poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMWtorek, 16.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
Poezja śpiewana
Co to jest poezja?
Poezja nie-ludzka
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
Dafno! Ciebie nie c...
Szczegóły
Z jedwabnych przywid...
Pierwsi dorośli III RP
Klawiatura
tam ślad
Dzienniczek
skarabeusz
On line
to be or not to be
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Po co to wszystko?
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 14.11.2009 10:23
Drogą mailową pismo "Polityka" przeprosiłam i tutaj także ponowię przeprosiny.
Jeszcze raz przepraszam


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 14.11.2009 09:28
Robercie - Rozbroiłeś mnie totalnie. Nie, kursywa nie jest nadużyciem. Pani Barbara, skoro się utożsamia, powinna wyrazić tę myśl WŁASNYMI SŁOWAMI. Chyba to nie jest powyżej możliwości intelektualnych przeciętnego inteligentnego człowieka, nawet oczarowanego artykułem?

Tu nie mamy wiersza, nie mamy artykułu bądź pracy naukowej, ale czy system nie jest taki sam? Owszem, jest. Robienie userom wody z mózgu, że jest się autorem słów, których się nie jest autorem.

Pani Barbaro - no to Pani se posprawdzała i wykazała talent demaskatorski.
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
sykomora
Użytkownik

Postów: 128
Data rejestracji: 17.11.07
Dodane dnia 14.11.2009 09:14
Jestem zażenowana. Nie wyczynem "intelektualnym" Pani Barbary I jej odpowiedzią ( o której za chwilę), bo w tym przypadku nie ma zaskoczenia, może jedynie przykrość wynikająca z potwierdzenia wcześnijszych obserwacji.
Zdołowała mnie wypowiedź Pana Fursa. Naprawdę Pan sądzi, że jeśli się z jakąś myślą utożsamiam, to mogę ją ukraść? Podać w jej oryginalnym brzmieniu jako własną?

Pani Barbaro - Pani odpowiedź przypomina wypowiedzi bohaterów różnych komedii obyczajowych. Przyłapani na czymś brzydkim - gorąco bronią swojej postawy, twierdząc, że oni tak specjalnie. Żałosne.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 14.11.2009 05:41
Robercie być może, że tak....ale to moja celowa "zagrywka"..../ wyłączając Ciebie Robercie / Spodziewałam się takiej reakcji a nie innej. Chciałam sprawdzić kto mnie z "klonów" śledzi i wyszło szydło z worka.
Pieńcie się nadal, a ja to wszystko / nie chcę powiedzieć dosadnie /



Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 14.11.2009 02:05
W swoim ostatnim poście powołałem się na liczby. Nie podałem źródła swojej wiedzy - i to nie jest grzech. Pani Barbara przeczytała artykuł i pewne prawdy zaakceptowała i uznała za swoje, to częste nie tylko w filozofii. Nie w widzę w tym nic nagannego. Pewno, że mogła podać źródło lub wpis ująć kursywą. Lecz skoro utożsamia się z myślą kursywa jest tu nadużyciem. Tu pogląd autora artykułu stał się jej poglądem czego dała dowód swoim wpisem. Wszelka wiedza pochodzi skądś lecz zwykle mówimy za siebie.
Edytowane przez Robert Furs dnia 14.11.2009 02:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 13.11.2009 23:12
Polityka - nr 25 (2509) z dnia 2005-06-25; Polityka. Niezbędnik Inteligenta :D

To wszystko tłumaczy :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
inkunabuł
Użytkownik

Postów: 122
Data rejestracji: 25.10.08
Dodane dnia 13.11.2009 22:30
Pani Barbara ,jak zwykle,liczy na ludzką ignorancję . Żenujące .


iskra jest początkiem /absolutem -ogień(...)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 13.11.2009 22:04
Barbara Mazurkiewicz napisał/a:
Poezja ulokowała się, a właściwie została zepchnięta na peryferie głównego nurtu kultury.
Nie ma jednego poetyckiego obiegu. Wiersze krążą w najprzeróżniejszych tętnicach.
Począwszy od Internetu nielimitowanego giganta zbiorów poetyckich, w którym nie obowiązują żadne reguły. Piszący nie czytają niczego poza publikacjami w sieci. Piszą o miłości, bólu, samotności. Ekran przyjmie wszystko. Na tym tle wyróżnia się portal min. PP, który zastępuje dawny Korespondencyjny Klub Młodych Pisarzy, jest szansą dla ludzi z małych miejscowości. Warto zobaczyć poznańskie Miasto Poetów (podczas którego policjanci zamiast mandatów rozdawali wiersze).
Obok tych mniej lub bardziej niszowych obiegów funkcjonuje jeszcze obieg wydawniczy.
Tymczasem współczesny poetycki świat domaga się nowego czytelnika, który przestanie być biernym trybikiem w machinie napędzanej przez media. Musi sam szukać swoich poetyckich archipelagów.
Takimi dla mnie na dzień dzisiejszy jest ceniony poeta E. Tkaczyszyn-Dycki.
Pozdrawiam serdecznie :)



