poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 25.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
by nigdy nie zaszło ...
Marionetka
Ti ti ta
Oczekiwać złota od p...
GENEZA BUNTU
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 05.09.2009 10:05
Wojtek słusznie napisał :
jest spora grupa komentatorów, którym wszystko lub prawie wszystko się podoba, zastanawiają mnie ich intencje
Właśnie, mnie też. Bo zakładam, że za tym stoją faktycznie intencje, a nie niekompetencja, którą przecież można szybko zniwelować czytając i ucząc się, co zresztą pomaga we własnej twórczości.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 05.09.2009 09:36
Nie jest tautologią jeśli przyjąć (na rzecz wiersza) że mała = młoda :)
Tylko kontekst może rozstrzygnąć.


All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 05.09.2009 02:03
Przykłady można mnożyć w nieskończoność. W gruncie rzeczy błędy rzecz normalna, cokolwiek zastanawiająca jest postawa niektórych komentujących. Pojawia się tekst, pojawia się kilka kometarzy, gdzie sugerowane są poprawki, a tu nagle wyskakuje wpis:

ZNAKOMITY WIERSZ! DOTARŁ DO MNIE!! NIC NIE ZMIENIAJ!!!

W tym momencie wypada jedynie współczuć autorowi tekstu, jeżeli oczekuje wsparcia, to właśnie ktoś mu wyświadcza niedźwiedzią przysługę (a jest spora grupa komentatorów, którym wszystko lub prawie wszystko się podoba, zastanawiają mnie ich intencje).

(Nawiasem mówiąc, "mała infantka" tautologią akurat nie jest, dla przykładu - dwie hiszpańskie infantki, Krystyna i Helena, to kobiety ponad czterdziestoletnie).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
inkunabuł
Użytkownik

Postów: 122
Data rejestracji: 25.10.08
Dodane dnia 05.09.2009 00:45
Portal ma charakter warsztatowy (tak wszyscy mówią).
Poprawnośc' językowa to pierwszy i konieczny warunek pisania jakichkolwiek tekstów .Czytuję komentarze , ale rzadko kto wskazuje autorowi błędy :logiczne,składniowe ,frazeologiczne ,słowotwórcze ,fleksyjne ,syntaktyczne, semantyczne itd. Skutek? Brak zaufania do komentujących ,którzy rozpływają się w pochwałach ignorując redundancje (pleonazmy i tautologie ).np.

dziś w mieście koncert włoski ,malutkie infantkiprzyjechały ze Sieny ( ...)

i w tym samym wierszu :

donieś mnie do wód słodkich ,imieniu komety

w pierwszym przypadku tautologia:infantka =dziewczynka =z definicji mała ,tak jak dorosły jest duży;
w drugim przypadku błąd fleksyjny w Wołaczu (imieniu komety?)

Niestety logiczne myślenie też zawodzi i na nic podpieranie się autorytetami ,rozbudowaną klaką ,robotą korektorską.Logika w poezji jest warunkiem koniecznym.Oto czytam w wierszu Pani Barbary Mazurkiewicz , że łyk porto można zbierac szorstkim językiem :

(....)jestem ci oddana jak łyk porto
zbierany szorstkim językiem z ciała.

To tylko niektóre przykłady. Nie wierzę komentującym .Zwyczajnie nie chce im się .Ta właśnie obojętnośc' powoduje , ze teksty nie spełniają kryteriów poprawności językowej .

Inni wszędzie węszą szyderstwo .Jeszcze inni pisują komentarze tzw. oportunistyczne na zasadzie " solidaryzuję się z Tobą ,pisz tak dalej, a nie staniesz się dla mnie konkurencją" ,a brzmi to dla odbiorcy tak:"należymy do wymierającego gatunku homo poeticus".

Wszyscy uczymy się na błędach ,więc wskazujmy je sobie .
Gramatyka poezji ,ale i poezja gramatyki -tak mówili wielcy teoretycy literatury.


iskra jest początkiem /absolutem -ogień(...)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
haiker
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 268
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 04.09.2009 19:37
Robert Furs
W istocie masz rację, lecz gdybym nie miał tego zapędu byłbym jak cymbał brzmiący. Cokolwiek megalomańsko to brzmi bo właśnie o sporych rzeczach mowa.

