poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMWtorek, 23.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Chimeryków c.d.
FRASZKI
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
Wieczór autorski alb...
Inferno
przesłanie bez przes...
Deszcz
w tym domu
więzień
kiedy mówię że cię k...
Bez limitu
W kapsule
Kiedy jestem za oknem
Tekstylia bis - Mała Litera, 9.05.2007
Imprezy, spotkania, wydawnictwa9 maja (środa), godz. 18.00, księgarnia-kawiarnia mała litera (Łódź, Traugutta 9)

Tekstylia bis - spotkanie z Piotrem Mareckim

prowadzenie spotkania: Piotr Macierzyński

dodatkowo o godz. 20.30 projekcja filmu-niespodzianki.

wstęp wolny


Tekstylia bis (pod redakcją Piotra Mareckiego), to słownik młodej polskiej kultury, ponad 800 stron, biogramy twórców filmu, komiksu, literatury, muzyki, sztuki, teatru. To kontynuacja antologii Piotra Mareckiego, Igora Stokfiszewskiego i Michała Witkowskiego pt. Tekstylia. O "rocznikach siedemdziesiątych" wydanej przez "Ha!art." w 2002 r., która była jedną z najszerzej dyskutowanych książek o młodej literaturze polskiej.
Dodane przez Rafał Gawin dnia 07.05.2007 18:15 ˇ 0 Komentarzy ˇ 2097 Czytań Drukuj
V Festiwal Literatury Prope mercatum - Łódź, 14-21.05.2007
Imprezy, spotkania, wydawnictwaPoleski Ośrodek Sztuki (Łódź, ul. Krzemieniecka 2a) zaprasza w dniach od 14 do 21 maja na V Festiwal Literatury Prope mercatum


Program:

14 V godz. 18.00
spotkanie z Andrzejem Stasiukiem i promocja książki "Ciemny las"
prowadzenie - Anna Groblińska
wstęp - 10 zł

15 V godz. 18.00
spotkanie z Tessą Capponi-Borawską i promocja książki "Dziennik toskański"
wstęp wolny

17 V godz. 18.00
spotkanie z Wojciechem Kuczokiem i promocja książki "To piekielne kino"
prowadzenie - Konrad Klejsa
wstęp - 10 zł

18 V godz. 18.00
spotkanie z Pawłem Huelle i promocja książki "Ostatnia wieczerza"
prowadzenie - Andrzej Rostocki
wstęp - 10 zł

21 V godz. 18.00
spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm, autorką ksiażek: "Amerykanie z wyboru", "Kanada, Kanada", "Kaja od Radosława, czyli historia Hubalowego krzyża"
wstęp wolny

Więcej informacji na stronie: www.pos.lodz.pl/wydarzenia.html
Dodane przez Rafał Gawin dnia 07.05.2007 18:01 ˇ 0 Komentarzy ˇ 2007 Czytań Drukuj
SYFON 2007 - PROGRAM ROZSZERZONY
Imprezy, spotkania, wydawnictwa10.05.2007 czwartek
Galeria BCK

- Godzina 17:00 - Psy Pana Spotkanie autorskie: Artur Nowaczewski, Szymon Babuchowski, prowadzenie: Radosław Wiśniewski
Obaj należą do najmłodszego pokolenia piszących wiersze i obaj nie boją się otwarcie przyznawać do swojej katolickiej konfesji, stąd "Psy Pana" albo r"Domini Cannes" jako przewrotna metafora ich, oraz podobnie piszących, pozycji na mapie młodego pokolenia. Czasem wyśmiewani, czasem znowu wartościowani bardzo wysoko - co sami sądzą o sobie i swojej metodzie na pisanie? Czy jest to jedna metoda czy różne metody przez przypadek z racji konfesji prowadzane do tego samego mianownika?

