poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 18.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
Ostatnio dodane Wiersze
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Wierßcz
eteryczny avatar
Reszta została w myś...
Anihilacja
Cichosza
Dafno! Ciebie nie c...
Szczegóły
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
sykomora
Użytkownik

Postów: 128
Data rejestracji: 17.11.07
Dodane dnia 02.04.2015 23:38
heh:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 02.04.2015 23:20
-:)))
odeszli bo taka była ich wola ja nie mam z tym nic wspólnego ani też z tym co dzieje się na pp ani z garfomanią ani nie z grafomanią i dziwią mnie takie ogólne zaczepne stwierdzenia bo przed wojną to było lepiej nawet piasek był lepszy a teraz co niby mam się kajać bo pan taki i taki obraził się bo nie potrafi bronić swego stanowiska bo nie godzi się poecie pospolitować z innymi szczególnie niepoetami ta młostkowość to ryt pp i nie tylko sobkowstwo ot co ale nie biadajmy tak oni mają się dobrze a portal jest może jeszcze nie w pełni ale dla wszystkch oni niech siedzą swoich niszach mając oko na własne jak zawsze potrzeby bo chyba nie moje ani nie poezji



autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
adaszewski
Użytkownik

Postów: 789
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 02.04.2015 22:40
Pani Edyto, jednak nie wszyscy na PP to disko klepisko, gdyby Pani od razu to napisała, zmilczałbym.
A tak nie mogłem, bo mi do głowy przyszło kilku Autorów, którzy nie zasługują na słowa: żal dupę ściska.



adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 02.04.2015 20:05
mastermood napisał/a:
Hej, a niby gdzież tu jakikolwiek zarzut zamiaru wyrzucania? Przecież właśnie piszę odwrotnie, że nikt tego nie czyni!


Wracamy zatem do wiślanego źródełka spod Baraniej Góry [par.: wcześniejszy, abireckiej, wpis]:

"Ten Portal jest nasz i tylko nasz". Jak na "Polonistycznie.info" wypowiedziane jedynie innymi, mentalnie, słowami.

"Po co nam to było, / na co nam to było? / Jeszcze nic się nie zaczęło, / A już się skończyło ;)" odpowiem słowami dawnej, przecudownie życiowo-poetyckiej piosenki Joanny Rawik ;)

Po jaką więc epidemię cały ten wątek?

Pogodnych i ciepłych Świąt :)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 02.04.2015 18:40
Hej, a niby gdzież tu jakikolwiek zarzut zamiaru wyrzucania? Przecież właśnie piszę odwrotnie, że nikt tego nie czyni!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 02.04.2015 16:58
mastermood napisał/a:
Wydaje mi się, że ci co zniknęli (znikają), ja też, zachowują się OK. Nikogo nie proponują wyrzucać, ograniczać ani zawłaszczać portalu. Jak na imprezie, gdy robi się nieciekawie, po prostu opuszczają towarzystwo.


Przepraszam, niby kto i kogo chce wyrzucać? Jeżeli kiedyś Pan Moderator4 prosił Użytkowników o tzw. konsultację, to chyba wyłącznie z troski o Portal, na którym nie raz nie dwa publikują się dalekie od "literactwa", teksty?

Wyżej sygnowana nigdy z podobnymi dezyderatami nie występowała. Najwyżej - w miarę uprzejmie prosiła - aby złośliwe dla samej złośliwości Komentatorstwo nie pojawiało się pod jej tekstami? ;)

Z wyrazami szacunku :)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 02.04.2015 16:48
Wydaje mi się, że ci co zniknęli (znikają), ja też, zachowują się OK. Nikogo nie proponują wyrzucać, ograniczać ani zawłaszczać portalu. Jak na imprezie, gdy robi się nieciekawie, po prostu opuszczają towarzystwo.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 02.04.2015 15:28
mastermood napisał/a:
PS. Dodam jeszcze tylko, że chyba nie tylko mi brak komfortu, bo jak zauważyłem, od tamtych czasów zniknęło nas całkiem sporo ("a nawet jeszcze więcej")


