poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
O przedświątecznym m...
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Zarzut pod moim adresem.
Daniel Jeżow
Użytkownik

Postów: 97
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Data rejestracji: 30.09.08
Dodane dnia 28.12.2008 22:08
kozienski8 napisał/a:
Daniel jak było z naszą korespondencją ,tak było ,ale Ty masz nazwisko i ja też mam i miedzy innymi przez to jestem z Tobą ,,tylko nie myśl ze to jakieś umizgi,najmniej mi na tym zależy,,ale dziś Tobie jutro może mnie,,pozdr.


Dokładnie. Jeżeli chodzi o sytuację pomiędzy Tobą a mną to jest ona jasna i oczywista - ścieraliśmy się ale tylko i wyłącznie przez pryzmat wklejanych tekstów. Ewentualne przytyki jakie mogły się pojawić były raczej drobnymi złośliwościami, uszczypliwościami (cóż, nikt nie jest doskonały). Natomiast tysiąc razy ugryzłbym się w język (czy tez portalowo mówiąc w palec) zanim wysunąłbym przeciwko Tobie (czy komuś innemu) takie oskarżenie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zarzut pod moim adresem.
Daniel Jeżow
Użytkownik

Postów: 97
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Data rejestracji: 30.09.08
Dodane dnia 28.12.2008 22:03
Ja jestem spokojny. Wątek założyłem żeby sprawę wyjaśnić - to raz. A dwa - żeby być może wywołać jakąś dyskusję, zwrócić uwagę, że są gdzieś granice tego, co można pisać. Że jednak za słowa się odpowiada.

Nie jestem z gatunku ludzi, którzy za negatywne opinie się obrażają. Praktycznie pod każdym wklejonym tutaj wierszem bywały zdania negatywne. Między innymi dla poznania takich opinii tutaj wklejam. Jeżeli jeszcze są jakoś uzasadnione, to już w ogóle bardzo cenna informacja.

Ale co innego 'oskarżanie' utworu a co innego oskarżanie mnie o plagiat (czyli w sumie oszustwo czy też kradzież intelektualna). Jak już pisałem - są jakieś granice.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zarzut pod moim adresem.
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 28.12.2008 21:56
Nie chcę nikogo obrazić ale tak właśnie wygląda całe bagno portalowych poezji,gdzie każdy pajac pod jakimkolwiek nickiem czuje się bezkarny,kto na tym portalu może dać sobie rękę uciąć za inną osobę nie znając jej z reala ,nikt,,Daniel jak było z naszą korespondencją ,tak było ,ale Ty masz nazwisko i ja też mam i miedzy innymi przez to jestem z Tobą ,,tylko nie myśl ze to jakieś umizgi,najmniej mi na tym zależy,,ale dziś Tobie jutro może mnie,,pozdr.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zarzut pod moim adresem.
Embe07
Użytkownik

Postów: 10
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.09.08
Dodane dnia 28.12.2008 21:34
Danielu, tak jak Magda - spokojnie... Faktem jest, że taki zarzut boli najbardziej, ale jeśli już przywołujesz prawo, to słusznie oczekujesz przedstawienia dowodów, bowiem istnieje zasada domniemania niewinności. Ja w nią w Twoim przypadku, w najmniejszym stopniu, nie wątpię. Sądzę, że karą dla oszczercy, jeśli niczego nie udowodni, powinny być (bo nie ma sensu tu nastawiać się na jakieś procesy sądowe) przeprosiny od autora takiego oskarżenia, z podaniem swojego imienia i nazwiska, po czym "HONOROWE" wyrejsetrowanie się z portalu lub, w innym przypadku, uczynić to winien admin.

Pozdrawiam i uszy do góry.

W końcu to ziemski chlew - jakaś świnia zawsze się znajdzie.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zarzut pod moim adresem.
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 28.12.2008 21:16
Daniel spokojnie, nikt przy zdrowych zmysłach o plagiat Cię nie posądzi
ale fakt, niech ten, kto oskarżył - udowodni


http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Zarzut pod moim adresem.
Daniel Jeżow
Użytkownik

Postów: 97
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Data rejestracji: 30.09.08
Dodane dnia 28.12.2008 16:11
Pod moim ostatnim wierszem pt. "pro gnoza" jeden z komentujących o nicku 'jaksa' napisał:

jaksa dnia 28.12.2008 14:59:50

szkoda tylko że nie potrafisz pisac samodzielnie ,to prawie plagiat


Chciałbym więc po pierwsze powiedzieć, że wiersz jest w 100% mojego autorstwa. Z resztą nie mam zamiaru udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Jeżeli w którymś fragmencie wyniknęło podobieństwo do innego, istniejącego utworu, to było to całkowicie niezamierzone i nieświadome. Jednak moim zdaniem zwykła, ludzka uczciwość wymagałaby podania takiego przykładu.

Ja rozumiem, że pole na komentarze pod wierszami przyjmie wiele. Ale są pewne granice. Można besztać teksty, można je nazywać gniotami - bo każdy ma prawo do swojego zdania. Ale zarzut taki jak powyższy dotyka już nie samego tekstu ale autora. I powinien być poparty czymś więcej niż chęcią odwetu.

Poza tym chciałbym przypomnieć, że w naszym kraju jednak obowiązuje prawo, które między innymi zawiera pojęcie 'zniesławienia'. Wklejam i komentuję tutaj pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem i za swoje słowa tutaj pisane odpowiadam personalnie. I tego też oczekiwałbym od osoby, która taki zarzut wobec mnie przedstawia.

Zniesławienie - występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.

Zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku na podstawie art. 212 § 1. Kodeksu karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do lat 2 jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212. § 2. K.k.).



P.S. Powiedzenie, że ktoś dokonał "prawie plagiatu" ma mniej więcej tyle sensu, co bycie "prawie w ciąży". Ale to już chyba nawet na komentarz nie zasługuje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66816416 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005