poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 19.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
Ostatnio dodane Wiersze
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Wierßcz
eteryczny avatar
Reszta została w myś...
Anihilacja
Cichosza
Dafno! Ciebie nie c...
Szczegóły
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Autor RE: byli tacy użytkownicy
Alfred
Użytkownik

Postów: 635
Miejscowość: Nysa
Data rejestracji: 06.11.14
Dodane dnia 26.02.2019 20:04
w przestrzeni wszechświata
każdy ma swą niszę
jeden dłubie w nosie
drugi wiersze pisze

każdy na swój sposób
i wedle prawideł
używa ogona palców (pazurów)
płetw i skrzydeł

jeden jako motyl
ćma kos mucha wzlata
inny pośród kolców
gniazdo swoje splata

każdy trochę Boga
ma i skrawek nieba
jeno szczerych uczuć
wzajem nam potrzeba

człowiek po bezdrożach
wśród tłumu wędruje
nie ważne jak go widzą
ważne to co czuje

Pozdrawiam serdecznie 😊😀🐢🌹d52;🌈.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
Ojciec Przekręt
Użytkownik

Postów: 11
Data rejestracji: 07.04.18
Dodane dnia 25.02.2019 15:47
Kiedyś to i piramidy postawili bez użycia narzędzi😄
Jedni poumierali inni skończyli z pisaniem i zostało to co widać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
Bazyl
Użytkownik

Postów: 7
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 24.02.2019 13:54
abirecka napisał/a:
[quote]

Nie chcę takiego Forum! Czy czołgania adwersarzy po klepiskach i panelach jest akurat taką, jak życzy sobie Bazyli, atrakcją? Czy werbalnym mordobiciem?

Dobrze, że Moderator4 z wielkim trudem dla siebie a przykrościami dla innych wreszcie postarał się to ucywilizować.

Paszkwile, panie Bazyli, proszę naklejać sobie (oraz dla siebie) na płotach odgradzających tereny pod inwestycje przed pozostałą resztą przechodniów. Pardon: gapiów / tłumu / tłuszczy / pospólstwa i im podobnych...

;)


Akurat nie pisałem o czołganiu adwersarzy i werbalnym mordobiciu, ale o ostrej wymianie zdań już tak.To przynajmniej kształciło i nie zawsze wywoływało agresję.
Ale nie ważne - już się zamykam.

Podobno TVP też ostatnio ucywilizowali i są ludzie, którym się to podoba.
Pozdrawiam i zamykam się ponownie na 10 lat....
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 23.02.2019 13:43
Bazyl napisał/a:
Juliusz Karowadzi napisał/a:
[quote]
kiedyś panie to były czasy, a tera szkoda gadać. lepsi i gorsi w pisaniu byli zawsze, są, będą. stateczni w zachowaniu, przemądrzalscy też. przede wszystkim ci ze starej pp byli młodsi, więc fajniej było. a poza tym każdy orze jak może i jak umie na daną chwilę.


ja tak tylko po 9 latach spojrzałem czy coś na podobę starego p.p tutaj funkcjonuje, ale niestety bieda tu tylko :( Z dawnych szczególnie forumowych wojenek nawet ślad nie pozostał, ehhhh... to nie to samo... Wierszokleci zawsze byli różni, lepsi, gorsi - ale była jakaś atmosfera.A jak już jakaś forumowa jatka się zaczęła, to dopiero było coś :)

Pamięta ktoś jeszcze Alfabet P-P napisany przez Fenomena? Mam do dziś zachowany :)

Wkleję tylko literkę P :)

P - Portal PP

Szpetny charakter czegoś , co się już gdzieś widziało. Miejsce gdzie wszystkiemu można zaprzeczyć w żywe oczy. Wykorzystywany przez grafomanów jak nierządnica w alegorycznie uniwersalnym domu publicznym .
Miejsce gdzie jeden z drugim grafoman z rozkoszą karmi swoją pychę nurzając się w ohydnych uciechach pseudo twórczości.


