poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | GRATULACJE I OGŁOSZENIA | SŁUP OGŁOSZENIOWY
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor RE: Nie szkoda gadać
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 27.09.2010 18:05
Idzi , nie jest za późno, teraz czas na Twój, dawaj))

przemek Serdeczne dzięki, pisałem pod " to ja góral) że chętnym wyślę z pierwszej reki, było dać znak, dzięki.

Katarzyna Zając, Też gratki, serdecznie))


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
Katarzyna Zając - ulotna
Użytkownik

Postów: 127
Miejscowość: Ozimek
Data rejestracji: 12.08.08
Dodane dnia 26.09.2010 13:45
gratuluję, Bronku :). na pewno poczytam :).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
przemek_f
Użytkownik

Postów: 23
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.12.08
Dodane dnia 21.09.2010 16:44
Właśnie listonosz zrobił mi niespodziankę tomikiem Bronka.
Fajnie się czyta, oczywiście jak dla mnie Rębacz jest bezkonkurencyjny, ale całość przebrnąłem od deski do deski za pierwszym podejściem. A na dowód że dokładnie znalazłem dwie literówki:)

Autorowi gratuluję, a portalowiczów zachęcam do kupna:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
Idzi
Użytkownik

Postów: 56
Miejscowość: Kraków/Połaniec
Data rejestracji: 16.01.09
Dodane dnia 16.09.2010 20:47
BRONKU, tak późno się dowiedziałem, aż mi głupio. Serdecznie Ci gratuluję Przyjacielu, pisz dalej i wydaj. Hej! Idzi


Ubicumque felix
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 13.09.2010 11:50
Wojtek Roszkowski, cieszy Twoja wizyta, dzięki serdeczne))


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 10.09.2010 21:33
Bronku, cieszy mnie, że wydałeś nowy tomik :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 07.09.2010 21:52
Daniel dzięki druhu, za te TRZY GROSZE, ojej-k..a. Opisałeś dokładnie moje dziełko, aż się wystraszyłem, najbardziej tych dat, jak ja się mam z nich tłumaczyć, proste, wszystkie teksty były gdzieś powkładane w internet, nie robię żadnych kopi tego co mam, po prostu wkładam to gdzieś, gdzie pojawia się data i godzina dodania. Obsługi tych CTRL- ów na PP nauczył mnie nie kto inny jak Wojtek, On wie, zresztą nie tylko tego nauczył, piszesz dalej o sklejaniu, co lepsze, o okładce, nie wiedziałem wiele na ten temat, jak już pisałem, wydała mnie drukarnia, sam wszystko przygotowałem, oni nie zmieniają ani nie sugerują nic. Może nie całkiem sam, z tą interpunkcją pomogła mi Ewa Grochola-Włodek, przyjaciółka z Krakowa. Daniel a reszta to SZKODA GADAĆ jak mnie ucieszyłeś, bywaj dobrze, hej!!


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 07.09.2010 21:36
Beata O Przykro mi ale ja go tylko dałem do drukarni, żadne wydawnictwo, ale i tak pewnie można i co ważne podobać się może, czego mam nadzieję, podzięki z pozdrowieniami


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 07.09.2010 21:30
Elzbieta Skoro liczysz na wielkie podziękowania, możesz się zawieść.
Powiedz czy Ty nie mogłaś ze swoim SUUPEROWYM tomikiem poczekać kilka lat, tylko teraz kiedy i ja? Kto mnie teraz weźmie, ja nie mogłem czekać, zrobiłem go jeszcze przed chorobowym, jakby co, ZUS się ostatnio czepia, pozdrawiam tylko, ))


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 07.09.2010 21:23
Madoo, Pamiętasz jak Cię dawniej Dziewczyną nazywałem? popatrz co na nami teraz, Ty dalej nią jesteś, a ja? ( ponoć macho i w dodatku poeta) a tak chciałbym być chłopakiem, dzięki serdeczne),


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 07.09.2010 21:20
Daniel, Mój DOBRY GRAJKU, poczekaj myślę jak Ci podziękować, a ta SKROMNOŚĆ, to przez tego macho, tak mam))


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 07.09.2010 21:14
ale oglądalność miewałem i mam prawie największą


Cholera! I padło to, com napisał. Skromny pokorny i pełny wdzięku. Ale braku szczerości, to już nikt Ci nie zarzuci^^


