poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 19.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
Metafora na ławce
Marzenie o niebie w ...
Co widziały i co sły...
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Wierßcz
eteryczny avatar
Reszta została w myś...
Anihilacja
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 23.09.2015 20:41
Kazimiera Szczykutowicz napisał/a:
"Szarość i biel rozpisana na strofy" - przecudna szarość, przecudna biel, przecudne strofy. Gratulacje dla Romana Rzucidły - autora i dla Anieli Bireckiej (z mistrzowską precyzją wybrała urzekające strofy)
"A światło wytryśnie spod powiek
rozpuści najczarniejszy dym" - jak przepowiednia zwycięstwa dobra nad złem.


I za tym przekazem Pani Kazimiery kończę swoje wszystkie portalowe interpretacje wierszy Romka:)

Poczekam na tomik następny :)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
Kazimiera Szczykutowicz
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Kielce
Data rejestracji: 06.04.14
Dodane dnia 12.09.2015 04:33
"Szarość i biel rozpisana na strofy" - przecudna szarość, przecudna biel, przecudne strofy. Gratulacje dla Romana Rzucidły - autora i dla Anieli Bireckiej (z mistrzowską precyzją wybrała urzekające strofy)
"A światło wytryśnie spod powiek
rozpuści najczarniejszy dym" - jak przepowiednia zwycięstwa dobra nad złem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 05.09.2015 21:55
No to sobie pogadali jak Polak z Polakiem...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 04.09.2015 19:27
adaszewski napisał/a:
Kłamstwo zastępuje Pani kolejnym kłamstwem. Jest Pani za tchórzliwa, aby podjąć się dyskusji innej, niż polegającej na miotaniu plugastwami. Nie ma Pani racji, więc lży Pani na potęgę.
Nie wiem, co mnie jeszcze trzyma przy rozmowie z Panią?
Czas to przeciąć. Więcej nie spojrzę w nic, co podpisane "abirecka".


Und Gott sei dank! ;-)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 04.09.2015 19:25
Kłamstwo zastępuje Pani kolejnym kłamstwem. Jest Pani za tchórzliwa, aby podjąć się dyskusji innej, niż polegającej na miotaniu plugastwami. Nie ma Pani racji, więc lży Pani na potęgę.
Nie wiem, co mnie jeszcze trzyma przy rozmowie z Panią?
Czas to przeciąć. Więcej nie spojrzę w nic, co podpisane "abirecka".


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 04.09.2015 19:09
adaszewski napisał/a:
Szanowna Pani Birecka

w cywilizowanych kulturach oskarżony ma prawo wypowiedzieć się ostatni, mam nadzieje, że tego ewidentnego mojego prawa Pani nie naruszy.

Mój pogląd w sprawie cytowania wcześniejszych recenzji jest następujący:

1) Cytować winni wszyscy podejmujący się recenzji o ambicjach naukowych; przemawiają za tym jednak nie względy, dotyczące uczciwości wobec wcześniejszych autorów, lecz postulaty wynikające z dobrej roboty.
Ja, w odróżnieniu od Pani, nauki o literaturze nie uprawiam, bo nie potrafię i ambicji takich nie mam. Z tego więc powodu nie byłem zobowiązany wspomnieć o Pani recenzji.

2) cytować winniśmy tych, którzy nas inspirują. Pani recenzja, choć świetna, dla mojej lektury "nieprawdziwego świata..." znaczenie nie miała żadnego. Przywoływanie Pani recenzji w aspekcie mojego wiersza byłoby więc kłamstwem wierutnym. I to jest już kwestia czysto etyczna.

3) prowadzi Pani dyskusje nieuczciwie, nieprawda jest bowiem, że o nic mnie Pani nie pomawiała. Czym innym było odkrycie we mnie 60 % ignoranta, jak nie oskarżeniem o brak obycia i wiedzy. Czym było głoszenie, że będzie Pani przede mną bronić własności intelektualnej własnej i cudzej, jak nie oskarżeniem o tej własności przeze mnie naruszania, a naruszanie własności, to nic innego jak kradzież. Lista Pani oskarżeń nie jest wyczerpująca.

4) nie daje komentarzy do żadnych recenzji, bo nie zwykłem podejmować się dyskusji w sprawach, na których się nie znam. Powtarzam do wszystkich, proszę nie być aż tak egocentryczną.

