Wyniki IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia - Olkusz 2008
Dodane przez moderator2 dnia 08.11.2008 13:00
Wczoraj wieczorem w Galerii Literackiej przy Małopolskim Biurze Wystaw Artystycznych w Olkuszu odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia. Nagrody finansowe ufundowało Miasto Olkusz i Starostwo Powiatowe w Olkuszu. Książki, w tym tomy "Poezji" Kazimierza Ratonia, ufundowały wydawnictwa: OFICYNA 21, FRAZA i NEON. Tym osobom, które nie były na finale, nagrody zostaną przesłane pocztą.
Oto protokół jury:

Protokół jury IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia


Po uważnej lekturze 100 zestawów poetyckich, które wpłynęły na konkurs i zostały zaakceptowane ze względów formalnych, jury w składzie:

Wojciech Bonowicz,
Karol Maliszewski,
Janusz Pasterski,

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda, 900 zł i wydanie tomu wierszy - godło: "motyw zwierzęcy"; Izabela Kawczyńska z Łodzi,

II nagroda, 600 zł - godło: "Animal Bakcyl"; Michał Nowak z Warszawy,

III nagroda, 400 zł - godło: "W salonach udajemy wesołych konformistów", Czesław Markiewicz z Zielonej Góry.

Wyróżnienia (po 250 zł):
godło: "substantia nigra"; Marzena Orczyk z Dąbrowy Górniczej,
godło: "Marek Radecki"; Marek Radecki z Jasienicy,
godło: "Blok", Arkadiusz Stosur z Krakowa.

Jury postanowiło również wskazać osoby nominowane do finału, które otrzymały nagrody książkowe (w kolejności uzyskanych punktów): "drugi po morzu" (Robert Miniak z Łodzi), "Pan Autokrator" (Krzysztof Szeremeta z Prudnika), "żagle fenickie fenickich żeglarzy" (Dominik Piotr Żyburtowicz z Drawska Pomorskiego), "Czerwona kartka" (Rafał Gawin z Justynowa), "trampiszon" (Piotr Kmita z Warszawy), "elżbieciak" (Elżbieta Dudź z Wrocławia), "sanki" (Aleksandra Zbierska z Poznania), "mintaj w jodle" (Kamil Brewiński z Lublina), "bez popitki" (Mirka Szychowiak z Wiązowa), "trybotyka" (Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz z Głuchołaz), "Wysoka w Pieninach" (Ela Galoch z Turku), "Aurora" (Malwina Jabczuga z Krakowa), "Ars" (Marzena Dąbrowa-Szatko z Krakowa), "Poemformance" (Piotr Zemanek z Bielska-Białej), "Sephia" (Irena Fedorkowa z Lublina) i "Jerry" (Jarosław Nowosad z Olkusza).

Wojciech Bonowicz
Karol Maliszewski
Janusz Pasterski

21 października 2008.
Rozszerzona zawartość newsa