poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
O przedświątecznym m...
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: Kotłownia wierszy
sykomora
Użytkownik

Postów: 128
Data rejestracji: 17.11.07
Dodane dnia 24.06.2016 23:14
Jak to się mówi? Uderz w stół:) Myślę, że wielu pomogłam:) Rzeczywiście, za darmo:) Bez faktur i lojalki:))) Nie miałam pojęcia, że się wynagradza:) A później już miałam:) A zresztą - za darmo, nie za darmo, to sprawa drugorzędna i nie rozumiem, czemu została przywołana. Nie trzeba się wstydzić dochodów czerpanych z twórczości czy z animacji kultury ( myślę nawet, że taka finansowa gratyfikacja jest bezpieczniejsza dla środowiska niż inne korzyści, które mogą przyjść do głowy animatorowi) . Rzecz w tym, czy robi się to uczciwie, z korzyścią dla prawdziwej poezji, prawda?

Nie napisałam o odkrywaniu, pisałam o zakrywaniu:) Zakasywać rękawów przy wierszach nie będę, to nie okna do mycia czy garnki do szorowania:) Poezji należy się inny wysiłek, na przykład czytanie, obserwacja, dłubanie w słowie, konfrontacje, rozmowy - o niej, nie o mnie:)))) Nie ja, nie pani X ma prezentować się przed czytelnikiem, ale to, co pani X napisała, jej teksty. A że teksty nóżek nie mają i rączek, na stragan nie wskoczą - potrzebni są uważni zbieracze, jak w sklepach z antykami czy starociami. Wiem, że trudno to zrozumieć, a tym bardziej zastosować, jeśli wykształcone zostały określone nawyki promocyjne.

Ostatnie frazy - czyja to charakterystyka? Moja????

Czym tak wzburzyłam, czy padł jakiś nick?
Edytowane przez sykomora dnia 25.06.2016 12:24
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 24.06.2016 23:05
sykomoro, piszesz o poczuciu krzywdy, wykluczeniu, swoim nieistnieniu. Obwiniasz o to innych, przypisujesz im pychę i obłudę. Wybacz, ale nie pojmuję. Czekasz, aż ktoś weźmie Twoje sprawy w swoje ręce? A dlaczego miałby to robić? Dlaczego sama nie podejmujesz jakiegokolwiek działania? Dlaczego nie zaproponujesz swojej pomocy tym, którzy coś robią? Wiesz, znam takich, którzy poświęcają swój prywatny czas, organizując różne przedsięwzięcia. Robią to za darmo. Wariaci, prawda? Trzeba im za wszelką cenę rdowalićr1;, bo jakże tak? Ktoś powiedział, że robienie czegokolwiek bez wynagrodzenia jest podejrzane i powinno być surowo karane. Coś w tym chyba jest. Nigdy nie czekałam i nie będę czekała, aż ktoś klęknie przed moim majestatem i postawi mnie na piedestale, bo mi się należy , jak przysłowiowemu psu- buda. Jeśli czegoś chcę- zakasuję rękawy. A odnośnie wierszy: piszę i będę pisać. Czy się to komuś podoba, czy nie. I nie oczekuję , że bez kiwnięcia palcem z mojej strony ktoś mnie odkryje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 24.06.2016 21:28
sykomora napisał/a:
Hm, Irgo, doprawdy jesteś poruszona? Może, rzeczywiście, nie pojmujesz, o czym napisałam, może, oby:))))

Abirecka - ostatnie lata wiele mnie nauczyły, i, gdyby nie przemożna potrzeba pisania, silniejsza od poczucia krzywdy, wykluczenia, nieistnienia, zdumienia pychą i obłudą, pewnie rozstałabym się z poezją na zawsze. Na szczęście (nieszczęście) to nie zależy ode mnie, taki wewnętrzny imperatyw. Proszę nie brać moich słów do siebie;) To doświadczenia zewnętrzne, niezwykle pouczające i dotkliwe:)


Nie chcę dopisywać nowego tematu, ale sykomorze coraz bardziej przyznaję rację. Wcześniej lirowi, Twórcy wątku, ponieważ to co się aktualnie zaczyna "wydziewać" na Forum, to zwykły - nie wiem tylko dla czyjego zaistnienia? - chłam!