5) nie miała Pani odwagi odpowiedzieć na dwa zasadnicze w tej dyskusji pytania, to jest:

I. Jaka byłaby Pani reakcja, gdyby wiersz o :Nieprawdziwym świecie..." poszedł w tę antyestetykę, co mój wiersz o Oszajcy (a proszę mi wierzyć, niewiele brakowało), a ja pod takim obrzydlistwem umieściłbym notkę o Pani recenzji sugerując w ten sposób, że jest Pani jedną z przyczyn mojego wiersza, a następnie oświadczył szczerze i bezczelnie, że Pani recenzja nie miała wpływu na moja lekturę Rzucidły.

II. jakie jest Pani stanowisko, wobec ewidentnej Pani pomyłki co do tego, o czym dotychczas pisałem - że nie o poszczególnych wierszach, jak pani twierdziła, ale o całych tomikach, co pani przeoczył dając sobie prawo do roszczeń i zarzutów.

6) jak napisałem na początku naszej dyskusji nie ma powodu, aby robić Pani wbrew, próbować panią w czymś wyścignąć, ale mierzyć się na jakimkolwiek polu, dlatego przy kolejnych wierszach w komentarzu umieszczę notkę, że pierwsza była abirecka. moim zdaniem to będzie sztuczne i żałosne, ale skoro taka jest Pani wola...


Panie adaszewski, ze zwykłego wróbla uczynił pan słonia, to pierwsze;

po drugie: mój prozaiczno-poetycki tekst, moim, powtarzam moim i mnie podobnym Twórcom, winien był być przez zwykłą pańską grzeczność nadmieniony. Powtarzam: wyłącznie nadmieniony (podstawa: publicystyczny, jednak regulowany prawem autorskim, savoir-vivre) zaś wspomniany przeze mnie tomik o "Lady Hiob" jest jednym z przykładów, nie litanią pańskich tekstów ;). Zresztą, proszę pamiętać, upomniałam się o swój, daleko wykraczający za stricte recenzję, tekst;

po trzecie: odpuściłam panu jego chamskie, tak: niestety chamskie [bo z palcem w czterech literach] odzywki pod adresem X Wacława Oszajcy, którego, co wówczas podkreśliłam w komentarzu niezbyt zresztą lubię, na korzyść pańskiej... hmmm, ekscentryczności;

po czwarte: zachowałam się także - dlatego iż - znowu - swoiście pana doceniłam - niezbyt lojalnie wobec mojego [prywatnie] Przyjaciela lira, gdyż krytycznoliteracki obiektywizm przedłożyłam nad tzw. prywatę, czyli... osobistą przyjaźń.

Pisz se pan co chcesz i jak chcesz. Dla skromnej abireckiej pan już zwyczajnie nie istnieje. I to nawet wtedy, gdyby przez przypadek krzywo uśmiechniętego szczerbatego losu, stał się pan Noblistą ;))) czego zresztą - bez animozji - najszczerzej panu życzę... ;)))

Capito?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 04.09.2015 18:57
Prześledziłam ten wątek z wielkim smutkiem i postanowiłam się odezwać w temacie "najprawdziwszych prawd" Pani Bireckiej. Swoimi wywodami prezentowanymi raz tu, raz tam, potrafi tak ludzi odżegnać od czci i ubrać w sukienkę w najczarniejszym kolorze, że potem mało kto jest w stanie podnieść z ziemi. Dlaczego tak mówię? Dlatego, że mnie również to spotkało, zostałam plagiatorką spod jej pióra, co mnie omieszkała i w tym roku przypomnieć, jak tylko zobaczyła, że już jako tako podniosłam się z pozycji rozpłaszczonej od jej ciosu.
Żeby Czytelnik miał rozeznanie o czym tu mówię, postaram się przybliżyć w skrócie = na innym portalu zdarzyło mi się napisać wiersz, w którym 3/4 wersu było dosłownie takie same, jak w wierszu, napisanym dużo wcześniej przez Glo. Glo to zauważyła, napisała o tym w komentarzu, ja jej wyjaśniłam jak to się stało, oczywiście załączyłam przeprosiny, bowiem stan mojego zdrowia nie usprawiedliwia faktu niepamięci. Glo przeprosiny przyjęła. A Pani Birecka drążyła temat nie dość, że na tamtym portalu, to i przeniosła go tu na PP z wielką satysfakcją - jaka to akuratna Lidia, a ja, jakie wielkie "be".
I tu muszę Państwu powiedzieć, że przydarzyło mi się to w wyniku ogromnych zakłóceń, jakie dzieją się w człowieku po udarze mózgu, z którego do tej pory nie jestem wyleczona. Nikomu nie życzę takich stanów, w których często jak w lustrze stoi np. jakieś wczorajsze zajście bądź przedwczorajsze 15 minut i dopiero rozpracowanie go na papierze, czyli zapisanie - pozwala przejść krok dalej. Tak było z częścią tegoż wersu, przyklejonego w mojej pamięci - z wiersza Glo do mojego.