- Godzina 18:30 - Zdania na wypadek śmierci - promocja numeru 1(2)/2007 kwartalnika literackiego "Red." i spotkanie autorskie: Karol Maliszewski; prowadzenie: Aleksandra Stanek
Karol Maliszewski jest najczęściej rozpoznawany jako pracowity krytyk towarzyszący, czasem jako prozaik czerpiący z tzw. szkoły Berezy, zaś jego twórczość poetycka pozostaje najczęściej zmilczana, mimo tego, że wydaje się być siła prymarną jego pisarstwa. Redakcja wydawanego w Brzegu kwartalnika "Red." podjęła próbę rewizji tej recepcji poprzez edycję wierszy wybranych Karola Maliszewskiego w autorskim wyborze Radosława Wiśniewskiego pod tytułem "Zdania na wypadek".

11.05.2007 piątek
Galeria BCK

-Godzina 18:00 Agnostycy spotkanie autorskie: Wojciech Brzoska, Radosław Kobierski, prowadzenie: Lena Jedlicka po wszystkim
- Opowieść o ikonie - Radosław Kobierski mówi o pisaniu Ikon
Czy to tylko wykorzystanie języka religijności dla uzyskania pełniejszego efektu artystycznego czy transmisja światopoglądu, ducha czasu w którym inne niż zhierarchizowane, ułożone w strukturę społeczną konfesje nie mają racji bytu a jednak przejawiają się w postaci agnostycyzymu czy - jak siebie często określa Jerzy Sosnowski - postkatolicyzmu? Radosław Kobierski i Wojciech Brzoska i ich pisanie to zaledwie dwa przykłady w których można znaleźć echa fascynacji doświadczeniem religijnym, oczywiście w jednym i w drugim przypadku zupełnie rożnie ujmowanym.

- Godzina 19:30 - Innowiercy Spotkanie autorskie: Selim Chazbijewicz, Dariusz Adamowski, Hatif Al Janabi; prowadzenie: Radek Wiśniewski
Inność zawsze stanowiło, nieraz zapomniany lub niechętnie przywoływany składnik polskiej kultury i tożsamości stąd pomysł przyjrzenia się poezji tworzonej w duchu innej niż oczywista, katolicka czyszerzej - juedochrześcijańska konfesja. Dwaj Muzułmanie - Tatar i Irakijczyk piszący w języku polskim oraz Buddysta przy jednym stole czytający wiersze to zestawienie rzadko spotykane. Czy wyniknie z tego coś więcej nad współobecność, Coexist?


Sala Klubowa BCK (BCK, I piętro)
- Godzina 21:00 Sen Proroka Trio Moniki Gąsiorek
Metafizyczna podróż - droga w sferę muzyki i Poezji, poprzez magiczne ścieżki, sensy i znaczenia słów ilustrowanych muzyką świata , na końcu której czeka w swym dziwnym Śnie Prorok. że uda się go zbudzić?


12.05. 2007 sobota Galeria BCK

- Godzina 15:00 - Sopot Reformowany - Piotr Wiktor Lorkowski
wykłada motywy religijne w liryce polskiej
Piotr Wiktor Lorkowski - urodzony i zamieszkały w Sopocie krytyk, eseista, tłumacz poeta, redaktor pisma literackiego "Topos" i przyjaciel młodej polskiej poezji a niezależnie od tego z doświadczenia wykładowca uniwersytecki i nauczyciel młodzieży ponadgimnazjalnej w krótkim wystąpieniu przygotowanym specjalnie na festiwal w Brzegu skupi się na kilku najbardziej jego zdaniem wyrazistych, chociaż nie zawsze dobrze rozpoznanych przykładach liryki otwarcie zaangażowanej religijnie.

- Godzina 16:00 - Czeska Fronda Spotkanie autorskie: Miloš Doležal; prowadzenie: Radosław Wiśniewski
Milos Dolezal - poeta, eseista, felietonista, urodzony w 1970 roku na Wyżynie Czesko-Morawskiej; ukończył uniwersytet Karola w Pradze, opublikował cztery tomy wierszy, zbiór felietonów oraz tomik w języku polskim "Gmina" Jest otwarcie konfesyjny w kraju gdzie katolików jest jak na lekarstwo. O tym, o rodzinnych stronach a także o poza-religijnych źródłach jego pisarstwa, o czeskiej ironii będzie można z Milosem porozmawiać.

