jest jeszcze perspektywa starszego kolegi po piórze, w tym przypadku nie do przecenienia. Właściwie dobrane SŁOWO, które może wzmocnić, otworzyć, a nie zamknąć. Gdy czytam jeszcze raz wypowiedź krytyka, te wszystkie Wy i Szanuję Waszą podmiotowość, to jakbym widział tę przepaść między wpływowym krytykiem a rzeszą piszących. Jaka wasza podmiotowość? Chodzi o czyjąś indywidualną twórczą godność? Indywidualne ja? To lepiej tak napisać, będzie bliżej życia i piszących. Ja nie pozwolę sobie na to, by ktokolwiek zaliczał mnie tu do grafomanów, tylko dlatego, że zechciałem wziąć udział w konkursowej zabawie. Niechby najbardziej wpływowy krytyk. Nie da rady. To nie ta bajka. Myślę, że miał wyjść efektowny, oczyszczający pole akcji slogan. A na to rozpoznanie przyszła konkretna odpowiedź. Rozległy się głosy o opamiętanie. Bo gdy się przejedzie po tekstach na PP wiele tu zabałaganionej pisaniny. Jednak teza o 90 procentach grafomanii i wciągnięcie pod jeden strychulec konkretnych ludzi, to coś nowego. Ci konkretni ludzie sobie na to nie pozwolą. Więcej konstruktywnego wkładu, empatii. Koleżeństwa właśnie, jak piszesz. A nie walki i nie biurkokratycznych podziałów. Wrażliwości, co tu dużo gadać.
Uścisk dłoni
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
ampm
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 40
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 22:49
Dorzucając trzy grosze:
Oczywiście, jak wszyscy gratuluję zwycięzcom (przez zaciśnięte zęby). Oczywiście, jak wszyscy uważam, że moje wiersze są najlepsze na świecie (a chwaliła je już pani w szkole podstawowej i żona, choć ostatnio rzadziej). I oczywiście uważam, że święte jest prawo jurora i dziękuję za jego ocenę, którą przyjmuję z pokorą (jak uda mi się Pana MG dorwać solo, to podziekuję mu osobiście).
http://republika.pl/ampm Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
arekogarek
Użytkownik

Postów: 99
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 09.11.07
Dodane dnia 02.04.2008 22:17
to jednak kwestia formy i smaku , mariusz.
dziękuje kolejny raz za trud czytania i oceniania.
ale wazna jest pozycja z jakiej sie ocenia.
miałem wrażenie że twoje sugestie powstały z cyklu "zza biurka redaktora".z oddali.
ładnie skomponowałeś swoja wypowiedź nie liczac się z jej skutkami.
intyuicujnie spróbowałeś określić nasza forme literacka za pomoca ogólników, paru bon motów i wreszcie hasełka stsystycznego
ok, mariusz.robota wykonana.nikt sie obraża.
karawana idzie dalej...tylko pare piesków(przepraszam)ujada w tle...
no i co?
zapomnimy,każdy wróci do swoich obowiązków a ty spokojnie będziesz pisał poważne recenzje w poważnym wydawnictwie
a my bedzie dłubać w glinie wyobrażni i nieuporządkowanych słów.
ok,mariusz.
ale jest jeszce perspektywa starszego kolegi po piórze
, który nie tylko ocenia ale i pomaga poprzez wskazanie punktów odniesienia i obecnych trendóww literaturze polskiej
bo może my mało wiemy.za mało czytamy.za mało pracujemy
wystarczy mare przemyslane SŁOWO by zainspirować
czego Tobie Wam i sobie życzę
pozdrawiam i dziękuje
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Robert Shap
Użytkownik