Stąd też, jak poczytałam rozmowę Pani Bireckiej z Adaszewskim, to powiem tak - Pani Anielu, proszę nie niszczyć ludzi.
Edytowane przez Maria dnia 06.09.2015 21:10
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 04.09.2015 18:00
Szanowna Pani Birecka

w cywilizowanych kulturach oskarżony ma prawo wypowiedzieć się ostatni, mam nadzieje, że tego ewidentnego mojego prawa Pani nie naruszy.

Mój pogląd w sprawie cytowania wcześniejszych recenzji jest następujący:

1) Cytować winni wszyscy podejmujący się recenzji o ambicjach naukowych; przemawiają za tym jednak nie względy, dotyczące uczciwości wobec wcześniejszych autorów, lecz postulaty wynikające z dobrej roboty.
Ja, w odróżnieniu od Pani, nauki o literaturze nie uprawiam, bo nie potrafię i ambicji takich nie mam. Z tego więc powodu nie byłem zobowiązany wspomnieć o Pani recenzji.

2) cytować winniśmy tych, którzy nas inspirują. Pani recenzja, choć świetna, dla mojej lektury "nieprawdziwego świata..." znaczenie nie miała żadnego. Przywoływanie Pani recenzji w aspekcie mojego wiersza byłoby więc kłamstwem wierutnym. I to jest już kwestia czysto etyczna.

3) prowadzi Pani dyskusje nieuczciwie, nieprawda jest bowiem, że o nic mnie Pani nie pomawiała. Czym innym było odkrycie we mnie 60 % ignoranta, jak nie oskarżeniem o brak obycia i wiedzy. Czym było głoszenie, że będzie Pani przede mną bronić własności intelektualnej własnej i cudzej, jak nie oskarżeniem o tej własności przeze mnie naruszania, a naruszanie własności, to nic innego jak kradzież. Lista Pani oskarżeń nie jest wyczerpująca.

4) nie daje komentarzy do żadnych recenzji, bo nie zwykłem podejmować się dyskusji w sprawach, na których się nie znam. Powtarzam do wszystkich, proszę nie być aż tak egocentryczną.

5) nie miała Pani odwagi odpowiedzieć na dwa zasadnicze w tej dyskusji pytania, to jest:

I. Jaka byłaby Pani reakcja, gdyby wiersz o :Nieprawdziwym świecie..." poszedł w tę antyestetykę, co mój wiersz o Oszajcy (a proszę mi wierzyć, niewiele brakowało), a ja pod takim obrzydlistwem umieściłbym notkę o Pani recenzji sugerując w ten sposób, że jest Pani jedną z przyczyn mojego wiersza, a następnie oświadczył szczerze i bezczelnie, że Pani recenzja nie miała wpływu na moja lekturę Rzucidły.

II. jakie jest Pani stanowisko, wobec ewidentnej Pani pomyłki co do tego, o czym dotychczas pisałem - że nie o poszczególnych wierszach, jak pani twierdziła, ale o całych tomikach, co pani przeoczył dając sobie prawo do roszczeń i zarzutów.

6) jak napisałem na początku naszej dyskusji nie ma powodu, aby robić Pani wbrew, próbować panią w czymś wyścignąć, ale mierzyć się na jakimkolwiek polu, dlatego przy kolejnych wierszach w komentarzu umieszczę notkę, że pierwsza była abirecka. moim zdaniem to będzie sztuczne i żałosne, ale skoro taka jest Pani wola...


