poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
Zbyszek63
Użytkownik

Postów: 90
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 08.05.07
Dodane dnia 30.01.2008 09:43
Nie jest tak.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
Snowboarder
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 04.04.07
Dodane dnia 23.01.2008 13:58
Zoja, bo człowiek jest głupi i prymitywny. Dac mu odrobinę rozumu i wolną wolę a zrobi z własnego otoczenia śmietnisko. Nie dośc, że sam brudzi na własnym podwórku, to brudzi na innym. Mickiewicz ze Słowackim też się nie lubili, ale oni sobie nie ubliżali, tylko sztuką przedstawiali odmienne podejście i poglądy. Niektórym słoma z butów wystaje i tyle.
Ja może nie piszę rewelacyjnie, ale jestem buddystą i przekazuję pewne morały, które dla wielu "specjalistów" od poezji są gniotami, banałami, które należy podrzec i wytrzec o tyłek. Lepiej jest pisac o dupie Maryni, o kupie, kacu i o tym jak mi źle, bo za dużo procentów w głowie się miało.
Nie jest tak? Prawda w oczy kole.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
Snowboarder
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 04.04.07
Dodane dnia 23.01.2008 13:53
I bardzo smutny jest widok Waszej kłótni. Jedni obrażają drugich, a Ci drudzy zamiast byc cicho (byc mądrzejszymi), to wchodzą w zabawę i rzeźnia przyszła. Tego chcieliście? Tylko się licytujecie, kto wie więcej, kto pisze lepiej i po co pisze. Ludzie! Na litośc Boską! Piszecie wiersze, niby jesteście tacy wrażliwi na sztukę, a Wasza postawa pokazuje obszerną płyciznę intelektualną. Może nie tyle co intelektualną, a bardziej chodzi o Wasze zachowanie. Mi normalnie ręce opadły po przeczytaniu niektórych postów.
Nie wystarczy miec wiedzę, trzeba miec jeszcze inteligencję emocjonalną, której najwidoczniej poszczególnym użytkownikom brakuje.
Najwyższy czas chyba dorosnąc tak?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
zoja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 91
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 23.01.2008 13:51
Bravo Snowboarder, musisz uważać jednak, ja ośmieliłam się odezwać i teraz mam przechlapane. A z tym monopolem na prawdę trafiłeś w 10-kę. Szkoda, że nie można prowadzić dialogu na pewnym poziomie, byłoby milej i ciekawiej. Pozdrawiam Cię i życzę wytrwałości.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
Snowboarder
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 04.04.07
Dodane dnia 23.01.2008 13:45
Co do jednego rzeczy się nie zgodzę;

"Nie ma kanonów za to jest ogromny dorobek przeszłości i tu jest trudność. Pierwsi bazujący na emocjach ,w stanie czystym, autorzy zużyli już takie możliwości. Dla nas nie ma powrotu."

Jest to jak najbardziej błędne myślenie. Dlaczego? Ano dlatego, że w średniowieczu nikt nie pomyślałby, że człowiek będzie latac samolotem. Już nie jeden raz było tak, że jakiś "specjalista" poszczególne dziedziny oznajmił wszem i wobec, że już wszystko zostało odkryte i w danej materii nic więcej się nie wymyśli. To samo jest z poezją. Zapewne Melancholijne dusze po Mickiewiczu, czy Słowackim też biadoliły, że oni już wszystko zaklepali i dla Nas pisanie o miłości itp. jest bramą zamkniętą. Moi mili, bazowanie na emocjach będzie się jeszcze ciągnęło przez kolejne wieki, tego nie zmienicie, możecie jedynie (jak to już bywało w przeszłości) negowac cudze i narzucac własny trop myślenia.
Zbyt hermetycznie się robi, kiedyś nie było aż takiej zawiści i rywalizacji. Nie aż takiej przesadnej. Myślicie, że tego tutaj nie widac? Niemal na każdym portalu są "poeci", którzy mają monopol na prawdę. Nikt go nie ma.
Edytowane przez Snowboarder dnia 23.01.2008 14:16
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
zoja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 91
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 23.01.2008 13:42
A tak nawiasem mówiąc, może zechcesz mnie uświadomić po co się pisze, łatwiej będzie mi znaleźć miejsce w szeregu. Bo ja wiem po co piszę, ale może się mylę i tu tkwi mój błąd.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
zoja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 91
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 23.01.2008 13:39
A płacz sobie płacz, niech Ci ulży. Nikogo nie będę pouczać, tym bardziej kogoś kto nadaje na innych falach i zamknięty jest na inne widzenie świata niż sam widzi. Też całuję, pa.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
rena
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 655
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 23.01.2008 13:27
no tak przypuszczałam. mocny jesteś tak długo jak szala jest tylko i wyłącznie w Twoich rękach. następnym razem, jak będziesz chciał mi "dokoptać" doucz się troszku.
i jeśli chodzi o "zabawę" to zapytam, kto z kim ma się bawić? cobym dobrze zrozumiała:P


