poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Niepunktualna nuta
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: Portalowo
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 30.08.2010 23:33
Madoo, też tak myślę:)
Uśmiecham się zatem susząc szkliwo
Hej! Dobrej nocy
A Tobie Moniko udanego dnia życzę



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 30.08.2010 23:34
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 30.08.2010 23:29
SSD, no kurde, trzeba sie posmiac bo ostatnio tak smutasno i powaznie ;)))



We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 30.08.2010 23:27
Madoo! i ja też! ^^
chociaż nic nie wiem o miłości
to też kocham
i buziuję :*
cmok cmok
Panów w czółko, damy w rączki:*



http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 30.08.2010 23:23
a ja Was wszystkich mocno kocham ;)))
sle calusy i usciski
xoxoxoxox



We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 30.08.2010 23:07
Bronku - reszta ewentualnie na PW, bo wygląda na to, że "prywatyzujemy" wątek :)

Sosno - jakoś mi umknął jeden z wpisów.

Tak, zgoda, na starą melodię odpowiedziałem pieśnią równie starą :) Co do meritum tego drugiego wpisu jestem skłonny się zgodzić.

Ja także pozdrawiam :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 30.08.2010 22:52
Jeszcze tylko słowo do tego co piszesz, nie wiem czy wiesz, na fabrica Librorum czeka się nawet dwa tygodnie na wyjście wiersza z moderatorni, może był takim wcześniej jak gdzie indziej, co do NS pamietasz jak powiedziałeś do mnie, jak jesteś odważny i nie boisz się prawdziwej krytyki, wejdź na NS, poszedłem i jak wiesz nie miałem się czego obawiać, tylko po to tam byłem, B


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 30.08.2010 22:48
Bronku - edytowałem mój wpis wyżej. Nie, nie mam konta na FL, zaglądam raz na kilka miesięcy, zobaczyłem przypadkiem, bo ktoś dał mi namiary na ciekawostkę w jednym z sąsiednich wierszy.

Aha - i to nie ja po raz drugi wskazywałem na rzeczony błąd. O ile pamiętam, to nie był nawet wpis anonimowy, ale pewien nie jestem, trochę czasu minęło. Sprawdź to.
Edytowane przez Wojciech Roszkowski dnia 30.08.2010 22:50
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 30.08.2010 22:45
mYŚL CO CHCESZ, MASZ SWÓJ ROZUM, I UMYSŁ, którego nawet Ci zazdroszczę, ale ja już za stary na zmiany jestem, pozdrawiam wszystkich,


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 30.08.2010 22:42
Może Fabrica Librorum, powiedz tylko jako kto tam siedzisz, wiedz,że jak byłeś anonimusem, już tam nie wejdziesz,. a co do Twojego pocenia, pamiętasz jak dawniej chwaliłeś moje gnioty, pisane gwarą i sugerowałeś aby tylko w tym kierunku zmierzać, nie posłuchałem Cię i chyba dobrze, bywaj tymczasem mój nauczycielu, DOBRY))
( A wiersz o którym mówimy to Wniebogłosy, nawet bez poprawki został wierszem stycznia, )


Bronek z Obidzy
Edytowane przez kozienski8 dnia 31.08.2010 18:03
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 30.08.2010 22:39
Bronku - takie uwagi, wyrażone wprost, jestem w stanie uznać za sensowne i przemyśleć:

tylko zauważyłem, że tego dobrego zaczyna mu powoli brakować


Masz wiersz, gdzie w ostatnim dystychu jest fraza "pisze na wiośle" - zwróciłem uwagę, że nie pisze, a jest napisane/ napisano (elementarny błąd, bardzo częsty), nawet wysłałem na PW propozycję poprawki, z zachowaniem rytmu. Kilka dni później wiersz widziałem na FL, nie był poprawiony - taka sama uwaga się pojawiła. Znów zignorowałeś i w takiej samej postaci puściłeś na NS.
Komentatorzy stracili czas.

