poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: Moderator prosi o opinię użytkowników
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 04.12.2014 20:34
-:))))

abirecka -:)))

należy mu się za ten tekst jakaś śliczniutka replika

tak kiedyś literaci załatwiali swe porachunki warto do tego wrócić

pozdrawiam -:)))




autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Moderator prosi o opinię użytkowników
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 04.12.2014 20:08
Drodzy Państwo,

bardzo dziękuję wszystkim za dotychczasowe interesujące opinie. Ich różnorodność na pewno pomoże w rzeczowym spokojnym rozważeniu wszystkich za i przeciw oraz podjęciu najbardziej właściwych decyzji. Zachęcam i inne osoby aktywne na portalu do wyrażenia w tej materii swojego zdania.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Moderator prosi o opinię użytkowników
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 04.12.2014 20:04
:-))))) Racja aleksandrze! Wszyscy na swój sposób jesteśmy tymi "dyciami", z tą wszak różnicą, iż akurat pisanie Pana Jacka jest takie jak na załączonym przyczynku :-)))))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Moderator prosi o opinię użytkowników
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 04.12.2014 19:53
-:))))
chyba za późno na takie działania
w poezji bez reguł gdzie wszystko jest poezją niby łatwo zrobić z kogoś kozła ofiarnego i tak się stanie jeśli dyć będzie odsunięty na boczny tor ( nie on jeden wyraża tu takie poglądy zarówno jeśli chodzi o poezję jak i userów )
nie ma się co oszukiwać tu wielu ludzi leczy swoje kompleksy i nie tylko mam nadzieję ze pomaga im to we współżyciu z innymi źle by się stało gdyby im to odebrać żyją tym wzrusza ich to mają okazję się tym z kimś podzielić
zmiana sytuacji wymaga jasnego określenia czego oczekujemy po pp
trzeba wrócić do definicji a w regulaminie określić konkretnie co można publikować a czego nie doszłoby do czysto technicznej eliminacji utworów nie spełniających podstawowych reguł
dzisiejszy regulamin jest zbyt deklaratywny
moderator może wtedy rzeczywiście moderować forum a nie walczyć jedynie z trollami
wiem że moja propozycja będzie nie do przyjęcia dla wielu bo gdyby do tego doszło każdy autor musiałby się gęsto tłumaczyć z tego co napisał a komentarze typu dobre podoba się musiałyby odejść do lamusa każdy z nas musiałby się trochę wysilić żeby móc zabrać głos
odezwą się pewnie głosy że to jakiś zamach na wolności itp.
nie
historia nie rozwija się liniowo jeśli chce się mieć pożądane skutki trzeba działać celowo
i nie chodzi tu o dycia a raczej o fundament pp
-:))



autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Moderator prosi o opinię użytkowników
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 04.12.2014 19:48
Zdzisiu, nie odbiegaj od tematu!
A Mithotyn niech dziękuje temu, komu ma dziękować, że go nie wyrzucono "na sicher" jak z "Ogrodu Ciszy"...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Moderator prosi o opinię użytkowników
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 04.12.2014 19:02
Uważam, że kara dla użytkownika o nicku Mithotyn jest zbyt surowa, owszem ten użytkownik miewa często kontrowersyjne komentarze niemniej jednak ma "nos" do wyławiania meritum z tekstu i to w oszczędnych słowach. Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Moderator prosi o opinię użytkowników
Ewa Włodek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 64
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 17.01.11
Dodane dnia 04.12.2014 18:49
cóż, pozwolę sobie na wypowiedź. Otóż - moim skromnym zdaniem - Pan JD jest Kimś, kto żyje sobie w swoim świecie i czuje się w nim na tyle dobrze, że pragnie nam, żyjącym w innych światach, pokazać, jak w Niego jest ciekawie. I niech pokazuje. A że to czyni po Swojemu i jak umie? A niech czyni. A my te Jego teksty poczytamy (albo nie) i skomentujemy (albo nie). Cóż, każdy z nas ma jakiś świat, i próbuje Innym jakoś go przedstawić. Mnie osobiście Pan JD nie wadzi.
Z uszanowaniem i pozdrowieniem dla Wszystkich
Ewa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Moderator prosi o opinię użytkowników
potrzaskane zwierciadło
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 16.11.12
Dodane dnia 04.12.2014 18:42
jak wiadomo stoczyłem już kilka potyczek z kolegą dyciem i powiem szczerze w myśl zasady "mądrzejszy ustąpi" postanowiłem więcej w ogóle nie wchodzić do jego pokoju i nie komentować czegoś co nawet na komentarz nie zasługuję kompletnie nie obchodzą mnie już jego wypowiedzi i wręcz przerażają tego typu fanatycy duchowi religijni czy co tam jeszcze jak chce niech sobie pisze do woli te swoje dyrdymały
jak ostatnio napisałem jeśli będzie zero komentarzy pod jego pisadłami sam zrezygnuję z tego portalu to bardzo prosty sposób na pozbycie się tego pokroju duchowych mistrzów
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Moderator prosi o opinię użytkowników
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 04.12.2014 16:34
Drogi Moderatorze4 ;-)