Rena , ty jesteś chyba najmroczniejszą postacią tej strony.

Lima
http://rena.flog.pl/archiwum/albumy/139893 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
Martinezz123
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 23.01.2008 13:26
Dojrzałości?? Zoja weź bo się popłaczę.
Hahahahaha!!!!!!!


Jak się dowiesz dlaczego piszesz to może TY MNIE pouczysz?
Buziaki.
hahahaha......


"Ekipa klaszczącej ręki nie może istnieć bez poklasku, a ponieważ piszą dokładnie to samo, więc zamordują każdego kto pisze inaczej" - Zbyszek63
0700 666666 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
zoja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 91
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 23.01.2008 13:16
Martinezz123, brakło argumentów, więc starasz się mnie obrazić. Cóż brakuje Ci moim zdaniem dojrzałości, a chcesz innych pouczać. I mnie "wali" Twoje beznadziejne wywyższanie się, dla mnie tacy ludzie zbyt wiele nie reprezentują swoją postawą, nawet jeśli znają tak dobrze angielski, ot i tyle. Nie irytuj się tak człowieku.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 23.01.2008 13:10
I tak , w tym radosnym nastroju , kończę udział w tym wątku . Bawcie sie dalej sami !
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
rena
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 655
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 23.01.2008 12:38
mój upór? mistrzu...jak nie mam zielonego pojęcia o czym mówię, to się nie wychylam przed orkiestrę. To nie ja powiedziałam, że czytam Dantego w oryginale po czym walę głupotą, że oryginał to język włoski.
Nie masz dość ośmieszania się?
i dalej...
nie zniżę się do włoskiej???...bajera.
życie bym oddała aby móc biegle władać tym językiem.

Pani od Łaciny? jeśli się uczysz sentencji na pamięć - chwała Ci, nawet jeśli uczysz się jedynie kopiować.
ale nie truj jakiś to z łaciną obeznany skoro nie potrafisz zdania od siebie napisać.

(i w tym miejscu cmok dla Marinezza:) )

a o moje "utykanie" się nie martw. bylebym nie pisała jak Ty. Tego mi życz.
nic więcej.

i jeszcze...

po polsku do mnie mów. sentencje ładnie brzmią jak się je "słyszy" nie czyta. Strosmajera powinieneś mieć zamiast rejestracji w samochodzie. przykre ale prawdziwe.

ciao amore


Rena , ty jesteś chyba najmroczniejszą postacią tej strony.

Lima
http://rena.flog.pl/archiwum/albumy/139893 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
Martinezz123
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 23.01.2008 12:30
Limusiu... ale w ORYGINALE po włosku?? Bo się już zgubiłem :/


"Ekipa klaszczącej ręki nie może istnieć bez poklasku, a ponieważ piszą dokładnie to samo, więc zamordują każdego kto pisze inaczej" - Zbyszek63
0700 666666 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 23.01.2008 12:18
rena , kobiecie odpowiem grzecznie , bo tak wypada. Twój upór w w sprawie Dantego , jest obsesyjny. Oczywiście , wiem , Ty do włoskiej wersji się nie zniżysz , to takie trywialne ...
Tak , po łacinie było i po hiszpańsku , a dlaczego nie.
Moja pani od łaciny wymagała znajomości różnych złotych myśli etc. Bez tego nie było zaliczenia. Stąd jest jak jest.
Twoja obraźliwa sugestia , pozostanie bez odpowiedzi , trudno przeżyję.
Czytaj jednak Dantego , nawet po polsku , bo w tekstach kulejesz. Utykasz i co dwa kroki leżysz na deskach.
Pozdrawiam najserdeczniej.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
Martinezz123
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 23.01.2008 12:14
Dear Lima, if I would claim that I can read something in English for example I would be able to change to this language immediately without any - let's say - full night of searching in a dictionary for a few words. Would you be so kind and stop making a fool of yourself?