Mnie jeszcze nie utłukli. W razie czego mam dokąd iść, gdzie - o dziwo - mimo mojego paskudnego charakteru - tam mnie zapraszają! Względnie: nie pozwalają od siebie odejść!

Tylko dlaczego "pp" w ostatnich tygodniach tak tragicznie psieje? :(((


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
sykomora
Użytkownik

Postów: 128
Data rejestracji: 17.11.07
Dodane dnia 24.06.2016 16:13
Hm, Irgo, doprawdy jesteś poruszona? Może, rzeczywiście, nie pojmujesz, o czym napisałam, może, oby:))))

Abirecka - ostatnie lata wiele mnie nauczyły, i, gdyby nie przemożna potrzeba pisania, silniejsza od poczucia krzywdy, wykluczenia, nieistnienia, zdumienia pychą i obłudą, pewnie rozstałabym się z poezją na zawsze. Na szczęście (nieszczęście) to nie zależy ode mnie, taki wewnętrzny imperatyw. Proszę nie brać moich słów do siebie;) To doświadczenia zewnętrzne, niezwykle pouczające i dotkliwe:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 24.06.2016 14:03
IRGA napisał/a:
A co i kogo masz, sykomoro, na myśli pisząc : Heh, przecież piszących poezję się zabija:) może umarli? wiem, co mówię, bo dogorywam, niszczona konsekwentnie i w białych rękawiczkach:) Kto Cię na zimno i bezkarnie "morduje"? Nie ukrywam, że jestem Twoimi stwierdzeniami poruszona.


Nie chciałam pisać, lecz dzięki Bogu, wyręczyła mnie IRGA, choć - przyznam się - poczułam się także po poniższym wpisie - lekko... skonfundowana :(
Nie we wszystkim mogę [muszę] prywatnie z Autorem zgadzać; jego poezji jednak nie "morduję". Przyznaję owej poezji - w moim mniemaniu - określoną rangę, jednak - nadal pomimo osobistych różnic w jej [poezji] interpretacji - uczciwie przyznaję, iż... etc. etc.

Ewentualnie nie komentuję w ogóle :)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 24.06.2016 14:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 24.06.2016 13:02
A co i kogo masz, sykomoro, na myśli pisząc : Heh, przecież piszących poezję się zabija:) może umarli? wiem, co mówię, bo dogorywam, niszczona konsekwentnie i w białych rękawiczkach:) Kto Cię na zimno i bezkarnie "morduje"? Nie ukrywam, że jestem Twoimi stwierdzeniami poruszona.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
kkb
Użytkownik

Postów: 161
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 06.11.15
Dodane dnia 24.06.2016 11:51
I już nie będę się wtryniał.

https://www.youtube.com/watch?v=0r7xEf-zVQU

Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
kkb
Użytkownik

Postów: 161
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 06.11.15
Dodane dnia 23.06.2016 23:16
sykomora napisał/a:
ja nie o PP, w realu dzieje się prawdziwe okrucieństwo, gładkie, zimne, bezkarne


Przepraszam z góry za grubiańskość komentarza ale gdzie ma się dziać w kauflandzie? To odtruwanie rzekome dzieje sie nie naprawdę i dla tego oklepana dżuma prze na przód.

Pozdrawiam
Edytowane przez kkb dnia 23.06.2016 23:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
sykomora
Użytkownik

Postów: 128
Data rejestracji: 17.11.07
Dodane dnia 23.06.2016 23:03
ja nie o PP, w realu dzieje się prawdziwe okrucieństwo, gładkie, zimne, bezkarne
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
kkb
Użytkownik

Postów: 161
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 06.11.15
Dodane dnia 23.06.2016 22:51
A co tam...


wina
między brakiem słów
a kropką


Pozdrawiam PPodziemie walczące :P
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 23.06.2016 22:40
sykomora napisał/a:
Heh, przecież piszących poezję się zabija:) może umarli? wiem, co mówię, bo dogorywam, niszczona konsekwentnie i w białych rękawiczkach:) dlatego ten wątek tylko gorzki uśmiech wywołał