Zamieściłabym, będąc na Twoim miejscu, zamieściłabym :-)))

Poezja to nie tylko natchnione ody, subtelne erotyki, spiżowe, patriotyczne wersy albo "pusta", znaczy migawkowa "liryka krajobrazu".

Dydaktyka Pana Jacka doskonale się sytuuje w tego rodzaju literaturze, analogicznie do kiczu, czy uroczo [bądź denerwująco naiwnych] rymów gramatycznych. Inaczej: częstochowskich ;-)
Oraz obsceny, w wydaniu co poniektórych publikujących się w "pp" twórców ;)

Wiersz zweryfikują komentatorzy ;-) Jeśli Pan Jacek brzydko im naurąga... No to od czego Moderator? Z moją ulubioną przy nicku cyferką 4?

Serdeczne wyrazy szacunku :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Moderator prosi o opinię użytkowników
Roman Rzucidło
Użytkownik

Postów: 8
Miejscowość: Nysa
Data rejestracji: 14.10.10
Dodane dnia 04.12.2014 16:27
Pan Jacek Dyć jest osobą o bardzo wysokim poziomie rozwoju duchowego. A przynajmniej sam tak twierdzi. Osobiście w jego wypowiedziach nie widzę niczego, co mogłoby potwierdzać takie dobre mniemanie o sobie samym. Nie ukrywam, że twórczość pana JD uważam za antyliteraturę,czemu dawałem już wyraz w komentarzach pod jego tekstami. Ale nie tylko o twórczość tu chodzi. Bo pan Dyć, jak znowu sam twierdzi, umie odgryźć się ciętą ripostą. Dowodem na to jest fakt, że w przeszłości Moderacja blokowała mu konto. To chyba o czymś świadczy. Ja także nieraz ostro polemizowałem z innymi użytkownikami, ostro, ale nie naruszając żadnych zasad. Przede wszystkim nie stosuję argumentów ad persona, jeśli z kimś polemizuję, dotyczy to omawianego wiersza, nie inwektyw pod adresem przeciwnika. Pan JD natomiast bardzo "dowcipnie" sprowadził mnie do parteru, twierdząc, że mój poziom rozwoju duchowego jest bardzo niski. Nie martwi mnie taka ocena, gdyż nic sobie nie robię z dyciowych prób obrażenia mnie. Spływa to po mnie jak woda po kaczce. Nasuwa się tu jednak pewne przypuszczenie: jeżeli pan Dyć mnie nie zna, to jak może orzekać o moim poziomie rozwoju duchowego.Formułować takich ocen pan JD nie ma prawa. Niech broni swych utworów,jeśli ma na to jakieś argumenty, a przynajmniej ja takich argumentów u niego dotąd nie znalazłem.
Co do prezentowanego powyżej utworu, doskonale rozumiem zastrzeżenia moderatora4, gdyż tekst ten stanowi próbę polemiki z komentarzami innych użytkowników. Jeśli JD ma ochotę spierać się o swą postawę wobec innych, niech robi to w komentarzach. Zresztą przecież tak czyni.Dlatego za dobry pomysł uważam postawienie tej sprawy na Forum. BO pan JD to niewątpliwie zjawisko i można, a nawet trzeba go tolerować w imię pluralizmu światopoglądowego. Zaś światopogląd pana JD nie jest mi wcale tak odległy(wspomnę tylko, że sam jestem też reinkarnacjonistą). Ale PP to nie miejsce na takowe dyskusje. Tu zajmujemy się warsztatem poetyckim, swoimi wierszami i ich jakością. I spotkałem na tym portalu osoby światopoglądowo znacznie mi odleglejsze, ale których poziom umiejętności literackich, moim zdaniem, przewyższa możliwości pana JD. Towiański też nie umiał pisać, dlatego potrzebny był mu Mickiewicz. Może pan Dyć jest takim Towiańskim w miniaturze? Temu ostatniemu z pewnością odpowiadałaby ideologia New Age, jaką chyba wyznaje pan JD. Tyle że Dyć w swych poglądach jest, przynajmniej w moim odczuciu, swojego rodzaju fundamentalistą. To chyba jedyna interesująca rzecz, której Pan Dyć mnie nauczył, że istnieje nie tylko fundamentalizm islamski czy katolicki, ale także newage'owy. I niech sobie nim będzie, niech buduje na tej podstawie swoje przekonanie o swojej wyższości nad innymi użytkownikami, niech mu będzie, na zdrowie. Pragnąłbym tylko zaznaczyć, że osoby wysoko rozwinięte duchowo charakteryzują się nieco większym dystansem do samych siebie. Dosyć. Zmęczyłem się tematem pana JD i na tym swoją wypowiedź kończę. Pozdrawiam wszystkich
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Moderator prosi o opinię użytkowników
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 04.12.2014 11:04
Chciałbym zasięgnąć Państwa opinii ws. tekstów, które użytkownik o nicku jacek dyć zamieszczał i nadal pragnie zamieszczać w dziale "Wiersze Użytkowników". Kilka dni temu user ów nadesłał kolejny tekst do opublikowania w "WU" w dniu jutrzejszym, tj. 5.12.br. W moim pojęciu tekst ów nie nadaje się do publikacji w tym dziale. Nie jest to przecież próba prezentacji własnej poezji czy działanie mające na celu uzyskanie opinii o poziomie swojej twórczości literackiej. Jest to jedynie krytyka - mocno negatywnej zazwyczaj - reakcji czytelników na poprzednie publikacje Pana jacka dycia. Zobaczcie Państwo sami. Oto mający się jutro ukazać wiersz Pana jacka:

