poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMśroda, 24.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Inferno
przesłanie bez przes...
Deszcz
w tym domu
więzień
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 23.09.2009 10:53
No i przekonałaś:)


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
ryba_zakonnik
Użytkownik

Postów: 66
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 22.09.2009 18:10
ja się nie znam na piractwie ale troszkę znam na prawie. tu jest sprytnie to prawo przechytrzone, jest przerwa w oglądaniu, wobec czego nie można filmu potraktować, jako całości, jest więc fragment, do tego jeszcze można dopisać - w celach edukacyjnych lub reklamowych i rączki są czyste.

poza tym, znalazłam ten portal niedawno, nie znam się na programach komputerowych i zawsze mi sie wydaje, że to co jawne, także w sieci, musi być przemyślane, inaczej już dawno by im obrączki na rączki założono.
a te torenty, to co? to samo, ale lekko zza węgła.

film 'ładunek 200' opowiada historię kilku osób. każda z nich odgrywa w filmie rolę pierwszoplanową, a następnie te postaci łączą się we wspólnym 'pogo'. zaiste tragiczny ten taniec. dziewczyna porwana przez policjanta psychopatę - to moje spostrzeżenie, ktoś inny może powiedzieć, że policjant po prostu się zakochał a z miłości to różne głupstwa się wyprawia, więc wg mnie nie jest zakochany, nie jest nawet człowiekiem godnym nosić to miano. więc socjopata, jakiego nam pokazano w tym filmie zdeklasował wszelkich amerykańskich psycho, tego nawet wyobrazić sobie nie sposób, co on wprowadził w czyn - ale ale - zobaczcie sami, wtedy możemy pogadać-:)
moj emblemat - horror, i to nie jakaś tam 'gadająca piła' czy' wyłupane oko z żywym trupem, gdzie nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, ale prawdziwy horror, straszny prawdziwie, bo oparty na prawdziwych wydarzeniach.


a.zet -- Poznań --
www.duszomoja.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 22.09.2009 14:34
rybo-zakonniku - czyżbyś nawoływał do działalności korsarzy:)?
Napisz coś więcej o tym filmie, bo faktycznie ciekawy, ale może Twoje zdanie mnie przekona w zupełności?:)

Co do rosyjskiego kina, ono tak jak polskie ostatnio, nabrało fajnego tempa i kierunku.

Polecam zatem film Powrót. Także produkcji rosyjskiej. Debiut filmowy, niemłodego już Andrieja Zwiagincewa.
Wstrząsający obraz rozbitej rodzinki, do której, po wielu latach nieobecności wraca ojciec. Dzieje się wiele, a i polski widz może sobie zobaczyć, jak bliskie są charaktery nam, naszych słowiańskich braci ze wschodu.
Bardzo dobre zdjęcia i niepowtarzalny klimat. Nie chcę pisać zbyt wiele, by nie zdradzić a zachęcić.
Pozdrawiam


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
ryba_zakonnik
Użytkownik

Postów: 66
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 21.09.2009 11:26
plecam film:

ŁADUNEK

http://hityfilmowe.com/readarticle.php?article_id=1164

MOŻNA GO TU OBEJRZEĆ ONLINE, JAK TEŻ ŚCIĄGNĄĆ NA DYSK.

film wywołał wiele kontrowersji w Rosji, niestety oparty jest na faktach...tak, takie rzeczy się dzieją! straszne.




a.zet -- Poznań --
www.duszomoja.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 20.09.2009 16:59
I po festiwalu. Nie oglądałam gali , bo jakoś tak za każdym razem mam ochotę chować głowę pod poduszkę. Chyba kompleks strusia. W Trójce słuchałam sporo wypowiedzi i zdaje się, że ten rok wyjątkowo obfity w dobre filmy, w debiuty. Szady, a co ci się nie podoba w Janosiku, hihi?
:)
A ja pod wrażeniem jestem twórczości Kar-Wai Wonga. Spragnieni miłości to najczystsza poezja.

Pozdrawiam wszystkich kinomanów.


Jeśli zwariowałem, nie mam nic przeciwko. S. Bellow
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 20.09.2009 00:07
Łukaszu, nie sądziłem, że mnie tak zaskoczysz. Pozytywnie oczywiście. Uwielbiam Trzy kolory, a w szczególności Czerwony. I co do Twoich słów o tejże Trylogii, pozostaje mi tylko podpisać się.

Jest jeszcze taki film, Paris je t'aime/Zakochany Paryż. Kojarzy mi się jakoby stworzony został w oparciu o kilka wierszy. Składa się wszak z kilku autonomicznych scen, które łączą się w tytułową miłość do Paryża lub czego tam się jeszcze chce:) Polecam, choć nie do końca spójny, to jednak parysko uroczy. Urocze są tam także: Natalie Portman i Juliette Binoche:P
Pozdrawiam


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 19.09.2009 23:58
A ja się z państwem podzielę, że obejrzałem dziś melodramat "Ukochany" w reżyserii Erina Dignama. Wbrew gatunku, film jest bardziej psychologiczny - o zatarciu granicy pomiędzy ślepą miłością a zdrowym rozsądkiem. Tyle tytułem wstępu.