No i co z tego, że zniknęło? Przyszli inni, może bardziej kreatywni od tych "znikniętych", którzy akurat nie uważają [po cichu, czyli "myślnie"] że ten Portal jest ich, i wyłącznie ich ;-)

P.S. Mastermooda odsyłam do nieformalnego "hymnu" krakowskiej Piwnicy pod Baranami ;)))

Życzliwie :)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 02.04.2015 15:28
Mastermood się nie użala.
Stwierdza fakt. Każdemu wolno zgodzić się z jego opinią, lub nie.
Ja się nadal zgadzam. Wolno mi mieć takie czy inne zdanie.
Adaszewskiemu też takowe zdanie przysługuje.
I w moim przypadku nie jest to małostkowość i żenująca postawa.
Część Autorów, którzy odeszli znam osobiście, nie mogli patrzeć na coraz bardziej niski poziom PP, na pisane gnioty i słowa pełne zachwytu pod nimi.

Ale na tej PP trafiają się perełki, dla których warto tu być.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
adaszewski
Użytkownik

Postów: 789
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 02.04.2015 10:37
Proszę o uznanie mnie za oszołoma, nawiedzonego i jajcarza, o ile do tej pory tak się jeszcze nie stało. Przyklaskiwanie mastermoodzim użalaniom się jest dość małostkowe. Przyklaskujący bowiem przedstawia siebie jako arystokratę ducha, którego podstępy zawistnego losu rzuciły pomiędzy plebs Autorów PP. Żenująca postawa.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 02.04.2015 10:36
PS. Dodam jeszcze tylko, że chyba nie tylko mi brak komfortu, bo jak zauważyłem, od tamtych czasów zniknęło nas całkiem sporo ("a nawet jeszcze więcej")
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 02.04.2015 10:30
Akurat z weną u mnie w porządku - dopiero co na poważnie wydano mi tomik wierszy. Ale nie śpieszy mi się z nimi na PP. Szczerze mówiąc, może przesadzam, ale jakoś brak komfortu na bliskie sąsiedztwo z długaśnymi elaboratami nawiedzonych frustratów. Przed laty, gdy użytkowników było mniej niż połowę obecnych, też z poziomem bywało różnie, sam też pewnie zaczynałem nieco grafomańsko, ale... właśnie, wtedy ludziska próbowali wstawiać tu wiersze (by nie użyć zbyt wielkiego słowa "poezję"). Ot, różnica.
Bye.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 01.04.2015 19:38
"Wszystko płynie / Bóg /także płynie..." (Roman Brandstaetter)

oraz okrzyki na portalu "Polonistycznie info":

"Ten portal jest nasz i tylko nasz!"

"Polonistycznie" więdnie, bo... "nasz i tylko nasz!" Dlatego: komentarze należy pisać według dyrektyw "naszości", ponieważ... :]]]

Zostawmy tu zatem na "pp" co pozytywne, a odrzucajmy wydmuszki i disco-polo. Wcale nie było lepiej, kiedy prac. nauk., wsparta autorytetem UJ, abirecka rejestrowała się na "pp".

Jejej, jakie były obustronne wrzaski oraz obrazy majestatu ;)))

Zainteresowanych odsyłam do komentarzy pod swymi najwcześniejszymi wierszami plus interwencji Pana Moderatora2 ;)

Wszystko płynie: i czas, i Bóg [ R.Brandstaetter] :) Nie dajmy się zatem zwariować.

