poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 18.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
Co to jest poezja?
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
Ostatnio dodane Wiersze
Roszada w niedoczasie
Miłość
Wierßcz
eteryczny avatar
Reszta została w myś...
Anihilacja
Cichosza
Dafno! Ciebie nie c...
Szczegóły
Z jedwabnych przywid...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 01.12.2009 23:28
a nie trzydzieści i cztery?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 23:27
taaa, a imię jego trzydzieści i trzy :P
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 01.12.2009 23:17
Ja nie jestem samotnym strażnikiem Ewki, ten którego imienia nie można wymieniać kroczy za mną :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 23:16
uważaj z tymi okrzykami bo przyleci Albatros ze świtą pod skrzydłami i dołączysz do aktu oskarżenia ;)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 01.12.2009 23:14
Ja też wiem co trzymam w ręku i wgryzam się, i zapewniam, że dam głos, kiedy przyjdzie pora! Niech żyje Ewka!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 23:01
kwiecieńka - jasne, dla jednych Ed i Karol będą opiniotwórczy, dla innych nie będą, a sedno faktycznie w lekturze. cały czas czekam na sensowne odmienne opinie, kogoś kto faktycznie czytał. Mogę polemizować wiem co mam w ręku wiem co czytam wiem, że to ma wartość.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 01.12.2009 22:38
a ja nie jestem personalnym, i rekomendacje jakiegoś Maliszewskiego i Pasewicza nic dla mnie nie znaczą, tym bardziej, ze nie liczę się z ich zdaniem znając ich twórczość - dla mnie są to jakieś artystyczne nieporozumienia i mówię tu wyłącznie o wartości dodanej, czyli słowie pisanym, nigdy nie dotykam osób (nie boję się tym samym moderatorów), ważne zeby mówić swoje głośno i dużą literą.
Dla mnie ważne jest to co napisała Pani Ewka, zwana też Fenrir, znam, bo poczytało się to i owo, a nawet całość :), i dlatego tym którzy nie czytali a gadaja, rzucam w twarz na pohybel Waszej próżności!!! Czytajcie a poznacie - znajdziecie :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 12:53
ja myślę Olka, że trafiłaś w sedno, Albatros mógłby się ustosunkować gdyby książkę przeczytał, obawiam się poważnie, ze na oczy tej książki nie widział i chodzi tylko o kopnięcie, przy tchórzliwym i cichym aplauzie jemu podobnych
popatrz jak to zawsze wygląda, kopie się pod nickiem, Ci co chwalą zwykle nie mają problemu z podpisaniem się personaliami
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
ryba_zakonnik
Użytkownik

Postów: 66
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 12:09
no ale Albatros moglby sie ustosunkowac do slow rekomendujacych, czyz nie?
jak to jest, ze atakuje sie zwykle osoby wygrywajace jakis konkurs, wydajace jakas ksiazke, a nie atakuje sie tych, ktorzy rekomenduja te prace? bo co? bo brak argumentow? bo z duzym sie nie dyskutuje a malego sie tylko kopie? bo maly nie odda a jak odda to zawsze mozna mu zarzucic ze jest maly, wiec niech lepiej milczy?


a.zet -- Poznań --
www.duszomoja.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 11:19
Olu ja nie sądzę, by ktoś, kto wypisuje takie rzeczy podjął merytoryczną dyskusję z kimkolwiek, o Karolu czy Edku nie wspomnę :)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
ryba_zakonnik
Użytkownik

Postów: 66
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 10:28
o! dziękuję Magdo! o to właśnie chodziło.

trącać maluczkich zawsze łatwo, niech Pan trąci wielkich, jestem bardzo ciekawa, co im Pan powie i dodam, że przeczytają, a nawet odpowiedzą.


a.zet -- Poznań --
www.duszomoja.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 10:21
Suche podsumowanie młodości, które roznamiętnia się z wiersza na wiersz, stając się coraz bardziej błyskotliwe, gorzkie. I wtedy Krajobraz po meblach da się czytać jak krajobraz po ludziach, miejscach i czasach, jak opisanie tego niesłychanego, co chce być wreszcie usłyszane i wysłuchane. To jak proces wytoczony opadaniu płatków i każdemu innemu obumieraniu. Czysta poezja przejmującego niepogodzenia.
Karol Maliszewski