- Godzina 18:00 - Ezoterium Spotkanie autorskie: Artur Szlosarek; prowadzenie: Piotr Wiktor Lorkowski, Lena Jedlicka
Artur Szlosarek - poeta, tłumacz (przekłady z Kafki, Lichtenberga, Celana), krytyk, urodzony w 1968 roku w Krakowie. Mieszka w Berlinie (a w Bonn studiował komparatystykę). Autor sześciu tomów poetyckich, tłumaczonych również na język angielski, niemiecki, francuski, szwedzki, bułgarski, czeski i słowacki. Stypendysta Akademii Sztuk, Fundacji Roberta Boscha i naszego Ministra Kultury. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich w 1993 r.

- Godzina 20:00 Noc poectwa Występują m.in.: laureaci, jurorzy oraz wszyscy ochotnicy. Ogłoszenie werdyktu Konkursu Literackiego "Bóg, proza, poezja" w kategorii poezja i esej z towarzyszeniem zespołu Sen Proroka Trio. Dogrywka o nagrodę publiczności do oporu
Co roku w Brzegu spotykają sie laureaci i jurorzy, którzy zarazem są zeszłorocznymi laureatami Konkursu o laur Stowarzyszenia Żywych Poetów, oraz inni autorzy występujący w ramach imprezy po pierwsze żeby razem, wspólnie czytać wiersze nie mieszczące się w ramach prezentacji autorskich a oprócz tego żeby konkurować o honorowy Złoty Syfon przyznawany w wolnym i tajnym głosowaniu przez publiczność. Co roku także przed wręczeniem nagród kończącym ten swoisty literacki hyde-park odsłuchiwana jest sugestywna i subiektywna radio-relacja z obrad jury konkursu zsamplowana przez Tomka Zacharewicza. W tym roku dodatkowo czytającym będą towarzyszyli muzycy z zespołu Moniki Gąsiorek - Wit Wilczyński oraz Patryk Fizban. Spotkanie jest otwarte na wszystkich piszących wiersze, każdy może wyjśc i przeczytać.

13.05. 2007 Niedziela
- Godzina 16:00 - Okna - wernisaż
; prowadzenie: Tomasz Fronckiewicz
- Godzina 16:30, Galeria BCK -Godzina 18:00 - Izajasz Anioł Spotkanie autorskie: Jakub Winiarski; prowadzenie: Radosław Wiśniewski
Jakub Winiarski to autor dwóch tomów wierszy, dwóch książek prozatorskich które mimo woli skupiają sie wokół kwestii ostatecznych i budują obraz społeczności. Jego twórczosc wyraźnie odstaje pod tym względem od współczesnych mu i rowieśnych prozaików. Jest tez znany ze swoich wyrazistych poglądów krytycznych. Spotaknie to stanowi swoisty eksperyment z publicznością - po raz pierwszy w ramach Syfonu wystąpi prozaik.
- Godzina 18:30, Sala widowiskowa BCK Shofar - Koncert zespołu Rafael RogińskiegoShofar/Szofar- liturgiczny instrument dęty (rodzaj rogu), wykonanego z rogu, najczęściej baraniego, używany przez żydów w czasie niektórych świąt (m.in. Rosz ha-Szana), umieszczany w synagogach. Repertuar zespołu Shofar składa sie z tradycji, religijnej muzyki żydowskiej. Podobnie jak komentowanie Tory tak i tu, poprzez muzykę odtwarzamy różne prądy religijności. Dlatego obok chasydzkich nigunów znajdziemy muzykę najstarszego obrządku w synagodze, a obok pieśni kantorów z międzywojnia, muzykę obrządku liberalnego. W tej chwili na program koncertowy, w większości, skladają się utwory z tradycji chasydzkiej. Głównym impulsem do zajęcia się tą tradycją było odnalezienie przeze Rafaela Rogińskiego, lidera zespołu, zbioru pieśni chasydzkich Bieregowskiego (1892-1961). Muzykolog ten, począwszy od lat 20, badał muzykę żydowską. Jednym z efektów jego pracy był tom poświęcony tradycji chasydzkiej. Utwory te zebrane są, na terenach Mołdawii, Ukrainy i południowej Polski.
Założeniem zespołu jest zderzenie wspomnianej muzyki żydowskiej z free jazzem. Pod wspólnym mianownikiem jakim jest improwizacja w dwóch tych gatunkach, skupiamy sie też nad duchowym znaczeniem tych tradycji.

