poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: SztukaTERRA
konto zablokowane nr 4 z 2023
Użytkownik

Postów: 703
Miejscowość: zawsze blisko Polski
Data rejestracji: 30.11.21
Dodane dnia 01.09.2022 01:47
Silvo, adaszewski, - dzięki((:
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SztukaTERRA
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 31.08.2022 19:10
Dagny, dzięki za podpowiedź i link do wystawy Lipchika, świetne prace, pełne ekspresji, podsycanej tytułowym światłem księżyca, dialogujące z dziełami innych artystów oraz "tekstami kultury", a najważniejsze, że odsyłają do poetyckiego, metaforycznego odbioru i artysta wykorzystuje współczene techniki mieszane... Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SztukaTERRA
konto zablokowane nr 2 z 2023
Użytkownik

Postów: 789
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 31.08.2022 18:04
DOBRE malarstwo, wychodzące poza siebie, formatujące to, co nie-malarskie.


adaszewski
Edytowane przez konto zablokowane nr 2 z 2023 dnia 31.08.2022 18:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SztukaTERRA
konto zablokowane nr 4 z 2023
Użytkownik

Postów: 703
Miejscowość: zawsze blisko Polski
Data rejestracji: 30.11.21
Dodane dnia 31.08.2022 17:04
"Listy miłosne do historii sztuki" Brandona Lipchika ( ur.1993 r. w Erie, w Pensylwanii, USA)


Chociaż Lipchika próbowano już niesłusznie przyporządkować do takich nurtów, jak Pop - postdigitalny, czy do sztuki postinternetowej, przez jego malarstwo przebija wyraźna fascynacja zarówno Henri'm Rousseau, jak i Davidem Hockneyem.

Najnowsza wystawa, nosząca tytuł "Moonbeams of Allegory", (moonbeams - to promienie księżyca), powstała częściowo w technice renderowania 3D, gdzie przeniesiona później metodą analogową na płótno i została uzupełniona o kolaże z modeliny oraz malarstwo gestykulacyjne.

Tematy prac wyraźnie nawiązują do mitów, podań i ikonografii.
Za tło swych obrazów, Lipchik często obiera leśne polany lub nocną scenerię puszczy.
Znajdujemy również podjęcie starych tematów w nowy, uwspółcześniony sposób i tak na jednym z obrazów widać postać Św. Sebastiana próbującego schować się przed gradem strzał, czy też rzymską boginię Bellonę (temat przedstawiony w przeszłości przez Rousseau ).

Lipchik sięgając po znane już w historii sztuki tematy, nadaje im swój bardzo indywidualny charakter kreując przy tym ich nowe oblicze.

Gra świateł w jego pracach - naturalnego i sztucznego - odbywa się w sposób zsynchronizowany, przy czym różne perspektywy; dalsze i bliższe nakładają się na siebie symultanicznie, tworząc nową formę kubizmu.



Poniżej przesyłam link. Pozdrawiam, D.



https://youtu.be/7DNMuPY-tGc
Edytowane przez moderator4 dnia 31.08.2022 18:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SztukaTERRA
konto zablokowane nr 4 z 2023
Użytkownik

Postów: 703
Miejscowość: zawsze blisko Polski
Data rejestracji: 30.11.21
Dodane dnia 29.08.2022 21:01
Silvo, króciutko - dzięki za słowo zachęty, pozdrawiam serdecznie a i tak zostajesz niedościgniona. Dla mnie(((:

Berlin.