W tych wierszach jest miejsce na czułość i drapieżność - czułość, kiedy się mówi o śmierci bliskich i o własnym odchodzeniu, tak jakby chciało się pozostawić po sobie to, co najlepsze. Drapieżność, kiedy słowo się wymyka, bo mowa jest o rzeczach, sprawach, a przede wszystkim emocjach trudnych do przełożenia na ludzki język. Ale to przypadłość nas wszystkich: niemożność wypowiadania się do końca. Zwłaszcza, kiedy sami doświadczamy najgłębszych, ludzkich przeżyć i uczuć. Jak powiada Rilke, wszystko raz jeden, raz tylko. Ewa Brzoza Birk dodaje, jakby wtórując autorowi Elegii z Duino: raz jeden, raz tylko, ale może nie do końca.

Edward Pasewicz
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
ryba_zakonnik
Użytkownik

Postów: 66
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.12.2009 10:05
Panie Albatros, a może podyskutowałby Pan z Panem Maliszewskim i PASEWICZEM, KTÓRZY WYSTAWILI REKOMENDACJE TEJ KSIĄŻCE?


dlaczego nie można tu wkleić linka? ani w ogóle nic wekleić? rady, które mi podano nie działają, jestem zniesmaczona-(

chciałam wkleić te rekomendacje, ale jak?



a.zet -- Poznań --
www.duszomoja.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Elizja
Użytkownik

Postów: 26
Miejscowość: zielona góra
Data rejestracji: 05.10.07
Dodane dnia 01.12.2009 02:27
A ja przeczytałam wiersze z tomiku, tak z tomiku i uważam, że jest to najlepszy tomik wierszy, jaki czytałam w ostatnim czasie.
Liczą się w mojej ocenie wiersze, postać autorki jest jakby na drugim planie. Nie ma dla mnie większego znaczenia czy napisała te wiersze, Pipsztyńka, Miksztyńska, czy Fiksińska. Jestem pod wrażeniem.
Pani Ewo, dziękuję pani za tyle wzruszeń.
Edytowane przez Elizja dnia 01.12.2009 02:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 30.11.2009 12:08
ostatnio chyba jest trend na dyskutowanie o czymś, o czym się nie ma pojęcia, do tej pory, to była domena Nieszuflady, ale widzę, ze PP nie chce zostać w tyle
poza tym nieustannie mnie rozwala (wybaczą Państwo kolokwializm) ocenianie książki autora po przeczytaniu wierszy na portalu, a nie samej książki, świadczy to jedynie o ignorancji takiego "krytyka"
i pozdrawiam rzesze popierające wypisywanie nonsensów, a nie mające odwagi poprzeć Albatrosa publicznie :)
w sumie też bym się wstydziła na Państwa miejscu.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 30.11.2009 09:53
Czy Państwo zauważyli, że nie mówicie na temat? Zasadniczym celem wątku było skomentowanie lub poprowadzenie rozmowy odnoszącej się do debiutanckiego tomu p. Ewy Brzozy-Birk?! Obraz się rozmył, bo ktoś postanowił pisać o autorze i sympatiach. Tutaj nie ma mowy o gustach i smaku, trzymajmy się tomu i jego zawartości, ilu z Was, drodzy rozmówcy czytało zbiorek?
Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych, śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych..., te słowa w tym przypadku nabierają sensu, a zapewniam Krasicki wiedział, co pisze.
Zastanówcie się drodzy użytkownicy pp, co możecie powiedzieć na temat Krajobrazu po meblach, i trzymajcie się tematu.
Rzeczywiście w pewnym momencie zrobiło się p. Fenrir sporo na pp, ale to kwestia prowadzonej dysputy i chęci jej prowadzenia. Grunt, żeby trzymać się materii omawianej.
Każdy ma prawo powiedzieć co sądzi o tym, czy owym ( na marginesie, szkoda, że zabrakło pana, Panie Albatrosie, trzeźwego głosu w sprawie komentowania arkusza lubianego przez Pana Gawina), trudno się dziwić w momencie, kiedy nie czytało się książki, żeby o niej coś sensownego napisać, ładuje się zatem wypowiedzi odnośnie autorów - to tak jakby na bokserskim ringu używać nóg i sądzić, że nikt nie widział.
Było mi dane być niedawno na spotkaniu autorskim z Karolem Maliszewskim, które rzekomo miało promować jego nową powieść Sajgon, spotkanie było zorganizowane jako spęd warsztatowy, którego uczestnicy nawet nie widzieli książki głównego bohatera wieczoru.
Co z tego? Otóż prowadzący (a miałem wrażenie, że on także nie czytał książki dokładnie i w całości) coś tam bełkotał, autor czytał tylko radosne fragmenty, a publika odniosła wrażenie, że ma do czynienia z wesołą historią o Nowej Rudzie.
Żenada od początku do końca. Zaczęła się swobodna rozmowa, czyli ja i autor. Powieść zupełnie hermetyczna, w sensie i w odniesieniu do całej dotychczasowej twórczości Maliszewskiego, nie można jej po prostu od tak wziąć do ręki i rozczytać...
Po cóż Państwa zamęczam tymi opowieściami?! Żebyście nie czuli się jak ci pozostali ludzie, którzy z przypadku przyszli popatrzeć na autora nie znając jego twórczości ni w ząb.
Patrzyli na mnie jak z nim rozmawiam, jak wyciągam słowa klucze, jak interpretuję jego wypowiedzi, środki użyte w tekście, rozszyfrowuję skojarzenia, akcję, znajduję ścisłe powiązania z wcześniejszymi rzeczami p. Karola.
Żeby rozmawiać trzeba poznać, a nie szczekać po próżnicy, pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 30.11.2009 00:05
Albatros - czytelników pokroju Pana wręcz bym sobie nie życzyła :) Natomiast Panu życzę dobrej nocy :).
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 29.11.2009 23:36
Przecież nikt tu nie ma do Albatrosa pretensji o to, że nie podoba mu się poezja Ewy Brzozy Birk czy też moja. Albatrosowi na pewno podoba się szereg innych poetów o których wspominał. Jednak ganiąc tomik (napisany na przyzwoitym poziomie) powinno się przynajmniej dodać, iż opinia na jego temat jest rzeczą wynikającą z omylnego gustu pojedynczego czytelnika. A już ubolewanie nad tym, ze ktoś chwaląc tomik czyni autorowi krzywdę jest w tym przypadku poniżej krytyki.
Edytowane przez Robert Furs dnia 29.11.2009 23:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Albatros
Użytkownik