Organizatorzy:
K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów
Redakcja pisma literackiego "Red."
Brzeskie Centrum Kultury

Patronaty:
Marszałek Województwa Opolskiego
www.forumbrzeg.pl - inernetowe społeczeństwo miasta Brzeg

Imprezę Wspiera:
Starostwo Powiatowe w Brzegu
Urząd Miasta Brzeg
Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
Hotel "Romeo"
PWC "Odra"

Legendarnie przyjazna gastronomia
Restauracja "Bar Mleczny"
ul. Długa 41, tel. (077) 416-29-23
mleczak@list.pl
http://www.mleczak.eu

Przyjazna Gastronomia imprezy:
Restauracja "Ratuszowa"
Rynek - Ratusz, tel. (077) 416-52-67

Restauracja "Brzeska"
ul. Piastowska 15c, tel. (077) 416-76-11

Restauracja "Herbowa"
ul. Łokietka 15, tel. (077) 416-74-89

Restauracja "Stara Karczma"
ul. Kapucyńska 3, tel. (077) 416-69-75

Pub "Wozownia"
ul. Piastowska 6

Tawerna "Wodnik"
ul. Korfantego 34

Pub "Grota"
ul. Chrobrego 15, tel. (077) 416-44-93

Dodane przez moderator1 dnia 07.05.2007 14:18 ˇ 1 Komentarzy ˇ 2400 Czytań Drukuj
poeci cybernetyczni na placu wolności.
Imprezy, spotkania, wydawnictwaprofuzja plazmy elektrycznej [3].

happening z udziałem ludzi [tomek misiak, szczepan kopyt, łukasz podgórni, roman bromboszcz] i maszyn [radio, komputery, syntezator mowy].

poznań. plac wolności. piątek 11.05.07, między 13:00 a 16:30.


plakat: http://perfokarta.net/profuzja[3].html

[http://perfokarta.net
http://szafranchinche.blogspot.com]

(Dodane przez: podgorni)
Dodane przez moderator2 dnia 06.05.2007 23:08 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1877 Czytań Drukuj
VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. W. Pietrzaka - wyniki
Wyniki konkursów
Protokół

z posiedzenia Jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. W. Pietrzaka pt. "Magiczne miejsca"


Jury ww. konkursu odbyło swoją naradę w dniu 7 kwietnia 2007 roku w składzie: przewodniczący Leszek Żuliński oraz członkowie - Jan Z. Brudnicki i Lech Lament.
Po zapoznaniu się ze 165 zestawami wierszy, jakie napłynęły na konkurs Jury przyznało:

I nagrodę - zestawowi wierszy opatrzonych godłem 'Canis'
- p. Tomaszowi Pohlowi ze Zduńskiej Woli

II nagrodę - zestawowi wierszy opatrzonych godłem 'Fufu'
- p. Michałowi Murowanieckiemu z Łodzi

III nagrodę - zestawowi wierszy opatrzonych godłem 'Pieśń z Turku'
- p. Marii Łotockiej

oraz nagrodę specjalną za debiut zainspirowany twórczością Marka Grechuty zestawowi wierszy opatrzonemu godłem 'Maria Kalergis' - p. Danielowi Ciesielskiemu.

Z przyjemnością zaznaczamy, że oprócz ww. nagrodzonych w finale konkursu znalazły się zestawy opatrzone następującymi godłami: Aloes, Akme, Astrolabium, A tam, Beta, C4, Działka Somiraj, Dziewczyna spoza Szyby, Enfleurage a Chaud, Fusy, Hanti, Jenta, Józef Tatarak, Kacper, Kropla, Las, Ligustr, Logika, Odłamki kry, Okruszek dnia, Olo, Sagitariusz, Skądinąd i Wiara.

(...)

Jury po raz kolejny wyraża wyrazy uznania za kosekwencję i nakłady Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku za krzewienie kultury literackiej poprzez działania o ogólnopolskim zasięgu.