Czy powstanie kiedyś film oparty o wiersz? Według mnie, nigdy taki film nie powstanie, jednak filmy mogą być poezją. Dla mnie poezją jest trylogia Krzysztofa Kieślowskiego: "Trzy kolory - niebieski", "Trzy kolory - biały" i "Trzy kolory - czerwony". Owe filmy są przepełnione symboliką kolorów, który każdy z nich ma inne znaczenie oraz przesłanie.

Z innych filmów tego reżysera wymienię "Dekalog (I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX i X). W ogóle dla mnie reżyser powyższych filmów tworzył poezję na ekranie.


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 19.09.2009 23:03
34. FPFF w Gdyni już za nami... Pomijając słusznie, bądź nie, przyznane nagrody, otrzymaliśmy kilka ciekawych propozycji filmowych, których już doczekać się nie mogę.
Z wyróżnionych czekam na Galerianki. Zapowiada się interesująco i oryginalnie. Nie wspominając już o Rewersie...
Także Wojna polsko-ruska, wyróżniona m.in. najlepszą rolą męską (B.Szyc) oraz najlepszym dźwiękiem, może okazać się filmem przereklamowanym słusznie i pozytywnie. W przeciwieństwie do nastawionego czysto komercyjnie Janosika.
Miasto morza, Dom zły - obym miał przyjemność zobaczyć.

A polskiej kinematografii, z okazji 100 życzę kolejnej setki:) Tendencja jest wzrostowa, więc to chyba też dobrze.

P.S. Jak wiadomo, Wojna polsko-ruska zrobiona została na podstawie książki. Zastanawia mnie czy powstanie kiedyś film oparty o wiersz, poezję? A może już jest?:)

Pozdrawiam



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 20.09.2009 00:31
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 29.07.2009 09:22
Między złem a głębokim błękitnym oceanem oglądałam dawno temu w jednym z warszawskich kin ;) Wywarł na mnie mocne wrażenie z racji dość niedojrzałego wtedy wieku. :)

Czas Apokalipsy , nie oglądałam, ale Heart of darkness to zdaje się lektura, przynajmniej na filologii :) i oczywiście książka przede wszystkim.

A ja tym razem wspomnę o filmie Jerzego Pilcha Żółty szalik z Gajosem w roli głównej. Droga krzyżowa alkoholika.

I fragment:

Żółty szalik


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Krzysztof Kleszcz
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 102
Miejscowość: Tomaszów Maz.
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 21.07.2009 17:01
http://www.tv.pl/opis/s_2_p_3365_Miedzy_zlem_a_glebokim__blekitnym_oceanem.xhtml

"Między złem a głębokim błękitnym oceanem."
Polecam. Pamiętam obejrzałem go w jakimś łódzkim kinie X lat temu i dotąd nigdy nie widziałem go w TV. A będzie jutro w ALE KINO!



www.bialafabryka.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 21.07.2009 12:38
Obejrzałam Wristcutters, dość ciekawy , zabawny momentami. Rosyjski rockman to klasyka :)

A jeśli chodzi o prawdziwie europejski film w amerykańskim wydaniu ;) to oczywiście wchodzi w rachubę tylko 10 items or less.
Humor sytuacyjny trzyma poziom albo pion, jak kto woli. Mnie rozbawił.
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 17.07.2009 21:00
Nie chciałem o tym pisać, ale scenka z Iggy Popem i Tomem Waitsem wymiata. Zdecydowanie dodane do ulubionych. A jeśli Toma Waitsa lubisz to musiałaś widzieć film "Wristcutters. A Love Story". Jeśli nie, to musisz to zobaczyć. Jeden z moich ulubionych filmów w ogóle. I muzyka Gogol Bordello "Thru the roof'n'underground...". Jednym słowem: Rewelacja.
Pozdrawiam
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 17.07.2009 19:38
No co ja mogę dodać? Rewelacja! :) Pierwszy epizod z Roberto Benignim oraz ten, w którym Iggy Pop i Tom Waits rozmawiają to moje ulubione. Toma Waitsa bardzo lubię :)
Pozdr.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 17.07.2009 18:19
Wiesz co? Eitheror, wymieniłaś kolejny film, którego nie obejrzałem, a chciałem:). "Jabłka Adama", o nich również dużo czytałem i słyszałem. Zdecydowanie ciekawie się zapowiada, a Ty tylko wzmogłaś apetyt.
Co do "Amores Perros" i "Babel", nie wiem, który lepszy. "Babel" miał to samo światełko co "Zabójstwo Jessego Jamesa...". Oba obrazy to dzieła sztuki pod względem zdjęć, msz. O "Requiem" się nie będę wiele wypowiadać. Obejrzałem raz i starczy. Może kiedyś włączę swoim dzieciom, co by zniechęcić do "pewnych rzeczy". Mnie zniechęciło, pomimo mojej własnej niechęci:).