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 07.09.2010 21:07
Bożena. Chciałem i Tobie podziękować, za dobre i krzepiące słowa, jakimi się dzielisz, nie tyle ze mną, co z nami. Poeta - mówisz, brzmi jakoś dumnie i wzniośle, do mnie to słowo chyba nie bardzo pasuje, wolę nawet poczekać na to miano trochę dłużej, bo tak mi się jakoś widzi, że za lekko i za szybko do niego nie można dojść, ze mną jak jest, wielu wie, nieco ponad dwa lata wstecz zalogowałem się tutaj, marne mając wiadomości o nie łatwej sztuce pisania wierszy, dlatego i ten samorodny, jakoś nie do końca pasuje, przecież ja cały czas się tutaj uczyłem, i powtarzam to któryś raz z rzędu, dzięki krytyce udało mi się dojść w to miejsce gdzie teraz stoję. Niektórzy wytykają mi, że czasami ostro reaguję na krytykę, może i zdarza się i tak, ale ja też dorobiłem się jakiegoś stylu i jakby nie było, pewnej pozycji w tym szeregu piszących, bywałem na innych portalach, przychodzili różni, tacy nawet co nie mieli zielonego pojęcia o pisaniu, i zaczynali dawać wskazówki, a to rymy nie takie jak trzeba, a to kierunek nie taki, itd. Przychodzili, ale bardziej po to aby się pokazać, (nie chwalę się ale wiem o tym, że co jak co, ale oglądalność miewałem i mam prawie największą, nie dlatego, że sam sobie tłukę widzenia, jak czyni to wielu, ja dałem i daję wskazówki gdzie i jak mnie można znaleźć, mam i profil na naszej klasie z liczba 5000 znajomych) Nie jestem dobrym krytykiem,( wracając do powyższego), mało komentowałem, niewiele pouczałem innych co zmienić, jak dobrze pisać, ale i ja wiem co jest dobre a co całkiem do kitu, widząc często takie zaczepki tych co właśnie mieli swoje do kitu, puszczała mi po prostu nerwa, bo ile można tłuc takiemu do głowy, skoro on dalej swoje, ( niżej widzę wpis Daniela w którym się nawet dziwi, że wyglądam jak macho a ja tak) rozgadałem się, a i Jemu pasuje odpisać, raz jeszcze dzięki, SA pozdrówka)) B


Bronek z Obidzy
Edytowane przez kozienski8 dnia 07.09.2010 21:10
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 07.09.2010 20:12
To fajnie, że się udało wydać tomik,
a jak go kupię, napiszę więcej,
pozdrawiam serdecznie


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 07.09.2010 20:00
To i ja skorzystam z okazji i dorzucę swoje trzy grosze.

Niech mi nawet kaktus wyrośnie na ręce,
bym nie mógł pogrozić zaciśniętą dłonią


Powyższy dwuwers jest furtką, przez którą Bronek wciągnął mnie, zaprosił do obcowania z jego słowem.

Od lipca jestem w posiadaniu tomiku kozieńskiego8.
Format tomiku nie wyróżnia się zbytnio od innych debiutanckich. Cieszy fotografia rozciągnięta na całą okładkę. Łatwiej dzięki temu zlokalizować zbiorek na regale, gdzie otaczają go w większości białe okładki. Od białych okładek tomik Bronka odróżnić można w jeszcze jeden sposób; poprzez grzbiet. Na grzbiecie nie świecą zszywki, a to znaczy, że kartki są przyklejone. Zszywki kojarzą się z zeszytami szkolnymi i, moim zdaniem, średnio się zszywki prezentują na grzbietach tomików poetyckich. A zatem, dobry wybór, by tomik skleić.
Odnośnie, nazwijmy to, formalnej strony wydania, chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na dwie rzeczy: spis utworów i pełna data i godzina pod każdym z wierszy.
Dlatego zwracam uwagę na spis utworów, bo go tam (w tomiku) nie ma! Szczerze? Chciałbym, aby jednak był zamieszczony taki spis.
Rzecz druga, o której wspomniałem; data i godzina. Nieczęsto spotykałem się z dokładną datą pod wierszem. Datą, która wskazywałaby na dzień, w którym powstał utwór lub też dzień, w którym rozrysował się i zaznaczył w głowie autora jakiś koncept. Przykłady określeń takich twórczych dni można mnożyć, ale nie w tym rzecz. Do konkretnej daty czytelnik ma załączoną konkretną godzinę, i minutę, i sekundę. Gdybym nie widział nigdy wiersza Bronka na portalu, nie domyśliłbym się. Tak, tak. Przykładem takiego dokładnego określenia czasu może być: dnia 30.05.2009 05:22:21. PePo-wicze już wiedzą o co chodzi. Ten, kto teraz pomyślał, że Bronek po prostu użył pewnych magicznych skrótów (Ctrl+C, Ctrl+V), poszedł dobrym tropem, ale muszę go zaskoczyć. Otóż nie. Wiersze w tomiku różnią się od tych z portalu. W pewnych miejscach da się zaobserwować wprowadzenie interpunkcji, której wcześniej w wierszu nie było. Gdzie indziej występują wielkie litery, których wcześniej też nie było. Można też zauważyć zmiany form gramatycznych. Wszystko to wskazuje, że nad tekstami pracowano.

Odnośnie samych wierszy, nie zamierzam tutaj nikogo uświadamiać. Każdy zainteresowany może wejść i kliknąć w opcję szukaj, następnie wpisać nick kozienski8 i otworzy się przed nim Autor z pięcioma zakładkami z wierszami. Niemało, prawda? Oczywiście, wśród tych wierszy znajdują się te dobre i te lepsze. Te w zbiorku są tylko lepsze.