Kotłownia = kotłowanina
. Względnie vice versa. Najprawdopodobniej wszyscy mają rację, ale - pocieszam się - na "pp" jest czasem tak jak z octowymi muszkami lub inwazją biedronek ;)

Serdecznie :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
sykomora
Użytkownik

Postów: 128
Data rejestracji: 17.11.07
Dodane dnia 23.06.2016 22:15
Heh, przecież piszących poezję się zabija:) może umarli? wiem, co mówię, bo wiem, jak się dogorywa, za sprawą subtelnych gestów czynionych w białych rękawiczkach:) dlatego ten wątek tylko gorzki uśmiech wywołał
Edytowane przez sykomora dnia 25.06.2016 11:58
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 23.06.2016 21:00
Irga. popieram Twój wpis w stu procentach.
Nie wymieniając nicków, niektórym uderzyła woda sodowa do głowy. Piszą badziewie i są szczęśliwi, że inni chwalą ich pod niebiosa. Jak wspomniała Nel, jakość przerodziła się w ilość. Na szczęście są poeci, których wiersze warto czytać. A te z gatunku "wlazł kotek na płotek" omijać szerokim łukiem, niech sobie chodzi po tym płocie, może kiedyś spadnie i niech nie będzie wtedy kociej muzyki, tylko coś bardziej ambitnego:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 23.06.2016 20:45
lirze, kotłownia- to prawda. Niedługo wszystko zniknie w czeluściach królującego w kotłowni pieca... Czytam sobie te wiersze. Odbiera mi mowę, gdy pod najczystszej wody gniotami ukazują się hymny pochwalne. Ponadto, niektórzy, korzystając z popularności PP, wygłaszają pełne nienawiści polityczne mowy, szczują jednych na drugich. Używają przy tym słów, jakich nigdy nie powinni byli użyć w stosunku do współbraci. I mało kto protestuje. Nienawiść to choroba, która odbiera racjonalne myślenie. Im więcej plucia i wyzwisk- tym piękniej.
Jakby na pocieszenie - jest kilkoro poetów, których wiersze dotykają czytelnika, zapraszają do rozmowy. Myślę, że PP odetchnie, nabierze w płuca powietrza i poszybuje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 23.06.2016 19:23
Edyta Sorensen napisał/a:
Lirze, dobry tytuł.
Na jesieni i w zimę będzie więcej "towaru".
Młodzież zbiera jagody, grzybów jeszcze nie ma, starsi piją piwo i oglądają mecze:)
A poziom Portalu troszkę się zaniżył ostatnio, przestaje się chcieć.

Pozdrawiam:)


Tytuł zmieniłabym na "kotłowaninę";-))) Jakość przeszła bowiem w ilość [zupełnie jak rzeczy na wagę], ot co [zob. Forum] mimo iż mądre wątki są niezmiennie z wielką radością witane...

:)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 23.06.2016 18:38
Lirze, dobry tytuł.
Na jesieni i w zimę będzie więcej "towaru".
Młodzież zbiera jagody, grzybów jeszcze nie ma, starsi piją piwo i oglądają mecze:)
A poziom Portalu troszkę się zaniżył ostatnio, przestaje się chcieć.

Pozdrawiam:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kotłownia wierszy
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 23.06.2016 07:13
lir napisał/a:
Akurat dzisiaj czuwam na stronie "Wiersze użytkowników". Jest już prawie koniec dnia, a za dnia tylko trzy wiersze. Czy rzeczywiście już tutaj się nie chce? A gdzie? Zaczyna być nudno!


Nie "nudno", a może po prostu Autorom przestaje się chcieć? Tak jak zwyczajnie mnie, co kilkakrotnie starałam się wyjaśnić, dlaczego "przestaje mi właśnie, tu, chcieć"? Szczególnie w swoich odautorskich komentarzach z przysługującego mi limitu... :)

:)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Kotłownia wierszy
lir
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kraków - Drezdenko
Data rejestracji: 27.09.07
Dodane dnia 22.06.2016 22:25
Akurat dzisiaj czuwam na stronie "Wiersze użytkowników". Jest już prawie koniec dnia, a za dnia tylko trzy wiersze. Czy rzeczywiście już tutaj się nie chce? A gdzie? Zaczyna być nudno!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 12
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66815963 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005