Nowych a utalentowanych ściskam prywatnie i jak najserdeczniej :))) abirecka która nikomu jeszcze źle nie (po)życzyła :)

A Tobie, Autorze wątku, moim skromnym zdaniem, widocznie ostatnio nie dopisuje natchnienie. Znaczy "wena", jak piszą oń z emfazą 99,9% tzw. "starych Po(ł)etów" :P

Serdecznie bardzo :)))
Edytowane przez abirecka dnia 01.04.2015 22:59
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 01.04.2015 19:03
Zalesianin1, z całym szacunkiem do Ciebie, jest problem.
Jeśli Portal nie podniesie swojego poziomu artystycznego, to zostaną na nim wiersze typu: "wlazł kotek na płotek po żerdzi, najadł się kapusty i pierdzi".
"Ona jest piękna" niech będzie, jeśli Cię to uszczęśliwia, to OK.
Ja jednak wolę posłuchać bluesa, jazzu, rocka, bluesa i Chopina- w wierszach też.
Stodoły już nie mam.
I nie chcę mieć.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: realnie
zalesianin1
Użytkownik

Postów: 28
Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 07.02.10
Dodane dnia 01.04.2015 18:47
Szanowni użytkownicy, nie warto utyskiwać nad poziomem PP. W ogóle nie ma problemu "co się dzieje".
Zauważcie pewną prawidłowość - próba "zamykania ust" użytkownikom portalu owocuje "jazgotem" (w konsekwencji blokowanie przez Moderatorów). Świadczone "grzeczności" nic nie wnoszą do "sukcesów" prezentujących swoje teksty.
Artyści mają samoświadomość. Amatorzy mają pewność siebie. Dotyczy to zarówno autorów, jak i krytykujących.
Jedno jest pewne; nie wszystko musi się podobać - więc nie wszystko trzeba czytać. Ale są różne formy twórczości poetyckiej (nie mówię literackiej, bo PP) i różne temperamenty twórcze. Są również różne zapotrzebowania społeczne. O tym przecież dowiadujecie się na spotkaniach autorskich - chyba, że przychodzi Rodzina i Przyjaciele.
Ja jestem twórcą - Wy Czytelnikami; nikt i nic nie zmieni tych pozycji. Ale czy musimy się na siebie boczyć?
Po koleżeńsku: nie lubisz - nie czytaj.
Przecież to takie proste.
Pozdrawiam, życzę życzliwości - Ona Jest Piękna.
zalesianin1
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co się dzieje z PP ?!?!
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 01.04.2015 15:28
Popieram Twój wpis, zgadzam się z nim całkowicie.
Też jestem tu od dawna, kiedyś dawno temu pod innym nickiem.
Nie wymieniając Autorów, ani tytułów wierszy, ta twórczość to jaja z poezji, taka przystań, czy schowek dla ludzi, którzy nie potrafią pisać i nie powinni pisać. Co ciekawe. Trzy czwarte komentujących jest zachwycona. Trzy czwarte wierszy nie powinna się tu pojawić.
To jest identyczne z muzyką, którą się bardzo interesuje.
Kiedyś, żeby nagrać płytę trzeba było umieć śpiewać, albo grać, albo i śpiewać i grać. Teraz można być antytalentem wokalnym, nie mieć słuchu, a komputery wszystko załatwią. I o dziwo są odbiorcy tego dziadostwa.
Zespół Metallica, czy Pink Floyd w latach osiemdziesiątych (to tylko przykład, bo w ówczesnych czasach jest tak samo) wchodzą do studia i nagrywają płytę (10 utworów) przez pół roku. Co mamy z drugiej s trony?
Zespół disko klepisko wchodzi do studia i w ciągu jednego dnia nagrywa trzy kasety. Jest porównanie do poziomu artystycznego? Jest.
I teraz ten Portal jawi mi się jako takie disco polo.

Pozdrawiam Mastermood.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Co się dzieje z PP ?!?!
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 01.04.2015 12:12
Od lat tu byłem, ale zaglądam już coraz rzadziej i nadziwić się nie mogę - PP (niechcący przecież) stało się przybytkiem dla oszołomów, nawiedzonych i zwykłych jajcarzy. Co ich akurat tutaj przygnało? Przecież chyba nie poezja?!
Żal d... ściska.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67028465 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005