Zmyślam?
Edytowane przez Wojciech Roszkowski dnia 30.08.2010 22:45
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 30.08.2010 22:38
Wojtek, wytykałeś i jak pamiętasz dziękowałem Ci nawet za to, inni nawet chwalili i chwalą dalej, czym więcej chwalili, Ty leciałeś bardzo prędko aby powytykać błędy. Teraz przejdźmy na inne portale, bądź do końca szczery i pokaż kilka komentarzy, gdzie mam dosadnie napisane o swoich tekstach, bajdy pleciesz, wszędzie gdzie jestem olbrzymia większość to dobre komentarze, chyba ze czegoś nie wiem, zaprowadź mnie tam, a wiesz dobrze że nie piszę pod innym nickiem jak bronek z obidzy,


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 30.08.2010 22:30
Wierszofilu, Są osoby nawet tutaj na portalu, co siedzą na nim pół życia, ba! siedzą w Poezji, wiedzą jak ją tłumaczyć, interpretować, ja nie jestem z tych osób, ja biorę to na swój chłopski rozum, podoba się, nie podoba, ale gadam za siebie, i mam chyba prawo do tego, Wojtek jest starym wyjadaczem, może powiedzieć wiele więcej i innym językiem, tylko zauważyłem, że tego dobrego zaczyna mu powoli brakować,


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 30.08.2010 22:27
Bronku - jak może zauważyłeś, u Ciebie przestałem od pewnego czasu się pocić. Wiele razy pokazywałem Ci błędy, "podziękowania" zawsze takie same, tekst z babolami wklejasz na inne portale, tam znowu wytykają te same błędy (albo nazywają tekst krótko a dosadnie). I nic się nie zmienia. Dlatego Twoje wiersze, choć mają niezaprzeczalny potencjał, są, jakie są, koślawe, nazywając rzecz po imieniu. Ale to tak na marginesie tej dyskusji, nie mówimy przecież o Tobie i Twoich wierszach.
Edytowane przez Wojciech Roszkowski dnia 30.08.2010 22:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Rafał Gawin
Użytkownik

Postów: 218
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 30.08.2010 22:24
kozienski8,

nieswojo? Bez przesady. Jest wtedy kilka opcji, każda na swój sposób inspirująca - każdy z komentujących może się mylić, więc w grę wchodzi albo obrona swojego zdania, albo przyznanie racji autorowi przeciwstawnego komentarza (autorom przeciwstawnych komentarzy). Oczywiście - w sytuacji, nazwijmy to, idealnej, gdy w ogóle dojdzie do polemiki i jakiejkolwiek weryfikacji opinii, i będzie to konstruktywne ;)


Sosna,

to bardzo względna sprawa. Nie wiem, na ile na bieżąco z poezją współczesną jest np. właśnie Ewa Lipska ;)
Edytowane przez Rafał Gawin dnia 30.08.2010 22:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 30.08.2010 22:22
Sosno - Jeżeli mi np. Pani Lipska powie - ba, tu mamy kłopot. Bo Igrekowski może powiedzieć: "A Pani Iksińska moim zdaniem sama pisze nieciekawie. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że autor dobrych tekstów automatycznie jest dobrym krytykiem". I może mieć rację, co więcej: będzie w wielu przypadkach miał rację.

Inna rzecz, o tym niedawno wspominałem na portalu: powoływanie się na autorytet jest do przyjęcia w erystyce tylko wówczas, gdy druga strona uznaje ów autorytet.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 30.08.2010 22:19
Wojtek, nie gadasz do dzieciaka, poczytaj co napisałem u siebie, ja nawet do swojego pretensji nie mam, rozumów nie zjadłem, ale swoje wiem, czytałem wczoraj komentarze pod innymi wierszami i powiem Ci, że nie było to zbyt ciekawe,poci się przy tym biedaczysko gdzie by tu jeszcze jakiś błąd wyszukać, a te słowa nie były tylko do mojego komentatora, były także do Ciebie i wielu innych, może i ja tak mam, wiedz jedno, mnie nie zapędzisz w kozi róg, ani nie wystraszysz swoją ponadprzeciętna wiedzą,


