Samuraje Pióra - wyniki
Dodane przez moderator2 dnia 17.12.2007 23:35
III edycja konkursu poetyckiego Akademii e-Sochaczew.pl jest już za nami. Do konkursu zgłosiło się 21 poetów z całej Polski, przy czym w jednym przypadku wiersze nie spełniały wymogów regulaminu.
Zmieniona formuła Samurajów Pióra zaowocowała przede wszystkim tym, że konkurs z wydarzenia o charakterze lokalnym błyskawicznie przekształcił się w imprezę ogólnopolską. Poczytujemy to z jednej strony za sukces, z drugiej za wyraz dużego zaufania, jakim twórcy z całej Polski obdarzyli naszą raczkującą instytucję.

Wybór zwycięzcy był niezmiernie trudny. Między innymi dlatego zwlekaliśmy z ogłoszeniem wyników konkursu prawie półtorej dobry. Nie zagłębiając się w szczegóły możemy powiedzieć, że to, co przeżyliśmy w procesie wyłaniania zwycięzcy, było dla nas wielką nauką. Próba właściwej oceny wierszy doprowadziła nas bowiem do prawdziwego namysłu nad tym, czym rzeczywiście jest ów niezwykły gatunek - haiku. W niemal każdym utworze zaznaczała się przewaga to formy, to treści. Z jednej strony cieszyły nas ciekawe pomysły poetyckie, z drugiej martwiło nagromadzenie r11; naszym zdaniem zbędnych r11; środków stylistycznych.
Te wszystkie niełatwe myśli przydadzą nam się podczas kolejnej edycji konkursu, ale teraz czas zapoznać Państwa z wynikami Samurajów Pióra 2007.

Jury w składzie:
Andrzej Gąsiorowski (przewodniczący),
Małgorzata Bugalska-Widomska,
Marcin Hugo-Bader,
Władysław Komendarek,

uznało, iż najlepsze wiersze przedstawiła:

Anna Chyla

Tym samym zostaje ona SAMURAJEM PIÓRA 2007.

Na 2. miejscu ex aequo:
Katarzyna Glanc
Zbigniew Milewski


Na 3. miejscu ex aequo:
Piotr Bulak
Grażyna Rakfalska
Wojciech Hieronymus Borkowski


Do chwili ogłoszenia wyników naszą stronę odwiedziło ponad 500 internautów. 71 zechciało oddać swój głos wybierając SAMURAJA INTERNETU 2007. Został nim, z wynikiem 25 głosów, Piotr Bulak.

Na drugim miejscu uplasowała się Halina Ewa Olszewska (15 głosów), a na trzecim Zbigniew Milewski (12 głosów).

(za: www.esochaczew.pl)
Rozszerzona zawartość newsa