poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMWtorek, 16.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
Poezja śpiewana
Co to jest poezja?
Poezja nie-ludzka
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
Dafno! Ciebie nie c...
Szczegóły
Z jedwabnych przywid...
Pierwsi dorośli III RP
Klawiatura
tam ślad
Dzienniczek
skarabeusz
On line
to be or not to be
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 6 z 9 << < 3 4 5 6 7 8 9 >
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 01.05.2011 07:53
Cieszę się, że ktoś się ze mną zgodził. Matura jest we wszystkich szkołach taka sama, może zależeć tylko od zakresu - podstawowy, czy roższerzony.
Moją maturę zdałem na pewno. Jeśli chodzi o "byki" to zdarzają się one każdemu kto chybko piszę na komputerze. I ile razy mam powtarzać, odczepcie się od chwalipięctwa i zajmijcie się lepiej ocenianiem wierszy.

Pozdrawiam
denar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
nitjer
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 547
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.05.2011 07:42
http://demotywatory.pl/3007893/Najwieksza-wladza

Sorry, denar. Wybacz, ale sądzę, że po prostu nie masz tej jakże pożądanej w Twoim przypadku pełnej władzy nad sobą. Takiej która umożliwiłaby Ci skuteczne porzucenie gnębiącego Cię nałogu. Nałogu karykaturalnego i zupełnie ośmieszającego Cię chwalipięctwa.

Pozdrawiam.
Edytowane przez nitjer dnia 01.05.2011 07:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 30.04.2011 22:31
Denar, na pewno zdałeś tę maturę?
z takimi bykami? najpierw "przeszłem", teraz "żadka cecha" !?
opamiętaj się, chłopie!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
cicho
Użytkownik

Postów: 345
Data rejestracji: 09.03.07
Dodane dnia 30.04.2011 20:56
Na przykład - inną maturę piszą uczniowie w liceum, inną w technikum, inną w liceum uzupełniającym dla dorosłych... -

to jest nieprawdziwe stwierdzenie, od kilku lat uczę między innymi w takim uzupełniającym liceum dla dorosłych, egzaminuję na maturach w różnych typach szkół ponadgimnazjalnych. w tej chwili uczniowie wymienionych szkół piszą taką samą maturę, mogą wybrać poziom podstawowy lub rozszerzony, piszą tego samego dnia, o tej samej godzinie.
Edytowane przez cicho dnia 30.04.2011 21:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 30.04.2011 19:26
I nie chcę być niemiły, ale dzięki za tworzenie mi legendy. A moje dzieciństwo jest jednym wielkim eksperymentem (dla mniej dojrzałych emocjonalnie - królikiem doświadczalnym). (_ _ _)

Z poważaniem!

***

Usunięto administracyjnie kilka końcowych zdań powyższej, sprzecznej z 29 pkt. Regulaminu PP, i mocno odległej tematycznie od poezji, wypowiedzi. Prosimy o nieformułowanie takich w przyszłości.

moderator4


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku

Edytowane przez moderator4 dnia 05.05.2011 15:38
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 30.04.2011 19:04
Denarze, ale ja za eseje poetyckie, obiektywne recenzje i merytoryczne komentarze pobieram honorarium. Dlaczego? Z doświadczenia. Kiedyś robiłem z dobroci serca. I co z tego mam? Nic... A dokładnie "error 404". Istnieje coś takiego jak samorealizacja (warto zajrzeć do Wikipedii - jest tam piramida). A na koniec proponuję zacząć szlifować erudycję i elokwencję od "Krytyki Literackiej". Warto. Miłego.:)


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku

Edytowane przez Łukasz Jasiński dnia 30.04.2011 19:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 30.04.2011 18:36
Zgadzam się z Łukaszem. Dzisiejsza matura nie uczy samomyślenia, należy jedynie nauczyć się, najlepiej na pamięć, całych opasłych książke i być szczęśliwym z tego, że dostaliśmy 5, 6 z matury. Moim zdaniem takie "przygotowywanie" młłodego człowieka do dorosłego życia nie ma wogóle sensu.
Jedyny sposób, aby przeżyć w wsółczesnym świecie to myśleć po swojemu i nie dać się oszukać.
Jeśli myślicie drodzy użytkownicy, że robię z was błaznów to chyba już nie muszę. Zalogowałem się na tym portalu tylko po to, aby publikować swoje wiersze. Jeśli się one komuś nie podobają to jego sprawa, żyjemy w wolnym kraju, ale nie powinien oczerniać z byle powodu drugiego człowieka wogóle go nie znając. Dlatego proszę o recenzje do moich wierszy, mogą być nawet najgorsze, ale proszę nie mówić, że jestem błaznem i człowiekiem "inaczej" myślącym.