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Sosna
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 74
Data rejestracji: 14.03.07
Dodane dnia 30.08.2010 22:12
Wskoczyła mi w międzyczasie wypowiedź Wierszofila, więc pozwolę sobie jeszcze dwa słowa.
Jeżeli mi np. Pani Lipska powie gniot - przyjmuje jak najbardziej, chociaż mam żal, o brak taktu. Ale jeśli mówi to inny gniototwórca, to sorki:). Cały czas mówię o formie, treści komentarzy , o tym, że może warto skończyć z taką 'swobodą" na rzecz konkretów. Nie chcę tu przytaczać konkretnych przykładów, bo nie chodzi mi o kolejną bitwę. To taki apel z mojej strony, że może warto ułatwić pracę moderacji i po prostu zachować więcej kultury w swoich wypowiedziach :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 30.08.2010 22:11
Bronku - no widzisz, najpierw podałeś charakterystykę komentatora Twojego wiersza (nieładnie: poci się przy tym biedaczysko gdzie by tu jeszcze jakiś błąd wyszukać, a miał rację, że tekst do dopracowania, dlatego Twoich wierszy nie warto komentować, bo można liczyć na odpowiednie "podziękowanie", ale to nie dotyczy tylko Ciebie), a później mnie - już mniej dosadnie. Samym wierszem jakoś nie jesteś zainteresowany, choć jest Twojego autorstwa.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 30.08.2010 22:10
Wierszofil, może i źle napisałem , jako autora,... "zdecydowanie nie. Określenia "grafomania" i "gniot" dotyczą tylko i wyłącznie wiersza, nie - jego Autora, tym bardziej nie - komentujących, który wiersz uznali za dobry i którym się wiersz podobał.", ale do tego, bardzo stanowczego stwierdzenia, jakby rodem z jakiegoś paragrafu, mam zastrzeżenia, przynajmniej ja czułbym się nie swoją , chwaląc coś, a czytając niżej, dowiadując się, że właśnie pochwaliłem gniota, popieram grafomanię,



Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Portalowo
Sosna
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 74
Data rejestracji: 14.03.07
Dodane dnia 30.08.2010 22:06
Wojtku!
Oj z czytaniem ze zrozumieniem chyba masz kłopoty dzisiaj :). Nie czuje się pokrzywdzona w żadnym wypadku. Komentarzy piszę mało, bo nie czuję się kompetentna nikogo pouczać z moim małym doświadczeniem pisarskim i wciąż niedostateczną wiedzą. Ale się uczę. Tutaj podzieliłam się moją refleksją na temat tego, co widzę, co czytam. Stąd sugestia, aby nie wymagać od czytelników "merytorycznych komentarzy" bo one nigdy takimi nie będą, stąd również pytanie o osoby na portalu mogące te "warsztaty" poprowadzić.
Na portalu jestem na tyle długo - liczę również staż na "starej PP", że z czystym sumieniem mogę sobie pozwolić na zabranie głosy na ten, jak i na inne tematy. Ilość komentarzy nie świadczy o tym czy robię coś czy nie. A może przedkładam jakość nad ilość? :)
Pierwsza część Twojej wypowiedzi to taka stara śpiewka, tekst mówiący gdzie się odsyła niechcianych, niekochanych itp.
Ostatnia część Twojego postu - znowu - nie pisze, że ma być wazelina, słodzik itp. Ma być kompetentnie, rzetelnie, a przede wszystkim kulturalnie, z szacunkiem do każdego człowieka. I o tym jest moja powyższa epistoła Wojtku, a nie o użalaniu się nad sobą czy innymi nieudacznikami.
Pozdrawiam serdecznie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66802232 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005