poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 19.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
Metafora na ławce
Marzenie o niebie w ...
Co widziały i co sły...
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Wierßcz
eteryczny avatar
Reszta została w myś...
Anihilacja
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 25 z 33 << < 22 23 24 25 26 27 28 > >>
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 18.05.2016 00:51
Takie towarzystwo sprzyja haiku, mam nadzieję, że nic nie złowiliście... Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 17.05.2016 23:05
Kazimierę już znamy od strony intelektualnego podejścia don haiku, ale Ciebie, frogiszcze, dopiero poznajemy z najlepszej strony. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 17.05.2016 21:40
S. Grochowiak: Haiku- images

Szczęście

Ledwo dotknąłem pyszczka sarny ucałowała mnie

Wbiłem lewkonię w łąkę mojej duszy

Ustawiłem wiatrak z liści Dym z kominów Osady moich snów
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
Kazimiera Szczykutowicz
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Kielce
Data rejestracji: 06.04.14
Dodane dnia 17.05.2016 06:10
Przenikanie

impulsy we mnie
wewnętrzna prawda życia
przetwarza serce
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 17.05.2016 00:39
Znalazłam, też piękna, zwłaszcza motyw limby. Jeśli chcesz ją umieścić na PP, to wejdź na profil abireckiej, tam wybierz wątek Pantum, vilanella albo zacznij zamieszczać coś w Swoim okienku raz na tydzień. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
Janusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 143
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 16.04.16
Dodane dnia 17.05.2016 00:17
Cieszy mnie Twój wybór, bo dzika róża to mój ulubiony kwiatek. Nawet na jej cześć napisałem villanellę, będącą parafrazą wiersza Jana Kasprowicza Krzak dzikiej róży w ciemnych smreczynach. Możesz znaleźć ten wiersz w archiwum na moim portalu, pt. Tęsknota w kamieniu ukryta.

Dobrej nocy życzę.
Edytowane przez Janusz dnia 17.05.2016 00:21
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 16.05.2016 23:23
Januszu, pięknie, wybieram krzak dzikiej róży, pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
Janusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 143
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 16.04.16
Dodane dnia 16.05.2016 22:48
zachodzi słońce -
wszystkie jabłka na drzewach
poczerwieniały

krzak dzikiej róży
w zapuszczonym ogrodzie
króluje dumnie

jesienne liście
wiatr odrywa z gałęzi -
podróż w nieznane

przeszedł halny wiatr -
nad powaloną limbą
pochylił się świerk
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 16.05.2016 20:25
S. Grochowiak: z Haiku- images

Zen- czwarte


Zen- miasto które zburzyli barbarzyńcy

Potem zajęli się nimi ludzie rokoka

Mieli za wąskie palce- wznieśli misterne płacze altówek
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 16.05.2016 20:20
Oczywiście, dlatego zamieściłam ostatni wpis, żeby te igrzyska się skończyły, myślałam, że spokojny Issa je przerwie, ale nie zdołał... Przy okazji dostało się i jemu za stachanowską nadprodukcję. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 16.05.2016 20:14
Tyle wejść? Bo widzisz, ludzie lubią igrzyska, silvo, a nie pałają miłością do haiku właśnie. Ot, taka to prawda...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 16.05.2016 17:32
Poczuła się Pani bohaterką limeryków? To świetnie, każdy może tam coś o sobie znaleźć, jeśli dobrze poszuka, ale nie przypominam sobie, żebym użyła Pani nazwiska czy nicku, więc skąd ta pewność, że to o Pani, "skromna abirecka" nie powinna tak pomyśleć.... Już było 2465 wejść, znowu licznik szaleje... Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 16.05.2016 16:49
silva napisał/a:
No i dowiodła Pani abirecka zwykłej złośliwości, na dodatek to już ostra wycieczka ad personam, a wszystko ponad tak ważnym cytatem o Słowie... Pozdrawiam.


Co takiego??? Przepraszam, czy to aby na temat? "Złośliwość"? A nie nadużycie przypadkiem przedmówczyni, kiedy niegdyś zostało się jej peelką - ujętej w formie limeryku - wyjątkowo niewybrednej satyry?

Zresztą mnie tu już w ogóle nie ma. Dlatego nie mówię nawet "Arrivederci".:p


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 16.05.2016 16:51
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 16.05.2016 16:36
No i dowiodła Pani abirecka zwykłej złośliwości, na dodatek to już ostra wycieczka ad personam, a wszystko ponad tak ważnym cytatem o Słowie... Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 16.05.2016 16:26
Wincenty Pstrowski w Zaświatach się cieszy :-D :-D :-D :-D

I to jak! Husia-siusia, tralalalala!!! :-D :-D :-D


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 16.05.2016 16:18
Dzisiaj coś o sośnie, bo zupełnie się tu zagubiły biedne haiku. Gdyby ktoś narzekał na obfitość, to wybór z ponad 200 na ten temat. Pozdrawiam.