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 04.09.2015 15:17
Na tym rozmowa zakończyć się musi. Nie sposób jej prowadzić, skoro rozmówczyni rzuca pomówienia, jak chce, a przyłapana na ewidentnej nierzetelności, nie potrafi do błędu się przyznać.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
Jędrzej Kuzyn
Użytkownik

Postów: 76
Miejscowość: Ostrzeszów
Data rejestracji: 25.01.09
Dodane dnia 04.09.2015 14:02
Nie do przecenienia jest rola Pani abireckiej na tym portalu. Trzyma jego wysoki poziom. Jak i adaszewskiego, który dokłada swoją dobrą cegiełkę. Jak i Romana, którego wiersze zdążyli docenić wszyscy. Wszyscy troje spotykają się w jednym wątku, żeby uświadomić jeszcze raz jedną prawdę: jak trudną sztuką jest poezja.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 04.09.2015 13:57
Pani Birecka

dotychczas opublikowałem tylko i wyłącznie jeden wiersz odnoszący się do wiersza innego autora, pozostałe (liczne już dosyć wiersze) odnosiły się do tomików, a więc całości. Formułowanie zarzutów, pani Birecka, wymaga sprawdzenia faktów, chyba że ich przeinaczanie i to tak drastyczne jak w tym przypadku uchodzi w Pani środowisku za zachowanie chwalebne.

Ponieważ na tej ewidentnej nieprawdzie zbudowała Pani - jak się okazuje - cały swój wywód i zarzut, to liczę, że teraz go Pani odwoła


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 04.09.2015 11:51
Na końcu powinien być znak zapytania.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 04.09.2015 11:50
Dochodzimy Pani Birecka wreszcie do istoty sprawy.
Ma Pani rację, gdyby była Pani dla mojego pisania poprzedniczką, wówczas nie wskazanie tego związku przyczynowego byłoby świństwem, a poza tym po prostu głupie. Jednak pani mini esej (choć jego wysokiej jakości ne kwestionuję) nie miał najmniejszego znaczenia dla mojej lektury książki Romana.

Trzeba wręcz stwierdzić, że powołanie Pani wcześniejszego eseju w przypadku mojego wiersza byłoby kłamstwem, bowiem sugerowałoby związek, którego nie ma.

Proszę sobie wyobrazić (co nie trudne), że mój wiersz o Romku jest tego typu co mój wiersz o Oszajcy, a nadto jaką swoją poprzedniczkę wskazuję panią. Byłaby Pani z tego zadowolona.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 04.09.2015 10:40
adaszewski napisał/a:
abirecka, Twoje wiersze podejmują za każdym razem tematykę przez setki osób przed Tobą podejmowaną. Dlaczego nie umieszczasz bibliografii? Dlaczego dostrzegasz drzazgę w moim oku, a belki w swoim nie?
Że ja w swoich poglądach jestem konsekwentny, łatwo się przekonać, czytając mój komentarz pod Twoim ostatnim wierszem.


Panie adaszewski, tu akurat trafił pan jak kulą w płot. Właśnie skromna abirecka w przypadkach ewidentnych inspiracji czy zapożyczeń, to nawet teraz: w swoim ostatnim wierszu [par. tytuł: "Niemal Izajasz": odwołanie się do Proroka Izajasza, kursywa, co podkreślił sam obdarowany utworem lir] czytelnie zaakcentowała, co ją, autorkę poruszyło. I zresztą zawsze czyni podobnie w sytuacji innych Autorów, par.: veles.
Nie zwróciłabym panu uwagi, gdyby moja - nie tyle recenzja - ile połączony z poetycką kompilacją Romka strof, mini esej - nie znalazł się na tym samym, jak pana wiersz, Portalu :)
Nie przychodzi panu do głowy, iż przez nasze pisanie tworzy się literacka ciągłość? Tworzy portalowy styl i profil? Oraz lub przede wszystkim dotyczy to szczypty grzeczności wobec swego poprzednika?
Nie chodzi tu akurat o naruszenie tzw. autorskich praw, lecz o zwykły dawny savoir-vivre...
Nie jestem widocznie z tego świata, panie adaszewski, nie jestem. Niemniej: wcale mi z tego powodu przykro nie jest :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 04.09.2015 07:18
abirecka, Twoje wiersze podejmują za każdym razem tematykę przez setki osób przed Tobą podejmowaną. Dlaczego nie umieszczasz bibliografii? Dlaczego dostrzegasz drzazgę w moim oku, a belki w swoim nie?
Że ja w swoich poglądach jestem konsekwentny, łatwo się przekonać, czytając mój komentarz pod Twoim ostatnim wierszem.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 03.09.2015 22:19
Przekroczyłaś granicę, abiercka!

