poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | GRATULACJE I OGŁOSZENIA | SŁUP OGŁOSZENIOWY
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
Bogumiła Jęcek - bona
Użytkownik

Postów: 392
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 07.02.2009 14:20
Wczoraj oglądałam program na TVN, myślę, że to odniesie odpowiedni, pozytywny skutek.


Nie wszystko można sprzedać
i nie wszystko kupić.

Sprzedana

--------------------------------------------
http://czarnekoronki.blogspot.com/
http://czarnekoronki.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
Daniel Jeżow
Użytkownik

Postów: 97
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Data rejestracji: 30.09.08
Dodane dnia 27.01.2009 18:27
Chociaż tyle dobrego w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że drugi raz po łebkach sprawy prowadzić nie będą.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz- wieści
tojasiepytam
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 23.08.08
Dodane dnia 27.01.2009 18:16
zebralismy ponad 300 podpisów. Prokuratura sama przyznała się do szeregu zaniedbań i ponownie wznowiła śledztwo. Oby ze skutkiem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
Daniel Jeżow
Użytkownik

Postów: 97
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Data rejestracji: 30.09.08
Dodane dnia 18.01.2009 17:06
Ale to już jest kwestia czysto prawnicza, dochodzeniowa itd.

Natomiast inną sprawą jest czasami niechęć, niedbałość pewnych organów w niektórych sprawach. I żeby nie wyszło, że ja też tak jak sąsiadki w maglu to dodam, że sam byłem stroną w sprawie, która przez prezes sądu została na pierwszej rozprawie odrzucona praktycznie bez jakiegokolwiek rozpatrzenia, odniesienia się do moich argumentów (które były przytłaczające). W apelacji sprawa zakończyła się moją wygraną i nie trwała dłużej niż 30 minut. Gdybym wtedy po pierwszym postanowieniu machnął reką wygrałoby "nie chce mi się" pani sędziny (które było tak ewidentne, że aż wstyd).

Więc zgodzę się, że niegłupi ludzie zazwyczaj zasiadają na takich a nie innych stanowiskach ale jednak wszędzie się znajdą czarne owce - i sądy czy prokuratura nie są wyjątkami. Dlatego czasami warto walczyć i naciskać (oczywiście w ramach obowiązującego prawa i możliwości).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
haiker
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 268
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 18.01.2009 14:48
roy napisał/a:
Sorki, haiker :)
"Ani prokurator, ani ty czy ja prawdopodobnie nie znaleźlibyśmy podstaw (...) do oskarżenia KONKRETNEJ osoby (...) natomiast rzeczywiście skoro jedna z dwóch osób kierowała można wnioskować o ustalenie która z nich (i to jest możliwe).

Logika haiker, logika ...

A temat trzeba drążyć - jak widać powyżej są ludzie, którym zalezy i się starają. I CHWAŁA IM ZA TO


LOGIKA? proszę bardzo - w pierwszej części zaakcentowałem słowo 'konkretnej' ale to nie wystarczyło. Zatem jeszcze raz:

prokurator nie znalazł podstaw do oskarżenia konkretnej osoby (jednej z dwóch)

więc

JEŻELI w pojeździe jechały dwie osoby (i tylko dwie) to skoro nie był to pojazd automatycznie kierowany jedna z nich musiała siedzieć za kierownicą (nie używam słowa kierował, bo nie wiem czy kierował, bo to jednak skomplikowana czynność)
TO
znaczy, że można obecnie wnioskować o ustalenie, która z tych osób kierowała co automatycznie skutkuje oskarżeniem jej o to czy tamto.

Problemem prokuratora była niemożność oskarżenia osoby, bo nie było wiadomo w ogóle kto siedział za kierownicą. Możliwe, że osób było więcej, samochód się stoczył (a obie osoby siedziały na innych niż miejsce kierowcy itp.). Linii obrony jest sporo, oskarżenia także.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 18.01.2009 14:41
Sorki, haiker :)
"Ani prokurator, ani ty czy ja prawdopodobnie nie znaleźlibyśmy podstaw (...) do oskarżenia KONKRETNEJ osoby (...) natomiast rzeczywiście skoro jedna z dwóch osób kierowała można wnioskować o ustalenie która z nich (i to jest możliwe).