Issa:

when this pine sapling
grows to flower...
who'll be here?

kiedy ta sosna
urośnie by zakwitnąć...
któż będzie tutaj

a pheasant cries
in the burned field, look!
an ancient pine

płacz bażanta
na spalonym polu spójrz
długowieczna sosno

pine tree shade--
he beckons with his fan
a rain of golden coins

w cieniu sosny
kusi swoim wachlarzem
deszcz złotych monet

celestial geese--
none of them come down
to my pine

niebiańskie gęsi
żadna z nich się nie zniży
do mojej sosny

when the nightingale
moves into the pine...
voice of the pine

gdy słowik
przenosi się na sosnę
będzie jej głosem

the tall pines
end up sunburned
O poppies!

wysokie sosny
kończą spalone słońcem
o krasne maki

bird's nest--
tomorrow the pine by the gate
will be cut down

ptasie gniazdo
jutro sosna przy bramie
zostanie ścięta

secluded house--
a hot bath
and cicadas in the pines

zaciszny dom
gorąca kąpiel
i cykady wśród sosen

the woodpecker returns
to the pine...
now I'm old

do mojej sosny
powrócił znany dzięcioł
już jestem stary

old pine--
my own life's autumn
is like that

stara sosno
jesień mojego życia
jest taka sama

a cicada chirrs--
in the soon-to-be cut
pine tree

cykada śpiewa
na gotowej do ścięcia
sośnie

darkness settles
over a tiny isle of pines...
a skylark singing

ciemność się ściele
na małej wyspie sosen
śpiewa skowronek
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 16.05.2016 15:53
IRGA napisał/a:
Panie Januszu, jeśli nie jest się w stanie dotrzeć do autora np. zdjęć, bo z rysunkami, to zupełnie inna sprawa, należy napisać: zdjęcie z Internetu, autor nieznany. Choć nie chciałabym znaleźć się w skórze "przywłaszczacza", gdy autor rozpozna swoją pracę. Nie można "podczepiać się" pod cudze, lepiej nie wklejać niczego. Pozdrawiam.


I doszło się do tego, do czego doszło ;) Gorzka satysfakcja dla skromnej abireckiej oraz jej rzekomego zagrożenia dla wszystkich portalowych "ja to ja!", której co pewien czas grozi się "administracyjnymi karami" :szok:

Przeto powtarzam. Za 3-4 miesiące do "niewidzenia się" ;) Skromna abirecka nie ma w zwyczaju do nikogo ani niczego się podklejać. Skromna abirecka trzyma się niezmiennej zasady VII przykazania Dekalogu, przez co skromna abirecka stała się "bohaterką" pewnego mało interesującego tzw. limeryku, lecz: jakby powiedziała królowa Szeherezada:

jest to już zupełnie inna historia :)))

:)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 16.05.2016 15:42
Panie Januszu, jeśli nie jest się w stanie dotrzeć do autora np. zdjęć, bo z rysunkami, to zupełnie inna sprawa, należy napisać: zdjęcie z Internetu, autor nieznany. Choć nie chciałabym znaleźć się w skórze "przywłaszczacza", gdy autor rozpozna swoją pracę. Nie można "podczepiać się" pod cudze, lepiej nie wklejać niczego. Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
Janusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 143
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 16.04.16
Dodane dnia 16.05.2016 15:25
IRGA napisał/a:
silvo i Panie Januszu, nie było moją intencją Was obrazić, uważam jedynie, że Forum nie jest tym miejscem, gdzie należy wstawiać swoje utwory. Tego właśnie dotyczyła moja wypowiedź. Dobrym pomysłem jest wyznaczenie odrębnego miejsca, przeznaczonego , jak sugerował Pan Janusz, na wszelkiego rodzaju "drobnicę". Można także, zachowując limit wklejania raz w tygodniu, umożliwić prezentację , powiedzmy, czterech, bądź pięciu haiku na własnej tablicy. Podziwiam Pańskie haiku, Panie Januszu, cenię sobie pracę silvy na rzecz propagowania klasyków tego gatunku. Myślę, że braku miłości do haiku nie można mi zarzucić. Moje "drobinki" żyją własnym życiem w dziesięciu obcojęzycznych antologiach oraz czasopismach obok prac haidżnów z całego świata. Pozdrawiam. Irga