Podpisy
(-) (-) (-)
Dodane przez Michał Murowaniecki dnia 05.05.2007 22:23 ˇ 4 Komentarzy ˇ 2963 Czytań Drukuj
V EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO IM. C. K. NORWIDA
Wyniki konkursówProtokół posiedzenia Jury
V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. C. K. Norwida

Jury w składzie:

Ewa Szczeglacka
Tomasz Korpysz
Piotr Mitzner
(przewodniczący)

Zapoznało się z 143 zestawami konkursowymi i postanowiło przyznać:

1. I nagrodę ex aequo, w wysokości 1.200 PLN, pani Krystynie Myszkiewicz - godło "fusy na dnie" - ze Zgorzelca oraz panu Marcinowi Orlińskiemu - godło "Homek Toft" - z Warszawy

2. II nagrodę, w wysokości 1.000 PLN, pani Mirce Szychowiak - godło "wstydu za grosz" - z Księżyc

3. III nagrodę, w wysokości 800 PLN, panu Łukaszowi Gamrotowi - godło "tłusta pornografia kobiety; tęsknota" z Ćwiklic

4. dwa wyróżnienia, w wysokości 400 PLN, pani Izabeli Annie Rutkowskiej - godło "SOKÓŁ" - z Głogowa oraz pani Dorocie Grzesiak - godło "wuwule" - z Bytomia Odrzańskiego


ponadto Jury postanowiło uhonorować drukiem:

pana Apoloniusza Ciołkiewicza z Grajewa, godło "Biberis" - za wiersz Wiatr paryski

pana Rafała Jaworskiego z Tych, godło "Ivry" - za wiersz Błaganie pocztowe

panią Łucję Gocek z Chojnic, godło "Akorton" - za wiersze Podzwonne dla "Białych kwiatów" i Biała karta małego miasteczka

pana Tadeusza Mieszkowskiego z Warszawy, godło "nemo" - za wiersz Epizod amerykański

panią Wioletę Sęk z Jaktorowa, godło "Estera" - za wiersz Smutna Pieśń

panią Katarzynę Baranek z Ostrołęki, godło "KTY" - za wiersze: Latawiec i Babcia

panią Małgorzatę Lebdę z Żeleźnikowej Wielkiej, godło "Dulcynea" - za wiersz Zimne stopy

panią Katarzynę Ciołkiewicz z Grajewa, godło "GRAŻYNA" - za wiersz W zaświatach

panią Krystynę Perkowską-Mazerską z Warszawy, godło "kwintylla" - za wiersz W Pruszkowie

pana Jerzego Ludasa z Braunschweig, Niemcy, godło "KOLIK" - za wiersz [Jest taki czas...]

pana Krzysztofa Reczka z Kozienic, godło "kantr" - za wiersz Śmierć królowej

panią Marię Łotocką z Warszawy, godło "Białe kwiaty" - za wiersz Sąsiad

pana Janusza Koryla z Rzeszowa, godło "CHIRURG" - za wiersz Nic więcej nie chcę

pana Jacka Podgórskiego z Piastowa, godło "Horacyk" - za wiersz Cyprian Kamil Norwid

panią Annę Chomczyk z Warszawy, godło "Peloha" - za wiersz Misterium osobiste

panią Agnieszkę Szymańską z Wojciechowa, godło "KHIA" - za wiersz Z Szymańską w tle

panią Magdalenę Goik z Bytomia, godło "Biały kot śpiewa" - za wiersz [Jestem bardzo zmęczony...]

panią Izabelę Grelowską z Krakowa, godło "Oko gawrona" - za wiersz [Anioły w ortalionowych kurtkach...]

