poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 35
Użytkownik

Postów: 149
Data rejestracji: 15.07.09
Dodane dnia 25.03.2013 17:34
Czyżby, Panie Pawle?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 25.03.2013 17:27
Zgadzam sie w stu procentach z kazdym punktem manifestu Autorki. Osobiscie zawsze sie staram wykazywac kultura osobista, zrozumieniem dla drugiego czlowieka i jego wysilku wlozonego w kazdy utwor. Im wiecej bedzie tu osob ze szczerymi intencjami co do portalu to bedzie stawal sie on coraz lepszy.


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
Ewa Włodek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 64
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 17.01.11
Dodane dnia 23.03.2013 21:46
masz rację, Moniko, szczególnie w kwestii porozumienia i komentowania w dobrej intencji i zawsze - spokojnego, wyważonego. A i w kwestii tego, że chyba większośc z nas nie liczy tylko na pochwały - też, jak najbardziej. Dobry pod względem merytorycznym konstruktywny wpis krytyczny może bardzo pomóc. Powiem też, że - wiele, wiele razy mi pomogł, więc chętnie takie czytam, i biorę i na rozum i do tak zwanego serca...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
helutta
Użytkownik

Postów: 17
Miejscowość: Istebna
Data rejestracji: 16.11.10
Dodane dnia 23.03.2013 19:06
A ja myślę, że lepiej zostać i spokojnie robić swoje. Nie oczekiwać za wiele, cieszyć się z każdego porozumienia, pomocnej krytyki (nie zawsze łagodnej). Czasem można tu spotkać bratnią duszę, porozmawiać. Chamstwo i głupotę -lekceważyć, swoje komentarze zawsze zostawiać z dobrą intencją-nawet te negatywne. Bo przecież nie liczymy na same pochwały, prawda, drodzy Poeci?:))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
bkm
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 05.07.11
Dodane dnia 23.03.2013 12:31
widać, że na wszystkich portalach jest ten sam problem. Wycofywanie się oddaje pole tym, którzy z wrzaskiem wpadają pod wiersz i krzykiem zagłuszają swoją niekompetencję. Chamskie odezwania to sygnał niebotycznych kompleksów. Troszkę na zasadzie Wołodyjowskiego "jak się nie będą mnie bali, to się będą ze mnie śmiali". Ostatnio rozśmieszyła mnie do łez osóbka, która na innym portalu wykrzykuje i wszystkich ustawia pod ścianą. Otóż osoba ta komentowała na lewo i prawo tasiemcowymi nie do strawienia wpisami. Policzyłam wklejając do Worda jej wypowiedzi. 89% całego zestwienia to jej tekst i nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że tu cytuję "I, jak dla mnie, to cała ta ślimodyseja z nocy i poranka to już historia z epoki mamutów i nie dam jej więcej ani minuty, bo się zanudzę na śmierć." Co za przewrotność - to przecież ona nas zanudziła, zabrała czas tym, którzy czytali, jej bezkrytyczność w stosunku do siebie jest porażająca. Chamstwo trzeba ignorować, przecież dawniej walczył giermek z giermkiem, a rycerz z rycerzem. Cham to nie moja półka, niech wchodzi schodami dla służby.


bkm
Edytowane przez bkm dnia 23.03.2013 12:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 35
Użytkownik

Postów: 149
Data rejestracji: 15.07.09
Dodane dnia 23.03.2013 11:10
Czyli "Pani Agnieszka" zabiera zabawki i idzie się bawić gdzie indziej? Jaka szkoda, bo zaczęło się robić ciekawie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 55
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 08.03.13
Dodane dnia 23.03.2013 03:58
Inutilis quaestio solvitur silentio.
(Na bezsensowne pytanie odpowiada się milczeniem.)


"nie trzeba świata sobą zachwycać"
(Jerzy Harasymowicz)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 54
Użytkownik

Postów: 25
Miejscowość: Dęblin
Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 22.03.2013 13:22
A, i ma Pani niezłe parcie na szkiełko :D to tylko tak Pani potrafi zabłysnąć? :D


Panie, wsiądzie pan w 125, dojedzie pan na Plac Zamkowy, tam jest kolumna Zygmunta Trzeciego, pójdzie pan i powie mu: pan tu nie stał.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 54
Użytkownik

Postów: 25
Miejscowość: Dęblin
Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 22.03.2013 13:18
Nie wiem czy Pani sobie zdaje z tego sprawę, ale to chyba jest- jakby- pierwszy krok do dyktatury? kroczek, kroczeczek? mylę się?