cytuję w całości, na wypadek gdyby p. Barbara chciała coś edytować. Pani Barbaro - ja rozumiem że nie jest Pani w stanie sklecić dobrego wiersza, ale że nie potrafi Pani napisać samodzielnej, sensownej wypowiedzi na forum, to już jest dramat. Ja wiem że Pani chciała wkleić coś, co brzmi "inteligentnie" i będzie przykładem tego, że się "Pani zna". Cóż, problem w tym, że nie tylko Pani czyta "Politykę", ja np. też, dlatego nie sprawiło mi problemów dojście faktu, że praktycznie cała Pani wypowiedź jest "kopiuj-wklej" z innego artykułu, bez podania źródła czy nawet kursywy, nieco jedynie momentami zmieniona.
Pobawiłem się trochę, coby czytelnicy nie szukali.

Rozdrobniona poezja ulokowała się, a właściwie została zepchnięta na peryferie głównego nurtu kultury. Nie ma jednego poetyckiego obiegu. Wiersze krążą w najprzeróżniejszych tętnicach, które na dodatek nie tłoczą ich w kierunku serca z tej prostej przyczyny, że jak na razie ono nie istnieje.

Trzeci obieg to Internet, niczym nielimitowany gigantyczny zbiór poetycki, w którym nie obowiązują żadne reguły. Piszący - urodzeni w latach 50. i 90., a niedługo pewnie i w 2000 r. - nie czytają niczego poza publikacjami w sieci. Piszą o miłości, bólu, samotności. Ekran przyjmie wszystko. Na tym tle wyróżnia się portal nieszuflada.pl, który, co rzadkie, łączy się z obiegiem pozainternetowym i dopuszcza do głosu np. Marcina Świetlickiego. Karol Maliszewski uważa, że traktowanie Internetu jako wylęgarni grafomanii to uproszczenie. Sieć, zastępująca dawny Korespondencyjny Klub Młodych Pisarzy, jest szansą dla ludzi z małych miejscowości. Maliszewski dorzuca portal poezja-polska.pl.

Liczy się konkurs im. Rafała Wojaczka w Mikołowie oraz częstochowski im. Haliny Poświatowskiej. Wypada być na imprezie we Wrocławiu, gdzie wiosną kilkaset osób słucha poetów czytających wiersze. Warto zobaczyć poznańskie Miasto Poetów (podczas którego policjanci zamiast mandatów rozdawali wiersze). Obok tych mniej lub bardziej niszowych obiegów funkcjonuje jeszcze obieg wydawniczy.

I na tym koniec. O Honecie, Sosnowskim, Tkaczyszynie-Dyckim, poetach cenionych w niszach, nie będzie miał pojęcia. Tymczasem współczesny poetycki świat domaga się nowego czytelnika, który przestanie być biernym trybikiem w machinie napędzanej przez media. Musi sam szukać swoich poetyckich archipelagów.



A oto link do artykułu, z którego sobie "korzystała" P. Barbara

http://archiwum.polityka.pl/art/federacja-niepodleglych-nisz,397925.html
Edytowane przez Kuba Sajkowski dnia 13.11.2009 22:09
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Miron
Użytkownik

