poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 27.11.2009 21:30
Monia - ja się uśmiałam i tyle :) po ostatnich akcjach z gorszymi rodzajami "komentatorów' już mnie mało co rusza w tej kwestii :) Albatros jak widać ma chyba misję więc niech ją realizuje skoro musi, tylko niech przy tym nikogo personalnie nie tyka i tyle.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 27.11.2009 21:20
Magdo szkoda nerwow


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 27.11.2009 18:15
Szanowny Panie Albatrosie kimkolwiek Pan jesteś - zamieściłam tutaj swoją recenzję książki Ewy wyrażając swoją własną jak najbardziej subiektywną opinię. Mam do niej prawo podobnie jak Pan ma prawo do swojej, z którego to prawa Pan skorzystał, dywagacje Pana na temat moich pobudek i podejścia samej autorki do własnej twórczości pozostawiam bez komentarza, gdyż komentować nie ma czego. Pozdrawiam.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 27.11.2009 18:04
Aha, nazywam się Ewa Brzoza Birk, a nie Birk, tak, tylko przypominam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 27.11.2009 18:02
Bardzo panu , panie Albatrosie dziękuję za wpis. Nie zgadzam się tylko
z faktem, że to jest lans, że marketing. Może w Polsce tak to wygląda, jesli ktos się o czyms wypowiada pozytywnie , ktos cos lubi i o tym mówi - a nie daj Boże bardzo się zachwyci, to już trzeba rzucać kamieniami...

Miło mi, że pan opowiedział o swoich sympatiach poetyckich, to ważne, bo widać jasno, że moja dykcja jest jednak daleko od wymienionych przez pana fascynacji poetyckich. Ale przecież nie każdy musi lubić to samo i wydaje mi się , że to jest znakomite!
Niech każdy robi swoje! Tak uważam, również, niech każdy ma swoich Czytelników gustujących w różnorodnej poezji.
Nie będę tutaj pisała, choć przecież wymienił pan innych poetów, również związanych z pp, więc własnie odczytałam, że to jedyny pana ulubiony rodzaj poezji, a nie lans, więc skoro pan nie gustuje, to jestem pełna wdzięcznosci oraz podziwu, że nabył pan mój tomik i wiersze przeczytał, skoro pan się wypowiada, choć niezwykle lakonicznie, to jednak! Dziękuję z całego serca!
Dodam jeszcze, że nie czuję się skrzywdzona i mam się bardzo dobrze, ale dziękuję również za wyrazy troski, to przecież takie ludzkie.

Napadanie na osoby, które pozytywnie się wypowiiedziały o moich wierszach, do których, jak widzę pan nie należy, uważam za nieprzyjemny swądzik, jakby po bąku, którego pan tutaj puscił...Może rzeczywiscie nie lubi pan jaj, stąd gastryczne problemy - msci się pan na Bogu ducha winnych gospodyniach domowych? Jaja jak jaja, kobiety jak każde inne...W jakim celu generalizowanie i osądzanie?

Pozdrawiam
Edytowane przez Fenrir dnia 28.11.2009 06:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Albatros
Użytkownik

Postów: 14
Data rejestracji: 04.07.09
Dodane dnia 27.11.2009 17:39
Dobrze teraz powiem swoje zdanie na temat tomiku Ewy Birk r11; fenrir nie przepadam za taka poezją, dla mnie to internetowa sztampa, niewiele wnosząca , po prostu identyczne wprawną ręka gospodyni sadzone jajka, które raz mniej się rozpłyną raz więcej. lekko lub więcej ścięte. Jedyna zaleta to to że wprawną ręką , w końcu sporo lat wkleja na portalach. To jest po prostu nudne, ile można czytać taki sam wiersz jak pieczątki, kalki brany z każdej strony. Nie widze w niej nic wyjątkowego, po prostu jak wiele innych r11; bez lansu i krzyku można by te wiersze przeoczyć.

Obawiam się że państwo p. Ewie Birk r11; Fenrir robicie wielką krzywdę upewniając ją w samozachwycie nad byciem wielką poetką. O tym decydują ludzie, krytycy, wydawnictwa, media, a nie sam autor krzyczący od lat na portalach patrzcie jaka ze mnie poetka (Czytałem posty o zakazie zachwytów, co tu jest niekonsekwencją , a co z wiarygodnoscią...