Poza tym rzeczywiście kwestia języka, używania języka itp. Czym innym jednak jest niepoprawność przekazania emocji za pomocą języka a czym innym jest stosowanie poprawnej polszczyzny. Bo o ile to pierwsze jest typowe dla osoby niewykształconej a jednocześnie butnej, to drugie ma posmak rozwoju poezji. Mimo że 'tram w popszek ulicy' sam w sobie umarł młodo to jednak coś odkrył.

Korci, naprawdę korci chęć przesiania tekstów przez sito poprawności, jednak za cenę zgubienia tych paru diamentów. Jakkolwiek swego czasu prowadziłem małą stronę poezji i był prosty warunek - każdy mógł umieścić swój wiersze/swoje wiersze ale musiał się poddać ocenie (i ryzyku odrzucenia). O ile pamiętam jedna czy dwie osoby z pp się zdecydowały (poza tymi, które sam niejako wcześniej oceniłem i zaproponowałem publikację).
Zatem może na pp chodzi właśnie o ilość, ilość która potem będzie kupowała te słynne tomiki reklamowane w tej czy innej wiadomości.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 04.09.2009 14:34
Wątek przekształca się powoli w powtórkę z rozrywki:
"inwazja grafomańskich wpisów" bis ;)))
Z lekkim zdziwieniem i rozbawieniem obserwuję,
kto przyjął na siebie rolę autorki poprzedniego wątku.

PS. Czy "uczyć (się) poezji"?
Jak kto woli.


All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 04.09.2009 11:45
Właśnie, sam tytuł wątku jest zabawny, z gatunku "humor i rozrywka", bo rzeczywiście większość wklejających nie opanowała języka polskiego w stopniu dostatecznym. Tu nie ma co mówić o poezji. W ofercie sklepiku powinien być przede wszystkim elementarz.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 04.09.2009 10:07
portal "Poezja Polska" już dawno pod względem poetyckim "zjechał do rynsztoka", 90% tekstów z poezją nie ma nic wspólnego
rozbawiły mnie "predyspozycje na poetę" zwrot to interesujący zarówno składniowo jak i znaczeniowo, a cóż to jest niby?
na PP przede wszystkim powinno się zorganizować korepetycje z języka polskiego, a dopiero potem rozmawiać o poezji
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Konstancja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 5
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 05.02.09
Dodane dnia 04.09.2009 07:27
Moim skromnym zdaniem predyspozycje na poetę już się ma, ale uczyć się trzeba. I doprawdy chwała tym którzy chcą pomóc innym w jakikolwiek sposób by tego nie robili. Oczywiście wykluczam złośliwe komentarze ludzi którzy lubią dla własnej satysfakcji poniżać innych, ale to już ich problem. Jeden pisze lepiej drugi gorzej ale oszlifowany kamień dopiero pokazuje swoje piękno i niekoniecznie musi to być diament, takie półszlachetne kamyki też są piękne. Chętnie skorzystam z takiej pomocy ale to już chyba zimą teraz mam pracę w polu które mi zabierają masę czasu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 03.09.2009 23:48
Jestem zaniepokojona pojawiającą się od jakiegoś czasu na portalu, ogromną ilością tekstów, których w żaden sposób /nawet mając najszczersze chęci/, nie da się sklasyfikować w jakimkolwiek gatunku poezjii. Wygląda na to, że każdy może się logować i wypisywać sobie dowolnie, co tylko chce. Podejrzewam, że niektórzy robią to dla draki, a inni piszą komentarze, dopatrując się sensu. Przecież Panowie Moderatorzy są poetami; gdzie Wasza wrażliwość? Czy ktoś z Panów rzuci przynajmniej okiem na to co wkleja?
Jeśli to jest nadal portal Poezji Polskiej, to by znaczyło, że polska poezja "zjechała" do rynsztoka.


wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 31.08.2009 19:41
haiker - zamiast walczyć lepiej jeszcze raz przeczytać; Don Kichota, przyroda se poradzi sama, :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
haiker
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 268
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 31.08.2009 16:32
HenrykO napisał/a:
Zadać więc trzeba pytanie;
-Po co zawężać pojęcia do własnych gustów ?
Czy komuś z was przejdzie przez gardło stwierdzenie, że wszystkie rodzaje i gatunki w sztuce mają rację bytu ?
Zauważam też tendencję do tego, by rozdzielać dziedziny sztuki (kolejne "szufadkowanie"); poezja jest trudniejsza od malarstwa a komponowanie muzyki trudniejsze od poezji. Takie dywagacje dowodzą, że widzimy zaledwie czubek własnego nosa.
Za wszelką cenę chcecie też spłaszczyć, zdegradować, rolę talentu.
(bo ponoć wszystkiego da się nauczyć) Nieprawda !
Sprowadzanie sztuki na ulicę , spowodowało, że nawet w pociągnięciach pędzlem małpy dopatrujemy się dzieła. Dą też dowody, że w bardzo przeciętnych wierszach na PP doszukujemy się dzieł. Wielu się wydaje, że jak ktoś powie, że to jest dobre, to tak ma być. Za wszelką cenę chcemy być przeciw prawom natury. Wiemy doskonale, że to czas decyduje o tym co jest dobre. Wiemy też ilu z poetów ogłaszanych wieszczami poszło w zapomnienie. A jednak za wszelką cenę chcemy być ponad i wciąż ogłaszać nasze rewelacje.
Piszmy więc, malujmy, komponujmy, starajmy się to robić najlepiej jak potrafimy. Dajmy też to robić innym, a ocenę zostawmy naszym sędziom, czyli tym, którzy nas odnajdą. Przestańmy się też zasłaniać subiektywizmem, gdyż jest zły. Świadczy o braku wiedzy i umiejętności widzenia z dystansu. Okazujmy szacunek talentom, nie wmawiajmy sobie, że każdy może malować, pisać i komponować, ponieważ to trywializm. Równie bezkarnie można powiedzieć, że każdy może zabić, a konsekwencje, to już zupełnie odrębna sprawa.

Poezja, to pojęcie bardzo rozległe, trudne do ogarnięcia przez jedną osobę. To obszar wiecznych poszukiwań, i to jakich poszukiwań.!
To w poezji poszukujemy tego, czego nie doświadczamy na codzień; piękna, wrażliwości, miłości, a także strachu, bólu, empatii, a także pokładów podświadomości, których sami nie potrafimy dotknąć.
Nie da się ogarnąć całości, więc ja również podejmuję jedynie próby, mam jednak w sobie na tyle pokory, aby o tym wiedzieć.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie


HenrykO
A niby do czyich gustów mam się 'zawężać'? (pominę nieco wartościujące stwierdzenie 'zawężać'). Jest takie powiedzenie - miłuj bliźniego jak siebie samego i rzecz polega na tym, że chodzi o miłowanie siebie najpierw, by móc miłować bliźniego. Podobnie w gustach - najpierw trzeba mieć swój gust, czuć się w nim dobrze i bezpiecznie, i wówczas bez lęku czy agresji można poznać gust innych, choć nie sposób żądać, by ów gust innych się podobał każdemu.

No wiesz, mnie spokojnie przejdzie takie ('Czy komuś z was przejdzie przez gardło stwierdzenie, że wszystkie rodzaje i gatunki w sztuce mają rację bytu ?) stwierdzenie przez gardło. Co więcej, przecież tak się dzieje, to fakt. Poeci religijni publikują np. w "Niedzieli", graficiarze na murach i myślę, że żadna z tych stron nie oczekuje wzajemnego uznania swojej twórczości (podejrzewam, że nakręca te dwie strony wręcz chęć podkreślenia różnicy). Jednocześnie mieć rację bytu nie oznacza być zaakceptowanym (w sensie estetycznym) przez wszystkich i nie znaczy także, że wszystkie formy poezji są na takim samym poziomie.

Sztuk nie dzielimy my, w XXI wieku, to się dokonało przez wieki, na podstawie różnych przesłanek, nie zawsze trafnych. Jednocześnie jest tak, że ktoś kto pisze przejawia także inne talenty artystyczne, np. maluje.