Logika haiker, logika ...

A temat trzeba drążyć - jak widać powyżej są ludzie, którym zalezy i się starają. I CHWAŁA IM ZA TO
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
haiker
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 268
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 18.01.2009 14:34
roy napisał/a:
Haiker, oskarżycielem jest prokurator, który w tym przypadku nie znajduje podstaw (jak rozumiem nie potrafi wskazać winnego) do sporządzenia aktu oskarżenia i wniesienia go do sądu.

Użyję skrótu myślowego - to nie prokurator wskazuje winnego ale materiał dowodowy (świadkowie, ślady itp.). Ani prokurator, ani ty czy ja prawdopodobnie nie znaleźlibyśmy podstaw - na podstawie materiału (chyba, że prokurator zupełnie się pomylił, ale to zwykle wcale niegłupi ludzie) do oskarżenia KONKRETNEJ osoby (bo to nie jest widzimisię) natomiast rzeczywiście skoro jedna z dwóch osób kierowała można wnioskować o ustalenie która z nich (i to jest możliwe).

roy napisał/a:
Chodzi o to, żeby się postarał i znalazł podstawy.
[/b]

A oskarżonym chodzi o to, by nie znaleźć podstaw. Normalka - twoje chcenie przeciw ich chceniu.


roy napisał/a:
Gdzieś kiedyś słyszałem o podobnym zdarzeniu, nie pamietam szczegółów, ale zdaję się wówczas udało się sprawę rozwiazać.

Ha ha ha! A ja słyszałem o podobnym zdarzeniu, nie pamiętam szczegółów, ale zdaje się wówczas okazało się, że to domniemana ofiara była sprawcą. No pliz, rozmowa jak w maglu - pani sąsiadko, pani weźmie ten lek, mnie pomógł na nadciśnienie.




roy napisał/a:
To oczywiście nie cofnie czasu, w tym sensie niczego nie zmieni, ale być może w przyszłości (praktyka śledcza, rozwiazania legislacyjne) pomoże w ograniczeniu liczby takich tragedii. Tu nie chodzi o samo poczucie sprawiedliwości.


Może tak, to znaczy oby tak.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 18.01.2009 14:22
Haiker, oskarżycielem jest prokurator, który w tym przypadku nie znajduje podstaw (jak rozumiem nie potrafi wskazać winnego) do sporządzenia aktu oskarżenia i wniesienia go do sądu.
Chodzi o to, żeby się postarał i znalazł podstawy. Gdzieś kiedyś słyszałem o podobnym zdarzeniu, nie pamietam szczegółów, ale zdaję się wówczas udało się sprawę rozwiazać.

To oczywiście nie cofnie czasu, w tym sensie niczego nie zmieni, ale być może w przyszłości (praktyka śledcza, rozwiazania legislacyjne) pomoże w ograniczeniu liczby takich tragedii. Tu nie chodzi o samo poczucie sprawiedliwości.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: t
haiker
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 268
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 18.01.2009 14:07
Z tego co wiem, to oskarżyciel ma prawo (i pewnie skorzysta) z odwołania w ciągu iluś tam dni (7 lub 14 najczęściej, zależnie od typu sprawy i typu sądu).

Zostawiłbym to stronom sprawy, bo to chyba jednak wywieranie nacisku na niezawisły sąd (ale, jak rozumiem, wpisujący się tutaj wiedzą lepiej co było, jakie były materiały dowodowe itp.).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
tojasiepytam
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 23.08.08
Dodane dnia 18.01.2009 10:50
Przypominam, że jeszcze dzis zbieramy podpisy pod listem otwartym. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakkt na adres freezone@o2.pl
pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
Bogumiła Jęcek - bona
Użytkownik

Postów: 392
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 17.01.2009 15:45
Myślę jak większość: nagłośnienie i siła najbliższych. Po takim szoku (wiecznym) niczego się już nie chce.