pana Przemysława Owczarka z Łodzi godło "Izaak z Rojnej" - za wiersz Nokturn dla nieznajomej

pana Pawła Szydła z Więcborka, godło "WIĄZ" - za wiersz Pieśń o wspaniałej wyspie Tiule

pana Jerzego Fryckowskiego z Dębnicy Kaszubskiej, godło "LOT" - za wiersz Nauka golenia. Lato 68

panią Annę Piliszewską z Wieliczki, godło "NIEGDYŚ BYŁEM MYSZKINEM" - za wiersz CK Norwid pisze do A. Czajkowskiego

panią Mariannę Pawłowską z Niemojek, godło "Marianna" - za wiersz Wierzby
Dodane przez sowa dnia 02.05.2007 10:26 ˇ 4 Komentarzy ˇ 2993 Czytań Drukuj
Kaczanowski w cztery oczy! [w Poznaniu]
Imprezy, spotkania, wydawnictwaSpotkanie autorskie:

Adam Kaczanowski na pół godziny.
Adam Kaczanowski w cztery oczy.


miejsce: księgarnia Bookarest, Stary Browar, Poznań
termin: 12-13 maja 2007 (sobota-niedziela)
godziny: od rana do wieczora (do uzgodnienia)
pretekst: premiera powieści "Awersja"

Aby umówić się na indywidualne spotkanie wystarczy napisać
na adres: spotkanie@kaczanowski.pl


szczegóły na stronie autora:
http://www.kaczanowski.pl/
oraz
http://www.kontrabanda.pq.pl/
Dodane przez Ralph Ellison dnia 30.04.2007 00:02 ˇ 0 Komentarzy ˇ 2239 Czytań Drukuj
SYFON 2007 - wredny dykt
Wyniki konkursówNIEAUTORYZOWANY ODPIS Z OBRAD JURY XIV KONKURSU O LAUR STOWARZYSZENIA ŻYWYCH POETÓW

W dniu 28 kwietnia, w godzinach popołudniowych obradujące dwa zespołu jurorskie ustaliły co następuje w przedmiocie rozstrzygnięcia kolejnego literackiego konkursu o laur Stowarzyszenia Żywych Poetów, czyli Złoty Syfon 2007:

1. W kategorii eseju zespół obradujący w składzie:
- Piotr Wiktor Lorkowski
-Grzegorz Hetman
- Radosław Wiśniewski
Postanowiło przyznać następujące nagrody:
- Główną nagrodę czyli finanse oraz złoty syfon 2007 dla pomysłowo budującego duchową geometrię, skojarzeniowo, spontanicznie i żywo filozofującego "Purpurata", którym okazał się być Rafał Jaworski z Tych
- dla narracyjnie zmyślnego, nastrojowego "Ligustra", którym okazał się być Bogdan Nowicki ze Świętochłowic
- ewentualne wyróżnienia drukiem dla prac oznaczonych godłami "Amaltea", "Słowo", "Noe"

2. W kategorii poezji jury obradujące w składzie:
- Michał Nowak
- Łucja Abalar
- Rafał Skonieczny
- Magdalena Nowicka
- Bartek Piątkowski
Postanowiło przyznać:
- Główną nagrodę oraz złoty syfon 2007 autorowi ukrywającemu się pod godłem "Vladko Kajak" którym okazał się być Przemysław Owczarek z Łodzi
Cztery równorzędne nagrody każda w kategorii "zupełnie inna bajka":
- autorowi ukrywającemu się pod godłem "Hans Kloss", którym okazał się być Marcin Jurysta z Torunia
- autorowi ukrywającemu się pod godłem "nie ma pożałuj", którym okazał się być Czesław Markiewicz z Zielonej Góry
- autorce ukrywającej się pod godłem "Go967", którą okazała się być Ela Galoch z Turku
- autorowi ukrywającemu się pod godłem "Planeta Jazzu", którym okazał się Bartosz Wójcik z Lublina

Zgodnie z zasadami osoby zostaną zawezwane na IX Konfrontacje Literackie "Syfon" do Brzegu, nagrodzone, wysłuchane i zaproszone do prac przyszłorocznego jury Konkursu o laur Stowarzyszenia Żywych Poetów.

