"Połów 2009" - 6.09.2007-30.04.2008
Dodane przez moderator2 dnia 14.09.2007 09:23
Biuro Literackie zaprasza do udziału w projekcie "Połów 2009" adresowanym do poetów przed debiutem książkowym.

Autorów w tej edycji wybiera Andrzej Sosnowski.

Pierwszego poznamy w październiku, kolejnych w odstępach 6-8 tygodniowych. Ich wiersze ukażą się w "Przystani!". Każdej prezentacji towarzyszyć będzie laudacja arbitra oraz rozmowa z "wyłowionym" autorem.

Aby wziąć udział w Połowie, należy przygotować zestaw wierszy - pod wspólnym tytułem - stanowiący arkusz poetycki o objętości 13 stron. Zgłoszenia przyjmowane są od 6 września 2007 do 30 kwietnia 2008 wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie biuroliterackie.pl.

Finaliści spotkają się na zajęciach warsztatowych w czerwcu 2008 roku w Kołobrzegu, gdzie będą pracować nad debiutanckimi arkuszami. Po premierze wystąpią na festiwalu Port Wrocław 2009. Laureat Połowu otrzyma od Miejskiego Ośrodka Kultury statuetkę Bursztynowego Pióra! Natomiast Biuro zaproponuje mu wydanie debiutanckiej książki.

Laureatami poprzednich edycji zostali Łukasz Jarosz (2006) i Julia Szychowiak (2007). Ich debiutanckie tomy Soma i Po sobie szybko zyskały uznanie krytyki, a pierwszy z nich otrzymał już główne nagrody w "Konkursie Młodych Twórców" Fundacji Kultury oraz w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" na najlepszy poetycki debiut książkowy.

Ukazało się także osiem arkuszy: "Afekt" Sławomira Elsnera, "Rozgrzewka" Tomasza Fijałkowskiego, "Dobre maniery" Kornelii Pieli, "Zakłócenie korespondencji" Rafała Praszczałka, "Antologia hałasu" Rafała Skoniecznego, "Poprawiny" Julii Szychowiak, "Różne rodzaje" Tomasza Ważnego, "Pieśni Muniny Schwartz vel Adabisi" Kamila Zająca. Biuro Literackie kontynuuje współprace z tymi autorami, co powinno zaowocować w przyszłości kolejnymi debiutanckimi książkami.

Swoich sił w kolejnych edycjach "Połowu" próbowało już ponad tysiąc osób, co czyni projekt Biura Literackiego i Miejskiego Ośrodka Kultury w Kołobrzegu jedną z bardziej interesujących propozycji literackiego startu.

(za: www.biuroliterackie.pl)
Rozszerzona zawartość newsa