Przy okazji zarekomenduję film "Kawa i papierosy", Jarmuscha. Świetne, czarno-białe kino. Ujęcie kilku, wydawałoby się prozodycznych, spotkań i tematów w tak mistrzowski sposób, że nie sposób się im oprzeć. Rewelacyjny klimat dymu, smaku kawy i leniwych rozmów, w których bohaterowie odkrywają swoje uczucia i kompleksy. O wszystkim widz zdaję sobie sprawę dopiero, kiedy film się... kończy. Zdecydowanie magiczne kino.

Pozdrawiam
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 17.07.2009 17:45
Oglądałam Babel, ale Amores jest lepszy. Jeśli chodzi o Gael García Bernal, to zagrał jeszcze w Requiem dla snu, film, którego nie polecam przy depresji, o nie.

A mi się przypomniał film z 2006: Jabłka Adama, reżyseria Anders Thomas Jensen.
Jeśli ktoś lubi Kolskiego i Kusturicę w jednym, polecam.
Mała grupa ludzi z ogromnymi problemami.
Klimat o mało co sielski.
Groteska w tle.
I cuda się dzieją.

Pozdrawiam.

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 11.07.2009 17:12
To i ja się cieszę skoro ktoś się cieszy z tego, co zrobiłem:)

Ja mam podobnie jak Ty, eitheror masz z Iranem, to ja z Ameryką łacińską. Nawet portugalskiego zacząłem się uczyć z samouczków:). No i "Amores Perros"...właśnie takie kino południowoamerykańskie preferuje. I aktor, który grał w "Amores..." - Gael García Bernal - jestem wielkim fanem jego talentu. Zagrał w takich filmach jak "Babel", "I twoją matkę też"/"Y tu mamá también", "Dzienniki motocyklowe" etc. Nie licząc filmu Babel, do stawki wyżej wymienionych tytułów dołożyłbym jeszcze "Miasto Boga" i "Dworzec" i byłaby kwintesencja niezależnego kina latynoamerykańskiego. Mógłbym pisać pisać i pisać na ten temat. Do tego jeszcze takie tytuły jak "4 piętro" czy "Granatowy prawie czarny"...ech. Dla takich dzieł dobrze jest mieć telewizor i odtwarzacz. Po-zdrówko
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 11.07.2009 16:52
Nie udało się i może moderator zrobi z tymi linkami porządek:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 11.07.2009 16:51
Jeszcze raz ten link, jeśli się uda
[url=http://amores.perros.filmweb.pl/f31040/Amores+perros,2000/opisy]link[/url]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 11.07.2009 16:50
Jakiś czas temu zainteresowała mnie kultura Iranu, zaczęło od artykułu który wpadł mi w ręce przypadkowo, ale stał się początkiem wielkiej pasji. To tak przy okazji Persepolis.

Cieszę się Szady, że założyłeś wątek filmowy, bo ja po prostu kocham kino;)

Jeden z ulubionych reżyserów to Alejandro Gonzalez Inarritu i polecam jego film Amores perros, jeśli komuś zdarzyło się nie widzieć:)

[url=http://amores.perros.filmweb.pl/f31040/Amores+perros,2000/opisy]tu można sobie znaleźć kilka ciekawych informacji na temat filmu ;)[/url]



Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 11.07.2009 10:42
"Persepolis" - miałem możliwość obejrzenia, ale nie skorzystałem. Wybrałem wtedy coś innego. Nie wiem dlaczego, ale opis na okładce mnie nie przekonał, czyli zachowałem się jak zwykły konsument:) Wybrałem towar z lepszym opakowaniem...

Wczoraj natomiast miałem przyjemność obejrzenia filmu pod tytułem Siedem dusz/Seven pounds z 2008r. Między innymi takie amerykańskie kino lubię (choć zdecydowanie bardziej preferuję latynoamerykańskie kino). Film skojarzył mi się z Miastem gniewu a to bardzo dobre skojarzenie.
Seans trwał niewiele ponad dwie godziny. Ani razu nie odczułem znudzenia przez ten czas. Bardzo ciekawa i niebanalna historia, choć momentami zahaczała o tą typową amerykańską ckliwość. Jednak film obronił się sam. Świetne zdjęcia, bardzo dobra gra Willa Smitha (coraz bardziej go lubię), nie najgorsza muzyka.
Jeśli ktoś chce znaleźć sposób na odejście z tego świata - oto recepta - Siedem dusz.
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67054253 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005