Za wszelką cenę chcecie też spłaszczyć, zdegradować, rolę talentu. (bo ponoć wszystkiego da się nauczyć) Nieprawda !
Bo tak twierdzi HenrykO? Może nie spłaszczyć, ale odbrązowić to może tak. W sensie, że nie jest to dar boży czy coś takiego, ale kombinacja pewnych uzdolnień (trochę masło maślane), cech. I te cechy można wyuczyć, podobnie jak można kogoś nauczyć skakać lepiej niż skacze, bez pretensji do nauczenia kogoś skakać na poziomie rekordu świata (bo przecież i nikt nie wymaga od każdego poety, by zdobył nobla). Dodatkowo jest pokusa traktowania talentu 'poetycznego' jako czegoś wyższego niż choćby przywołany tutaj przykład skoku. Otóż niby dlaczego? Bo tak mówili w szkole ileś lat temu? Bo jeden pan przeciwstawił szkiełko i oko czuciu i wierze? Mówiono wiele, wiele głupot i twierdzę, że homo sapiens tym się różni od człowieka wyedukowanego czy poddanego tzw. wychowaniu, że używa rozumu. Nie wykluczone jednocześnie, że emocja jest formą rozumu, ale na niższym poziomie, mniej więcej gadzim.

Przeciwko jakim prawom natury???
Co do tych, którzy mówią, że to dobre i już. Podobno paru dżentelmenów zrobiło to i owo, niemal od zera, i stwierdzali zgodnie, że to co zrobili było dobre, choć - jak mówią górale - wyszły im jeno wiosna i konie. Nie myliłbym jednak kiepskiej samooceny z brakiem talentu. Poza tym obu tych rzeczy można się nauczyć = polepszyć. I tu jest może sedno - być może poezja jest wpisana w człowieka (poza nielicznymi przypadkami, gdy człowiek przypomina warzywo, ale tutaj również można sceptycznie stwierdzić, że nie wiadomo, czy taka osoba nie ma przebogatego życia poetycznego, wewnętrznego, tylko my nie umiemy do tego dojść.No tak, tylko to przypomina udowadnianie, że się nie jest wielbłądem.

Bardzo mi przykro, że nie doświadczasz na co dzień: piękna, wrażliwości, miłości, a także strachu, bólu, empatii, a także pokładów podświadomości, których sami nie potrafimy dotknąć. Ja doświadczam i proszę byś na przyszłość pisał w swoim imieniu, a nie 'my'.

I mam nadzieję, że widzisz, że nie walczę przeciw tobie a przeciw miernocie na pp i wszędzie indziej.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Henryk Owsianko
Użytkownik

Postów: 156
Miejscowość: Gent(Gandawa)
Data rejestracji: 30.05.07
Dodane dnia 31.08.2009 10:26
Zadać więc trzeba pytanie;
-Po co zawężać pojęcia do własnych gustów ?
Czy komuś z was przejdzie przez gardło stwierdzenie, że wszystkie rodzaje i gatunki w sztuce mają rację bytu ?
Zauważam też tendencję do tego, by rozdzielać dziedziny sztuki (kolejne "szufadkowanie"); poezja jest trudniejsza od malarstwa a komponowanie muzyki trudniejsze od poezji. Takie dywagacje dowodzą, że widzimy zaledwie czubek własnego nosa.
Za wszelką cenę chcecie też spłaszczyć, zdegradować, rolę talentu.
(bo ponoć wszystkiego da się nauczyć) Nieprawda !
Sprowadzanie sztuki na ulicę , spowodowało, że nawet w pociągnięciach pędzlem małpy dopatrujemy się dzieła. Dą też dowody, że w bardzo przeciętnych wierszach na PP doszukujemy się dzieł. Wielu się wydaje, że jak ktoś powie, że to jest dobre, to tak ma być. Za wszelką cenę chcemy być przeciw prawom natury. Wiemy doskonale, że to czas decyduje o tym co jest dobre. Wiemy też ilu z poetów ogłaszanych wieszczami poszło w zapomnienie. A jednak za wszelką cenę chcemy być ponad i wciąż ogłaszać nasze rewelacje.
Piszmy więc, malujmy, komponujmy, starajmy się to robić najlepiej jak potrafimy. Dajmy też to robić innym, a ocenę zostawmy naszym sędziom, czyli tym, którzy nas odnajdą. Przestańmy się też zasłaniać subiektywizmem, gdyż jest zły. Świadczy o braku wiedzy i umiejętności widzenia z dystansu. Okazujmy szacunek talentom, nie wmawiajmy sobie, że każdy może malować, pisać i komponować, ponieważ to trywializm. Równie bezkarnie można powiedzieć, że każdy może zabić, a konsekwencje, to już zupełnie odrębna sprawa.