Nie chcę takiego Forum! Czy czołgania adwersarzy po klepiskach i panelach jest akurat taką, jak życzy sobie Bazyli, atrakcją? Czy werbalnym mordobiciem?

Dobrze, że Moderator4 z wielkim trudem dla siebie a przykrościami dla innych wreszcie postarał się to ucywilizować.

Paszkwile, panie Bazyli, proszę naklejać sobie (oraz dla siebie) na płotach odgradzających tereny pod inwestycje przed pozostałą resztą przechodniów. Pardon: gapiów / tłumu / tłuszczy / pospólstwa i im podobnych...

;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
Bazyl
Użytkownik

Postów: 7
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 22.02.2019 22:20
Juliusz Karowadzi napisał/a:
[quote]
kiedyś panie to były czasy, a tera szkoda gadać. lepsi i gorsi w pisaniu byli zawsze, są, będą. stateczni w zachowaniu, przemądrzalscy też. przede wszystkim ci ze starej pp byli młodsi, więc fajniej było. a poza tym każdy orze jak może i jak umie na daną chwilę.


ja tak tylko po 9 latach spojrzałem czy coś na podobę starego p.p tutaj funkcjonuje, ale niestety bieda tu tylko :( Z dawnych szczególnie forumowych wojenek nawet ślad nie pozostał, ehhhh... to nie to samo... Wierszokleci zawsze byli różni, lepsi, gorsi - ale była jakaś atmosfera.A jak już jakaś forumowa jatka się zaczęła, to dopiero było coś :)

Pamięta ktoś jeszcze Alfabet P-P napisany przez Fenomena? Mam do dziś zachowany :)

Wkleję tylko literkę P :)

P - Portal PP

Szpetny charakter czegoś , co się już gdzieś widziało. Miejsce gdzie wszystkiemu można zaprzeczyć w żywe oczy. Wykorzystywany przez grafomanów jak nierządnica w alegorycznie uniwersalnym domu publicznym .
Miejsce gdzie jeden z drugim grafoman z rozkoszą karmi swoją pychę nurzając się w ohydnych uciechach pseudo twórczości.
Edytowane przez Bazyl dnia 22.02.2019 22:21
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
RokGemino
Użytkownik

Postów: 89
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 22.02.2019 11:51
Tutaj mogli się rzucić w oczy tylko dawni użytkownicy starego PP, jednak po jego rozwaleniu właściwie nic dobrego na tej stronie nie pozostało. Dawne lata to było coś, ale tamtego nikt już tu nie pamięta.To był kiedyś wspaniały serwis, dawni autorzy, dawne forum.Dziś jest to tylko widmo czegoś, co niepotrzebnie zamknięto. Szkoda....


kiedyś panie to były czasy, a tera szkoda gadać. lepsi i gorsi w pisaniu byli zawsze, są, będą. stateczni w zachowaniu, przemądrzalscy też. przede wszystkim ci ze starej pp byli młodsi, więc fajniej było. a poza tym każdy orze jak może i jak umie na daną chwilę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 22.02.2019 10:35
Bazyl napisał/a:
TakaJedna napisał/a:
Niektórych autorów pamiętam z pisze-wiersze oraz trumla, tutaj jakoś nikt mi się w oczy aż tak nie rzucił - że tak to ujmę.


Tutaj mogli się rzucić w oczy tylko dawni użytkownicy starego PP, jednak po jego rozwaleniu właściwie nic dobrego na tej stronie nie pozostało. Dawne lata to było coś, ale tamtego nikt już tu nie pamięta.To był kiedyś wspaniały serwis, dawni autorzy, dawne forum.Dziś jest to tylko widmo czegoś, co niepotrzebnie zamknięto. Szkoda....


Nie jest znowu tak najgorzej, ponieważ zgodnie z regularnością chronologii: jedni byli, drudzy są, kolejni przyjdą.

Autor postu przypuszczalnie nie zna Koheleta?