Panie, wsiądzie pan w 125, dojedzie pan na Plac Zamkowy, tam jest kolumna Zygmunta Trzeciego, pójdzie pan i powie mu: pan tu nie stał.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 54
Użytkownik

Postów: 25
Miejscowość: Dęblin
Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 22.03.2013 13:12
Proszę Pani Agnieszko nie wiem czy Pani zastanowiła się nad tym, co Pani pisze, ale ja nie czuję się chamem, tylko dlatego, że mam inne zdanie od Pani, a Pani wypowiedź można odebrać różnie. Podejrzewam, że wielu z użytkowników PP również nie czuje się w postulowany przez Panią sposób. Zgadzam się ze zdaniem mastermooda, mało tego. Odniosła się Pani w komantarzu do tekstu adepta, nie tylko do jego- jakby to ująć- stanu umysłu? ale również do postrzegania przez niego, pojmowania choroby SM,uznając je za nic niewarte tylko dlatego, że jest inne od Pani. Cóż, jeśli próbuje Pani przeciągnąć na swoją stronę część użytkowników i wmówić im, że jedyny słuszny pogląd, to Pani poglad, to ja nie mam więcej pytań. Proszę założyć blog i tam moderować wypowiedzi, jeśli nie podoba się Pani, że komuś z kolei może się nie podobać to, co Pani pisze w swoich wierszach. Dopóki komentarz- jak bardzo ładnie zauważył mastermood- nie dotyka osoby, dopóty Pani "żądania" są bezpodstawne, a to jednak Pani zachowała się nie w porządku :)


Panie, wsiądzie pan w 125, dojedzie pan na Plac Zamkowy, tam jest kolumna Zygmunta Trzeciego, pójdzie pan i powie mu: pan tu nie stał.
Edytowane przez konto usunięte 54 dnia 22.03.2013 13:16
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 22.03.2013 12:50
najłatwiej trzasnąć drzwiami agnieszko
by potem już z czystym sumieniem biadolić nad upadkiem poezji -:))))
nie bierz tego do siebie bo tu nie o ciebie chodzi taka dygresja tylko
wszyscy mamy rację tylko że każdy po trochu
moim zdaniem ocena krytyczna to ocena zarówno plusów i minusów merytoryczna oceniająca wszystkie możliwe szykany wytyczone dla danego typu twórczości czyli ocena jazdy obowiązkowej
do tego dochodzi tzw wrażenie artystyczne
cały pic polega więc na tym żeby nie ograniczać się tylko do opisu oczywistych wrażeń estecznych a sięgnąć głębiej nawet do warsztatu
a może od niego nawet zacząć
a sposób wypowiedzi to kwestia kultury nie krytyki
każda wypowiedź na tym portalu w obronie poezji czy przeciw niej jest ważna tak jak każdy tekst dopóki nie wykrystalizuje się jakaś poezja środka wszystkie poetyki są równoprawne i miast okopywać się jedna przeciwko drugiej jedna z drugą powinna iśc ręka w rękę nie tyle wspierając się co nie przeszkadzając sobie nawzajem bo przenikanie się jednej i drugiej i tak się odbywa bez naszego udziału
to niepopularne ale prawdziwe we współpracy osiągniemy nie jeden cel a samotnie nie osiągniemy często nawet tego jednego
-:))))))
co do tej sławnej ucieczki prawdziwej poezji i poetów z tego forum
oni nigdy stąd nie odeszli
jedni piszą pod innymi nickami
inni biorą udział w konkursach
inni zajmują sie tylko komentowaniem innych
czy wypowiadają się na forum
czy też ogłaszaja się
cały czas tu są ale poezji nie ma
więc problem nie w portalu i jego użytkownikach a w poetach tkwi
po prostu zwyczajnie nie chce im się zadawać z całą tą menażerią niewiadomo skąd piszącą często zgrzebnym prowincjonalnym językiem
z pozaprzeszłej epoki -:)))



autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 55
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 08.03.13
Dodane dnia 22.03.2013 12:14
Pani Bernadetto33- sprostowanie czynię, Agnes vel owca (tym razem neurotyczna) próbuje pisać teksty, niekoniecznie wierszami zwane, nie wystawi już niczego na PP, z szacunku dla swojego słowa, by te teksty pewni poeci g.... nie obrzucili.
A nie mówiłam, że "gdy wpadniesz między wrony, musisz krakać jak i one".
Zatem lepiej się stąd wynieść, zanim całkiem schamieję.
Na tym kończę swój udział w dyskusji i czekam na odpowiedź moderatorów w sprawie wiadomej.
Dobrych słów, myśli i uczuć życzę w s z y s t k i m.

"Cześć i czołem, pytacie skąd się wziąłem?" :)


"nie trzeba świata sobą zachwycać"
(Jerzy Harasymowicz)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 22.03.2013 12:14
PS.
Przywołana moja ocena utworu "bzdura" odnosi się wyraźnie do utworu, a nie do osoby autora.
Zaś, cytuję własne słowa A.S. : "idiotyzm autora" dotyka już osobiście osobę autora!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 22.03.2013 12:10
Może dodam jeszcze, i to całkiem spokojnie:
- Autorka tej wątku przybyła na portal bardzo niedawno - to fakt.
- Wygląda mi na to, że w moim skromnym odczuciu, do którego mam przecież prawo, przybywszy postanowiła się pokazać, do tego jako zbawicielka całego towarzystwa.
- Moim, nadal własnym skromnym zdaniem, intencje wszelkich krucjat od dawna okazywały się innej maści niż oficjanie głoszone. Zwłaszcza, gdy ich autorzy wykazywali czasem pobłażliwość dla swoich własnych od nich odstępstw - jak i tutaj.
- No i jeszcze w kwestii formalnej - zdaje się, że pod wierszami jest miejsce nie na recencje, tylko na komentarze czytelników. A do komentarza zaliczam również proste, uogólnione wrażenie dotyczące całości utworu.
Tyle - żegnam się.