Może na obrone swojego stanowiska napisze o innych (p. Fenrir pytała whambama, więc niech pozna moje typy) Dla mnie o wiele ciekawszą, poezją, która właśnie coś gada, która coś więcej wnosi i pozostawia ślad jest poezja też tu obecnych ale nie uważających się za wielkich. Np. choćby p. Gawina, Miniaka, Roszkowsiego, czy Teresy Radziewicz. albo D. Bachmann , bo pana Fursa proszę wybaczyć nie lubię czytać r11; on pisze dla siebie, a jak popiera plagiat dziennikarski Mazurkiewicz a to daje mi do zastanowienia jeszcze bardziej.

Z grupy autorów należy wyłączyć oczywiście co najmniej tych odkrytych epigonów, którzy nie powinni tu wklejać i pławić się w pochwałach, udając, ze nic się nie stało, nie dzieje, można dalej. Całkiem jak niektórzy uczestnicy tego wątku
To już lepszy zauważalny rozwój innych, którzy ida swoją drogą a nie można ich tu wymieniać bo ich zakraczą i pewnie takie osoby Pan whambam miał na myśli.

Chcieliście dyskusji to proszę jak swojego zdania nie zmieniam na temat promowanej tu poezji Pani Birk.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Albatros
Użytkownik

Postów: 14
Data rejestracji: 04.07.09
Dodane dnia 27.11.2009 17:27
Ja nie będę taki uprzejmy, wole prosto z mostu

Jeśli w watku tym co chwilę przwijają się opinie na temat portalu pp i jeszcze w wywiadzie promującym to mam prawo napisac też na ten temat

W nawiązaniu do całości wątku Pani Magda Gałkowska Może dośc manipulacji, jątrzenia, robienia afer r11; wszyscy pamiętają nie tylko ze żwirków, muchomorków - ja bym się wstydził, do końca życia po czymś takim, a tu proszę nadal można rządzić..... wciskając to i owo Wyczytałem podobno do stycznia, więc czas trzeba dobrze wykorzystac....
Pani nie jest dla mnie wiarygodną osoba, po tej trójlicowości i dla wielu innych równiez

Ja z boku widzę coś w ten deseń - jakbyście przyszli z wizytą i gospodarzowi napluli w twarz mówiąc, że jest do niczego, głupi i beznadziejny., a odwiedza go pani dlatego, bo odwiedzają go ciekawi ludzie i opłaca się pani znosić jego kiepściznę aby przed nimi się chwalić, bo u kogoś innego tak nie ma , a najlepiej to niech się cieszy ten gospodarz, ze w ogóle panie przyszły.

Dobry pretekst rozmowy o dobrej poezji a co to znaczy? sama pani mówi o subiektywiżmie i każdy ma do niego prawo.
Wie p. Gałkowska jak odbieram pani zachowanie jak również promowanej tomiku Ewy Birk -Fenrir i całej tu wspierającej się kampanii, bo nazwa Twa jest zarezerwowana, choć niczym się nie różni od waszych zachowań - otóż jak portal taki kiepski to czemu TU pani promuje tak cenną i wartościową poezję? Aaaa portal dostąpił takiego zaszczytu...niech zobaczą jak się pisze?

Przecież widzą i wyciągają wnioski, w stylu:samochwała w kącie stała, tylko moja dykcja jest dobra a reszta to grafomani, no chyba że to moja przyjaciółka. Jeszcze ten link z żenującym wywiadem .