Zatem, Pani Irgo, (i Pani Abirecka, jak widzę) nie różnimy się w poglądzie, że powinien być osobny dział na wszelakie miniaturki. Pisałem o tym na samym początku, kiedy tu się znalazłem - na razie bez odzewu ze strony Administracji, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Lecz póki co niech zostanie jak jest, bo włączenie haiku do działu Wiersze Użytkowników nie wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem ze względu na specyfikę tego gatunku.
Jeszcze jedno - sprawa autorstwa zdjęć do haiku. Myślę, że musi tu być zachowana zasada zdrowego rozsądku. W sieci krąży tysiące różnych obrazków, których autorzy są nieznani. Czy to znaczy, że nie można ich użyć w jakimś szlachetnym celu np.do napisania haiku tylko dlatego, że nie można odnaleźć autora? A ponadto - nie każde kliknięcie migawką czyni autonomiczne dzieło sztuki - a z dodaniem haiku już tak...
Kończąc, gratuluję Pani haikowych osiągnięć i życzę wielu kolejnych :-)

Pozdrawiam
Edytowane przez Janusz dnia 16.05.2016 15:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 16.05.2016 15:14
IRGA napisał/a:
silvo i Panie Januszu, nie było moją intencją Was obrazić, uważam jedynie, że Forum nie jest tym miejscem, gdzie należy wstawiać swoje utwory. Tego właśnie dotyczyła moja wypowiedź. Jesli Was uraziła, przepraszam. Dobrym pomysłem jest wyznaczenie odrębnego miejsca, przeznaczonego , jak sugerował Pan Janusz, na wszelkiego rodzaju "drobnicę". Można także, zachowując limit wklejania raz w tygodniu, umożliwić prezentację , powiedzmy, czterech, bądź pięciu haiku na własnej tablicy. Podziwiam Pańskie haiku, Panie Januszu, cenię sobie pracę silvy na rzecz propagowania klasyków tego gatunku. Myślę, że braku miłości do haiku nie można mi zarzucić. Moje "drobinki" żyją własnym życiem w dziesięciu obcojęzycznych antologiach oraz czasopismach obok prac haidżnów z całego świata. Pozdrawiam. Irga


IRGA napisał/a:
silvo i Panie Januszu, nie było moją intencją Was obrazić, uważam jedynie, że Forum nie jest tym miejscem, gdzie należy wstawiać swoje utwory. Tego właśnie dotyczyła moja wypowiedź. Dobrym pomysłem jest wyznaczenie odrębnego miejsca, przeznaczonego , jak sugerował Pan Janusz, na wszelkiego rodzaju "drobnicę". Można także, zachowując limit wklejania raz w tygodniu, umożliwić prezentację , powiedzmy, czterech, bądź pięciu haiku na własnej tablicy. Podziwiam Pańskie haiku, Panie Januszu, cenię sobie pracę silvy na rzecz propagowania klasyków tego gatunku. Myślę, że braku miłości do haiku nie można mi zarzucić. Moje "drobinki" żyją własnym życiem w dziesięciu obcojęzycznych antologiach oraz czasopismach obok prac haidżnów z całego świata. Pozdrawiam. Irga


I wyszło na moje, kiedy proponowałam by utworzyć nowe działy, dodajmy działy: typowo poetyckie.

Ale: jako na "pp" dla niektórych persona non grata dowiedziałam się, iż:

a) nie jestem w administracji, wobec czego Forum urządzać nie będę, mimo iż na pierwszej stronie "pp" wręcz zalecane są sugestie dot. "ulepszania" Portalu. Propozycja, to nie chęć wchodzenia w czyjeś kompetencje, czyli primo,

b) secundo: też podkreślałam: Forum to nie miejsce quasi regulaminowego omijania panujących - od 2007 roku - na "pp" zwyczajów.
W przypadku obowiązującego limitu, to wstawiane w "okienku" utwory mogą być przecież ułożone w pewien cykl, pod warunkiem, iż nie są to wiersze przypadkowe, lecz związane ze ściśle określonym tematem.

c) tymczasem, widząc na niniejszych przykładach, aktualnie mamy, co mamy. Akurat wątek "haiku" etc. to ja ironicznie podpowiedziałam, widząc radosną "limeryczność" i dokładając - niejako w rewanżu - od siebie "pantum" i "villanellę" oraz - zgodnie z sugestią Romka Rzucidły także (się) "tłumaczenie - czyli tertio. GALERIĘ, znaczy przygotowywaną publikację, uczciwie wykasowałam.

d) IRGA rację ma; haiku IRGI są nie do podrobienia i z tym szanowni Państwo musicie się zgodzić! Tu nie ma żadnej "fajnej zabawy" podkreślam z pełną odpowiedzialnością. Tu jest zgoła zupełnie co innego - quarto ;)

Summa summarum: w chwili obecnej ja, skromna abirecka, dla niektórych na pp "persona non grata" za 3-4 miesiące postaram się stąd zniknąć [trzyma mnie jedyny mój przygotowywany do druku prywatny "Almanach"] dlatego spokojnie, mili Państwo, spokojnie. Na pewno pod waszymi wątkami niczego mojego nigdy nie przeczytacie ;) o czym was najsolenniej zapewniam...

:)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 25 z 33 << < 22 23 24 25 26 27 28 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 5
Użytkownicy Online: antydesperant, wochen

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67035893 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005