Postów: 14
Data rejestracji: 04.07.09
Dodane dnia 29.11.2009 23:07
Proszę państwa,a zwłaszcza Pani Gałkowska ja na nikogo nie napadam, zwróciłem uwagę tylko na sposób państwa funkcjonowania

Wyjaśnienia są w poście pani Madoo.
Taka nachalność zachwytów i sztuczna ilośc recenzji na tak państwa zdaniem złym poetycko portalu, była powodem mojej reakcji, która jest odmienna równiez w ocenie poezji Pani Ewy Brzozy Birk

Zaznaczam, że jestem sympatykiem poezji, o którego właśnie tacy jak Wy piszący powinni zabiegać. Poeta istnieje jeśli ktokolwiek go czyta. Sam nie pisze wierszy, więc nie jestem grafomanem zwłaszcza urażonym przez was, albo na tyle ograniczonym aby zrozumieć poezję pani Brzozy Birk albo pana Fursa.

he he nie będę się tłumaczyć z poziomu wykształcenia albo własnej inteligencji, bo to jest potrzebne mi aby żyć w społeczenswie na jakimś poziomie a nie w celu pozyskiwania czyjegokolwiek uznania, a tym bardziej uznania osób, które nie są w porządku o czym wprost napisałem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 27.11.2009 21:39
bo pana Fursa proszę wybaczyć nie lubię czytać
- i bardzo mnie to cieszy, jestem przekonany, że jako czytelnik Albatros nic ciekawego w moich wierszach nie znajdzie. I ma Pan rację, piszę wiersze dla siebie, jeżeli przy okazji podobają się innym jest O.K. jeśli nie też O.K. Faktem jest też, że moje wiersze nie są wielkimi dziełami sztuki, wiem o tym sam i nie muszą mi tego przypominać zwłaszcza ci poeci którzy uważają się uważają za lepszych ode mnie - Furs jest jednym z tysięcy pyłków - o czym często wspomina w swoich wierszach.
Edytowane przez Robert Furs dnia 27.11.2009 21:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 2
Użytkownicy Online: Kazimiera Szczykutowicz

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67024780 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005