Tak jakby na Nieszufladzie, Poemie, czy innym PP nie było grafomańskich wklejek. Tak samo mieszają się z dobrymi tak jak tu było przed rokiem, dwoma i trzema. Jak dobrzy poszli to oczywista ze proporcje musialy się ciute zmienic (ta ciuta przylgnela do mnie jako najlepsze z dorobku.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
konto usunięte 36
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 113
Miejscowość: Tomek
Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 27.11.2009 15:05
Magda, co racja to racja:), zdążyłem troszkę zapoznać się z Twoim oglądem sytuacji w poszczególnych wierszach przez swoją krótką w sumie bytność tutaj do maja /mniej więcej/, kiedy zakończyłaś komentowanie. Teraz liczyłem raczej na podsumowanie u źródła tych klocków opinii, porozrzucanych pod tekstami autorów, ale ok, w sumie w poście wyżej zawarłaś swoją główną myśl w tym zakresie. Pozdrawiam.
w.


Moja twórczość jest fikcją literacką.
Edytowane przez konto usunięte 36 dnia 27.11.2009 15:06
http://maks-pain.liternet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 27.11.2009 14:57
Magdo, dodam jeszcze - przekaz. Mnie najbardziej ineteresuje,
co wiersz ciekawego do mnie "gada". Ale tak mam i dla mnie to wlasnie jest najważniejszym "wabikiem" w poezji; tego szukam bezwzględu na różnorodną dykcję i "wypowiedż" Autora wierszy.
)))
Pozdrawiam
Edytowane przez Fenrir dnia 27.11.2009 15:02
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 27.11.2009 14:46
whambam - ależ znasz mój punkt widzenia, prezentowałam go tutaj niejednokrotnie w komentarzach do różnych tekstów, poza tym faktycznie kwestia preferencji i gustu tu jest niebagatelna, więc to, co ja uważam za wiersz dobry niekoniecznie będzie dobrym wierszem dla Ciebie czy dla kogoś innego na PP. można zastosować jedyne obiektywne kryteria czyli gramatykę, fleksję itp. reszta - to kwestia upodobań.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
konto usunięte 36
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 113
Miejscowość: Tomek
Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 27.11.2009 14:01
magda gałkowska napisał/a:
whambam - dlatego cieszę się, że rozkręca się tutaj dyskusja na temat dobrej książki, oczywiście dobrej w moim przekonaniu i dlatego o niej piszę, bo np wg mnie dobrej poezji jest na PP zdecydowanie zbyt mało, ale jak słusznie zauważasz - to kwestia punktu, z którego się patrzy, ja czego innego oczekuję, stąd moja opinia o poezji w sieci.

A zechciałabyś się podzielić swoim punktem widzenia odnośnie wymogów jakie Twoim zdaniem należałoby postawić dziś/ co ważne/ tekstowi poetyckiemu? Celowo nie dodaję "w sieci".
W tak dużym województwie jak moje, tj. podlaskim nie ma praktycznie obecnie żadnego regionalnego i jednocześnie liczącego się w Polsce pisma kulturalno-literackiego /nie licząc może obiegowych zinów/, które mogłoby na żywo i z duchem czasu regularnie wypuszczać w świat lokalną młodą poezję /nazwijmy ją tak/, pojawiające się trendy itd, z uwzględnieniem także ikon przedmiotu, a przede wszystkim kształtować paradygmat współczesnej poezji, ukonstytuować się w miejsce ścierania się światopoglądów...
Myślę, że jedną z nielicznych możliwości, która połączyłaby w sobie w lepszy lub gorszy sposób te wszystkie cechy jest dzisiaj chyba tylko ... sieć.
Kiedyś taką rolę intelektualnych uniesień i przeżyć wewnętrznych fascynatów liryki pełniły w moich stronach białostockie wspaniałe i nieodżałowanej pamięci Kartki, które wskutek pewnych zawirowań umarły już śmiercią naturalną. To do nich swego czasu pisywali Podsiadło, Siwczyk, Melecki, Podgórnik, itd, ale i Katarzyna Zdanowicz, ale i Dariusz Kiełczewski /jako przykłady "inicjatywy oddolnej" /


Moja twórczość jest fikcją literacką.
Edytowane przez konto usunięte 36 dnia 27.11.2009 14:50
http://maks-pain.liternet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 27.11.2009 13:12
Ewa, dobrych poetów nie brakuje na pp - Nie da rady?