Nie wszystko można sprzedać
i nie wszystko kupić.

Sprzedana

--------------------------------------------
http://czarnekoronki.blogspot.com/
http://czarnekoronki.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 17.01.2009 15:12
Przeczytałem dzisiaj, coraz bardziej zbulwersowany, artykuł w dzienniku łódzkim. Wobec tak bezczelnej postawy winny być ukarani obaj za współudział. Żadnej skruchy, byleby uniknąć kary. Bardzo mi przykro, że nie mogę jakoś pomóc w tej sprawie czynnie, nie znam nikogo ważnego, nie mam jak :(
Mam nadzieję, że to się tak nie skończy w ostatecznym rozrachunku, tylko szkoda mi dodatkowo rodziców, którzy będą musieli przejść przez to wszystko, po tak wielkiej stracie!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
Daniel Jeżow
Użytkownik

Postów: 97
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Data rejestracji: 30.09.08
Dodane dnia 17.01.2009 13:00
Oczywiście. Nie chciałem żeby to zabrzmiało jak jakiś zarzut czy pretensja w Twoją stronę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
piotr kuśmirek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 314
Miejscowość: Koszmar Stopień: Justyciariusz Oprawca PP
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 17.01.2009 12:55
danielu, jestem ostatnim, od którego usłyszałbys, że nie warto


________________________________________

I love the smell of napalm in the morning
http://literackie.pl/autor.asp?idautora=52&lang= Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
Daniel Jeżow
Użytkownik

Postów: 97
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Data rejestracji: 30.09.08
Dodane dnia 16.01.2009 23:15
Oczywiście z jednej strony nic nie zmieni.

Ale z drugiej strony - jeżeli osoba, która po pijaku prowadziła samochód nadal ma prawo jeździć po ulicach, to warto to prawo jazdy takiej osobie odebrać żeby za jakiś czas nie trzeba było zakładać kolejnego wątku. Choćby dlatego warto takie rzeczy nagłaśniać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
piotr kuśmirek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 314
Miejscowość: Koszmar Stopień: Justyciariusz Oprawca PP
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 16.01.2009 23:10
czytalem ten tekst. pozostaje czekać, czy prokuratura ugnie się pod presją mediów, doświadczenie uczy, że tak.

szkoda tylko, że juz niczego to nie zmieni :|


________________________________________

I love the smell of napalm in the morning
http://literackie.pl/autor.asp?idautora=52&lang= Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz w mediach
tojasiepytam
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 23.08.08
Dodane dnia 16.01.2009 18:03
Jutro ( 17-go stycznia) w Dzienniku Łódzkim i w łódzkiej Gazecie Wyborczej na str.1 oraz prawdopodobnie na str.2 ogólnopolskiego wydania, tekst o całej sprawie.
pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: up
tojasiepytam
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 23.08.08
Dodane dnia 16.01.2009 13:05
podciągam wątek
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: cd
tojasiepytam
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 23.08.08
Dodane dnia 16.01.2009 10:24
Oczywiście jest adwokat i juz działa w tej sprawie. Jednak niezaleznie od tego, my, Jego znajomi i przyjaciele, tez robimy, co możemy angazując w to wszystkie znane nam osoby. Stąd mój post tutaj.

Tych,którzy są zainteresowani, proszę o przysłanie mi na adres: freezone@o2.pl swych namiarów mailowych (poczta na gazecie wciąż szwankuje). Niebawem będzie do podpisania list otwarty w tej sprawie do mediów. Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Marciusz Moroń- ostatnie wieści
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 16.01.2009 09:58
nagłośnić - zainteresować tematem program typu Uwaga albo Interwencja, pomijając oczywiście drogę proceduralną czyli zażalenie bliskich Marciusza na postanowienie prokuratury do wyższej instancji w tym przypadku prokuratury okręgowej, niezależnie od drogi prawnej - szum medialny.
fakt faktem - ręce opadają i szlag człowieka trafia :(


http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66805697 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005