Postów: 132
Miejscowość: lublin
Data rejestracji: 22.07.07
Dodane dnia 02.04.2008 21:28
reteska!
po raz kolejny ktoś oskarża mnie, że nic nie rozumiem!
moja droga, zawiść w środowisku literackim to bardzo rozpowszechnione uczucie. nie jesteś jedyną, ja sam po cichu zacząłem
nienawidzieć tych 2 osób, do pozostałych 8 czuję głęboką niechęć, a nawet nie brałem udziału w konkursie, więc nie wiem czy jestem grafomanem czy nie...;)))
przeczytałem twoją pisaninę i generalnie się zgadzam.
mój poprzedni wpis, mam nadzieję nie został odebrany, jako jakiś tam atak na procentowanie Grzebalskiego. rozbawiły mnie cholernie właśnie owe ataki na te 10% i 90%. dziecinada. tłumaczę, bo tutaj faktycznie o czytanie ze zrozumieniem czasem ciężko Grzebalski, myślę, i tak łagodnie zaprocentował. czy ktoś pokusi się znaleźć 200 osób spośród zalogowanych których pisaniem naprawdę warto się zainteresować? no dobrze, obniżmy poprzeczkę i stańmy na 5%, 100 niech ktoś znajdzie, plizzzz...:) powodzenia.
Grzebalski odwalił swoją robotę, wybrał moim zdaniem ciekawe i wartościowe wierszyki, a tu taka jazda.
"Owszem, tym razem mój wiersz w tej dziesiątce się znalazł, ale poprzedni u Pana Maliszewskiego trafił pod stół w lepszej lub gorszej komitywie innych. Nie był widocznie dobry." a właśnie, mogłoby być ciekawie, gdy ci dwaj panowie zamienili się zestawami. mnie osobiście wybór Grzebalskiego bardziej podszedł.
ale nie rozpisuję się już bo meczyk oglądam.
GO ARSENAL, GO...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
zam
Użytkownik

Postów: 102
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 21:15
jak już napisałem wcześniej z werdktem się zgadzam. to że mój tekst nie znalazł się w finałowej 10-tce o niczym nie świadczy. przynajmniej w stosunku do tego wiersza który został zamieszczony. jest to wiersz starszy. to jest z okresu złego erotyku pisanego do 1996 roku. nie znalazł sie w tomiku bo jakoś sie u wydawcy zapodział jak kilka innych wierszy z tego tzw. parkowego cyklu. ale miał powodzenie i pozytywne recenzje u krytyków których cenię. oraz u żony której był dedykowany. nawet został wybrany do prezentacji wierszy z róznych okresów mojego pisania do kolejnego tomiku "fajerwerki". w którym jest najstarszym wierszem jeżeli chodzi o datę jego powstania. ostatnia jego przeróbka porawka miała miejsce w 2002 roku.
kolejne wybrane wiersze poza nagrodzynymi pokazują że juror lubi i ceni wiersze klasyczne i mocno osadzone w tradycji czego przykładem jest niezłe i spełniające wszystkie wymogi formalne haiku oraz współczesne wiersze oparte na prozodii pisane długim wersem z tradycyjnymi odnośnikami w modnej foremce. oparte na przerzutniach i nieregularnej długosci przy wersyfikacji. która ze względu na to że ja takie wiersze czytam juz od conajmniej 5 lat. dla mnie jest już ciut za bardzo manieryczna. ale każdy okres ma swoją formę i właściwy dla siebie zasób modnych srodków stylistycznych i artystycznych. osobiscie mam w zwiazku z tym wielu czytelników i krytyków ma kłopot w rozpoznaniu indywidualnego stylu wielu dzisiaj debiutujacych uznanych nazwisk. ale warsztat to podstawa. należy go opanować by później tworzyć własny styl.
jeszcze raz gratuluję jurorowi konsekwencji i dla mnie czytelnych zasad wyboru dziesiatki wybranych tekstów. co do tzw. globalnego nazywania wszystkiego co mi sie nie podoba i czego nie akceptuję grafomanią to również jest typowe dla młodych twórców ;)) którym brakuje dystansu i tolerancj ;))) dla innych postaw. hehe. przypomnę tutaj choćby nazwisko szymborskiej czy miłosza których obrzucano i obrzuca sie do dzisia podobnymi epitetami. i robia to nawet uznane nazwiska młodego pokolenia. osobiscie nie mam nic przeciwko temu. i po to moim zdaniem funkcjonują tego rodzaje portale. by się posprzeczać i powydziwiać.

więc jeszcze raz gratuluję ci mariuszu że z otwartą przyłbicą bronisz swojego werdyktu. a nie jak wielu innych w takich sytuacjach. np. juror styczniowego konkursu od razu z werdyktem zamyka wątek. powiedziałem oceniłem i nie interesuje mnie co ztym zrobicie.
pozdrawiam serdecznie. wszystkich. zbigniew.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 14
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66812969 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005