Postów: 27
Miejscowość: Jelcz-Laskowice
Data rejestracji: 30.01.08
Dodane dnia 13.11.2009 18:57
Nie wiem jak się to stało, ale jednak ktoś ruszył trupa tego wątku i znów zaczęło się trzepanie piany.
Niech zatem będzie. Kilka spraw, przede wszystkim ogromnym nadużyciem wydaje mi się stwierdzenie p. Barbary, że rpoezja ulokowała się, a właściwie została zepchnięta na peryferie głównego nurtu kulturyr1;, sądzę, że jest zupełnie inaczej, ale to temat na wnikliwą i obszerną pracę historyczno-literacką, aniżeli na rozwijanie tej sprawy tutaj. Po drugie sporym uogólnieniem (dość ryzykownym i nieco ośmieszającym jego autora) jest z kolei stwierdzenie, że: rpiszący nie czytają niczego poza publikacjami w siecir1; (tych uogólnień jest tu więcej). Internet nie jest żadną szansą na debiut, publikację lub nie szufladowanie swoich rzeczy, jest a raczej powinien być zawsze w pierwszym rzędzie traktowany jako weryfikator, przynajmniej dla kogoś przed debiutem, co w tej sytuacji jest niezmiernie ważne, bo pozwala w jakimś zakresie oddzielić plewy od ziarna. Po to głównie jest PP!
W małych miejscowościach artyści ( w tym również poeci), mają większe szanse na debiut lub wypłynięcie pod warunkiem, że mają swojego r1;krasnoludkar1;, czytaj mecenasa, sponsora lub opiekuna.
W tym wypadku trzeba dużo nad sobą pracować i bardzo chcieć.
Duże miasto zabija wszystko, spłyca, sprawia, że rzeczy stają się wizualnie mętne, zabija i przytłacza mnogością, odstręcza i odstrasza, pozbawia świeżości r11; dowodem mogą tu być artyści z kręgów awangardowych, nikt z nich nie wytrzymał w czystym źródle zbyt długo, odskakiwał w witalizm, anarchizm, lub inny izm po to by odreagować. Ale ja Państwa nie będę przytłaczał tego rodzaju wypowiedziami. Chodzi mi tylko o poezję, ja również wysoko cenię twórczość Dyckiego, ale nie jest to dla mnie żaden archipelag, zjawisko w pewnym sensie mistyczne, ale nie nadzwyczajne.
Wiersze rozdawać może każdy, nawet we wsi, w której mieszka, jednakże musi taką akcję odpowiednio przygotować. To wszystko, nie ma żadnego marginesu, dopóki poeta nie będzie sobie życzył, aby on zaistniał lub dopóki on sam się na niego nie skaże,
pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 13.11.2009 15:33
Aktualnie mamy w Polsce około sześćdziesięciu tysięcy poetów oficjalnie publikujących swoje wiersze zarówno w czasopismach jak i innych wydawnictwach zwartych, pomijając internet (gdzie nikt nie liczył). W tym kontekście rzeczywiście pytanie jest absolutnie uzasadnione.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 13.11.2009 12:54
Dla mnie na dzień dzisiejszy jest ceniony poeta E. Tkaczyszyn-Dycki.
Pozdrawiam serdecznie :)



Edytowane przez konto usunięte 7 dnia 14.11.2009 10:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
mala55
Użytkownik

Postów: 19
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 04.10.09
Dodane dnia 12.11.2009 01:07
i jak zwykle.. pisanie pisanie czytanie czytanie.... nic tylko bicie piany.... uczmy się pisać .. i czytać.. a komentarze?.. niech coś wnoszą a nie .. grożą palcem wytykają i ???? .. jak tutaj uczyć się dobrze pisać?
... bo wiersze mają coś w sobie i jak magnez przyciągają.. jedną i drugą stronę " tego kija" ... a może by tak marchewkę pokazać? ...
ktoś pisze mi cokolwiek,ja idę przeczytać co on pisze .. jak pisze i?.... pomilczę!.. dobrze?????....
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 10.11.2009 10:01
Pytanie ma tyle sensu ile pytanie po co komu muzyka, grafika, fotografia itd.
Bo się podoba
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 09.11.2009 23:14
a po co babcia ma Kury?
(nieładnie odpowiem pytaniem na pytanie)
:):):)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
baboan
Użytkownik

Postów: 63
Miejscowość: Wieden
Data rejestracji: 17.03.08
Dodane dnia 09.11.2009 23:05
W sumie sama nie wiem.
Czytać uwielbiam.
Pisać kocham.
Być czytaną-
Marzenie ściętej głowy!
POEZJA;
bez Niej trudno by było żyć!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
konto usunięte 36
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 113
Miejscowość: Tomek
Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 03.06.2009 07:30
poproszę o inny zestaw pytań ;)


Moja twórczość jest fikcją literacką.
http://maks-pain.liternet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Pan A
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 33
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 24.12.07
Dodane dnia 02.06.2009 15:36
Zbyt ogólnikowe pytanie, na które odpowiadając, każdy mamrocze. I oto cały sens tego postu.


nie będziemy królami nie będziemy królami
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
zwirekimuchomorek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 43
Miejscowość: Zielony Las
Data rejestracji: 29.05.09
Dodane dnia 01.06.2009 10:22
zwirekimuchomorek wierszy nie piszą uważają, że dość jest złej poezji żeby jeszcze dokładać
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
uziel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 62
Data rejestracji: 13.03.07
Dodane dnia 01.06.2009 10:19
Kupię automat do generowania wierszy.

I tak wszystko już jest seryjnym produktem. Nawet człowiek chyba.


_____________________________________________
blog Uziela exhibicjonizm
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 01.06.2009 10:17
Żwirku z Muchomorkiem, jeżeli Wasze komentarze będą mądre, konstruktywne, inaczej mówiąc - warsztatowe, to jesteście mile widziani. A czasem jakiś wierszyk z Krainy Mchów i Paproci :) też możecie wkleić, chętnie przeczytamy. Uważam moi drodzy "jurorzy konkursowi", że nie pojawiliście się tu przypadkiem (co najmniej dziwny zbieg okoliczności:)). Myślę, że kumoterstwo szybko zostanie rozpoznane i wtedy Wasze opinie przestaną się liczyć, ale jeżeli jesteście uczciwi, to cieszę się i życzę Wam powodzenia :)
wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67019445 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005