Dobrze, skoro mówimy o gustach, milczę. Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 27.11.2009 12:21
whambam - dlatego cieszę się, że rozkręca się tutaj dyskusja na temat dobrej książki, oczywiście dobrej w moim przekonaniu i dlatego o niej piszę, bo np wg mnie dobrej poezji jest na PP zdecydowanie zbyt mało, ale jak słusznie zauważasz - to kwestia punktu, z którego się patrzy, ja czego innego oczekuję, stąd moja opinia o poezji w sieci.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
konto usunięte 36
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 113
Miejscowość: Tomek
Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 27.11.2009 08:36
Hej, dopiero teraz mogłem zajrzeć, nie jestem tu 24/7 ;)
Ewa, dobrych poetów nie brakuje na pp - w mojej skromnej ocenie. Ale chyba nie sądzisz, że załączę Ci wykaz nicków hehe;) Nie da rady;). O gustach się nie dyskutuje, tylko raczej o tekstach. Dla mnie tekst jest dobry, kiedy go ogarniam /tzn. kiedy tak myślę, że go ogarniam hehe/ swym mózgowiem i kiedy mnie zaskoczy czymś nowatorskim, nietuzinkowym ujęciem tematu, to tak jakby sierotkę marysię ubrać w sukienkę versace - to winna być taka innowacja / mówiąc językiem przedsiębiorczości/ w poezji. Czytam teksty gdzieś od ok. dwudziestu lat, z czego gdzieś od ok. dziesięciu lat - myślę, że rozumiem co czytam..., co Autor miał na myśli;)
Zdaję sobie sprawę, że będziemy się raczej różnić w ewaluacji tego, co jest dla kogo "dobrą" poezją. Wcześniej /zdaje się/ gdzieś wspominałaś o "intuicji" - jako ważnym probierzu jakości liryki. Owszem, to prawda, o tyle, że znów zbliżająca się do spektrum bardzo osobistych upodobań estetycznych. Jeszcze innym papierkiem lakmusowym może być zbiorowa weryfikacja czytelnicza, którą także można storpedować posądzeniami o minoderię i zanegować zarzutem robienia komentatorskiego "sztucznego tłumu" pod danym tekstem...
Kategoryzacja dobrej poezji jest rzeczą bardzo trudną bo subiektywną.
Pozdrawiam.
T.


Moja twórczość jest fikcją literacką.
Edytowane przez konto usunięte 36 dnia 27.11.2009 10:00
http://maks-pain.liternet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 27.11.2009 01:30
Haloo, ?????

)))
Pozdrwiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 26.11.2009 19:47
Masz rację, też chyba slepnę?
A o jakich poetach mówisz, bardzo ciekawa
jestem........

)))
Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
konto usunięte 36
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 113
Miejscowość: Tomek
Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 26.11.2009 17:47
Fenrir napisał/a:
Nie, nie zostałam, piszę jedynie od czasu do czasu komentarze, jesli mnie cos na pp zainteresuje i tyle. Nie, nie mam żadnego "wallenrodyzmu" w sobie, co za dziwne skojarzenia? A myslisz, ze niesłusznie się dostało,
i poziom pezji tutaj przedstawiany jest dobry?

Pozdrawiam

Dopiero zobaczyłem Twój wpis / ślepnę na starość ;)/
Piszesz, że nie zostałaś.Może jeszcze zmienisz zdanie?
"Wallenrodyzm" - o nim pisałem w tym kontekście, że Ty jesteś daleko od niego, źle mnie zrozumiałaś...
Co do poziomu, powiem tak, na naszym serwisie "mieszkają" i tacy poeci, których twórczość trzyma mnie przy nim /seriwsie/, inaczej bym sobie po prostu poszedł...:)Z drugiej strony brakuje mi wierszy poetów, którzy poodchodzili...No cóż, tak to wygląda z mojej strony.Pozdrawiam.