Please don't let us loose confidence in your great erudition and if you'll be checking something in books next time please check it twice:)


"Ekipa klaszczącej ręki nie może istnieć bez poklasku, a ponieważ piszą dokładnie to samo, więc zamordują każdego kto pisze inaczej" - Zbyszek63
Edytowane przez Martinezz123 dnia 23.01.2008 12:19
0700 666666 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 23.01.2008 11:56
Protestuję , do kobiety , nie wolno tak mówić !
Jak zwykle rozmowa o estetyce skończyła się na rynsztokowych bluzgach.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
rena
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 655
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 23.01.2008 11:56
lima napisał/a:
Panie Ozon proszę udowodnić istnienie dzieła pod tytułem "Kobieta z poderżniętym gardłem".
asinus asinorum- Tu que opinias? (Ozon)



Lima no proszę Cię...raz dałeś "ciała" z Dantem, a teraz popisujesz się łaciną?

weź chłopie. jeśli ktokolwiek zna tu łacinę to nie będzie ściągał tłumaczeń z Kopalińskiego!!!!! no ja pierdykam.

poza tym :

Tu que opinias - nie jest to czasem po hiszpańsku?

i wiesz


najbardziej mi tu pasuje Złota myśl dr Strosmajera. chyba nie muszę przytaczać....


Rena , ty jesteś chyba najmroczniejszą postacią tej strony.

Lima
http://rena.flog.pl/archiwum/albumy/139893 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
Martinezz123
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 23.01.2008 11:05
Ja Zoja z TOBą nie polemizuję - nie wiem czy widzisz.
I mnie to wali na co masz ochotę.
I wybacz ale odpowiedź JEST jedna.


"Ekipa klaszczącej ręki nie może istnieć bez poklasku, a ponieważ piszą dokładnie to samo, więc zamordują każdego kto pisze inaczej" - Zbyszek63
0700 666666 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
zoja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 91
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 23.01.2008 11:00
Martinezz123, mam wrażenie , ze nie rozumiesz o czym ja mówię. Nie oskarżam Cię o kumeterstwo, mówię tylko, że coś takiego istnieje. Czytam to co mówisz, ale niestety przeczysz czasem sam sobie. Twierdząc, że odpowiedź na pytanie dlaczego piszesz jest jedna, pokazujesz jakim jesteś ignorantem i nie Tobie czuję się zobowiązana do udzielenia odpowiedzi. I tak na prawdę, to już chyba nie mam ochoty na dalszą polemikę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co jest dla Was wierszem?
Martinezz123
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 23.01.2008 10:47
I jak to jest, że jedni negują, wręcz wyśmiewają a innym to samo przypada do gustu, znajdują coś do przemyślenia tego co ktoś chciał powiedzieć. I dlaczego jest klika, która w swoim zamkniętym światku nie jest absolutnie obiektywna?

Hahahaha! No i proszę do czego prowadzi poklepyeanie. Masz tu ako chyba najlepszą odpowiedź.

A prawda jest taka. Pierwszą rzecz o jaką zapytał mnie Marcin Sendecki kiedy poszedłem na jakieś tam warsztaty to było "dlaczzego piszesz".
Zaznaczam, że prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna. Może jak odpowiesz to pogadamy dalej.
Pozdrawiam.

Aha i nie oskarżaj mnie o kumoterstwo jasne?
I szczerze mówiąc nie czytasz tego co mówię:
A zapewniam cię że nie tylko ja ale każdy jak tu stoi jeśli zobaczy w wierszu coś - chośby tyci efektu to pochwali i owszem od tego miejsca zacznie być merytorycznie.



"Ekipa klaszczącej ręki nie może istnieć bez poklasku, a ponieważ piszą dokładnie to samo, więc zamordują każdego kto pisze inaczej" - Zbyszek63
0700 666666 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 12
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66814726 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005