Pomawianie mnie o naruszenie praw autorskich jest perfidne i pozbawione jakichkolwiek podstaw!

Proszę, abirecka, nie kierować do mnie żadnych uwag, ani tekstów, bo z Tobą więcej rozmawiać nie zamierzam. Jeśli postąpię nieetycznie Twoim zdaniem, proszę, nie - nie proszę, żądam Twojej skargi do moderacji!

MODERATORZE
jeżeli naruszyłem - w Twojej ocenie - prawa autorskie abireckiej, proszę o wymierzenie mi publicznie kary.
Jeśli w opinii moderacji do takiego naruszenia nie doszło, proszę o wymierzenie kary abireckiej. Pomówiła mnie przecież o kradzież.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 03.09.2015 21:31
Na koniec pozwolę sobie na jedno, bez wątpienia zasadne oburzenie.

abirecka swoje przypomnienie o sobie, w komentarzy pod moim wierszem, nazwała guasiprawoautorskim. Toż to już ewidentna nieprawda!

To, że rzeczona abirecka pierwsza napisała, nie oznacza, że każda następny tekst na ten sam temat jest naruszeniem Jej praw autorskich. Lecz owa abirecka tak właśnie uważa. Nie ma takich słów, które by w pełni oddały oburzenie wobec takiego stanowiska.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 03.09.2015 21:25
Nikt nie chce, aby o nim zapomniano i o tej prostej prawdzie ignorant adaszewski zapomniał. Więcej się to nie powtórzy.

Dżentelmen adaszewski nie zwykł dociekać, kto był pierwszy i pierwszy o ile, kto nie chce być zapomniany i kto swoich zasług domagać się będzie publicznie. Dżentelmena nonszalancja bywa - przyznaję - nieznośna. Dlatego adaszewski pod wpływem abiereckiej ze swych 40 % rezygnuje i będzie od teraz wyczulony, aby jakiejś odrobiny istnienia nie zdeptać.

Ignorant dżentelmen adaszewski wzdycha nad małostkowością niegdysiejszych Królów Duchów.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
adaszewski
Użytkownik

Postów: 790
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 03.09.2015 19:52
Publicznie przyznaję, że recenzję abireckiej czytałem w dniu jej publikacji i pamiętałem o niej umieszczając wiersz dotyczący książki Romana Rzucidło.

abirecka była pierwsza, ja drugi i w dodatku spóźniony o pół roku.

Do głowy mi nie przyszło, aby wspominać o recenzji abierckiej, bowiem moje wiersze nie aspirują do bycia recenzjami (krytyką literacką), nie znajdują się w tym zbiorze, niczego od niego nie chcą i dlatego żadnych wobec niego nie mają zobowiązań.

Jestem czytelnikiem, nie recenzentem. Pisałem o tym wiele razy, zawsze prostowałem, gdy uważano mnie za recenzenta, także reagowałem na tej treści sugestie ze strony abireckiej.


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Światy równoległe" Romka Rzucidły
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 03.09.2015 11:14
To taka mała glosa jako odkomentarz do poetyckiej recenzji Pana adaszewskiego:

"abirecka dnia 03.09.2015 11:08
Skromna abirecka pragnie wszak skromnie przypomnieć, iż o poezji Romka Rz. napisała ponad pół roku wcześniej ;)

Zob.:
http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=12&thread_id=1764

I oprócz osobistych podziękowań (na priv) samego Zainteresowanego wtedy na ten temat nie odezwał się nikt???

A nie wypadałoby się w swoim odkomentarzu do tej recenzji odwołać Imć adaszewski?. Nie komentować, ale jedynie ją wskazać, tak, celem bibliograficznej przyzwoitości... :P

;)))"

Przeczulenie? Nie, jedynie upomnienie się o publicystyczną rzetelność :)))

Praworządnie :)))
Edytowane przez abirecka dnia 03.09.2015 12:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67036427 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005