Moja twórczość jest fikcją literacką.
http://maks-pain.liternet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 26.11.2009 16:28
Tomku, zgadzam się z Tobą, jednakże ja zwróciłem uwagę na część pierwszą Twojej wypowiedzi, a Ty rozwinąłeś myśl zawartą w części drugiej tejże:
I ważne jest też msz to, żeby biorąc za pióro, za bardzo się nie wczuwać w swój poetycki mesjanizm, wallenrodyzm ;), tylko raczej dawać coś od siebie w poezji dla czytelnika, bawiąc się przy tym słowem bez zadęcia i egzaltacji.
I zdziwiła mnie jedynie reakcja na wymieniony przez Ciebie wallenrodyzm. Nie Twoja reakcja oczywiście i reakcja nieadekwatna (moim zdaniem) do tonu Twojej pozytywnej opinii.
Zauważ też Tomku, że moja poprzednia wypowiedź czerpała jedynie z Twojej, a nie odnosiła się tylko do Ciebie:)
Pozdrawiam


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
konto usunięte 36
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 113
Miejscowość: Tomek
Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 26.11.2009 15:14
Szady siebr Daniel napisał/a:
napisał, że (w skrócie) nie chce się wczuwać w swój (whambama) wallenrodyzm i/lub mesjanizm. Chce go unikać tak, jak się to Pani udaje. Tyle wyczytałem z jego wpisu.


Hehe Daniel, to chyba trochę mnie źle wyczytałeś :) Cóż, chciałem tylko przez "tamto" powiedzieć, że w mojej skromnej ocenie ważna funkcja poezji/ jedna z ważniejszych, msz/ powinna być zogniskowana raczej na dawaniu "czegoś" z siebie innym /czytelnikowi/, głównie na człowieku jako takim, a nie na uwznioślonej ślepej wierze w "sprawę", cokolwiek by to miało znaczyć, okraszoną sowicie patosem i wielkimi słowami. Chyba się ze mną zgodzisz, że jedną z większych trudności adepta liryki jest zapanowanie nad uderzaniem w "wysoki ton", podczas gdy poezja winna być jak cień, nie odstępować człowieka na krok, tego ludzika z jego plusami /i minusami, których jest zazwyczaj więcej/ I taka jest moim skromnym zdaniem poezja Ewy.
Tak na marginesie, myślę,że poezja patriotyczna/w kontekście naszego wątku emigracyjnego/ z początkiem lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku generalnie uległa w dużym stopniu dziejowej marginalizacji, z pojawieniem się pokolenia bruLionu. I był to jakiś sygnał przemian, którego dźwięk jest słyszalny po dziś dzień. Przemian polegających na przekierowaniu epicentrum poezjowania na tory bliższe everymanowi i jego szamotaniu się w sytuacji, w której został postawiony przez "biologię", Boga... - każdy ów czynnik sprawczy może sobie dostukać samodzielnie.


Moja twórczość jest fikcją literacką.
Edytowane przez konto usunięte 36 dnia 26.11.2009 17:27
http://maks-pain.liternet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wszyscy będziemy tędy wracać - Ewa Brzoza Birk "Krajobraz po meblach"
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 26.11.2009 13:14
whambam napisał, że (w skrócie) nie chce się wczuwać w swój (whambama) wallenrodyzm i/lub mesjanizm. Chce go unikać tak, jak się to Pani udaje. Tyle wyczytałem z jego wpisu.

Co do wszelakich recenzji i opinii o tomiku Pani Ewy Brzozy Birk (Fenrir) napiszę, że i ja jestem zainteresowany. Także mam w swoim życiu doświadczenia emigracyjne (dość duże zważywszy na mój wiek, ale nie tak duże jak Autorka) i stoję teraz w obliczu ponownego wyjazdu TAM. Może znajdę kilka wskazówek w poezji Pani Ewy? Nie mówię nie. Liczy się dla mnie poezja Autora przede wszystkim, ale także i to, co Autor sobą reprezentuję. Trudno jest jednak opiniować na podstawie internetu. Wszak tylko stąd Panią Ewę znam.

Widzę także, że temat schodzi na ocenę kondycji tegoż portalu. Chciałbym przypomnieć delikatnie, że to My tworzymy ten portal. Nasze słabe i dobre teksty. Nasze częste i rzadkie komentarze. Jeśli mamy coś do zarzucenia, to jak to już przytoczył Tomek słowa Korczaka, zacznijmy od siebie. Tak myślę. Jeśli się mylę - poprawcie mnie.

Pozdrawiam serdecznie


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66809828 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005