Komunikat ws. Stowarzyszenia
Dodane przez moderator4 dnia 13.01.2023 00:14
Raz jeszcze powtórzę tu komunikat przesłany wszystkim w pw. Doszło w nim bowiem do przypadkowego przekręcenia nazwiska jednej z wymienionych osób. Za pomyłkę przepraszam. Pozdrawiam Wszystkich.


Szanowni Państwo.

Mam zaszczyt przekazać najnowsze informacje, dotyczące utworzenia, związanego z naszym portalem Stowarzyszenia. Aktualnie mamy dziesięć osób, które zadeklarowały przystąpienie do niego. A są to:

1)Barbara Zakrzewska
2)Robert Furs
3)Jerzy Nita
4)Dagmara Gądek-Widzyk
5) Franciszek Monczar
6) Piotr Gburczyk,
7) Aleksandra Cichy
8) Elżbieta Zwolińska
9) Jakub Filip Burda
10) Henryka Wołoszczyk

Aby doprowadzić do rejestracji stowarzyszenia w Sądzie trzeba przedłożyć listę (zgodnie ze wzorem) siedmioosobowej grupy członków założycieli wraz z danymi osobowymi, datą i odręcznymi podpisami. Informacje z listy w każdym przypadku są i będą zastrzeżone i przeznaczone wyłącznie do wiadomości sądu i stowarzyszenia. Oprócz listy do rejestracji stowarzyszenie niezbędne są także inne dokumenty, do nich należą:

a) Uchwała o wyborze komitetu założycielskiego,
b) Uchwała o powołaniu stowarzyszenia,
c) Uchwała o przyjęciu statutu,
d) Uchwała o wyborze zarządu,
e) Uchwała o wyborze komisji rewizyjnej,
f) Statut,
g) Protokół z zebrania założycielskiego,

Protokół oraz uchwały mogą być już, podpisywane przez wybrany zarząd. (Wszystkie niezbędne wzory druków mam przygotowane.) Po rejestracji, kolejno będzie jeszcze trzeba; nadać numer NIP i REGON stowarzyszenia, (można to uczynić elektronicznie,) oraz założyć konto i księgowość stowarzyszenia, i to właściwie wszystko. Procedury wymagają, to ważne, aby przynajmniej siedem osób z wykazu zalazło się w jednym miejscu w określonym czasie, celem podjęcia wyżej wymienionych uchwał i złożenia podpisów na wymaganych dokumentach. Podpisy członków założycieli muszą znajdować się na jednej liście, nie mogą być w formie upoważnienia, czy załączników. Można by spróbować niezbędne dokumenty, przesyłać listownie, w ustalonej kolejności
do poszczególnych osób po kolei, ale zajęłoby sporo czasu i nie byłoby to do końca zgodnie z prawem. Oczekuję na opinię i propozycje dotyczące dalszych kroków w sprawie, a w szczególności terminu i miejsca spotkania siedmioosobowej grupy założycieli.


Administracja Poezji-PolskiejRozszerzona zawartość newsa