Jury
[podpisy]

Gratulacje od organizerów

---------------------------------------------
za: http://www.nieszuflada.pl/klasa.asp?idklasy=92616&rodzaj=2
Dodane przez krysmys dnia 29.04.2007 21:40 ˇ 2743 Czytań Drukuj
Wieczór autorski Barbary Mazurkiewicz
Imprezy, spotkania, wydawnictwaMDK w Lubaczowie zaprasza na prezentację debiutanckiego tomiku Barbary Mazurkiewicz pt.
"Kamienne miasteczko", która odbędzie się w Sali widowiskowej MDK 12. maja 2007 o godz. 17:00.
W trakcie prezentacji będzie możliwość nabycia książki i uzyskania dedykacji z autografem autorki.
Dodane przez konto usunięte 7 dnia 29.04.2007 13:39 ˇ 0 Komentarzy ˇ 2530 Czytań Drukuj
II OKDramaturgiczny „Lustro. Obraz. Iluzja" - wyniki
Wyniki konkursówJury w składzie:

Dorota Ćirlić
Ewa Drozdowska
Tomasz Glomb
Marian Glinkowski
Janusz Kukuła


po przeczytaniu i wnikliwej analizie 65 prac, nadesłanych w dwóch kategoriach: WOKÓŁ DEBIUTU (50) i ZAAWANSOWANEJ (15):

postanowiło w obu kategoriach nie przyznawać nagród.

Jury z niepokojem zwraca uwagę na bardzo słaby poziom utworów przesłanych do tegorocznej edycji Konkursu: większość autorów posługuje się schematem telenowel; nie odróżnia prozy od dramatu; przede wszystkim zaś - nie myśli o teatrze, co przejawia się między innymi w braku zróżnicowania postaci choćby poprzez indywidualizację języka.

W kategorii WOKÓŁ DEBIUTU

jury wyróżniło teksty:

"Bez wyjścia" [godło JAXEL] Grzegorza Rafała z Warszawy,

"Ctrl+Z (partytura na przestrzeń i głos)" (na pojedynczego widza) [godło CILUS
Q'TASS] Krzysztofa Kowalskiego z Końskich,

"Monsieur de Paris" [godło SARASTRA] Tomasza Kowalskiego z Katowic

Spośród wyróżnionych pracjury zwróciło szczególną uwagę na utwór "Monsieur de Paris" Tomasza Kowalskiego ze względu na jego walory kompozycyjne i ważny temat.

Pomimo słabego poziomu nadesłanych utworów jury cieszy duża ich liczba oraz fakt, że Konkurs swoim zasięgiem obejmuje cały kraj - co świadczyć może o tym, że w przyszłości spośród osób startujących w Konkursie wyłoni się grupa interesujących twórców.

Ośrodek Teatralny Łódzkiego Domu Kultury serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dramaturgicznego"Lustro. Obraz. Iluzja". Regulamin konkursu zostanie ogłoszony w czerwcowym numerze "Dialogu" oraz na stronie internetowej www.ldk.lodz.pl
Dodane przez sowa dnia 28.04.2007 09:37 ˇ 0 Komentarzy ˇ 2638 Czytań Drukuj
pozdwójne zaproszenie :) (prywata i autoreklama, a co :P)
Imprezy, spotkania, wydawnictwabędę pił Mezcal i zagryzał Zabawkami

8 maja w Mikołowie, chyba o godzinie 18, w Instytucie Mikołowskim, w ramach Tygodnia Maja Poetyckiego. Bohaterem tego spotkania, będzie także wymoczony w Gorzkim Jeziorze, wszystkim jak sądzę dobrze znany Ryszard Będkowski, pseudonim artystyczny Kron

oraz

10 maja w Poznaniu, o godzinie 20 w Sali Kominkowej CK Zamek, w ramach Poznania Poetów, wspólnie z Tomaszem Fiałkowskim, Łukaszem Jaroszem, Kornelią Pielą, Piotrem Mierzwą, Michałem Sobolem i Piotrem Sobolczykiem będziemy przeczytywać jak może wygląda przyszłość polskiej poezji ;)

na obydwa spotkania w imieniu własnym i współczytaczy zapraszam

(Dodane przez: Piotr)
Dodane przez moderator2 dnia 27.04.2007 23:35 ˇ 3 Komentarzy ˇ 2104 Czytań Drukuj
Strona 412 z 420 << < 409 410 411 412 413 414 415 > >>
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 4
Użytkownicy Online: mgnienie

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67051324 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005