<center><b>Alegorią adekwatnie</b>

Dalekiego Wschodu dania na szwedzki stół serwuję,
Jedni degustują inni nosem kręcą na polskiej poezji,
Nie odchodzą, a innym w smakowaniu wstręt czynią,
Podniebienia nawykłe do konsumowania lemieszki,
Wyszukują w wersach wiedzy, nieskrywanej poezji,
Kreują się na wytwornych grafologów w degustacji,
Kiedy sami błądzą w tej nierzeczywistości wariacji,
Chwilą rozrywki, wegetacji w świecie materialnym,
Podwoje zatrzaśnięte, zamek wytrychu nie usłucha,
Kod otwierający wrota może mieć wiele kombinacji,
Ludzkości rzeczą błądzić, Maja nie pozostaje głucha,
Labilne rozumy rozsądnych mami iluzji rutyny kokon. </center>


Takiego maila otrzymałem od swojego imiennika, zgadzam się z jego stwierdzeniem stukrotnie;

Witaj Jacku.Twoje myślenie i postrzeganie świata jest bliskie mojemu sercu choć sam mam dość znikomą widzę na temat metafizyki,reinkarnacji.Zawsze staram się zrozumieć a często poznać tematy które są mi nieznane z czystej otwartości i ciekawości świata.<b><i>Musimy się pogodzić z faktem że niezliczona liczba ludzi nie zaakceptuje innego niż ich często prostego i ogólnikowego myślenia.Wielu nie skorzysta z potencjału tu na ziemskim padole a co mówić o myśleniu horyzontalnym.</i></b>Zadzwonię do Ciebie to wypijemy kawę i poruszymy kilka ciekawych tematów.Pozdrawiam.Jacek.


Zważywszy, że autor (jak zwykle z charakterystycznym dlań mentorskim zacięciem) polemizuje w tym tekście z krytycznym odbiorem jego sposobu pisania i ogólnie prezentowania się na Poezji-Polskiej, uznałem, że ta pełna pretensji do czytelników wypowiedź nie powinna ukazać się w "Wierszach Użytkowników", a co najwyżej na forum w dziale "o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane". Bowiem najbardziej mi tu ta wypowiedź p. dycia pasuje. Tutaj właśnie miejsce na tego typu dyskusję wydaje mi się najbardziej właściwe. Mam w ogóle chęć wszelkie następne pełne poczucia wyższości względem czytelników-komentatorów, quasipoetyckie wypowiedzi p. dycia umieszczać - jeżeli w ogóle na PP - to jedynie w tym wątku. Co Państwo myślicie o p. jacku dyciu, jego pisaniu, dążeniach, stosunku do innych autorów i komentatorów, postawie i światopoglądzie? Jak zapatrujecie się na moje aktualne zamiary odnośnie lokalizacji jego publicznych wypowiedzi? Proszę o szczere wyrażenie własnego zdania. Choć mógłbym sam podjąć arbitralne w tym względzie decyzje, chcę jednak wcześniej poznać Państwa zdanie i pokierować się wolą wyrażoną przez większość tych, którzy zdecydują się wypowiedzieć się w tej - zaproponowanej przeze mnie - dyskusji.
Edytowane przez moderator4 dnia 04.12.2014 11:08
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 12
Użytkownicy Online: Hardy

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66814244 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005