Pozdrawiam
denar

PS. Łukasz gratuluje Ci odwagi przy wypowiadaniu swych osądów, to dzisaj żadka cecha.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 35
Użytkownik

Postów: 149
Data rejestracji: 15.07.09
Dodane dnia 30.04.2011 13:47
Widzę, Ł.K.d., że miałeś bardzo trudne dzieciństwo i przez to jesteś nieszczęśliwym człowiekiem. Ale nic to! Popisz jeszcze troszkę, popisz, poprowokuj. Myślę, że wielu Użytkowników będzie zadowolonych, jak znów na jakiś czas, tym razem dłuższy, przestaniesz zaśmiecać to Podwórko.
No, dawaj!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 35
Użytkownik

Postów: 149
Data rejestracji: 15.07.09
Dodane dnia 30.04.2011 12:55
denar - odpowiadam na pytanie. Uczniowie ci albo jeszcze chodza do gimnazjum, albo do szkół średnich. A może niektórzy wpisują gdzieś swoje wiersze pod jakimimiś nickami i przy okazji uczą się, jak twardo stąpać po ziemi, a przy tym nie robić z siebie pajaca.
A jeśli chodzi o moją wcześniejszą refleksję, to coś jeszcze mi się skojarzyło. Otóż - może być 1. w 2. albo 2. w 1.
Powodzenia w robieniu z siebie, bo z Użytkowników, wbrew pozorom, się nie da. błazna.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 30.04.2011 12:46
toman napisał/a:
Chciałbym usłyszeć od denara, że to tylko prowokacja.


to ja jednak mam nadzieję, że jest jednak postacią błądzącą, aczkolwiek prawdziwą, a nie kolejnym trollem, któremu wydaje się, że ma prawo eksperymentować na ludziach w sieci.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 30.04.2011 12:34
Prawda jest bardziej skomplikowana. Matury to były przedwojenne (łacina, greka i hebrajski). Wtedy naprawdę musiałeś udowodnić własną wiedzę. Teraz? To zwyczajne formułki. Powtórzone ładnie - piątka. Niepokornym - pała! Bez urazy, współczesna matura jest tyle warta ile papier toaletowy. Tyle tylko...


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 30.04.2011 12:12
W jednej sprawie zgadzam się z bernaderką33 są różne typy matur, ale przecież wszystkie mają jeden cel: zdobyte na nich punkty uprawniają ucznia do dalszej nauki na lepszym, lub gorszym kierunku studiów. Jeśli zaś chodzi o to czy pisałem pod wpływem środków "odurzających" to zapewnić, iż napewno nie. Oba teksty pochodzą z jednego, jeszcze nie wydanego tomiku poetyckiego.

Pozdrawiam
denar

PS. Co się stało z uczniami z gimnazjum, którzy pisali "lepsze wiersze" ode mnie?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 30.04.2011 11:51
Myślałem, że poziom danej szkoły kształtują nauczyciele (a to już nie moja wina, że szkoły są wyjątkowo sfeminizowane). Z autopsji (przykro mi o tym mówić) wiem, że nauczyciele płci żeńskiej są (_ _ _) Bez urazy.:D

P.S. Proszę o wybaczenie, że nie na temat. I za skróty myślowe. Miłego odpoczynku.:D

***

Usunięto administracyjnie nie związane tematycznie z dyskusją prowokacyjne uwagi stanowiące prezentację skrajnych i odosobnionych poglądów autora postu nt. kobiet i ich rzekomo bardzo destruktywnej roli w edukacji i procesie kształtowania młodego pokolenia. Przypominam, że portal poetycki nie może stać się miejscem wzniecania tego typu sporów i konfliktów. Służyć ma użytkownikom jedynie do ukazania swoich poetyckich prób i skonfrontowania ich z merytorycznymi opiniami czytelników, doskonaleniu poetyckiego warsztatu, rozwojowi artystycznej wrażliwości etc. Proszę o tym wszystkim pamiętać p. Łukaszu Jasiński przy pisaniu swoich następnych opinii pod wierszami i na Forum Serwisu Poezja-Polska.

