II OPK JEDNEGO WIERSZA "WODA I OGIEŃ" - do 31.05.2020
Dodane przez WiO dnia 07.05.2020 15:43
II OGÓLNOPOLSKI KONKURS JEDNEGO WIERSZA "WODA I OGIEŃ"

Organizatorem konkursu jest Fundacja czAR(T) Krzywogońca. Konkurs jest częścią imprezy "Świętojańskie poezjowanie - wokół tradycji i poezji słowiańskiej". Konkurs przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: ogólnopolskiej oraz lokalnej. Wiersz tematycznie powinien nawiązywać do żywiołu wody, ognia, Nocy Świętojańskiej, tradycji lub obrzędów słowiańskich.

W kategorii ogólnopolskiej każdy z uczestników może przesłać jeden wiersz w wersji papierowej w trzech egzemplarzach na adres siedziby Fundacji oraz w wersji elektronicznej na maila konkursowego w terminie do 31 maja 2020 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 20 czerwca 2020 podczas imprezy "Świętojańskie poezjowanie - wokół poezji oraz tradycji słowiańskiej".
W części lokalnej zadaniem uczestników jest przygotowanie wiersza, a następnie zaprezentowanie utworu przed widownią zgromadzoną w Amfiteatrze w Krzywogońcu w dniu 20 czerwca 2020 r.
Więcej w regulaminie.

Jury w każdej z kategorii przyzna jedną nagrodę pieniężną - Grand Prix oraz 5 wyróżnień. Dla wyróżnionych utworów przewidziano upominki.

Termin nadsyłania prac:
część ogólnopolska - 31 maja 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego),
część lokalna - 20 czerwca 2020 r.
Adres maila - konkurswodaiogien@gmail.com

Strona konkursu
http://cz-art.org/pl/regulamin-ii-ogolnopolskiego-konkursu-jednego-wiersza-woda-ogien/
Link
Rozszerzona zawartość newsa