Poezja, to pojęcie bardzo rozległe, trudne do ogarnięcia przez jedną osobę. To obszar wiecznych poszukiwań, i to jakich poszukiwań.!
To w poezji poszukujemy tego, czego nie doświadczamy na codzień; piękna, wrażliwości, miłości, a także strachu, bólu, empatii, a także pokładów podświadomości, których sami nie potrafimy dotknąć.
Nie da się ogarnąć całości, więc ja również podejmuję jedynie próby, mam jednak w sobie na tyle pokory, aby o tym wiedzieć.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie


Prawda i kłamstwo różnią się tylko biegunami.
henryk.owsianko www.owsianko.netgaleria.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 31.08.2009 01:02
Inżynier Mamoń określił to najcelniej: podobają się nam piosenki, które już słyszeliśmy.
Niektórzy twierdzą nawet, że wymyśleć czegoś nowego już się nie da. Wszelkie przełomy miały miejsce wcześniej. Ja osobiście jestem zdania, że o rewolucji nie ma mowy, ale ewolucja ma miejsce w sposób ciągły. Po prostu często nie zauważamy drobnych zmian w krótkim odstępie czasowym.
Inna sprawa to określone trendy, mody. To jest kreowane przez ośrodki z najgłośniejszą tubą medialną (także w skali niszy jaką jest poezja).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 31.08.2009 00:39
Wojciech Roszkowski - jest ślepą uliczką - to co naprawdę jest oryginalne najczęściej się nie podoba lub jest niezrozumiałe, czasem nawet bywa hermetyczne. Ludzie zwykle wolą poruszać w schematach, typu; tak jest dobrze, a tak źle. Lecz nie ma się czym martwić, wymyślić rzeczywiście zupełnie coś nowego jest tak trudne, że chyba nikomu z nas to nie grozi.
Edytowane przez Robert Furs dnia 31.08.2009 00:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 30.08.2009 23:45
Pomysł to chyba nawet 2/3 wiersza. Msz poszukiwanie oryginalnych frazek często (nie zawsze) jest ślepą uliczką, bo w efekcie może wyjść coś nudnego i niestrawnego. Clou jest w odpowiednim ich zestawieniu, znalezieniu proporcji.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 30.08.2009 23:26
W sensie odtwórczym można opanować wszystko, tak jak kaligrafię czy piękne czytanie. Ale nie zawsze mając nawet coś ciekawego do powiedzenia potrafimy to zrobić interesująco. Pomysł to zwykle połowa sukcesu. Czytając wiersze zwykle zastanawiam się które z frazek są na tyle oryginalne by można je było rzeczywiście przypisać autorowi wiersza.
Edytowane przez Robert Furs dnia 30.08.2009 23:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 30.08.2009 23:00
Rsować raczej można się nauczyć /wcześniej lub pózniej mozna opanować rysunek studyjny/, z tradycyjnym malarstwem jest gorzej, czucie koloru nie jest funkcją intelektu. To tak, jak słuch muzyczny.
Ale tu chodzi o kreatywność


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 30.08.2009 21:47
W przypadku poetów, zaczynam coraz mniej udzielać rad gdyż widzę iż przynosi to więcej szkody niż pożytku. Każdy uczeń zwykle długo wlecze się w ogonie mistrza. A prawdziwa satysfakcja przychodzi dopiero gdy znajdujemy swoją własna drogę. Ta zaś najczęściej spotyka się z brakiem zrozumienia. Lecz nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Z muzyką czy malarstwem jest o wiele prościej. Każdy kto weźmie ołówek do ręki od razu wie czy potrafi rysować podobnie jest z instrumentem muzycznym. Poetą teoretycznie i praktycznie może być każdy kto potrafi pisać ale czy na pewno?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: UCZYĆ (SIĘ) POEZJI?
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 30.08.2009 21:10
Niemniej jednak - obserwowali, co się dzieje.


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67066537 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005