A jak 2,5 roku temu sprawdzało się to w praktyce, odsyłam niniejszym do - niezbyt krótkiego - wątku:

http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=1797&rowstart=40

w którym nie wszędzie oraz nie zawsze miała miejsce ucywilizowana "sympatia" :)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
Bazyl
Użytkownik

Postów: 7
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 22.02.2019 01:09
TakaJedna napisał/a:
Niektórych autorów pamiętam z pisze-wiersze oraz trumla, tutaj jakoś nikt mi się w oczy aż tak nie rzucił - że tak to ujmę.


Tutaj mogli się rzucić w oczy tylko dawni użytkownicy starego PP, jednak po jego rozwaleniu właściwie nic dobrego na tej stronie nie pozostało. Dawne lata to było coś, ale tamtego nikt już tu nie pamięta.To był kiedyś wspaniały serwis, dawni autorzy, dawne forum.Dziś jest to tylko widmo czegoś, co niepotrzebnie zamknięto. Szkoda....
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
TakaJedna
Użytkownik

Postów: 11
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 05.02.12
Dodane dnia 01.11.2018 20:49
Niektórych autorów pamiętam z pisze-wiersze oraz trumla, tutaj jakoś nikt mi się w oczy aż tak nie rzucił - że tak to ujmę.


http://relewantna84.blogspot.com/
http://relewantna84.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
MUTZ
Użytkownik

Postów: 181
Miejscowość: Berlin
Data rejestracji: 21.10.16
Dodane dnia 12.01.2017 17:06
Czy ktoś spróbuje przeczytać WSZYSTKO co tu jest - mam na myśli wiersze, wierszydła i poezję, a może jakiś Nick wart jest wspomnienia, a tym samym, wiersze pod nim zamieszczane... Nie wiem tego - i to nie będę ja, nie będę szukał po omacku...


CHaOS bRINGs ORder - kejez-bryngz-ode - chAos - TWorzY - PoRZĄDek... Dla porządku dodam: TRANSGRESJA jest częścią chaotycznego porządku - Hiperświadomość autora jest zapowiedzią i gwarancją katastrofy dzieła... Nadświadomość czytelnika-komentatora jest tylko dopełniem tej katastrofy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
MUTZ
Użytkownik

Postów: 181
Miejscowość: Berlin
Data rejestracji: 21.10.16
Dodane dnia 11.01.2017 22:57
Dobrzy autorzy? O co tu chodzi?


CHaOS bRINGs ORder - kejez-bryngz-ode - chAos - TWorzY - PoRZĄDek... Dla porządku dodam: TRANSGRESJA jest częścią chaotycznego porządku - Hiperświadomość autora jest zapowiedzią i gwarancją katastrofy dzieła... Nadświadomość czytelnika-komentatora jest tylko dopełniem tej katastrofy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
Magunia
Użytkownik

Postów: 2
Miejscowość: Otwock
Data rejestracji: 23.04.07
Dodane dnia 14.03.2012 12:19
nie sądzę. bo ich tu nie ma :) przynajmniej tych, które mógłbyś skojarzyć


"- Puchatku?
- Tak, Prosiaczku?
- Nic. Chciałem tylko upewnić się, że jesteś"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Re:
miedzianin
Użytkownik

Postów: 12
Miejscowość: Legnica/Wrocław/Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 22.02.2012 04:13
Tondi,Las,Niezapominajka -znam,tez bardzo mi się ich twórczość podobała.Czasami,nawet w zachwycie zapisywałem niektóre wiersze - perełki "starej wersji" poezji polskiej;)

Niezapominajka chyba z czasem zmieniła nick na "niezapoma" bądx coś w tym stylu...;]
Ze starych autorów pamiętam na pewno jeszcze mirkę szychowiak,lira,Grzegorza Ósmego chyba też;]

A Twoje wiersze przeglądnę,może się coś przypomni ;)


Debiutancki tomik "Rozcieńczanie nektaru" już w drodze;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
Magunia
Użytkownik