moderator4


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku

Edytowane przez moderator4 dnia 05.05.2011 16:08
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 35
Użytkownik

Postów: 149
Data rejestracji: 15.07.09
Dodane dnia 30.04.2011 08:38
Jeszcze taka refleksja mi się nasunęła. Otóż może faktycznie nie doceniamy geniuszu denara, ponieważ, kiedy prześledzi się wszystkie jego wpisy, tu i pod wierszami, można odnieść wrażenie, że poczynił niesamowite postępy językowe i stylistyczne w piorunującym tempie. Do tego stopnia, że styl zdaje mi się znajomy.Zatem albo denar ma w pobliżu fenomenalnego "nauczyciela", albo jest to ktoś już nam znany, albo raz pisze pod wpływem jakichś srodków "odurzających", a raz po trzeźwemu, albo też jest to zwykła prowokacja. Daję tylko 50%, bo aż tak pewna siebie nie jestem. Osobiście nie znam takich ludzi. Ale cóż ja, prowincjuszka, mogę na ten temat wiedzieć - u nas takich genialnych ludzi nie ma. :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 35
Użytkownik

Postów: 149
Data rejestracji: 15.07.09
Dodane dnia 30.04.2011 08:06
J.B.Z. - faktycznie, popełniłam nietakt; za ostro potraktowałam denara, ale w dobrej wierze, ponieważ rzecz w tym, że nie zrozumiał on, iż czytelnicy nie kwestionują jego udziału w konkursach, czy też zdanej na 70 % matury, tylko sposób, w jaki o tym napisał. Mógł zrobić to np. tak. Wziąłem udział w konkursie........ Za wiersz ...... otrzymałem nagrodę..... Co sądzicie o nim. I tu powinien pojawić się ów wiersz.
A jeśli chodzi o maturę, to informuję, że nie wszyscy zdają taką samą, ponieważ zależy to od rodzaju szkoły, od tego czy dany uczeń ma jakieś dysfunkcje, itd. Na przykład - inną maturę piszą uczniowie w liceum, inną w technikum, inną w liceum uzupełniającym dla dorosłych, inną uczniowie szkół specjalnych. Oczywiście, człowieka nie znam, ale jeśli rzeczywiście taki poziom osiągnął na maturze, to jego wpisy tutaj powinny ów pozim odzwierciedlać, a, niestety, tak nie jest. I nie chodzi nawet o same wiersze, które denar wpisał na PP, ale brak pokory i chwalipięctwo. A tak między wierszami, to czytałam naprawdę dużo lepsze, napisane przez uczniów gimnazjum, czyli takich, którzy nawet nie zaczęli szkoły średniej.
Pozdrowionka.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 29.04.2011 20:45
Dziękuje JBZ. Nie jestem aż tak wrażliwą istotą, ale od czasu do czasu potrzebuje kilku słów pochwały, jak każdy z nas.

denar
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 29.04.2011 20:42
człowiek o ograniczonych możliwościach intelektualnych cytat.
a znasz li bernadetko, tego człowieka? Może to nadwrażliwa istota,
którą cieszy najmniejsze dobro. Jako pedagog rzucać takie sądy?
Fe, koleżanko, może to czytają także twoi uczniowie.
JBZ


JBZ
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 29.04.2011 20:35
Dobrze zdana matura, nagroda za wiersz, młodego człowieka, a tu w opinii Pani pedagog zamiast zachęty- połajanki.
JBZ


JBZ
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
konto usunięte 33
Użytkownik

Postów: 114
Data rejestracji: 20.04.11
Dodane dnia 29.04.2011 19:42
wiem
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Konkursy poetyckie
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 29.04.2011 19:36
Denar, nie przejmuj się... Też miałem problemy z maturą. No, z powodów ideowych. Komuś "tam z góry" nie spodobało się samodzielne myślenie. Owszem, gdybym lizał "czerwoną dupę", nie byłoby... No, wiesz...?


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 6 z 9 << < 3 4 5 6 7 8 9 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67019454 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005