Odnośnie treści chciałbym zaznaczyć jedno. Do tomiku włączono 66 wierszy. A to, co z nich jest dla mnie najistotniejsze, to pokora. Zachodzę w głowę, skąd w nich tyle pokory? Facet silny, dobrze zbudowany (patrz: galeria foto na portalu), nic mu nie brak. Góral, a jakże!. Do tego pisze jak nikt inny. Myśląc stereotypowo - Autor mógłby znaleźć sobie powód, by pisać jak, powiedzmy, macho. To żart, oczywiście. Żartem nie jest fakt, że wiersze Górala z Obidzy dotykają wielu aspektów ludzkiego życia. Przede wszystkim, osadzone są mocno w naturze. Z natury wypływa mądrość Jego poezji, filozofia pisania. Naturalnie też wiersze kozienskiego8 płyną i dotykają.
Ale myślę, że najlepszym określeniem poezji Bronka jest przymiotnik ważna. Poezja Bronka jest ważna. Dla mnie, bez wątpienia i w sposób szczególny (już Ty Druhu wiesz dlaczego). Dlatego polecam ją tym, którzy nie mieli okazji dotąd jej poznać.

Jest jeszcze jeden pewnik, i ja w tym Bronkowi uwierzyłem: nie szkoda gadać. I to bardzo dobrze, że gadasz nam Góralu.



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 07.09.2010 20:10
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
Jarosław Trześniewski-Jotek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 163
Miejscowość: Mława/Warszawa
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 07.09.2010 11:27
Bronku gratuluję:)) Tomik zamówię:):)


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 07.09.2010 07:23
Bronku, ja również gratuluję :), chociaż dałabym głowę, że już raz to wcześniej, w informacji o Twoim zbiorku, robiłam;)) Zbiorek wart czytania. Wyszedłeś swoim czytelnikom naprzeciw :)


wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 06.09.2010 23:44
no, no, Bronku, ciesze sie dla Ciebie i gratki :)))


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
Bożena
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 97
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 22.08.07
Dodane dnia 06.09.2010 21:12
Przede wszystkim Bronku, moje najszczersze gratulacje.
Tomik nabyłam i muszę przyznać, że dla zwolenników
poezji Bronka Kozieńskiego (a siebie do nich zaliczam), ukazanie się tomiku to nie lada wydarzenie. Przy okazji pozwolę sobie i ja wtrącić słów kilka o poecie i jego utworach zamieszczonych
w tomiku "Nie szkoda gadać".

Wszyscy na portalu znamy twórczość poety z Obidzy, górala
z urodzenia i z zamiłowania. Bronek jest talentem samorodnym. Ukształtowały go góry. Odnajduje się doskonale w formie wierszy rymowanych i takiemu stylowi pozostaje wierny.

W sposób przyswajalny dla każdego, obrazuje historie ludzi gór,
przybliża przepiękne krajobrazy rodzimych stron.
W tomiku " Nie szkoda gadać" znajdujemy tego dowody.

O górach pisało wielu. To nie znaczy, że wszystko o nich już
powiedziano. Bronek Kozieński idzie przecież własnym szlakiem,
zaprasza nas do wędrowania po nim. Niesie bagaż doświadczeń
i dzieli się nimi z czytelnikiem.

Przystaje nagle i mówi:

"Popatrz, jak wiatr drzewami kołysze,
zmruż teraz oczy i słuchaj duszą.
Czy słyszysz w wietrze grającą ciszę?
Czy słyszysz drzewa jak z wiatrem nucą? ...

Zobacz jak jastrząb ponad górami
klucz dzikich gęsi pomieszał w szyku,
wiesz, co masz zrobić teraz z oczami,
aby szum skrzydeł zagrał muzyką...

(wiersz: "Naucz mnie słuchać")
.

Większość wierszy Bronka jest pełne bajania. Ale jest to bajanie
z klimatem "Tego Czegoś", co jest w poezji niezbędne,
a jednocześnie ściśle wplecione w rzeczywistość. Dlatego czytany jest z takim zainteresowaniem.

Na zakończenie pozwolę sobie przytoczyć mały fragment
z innego wiersza pt: "Przesiąknięty wiatrem":

"Napisz o wszystkim, co zadziwia,
może to mchem być na kamieniu,
którego dotyk rękę ckliwi,
tak pięknie mówisz o zdziwieniu.

Stań na Przychybie, nad schroniskiem,
rozciągnij ręce jak szybowiec
fruń i ogarniaj wzrokiem wszystko,
co nie napiszesz, to dopowiesz..."


I taka właśnie jest cała poetyka Bronka. Żywa, chwytająca
za serce, pełna obrazów o zadziwiającej tematyce i treści.

Serdecznie Państwu polecam tomik, w przekonaniu, że nikt się lekturą nie rozczaruje i nie znudzi.


przez powiększone szkło, mam wszystko jak na dłoni
Edytowane przez Bożena dnia 06.09.2010 21:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie szkoda gadać
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 06.09.2010 13:25
Wielkie dzięki Witku, że nie zapomniałeś i o mnie, dodam tylko, iż oprócz tych lepszych tekstów, są i gorsze, jaki bilans, nie mnie sądzić, pozdrowienia wszystkim, B


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66811460 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005