Postów: 2
Miejscowość: Otwock
Data rejestracji: 23.04.07
Dodane dnia 10.02.2012 23:42
miedzianinie nie wiem, czy Ty pamiętasz mnie, ani czy ktokolwiek, ale za to ja wygrzebuję z pamięci Ciebie. (nie ma tu moich wierszy z wyjątkiem jednego z którego nie jestem szczególnie dumna, ale jest mi bliski, a jednocześnie ostatni z publikowanych na starej pp więc raczej sobie nie przypomnisz po wierszach)
Chyba nawet kiedyś dałam Ci burę za wiek młodociany ;)

wpadłam, zrobiłam mały przeciąg i chyba ucieknę bo nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Ja najmilej wspominam Kolareczkę, Tondiego, Lasa, Niezapominajkę i pewnie kilku innych, których nicków albo wierszy nie znajduję w "nowej" odsłonie serwisu.


"- Puchatku?
- Tak, Prosiaczku?
- Nic. Chciałem tylko upewnić się, że jesteś"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
konto usunięte 51
Użytkownik

Postów: 2
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Data rejestracji: 27.11.11
Dodane dnia 10.02.2012 19:25
gdy wiersze umilkną zastanów się przez
chwilę czy żyję w wirtualnym świecie tak
łatwo o śmierć

fragment wiersza mojego autorstwa p.t " był taki nick",który pozwoliłem sobie zamieścić

pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
nitjer
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 547
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 02.02.2012 18:21
Wiersze elleny i dyskusje pod nimi bardzo mi się podobały. Nie wiem jednak gdzie ona teraz publikuje.

Na portalu
http://www.poema.art.pl
jest użytkowniczka o nicku intoxicate_spring.

Z danych zawartych w jej profilu wynika, że ostatnio logowała się tam nieco ponad 2 lata temu. Ale w owym profilu jest też podany adres mailowy. Kto wie, może nadal aktualny? Jeśli pragniesz nawiązać kontakt, postaraj się odnaleźć ten profil na poemie.

Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 02.02.2012 13:14
Dabry watek moim zdaniem. Czasem rzeczywiscie nicki tudziez nazwiska autorow zapadaja w pamiec bardziej niz inne i wydaje mi sie ze jest to wypadkowa tworczosci, komentarzy jakie zamieszczaja, posty i watki na forum przez nich podpisane. Jestem tu od pieciu lat i autorzy ktorych moge wymienic jednym tchem to: Magda Galkowska, Fenrir, Jacom Jacam, Sykomora, Mimowolnie, Grzegorz Osmy, ovoc_ziemii, Yagoda i pewnie kilka innych gdybym sie dluzej nad tym zastanowil.


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor "Byli tacy użytkownicy" -wspomnienia dobrych autorów
miedzianin
Użytkownik

Postów: 12
Miejscowość: Legnica/Wrocław/Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.02.2012 22:29
Siedzę na PP już przez dłuższy czas.Zaglądam na serwis dosyć nieregularnie,publikuję również nieregularnie dlatego pewnie wielu z Was mój nick nic nie mówi.

Widze jednak,iż mimo wielu zmian na serwisie kilku wiernych autorów pozostało.Są tez tacy,którzy zniknęli bez śladu,mimo iz ich poezja była naprawdę dobra.Być może występują obecnie pod innymi nickami a być może wiecie jak te osoby się nazywają i macie z nimi kontakt.

Obecnie szukam dwóch autorów,z którymi nie mam kontaktu:

"Ellena" -ostatni wpis 2008r.,młoda dziewczyna pisząca świetne,bardzo kobiece wiersze.Czy ktos wie,czy się wydała i jak się nazywa?
Intoxicate-spring (bądź intoxi na nieszufladzie) -również młoda dziewczyna pisząca rewelacyjne teksty.Ktoś cos o niej wie?

Zapraszam do wpisów i kontaktu "starych"autorów - na maila: miedzianin@o2.pl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67029621 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005