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 54
Użytkownik

Postów: 25
Miejscowość: Dęblin
Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 22.03.2013 10:55
To może niech Pani tą samą miarą co siebie oceni również tych przywołanych przez siebie. Skąd Pani wie, czy te osoby nie są bardziej impulsywne, może nawet neurotyczne?


Panie, wsiądzie pan w 125, dojedzie pan na Plac Zamkowy, tam jest kolumna Zygmunta Trzeciego, pójdzie pan i powie mu: pan tu nie stał.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 55
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 08.03.13
Dodane dnia 22.03.2013 10:53
moderatorzy - dlaczego żaden z Państwa prowadzących ten portal nie ustosunkował się do mojej prośby o usunięcie konta, chociaż wysłałam kilka maili w tej sprawie. Ponawiam zatem prośbę po raz enty.


"nie trzeba świata sobą zachwycać"
(Jerzy Harasymowicz)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 55
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 08.03.13
Dodane dnia 22.03.2013 10:50
Panowie: mastermood, maciejowy - zanim ocenicie poziom mojej krytyki na PP, proszę zapoznać się ze w s z y s t k i m i moimi wypowiedziami. Co do wspomnianego komentarza pod tekstem pana adepta, który raczył zatytułować stwardnienie rozsiane, odniosłam się bardziej emocjonalnie niż zwykle, bo ta choroba dotknęła kogoś mi strasznie bliskiego i gdy ktoś tak niepoważnie podchodzi do tego tematu, na niby poważnym portalu poetyckim, wówczas nóż w kieszeni mi się otwiera.
Cóż, nie jestem ani świętym, ani profesjonalnym krytykiem literatury. Jestem tylko czytającą teksty najzwyklejszą szarą myszą.
Ale bić się w piersi potrafię i nie wstydzę. Jeśli w/w komentarz dotknął Pana adepta, bardzo przepraszam.
Czy teraz panowie wszyscy po kolei są usatysfakcjonowani?

A ponieważ jestem fanatyczką religijną, jak się dowiedziałam od pani viviany, (dlaczego panowie jej komentarzy nie skomentujecie? ), dlatego przypomnę, że niedobrze jest, gdy "źdźbło w oku brata widzisz, a belki w swoim nie".




"nie trzeba świata sobą zachwycać"
(Jerzy Harasymowicz)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 54
Użytkownik

Postów: 25
Miejscowość: Dęblin
Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 22.03.2013 10:44
Tak Januszku, ale to nie mastermood uprasza się o trzymanie porządnego ręcznego hamulca w komentarzach :)


Panie, wsiądzie pan w 125, dojedzie pan na Plac Zamkowy, tam jest kolumna Zygmunta Trzeciego, pójdzie pan i powie mu: pan tu nie stał.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
januszek
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość: Kiersztanowo
Data rejestracji: 19.03.12
Dodane dnia 22.03.2013 10:31
Żeby była jasność sytuacji ad wpisu mastermood

A. S.najpierw zapytała:"Temat jest mi bardzo bliski, a mimo to (lub właśnie dlatego) nie rozumiem intencji autora tekstu. I naprawdę szczerze posłuchałabym jego interpretacji. Skromnie o nią proszę.

by potem,po odkomentarzu autora:

" A tłumaczenie, że wziął się "od serc z kamienia" - albo świadczy o idiotyzmie autora (niestety, nie mogę nazwać tego inaczej), albo o skrajnie niezrozumiałym dla mnie tworzeniu poezji.
Jestem tylko szarą myszą, ale do poważnych problemów, jakim bez wątpienia jest SM, podchodzę poważnie. Czego życzę na przyszłość również autorowi."

Nie rozumiem więc zarzutu mastermood-a skoro skoro sam skomentował ten sam wiersz:
"dla mnie bzdura, której nie tłumaczy podparcie się takim tytułem"
dodam:tytuł brzmi: "stwardnienie rozsiene"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 54
Użytkownik

Postów: 25
Miejscowość: Dęblin
Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 22.03.2013 10:23
A no właśnie, mastermood ma rację Pani Agnieszko. Pani sama rzuciła ten kamień, odnosząc się do autora adepta ad personam :) wygląda mi to jednak na próbę malutkiej cenzury, a to chyba nie te czasy, a Pani jednak za dużo wymaga. Przede wszystkim, zanim się rozpocznie taki wątek, proszę zacząć od siebie- odsyłam do tekstu Stwardnienie rozsiane Adepta... :)


Panie, wsiądzie pan w 125, dojedzie pan na Plac Zamkowy, tam jest kolumna Zygmunta Trzeciego, pójdzie pan i powie mu: pan tu nie stał.
Edytowane przez konto usunięte 54 dnia 22.03.2013 10:24
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66802774 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005