Prace modernizacyjne kultowego, przeszklonego budynku Nationalgalerie, trwały długie sześć lat.
Obecnie jest w nim rozpoczęta wystawa retrospektywna pt. "Die Kunst der Gesellschaft", prac twórców takich, jak : Otto Dix, H.Höch, Ernst L.Kirchner, Lotte Laserstein, z okresu Od 1900 - 1945 i obejmuje aż 250 dzieł, zarówno malarskich jak i rzeźby.
Wystawa, otwarta do 02.07.2023 w zamyśle autorów ma na celu ukazanie procesów społecznych zachodzących w tym okresie czasu w niemieckiej kulturze : począwszy od reform, przez 1- ą WŚ, szalone lata 20- e, poprzez ostracyzm - wypowiedziany Awangardzie przez narodowych socjalistów, aż po skutki powstałe w wyniku 2 WŚ i Holokaustu.


Przez ukazanie nam ścisłego związku pomiędzy zmianami zachodzącymi w społeczeństwie, z sztuką, możemy niejako prześledzić historię estetyki, w latach 1900-45.

(Pod spodem ukaże się link), pozdrawiam, D.

Chcąc sobie obejrzeć większość prac z tej wystawy, wystarczy w rubryce SUCHEN Sie nach Personen oder Begriffen - wpisać jej tytuł: Die Kunst der Gesellschaft, Berlin Nationalgalerie - i kliknąć w lupę.




https://recherche.smb.museum/?language=de&limit=15&controls=none


(Jeśli są problemy techniczne i kolekcja wciąż się nie ukazuje ( tak mam na innym nośniku), to trzeba oprócz tytułu do ramki kliknąć : Suche erweitern + potem : Standort ( i tam wybrać Neue Nationalgalerie). To jest łatwe, tylko 2 przyciski więcej, a warto - pozdrawiam!
Edytowane przez konto zablokowane nr 4 z 2023 dnia 30.08.2022 08:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SztukaTERRA
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 28.08.2022 12:26
Podoba mi się tytuł wątku, bardzo liberacki. Dagny, niepotrzebnie minie tu wymieniłaś, ja uwielbiam konkurencję, bo zapowiada rozwój... Cieszy mnie też nowy wątek, zwłaszcza że może stać się wymianą ciekawostek z dziedziny sztuki, bo oficjalne przekazy bywają wątpliwe, jako że galerie poobsadzano dziwnymi ludźmi... A ten portal lubię, od dawna tu terminuję i wiele się uczę. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor SztukaTERRA
konto zablokowane nr 4 z 2023
Użytkownik

Postów: 703
Miejscowość: zawsze blisko Polski
Data rejestracji: 30.11.21
Dodane dnia 28.08.2022 10:04
Ten wątek rozpoczyna dziś cykl wpisów dotyczących ciekawych zjawisk w sztuce. Choć poeci - piękne światy noszą w sobie, to jednak pozytywna inspiracja płynąca z innych dziedzin, może być twórczym impulsem do nowych pomysłów.
Nie jest to wątek konkurencyjny, absolutnie, zwłaszcza dla wspaniałych pomysłów silvy.
Ponieważ nie wszystkie informacje, które tu będą napływały pasują jednoznacznie do np. Banku wysokoprocentowanych dobrych wiadomości, może ma to sens, że powstaje inna bardziej neutralna przestrzeń do wymiany linków, informacji o ciekawych wystawach, a czasem wskazania namiarów na pojedynczych artystów, bądź interesujące dzieła.

Zapraszam do wzajemnej inspiracji, serdecznie pozdrawiając (((:

Dagny


JEŚLI NIE CHCESZ MOJEJ ZGUBY, KROKODYLA DAJ MI LUBY ! ( Zemsta, A. Fredro)

Któż z nas nie zna tego słynnego cytatu?

Dziś chcę przedstawić znakomitą nowojorską plastyczkę - graficzkę p. RUTH MARTEN, która temat krokodyli wielokrotnie podejmowała w swoich ciekawych pracach. Część z nich, była zainspirowana pocztówkami w stylu retro, znalezionymi na giełdach staroci. RUTH MARTEN ma swoje wernisaże m. in. w kolońskiej ( Köln) Galerii VAN DER GRINTEN, po resztę, odsyłam do internetu((:, pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66809741 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005