poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | WARTO PRZECZYTAĆ - POLECAM
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
Werbia Stanisławska
Użytkownik

Postów: 45
Data rejestracji: 03.09.07
Dodane dnia 27.11.2013 22:20
Dziękuję, Pani Anielo, za recenzję. Dzięki pracy nad i ze słowem nie tylko ja, ale również i lokalni duchowni docenili siłę obrazu; i stąd mój inny projekt - chyba o niebo trudniejszy,

szczegóły w przekopiowanych poniżej linkach:


http://www.eostroleka.pl/index.php?dzial=forum_dyskusyjne&id_t=1288
OSTROŁĘCKIE FORUM DYSKUSYJNE
szukaj użytkownicy rejestracja zaloguj
Obecny czas to 2013-11-27, 22:16:19
Forum (strona główna) » Forum Ogólne
» w sprawie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu w Ostrołęce Wyszukiwarka


Moderatorzy: apollo
Autor Wiadomość
Werbia


Płeć:
Dołączył: 25 Cze 2012
Wpisów: 4
Wysłany: 2013-11-26, 15:05:04

- Z ogromnym żalem i smutkiem przyznaję, że pomimo wielu prób, nie udało mi się nakłonić Prezydenta Miasta Ostrołęki, pana Janusza Kotowskiego, do podjęcia dialogu z Kościołem Instytucjonalnym w osobach księdza Zdzisława Grzegorczyka i księdza Marcina Walickego SAC na temat założenia w budynku byłej miejskiej pływalni muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu.

- Gdyby ktoś z Państwa znalazł inne, równie dobre, miejsce w Ostrołęce na muzeum poświęcone Bożemu Miłosierdziu lub mógł w jakiś inny sposób pomóc, bardzo proszę o kontakt lub komentarz, a przede wszystkim o modlitwę w intencji zaangażowanych w tę sprawę osób.

_________________
Wiesława Kurpiewska
do góry
Werbia


Płeć:
Dołączył: 25 Cze 2012
Wpisów: 4
Wysłany: 2013-11-27, 10:09:45

Proszę o wybaczenie tej uwagi, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ksiądz Grzegorczyk mógłby organizować wszystkie uroczystości państwowe z udziałem obecnych dygnitarzy z Urzędu Miasta Ostrołęki w Niewidzialnym Klasztorze.

:)

- Dzięki Bogu już taki istnieje: http://niewidzialnyklasztor.pl/

serdecznie zapraszam
_________________
Wiesława Kurpiewska
do góry


http://www.eostroleka.pl/index.php?dzial=forum_dyskusyjne&id_t=1287
OSTROŁĘCKIE FORUM DYSKUSYJNE
szukaj użytkownicy rejestracja zaloguj
Obecny czas to 2013-11-27, 22:05:21
Forum (strona główna) » Forum Ogólne
» Refleksja na zakończenie Roku Wiary: miało być muzeum, jest zdumienie Wyszukiwarka


Moderatorzy: apollo
Autor Wiadomość
Werbia


Płeć:
Dołączył: 25 Cze 2012
Wpisów: 4
Wysłany: 2013-11-23, 16:59:45

Jakiś czas temu zaproponowałam swojemu proboszczowi księdzu Marcinowi Walickiemu SAC utworzenie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu, ale że Księża Pallotyni nie mają w Ostrołęce ku takiej działalności przede wszystkim warunków lokalowych, w maju ubiegłego roku za pozwoleniem księdza proboszcza, poprosiłam prezydenta Miasta Ostrołęki, pana Janusza Kotowskiego o pomoc w utworzeniu muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu. W rozmowie, którą odbyłam z panem Januszem Kotowskim zapytałam o budynek na takie muzeum. Pan prezydent wydawał się być bardzo zainteresowany inicjatywą i obiecał zastanowić się nad możliwościami prawno-organizacyjnymi utworzenia w Ostrołęce takiej instytucji i udzielić na to moje pytanie odpowiedzi. Czas mijał, a odpowiedzi niestety nie było.

Rozejrzawszy się po Ostrołęce i miejskich pustostanach, doszłam do wniosku, że najlepszym miejscem na muzeum poświęcone Bożemu Miłosierdziu w Ostrołęce mógłby być budynek po starej miejskiej pływalni. Któregoś dania siadłam i napisałam więc pisemny wniosek o powołanie takiego muzeum w Ostrołęce. Z tej mojej korespondencji z Urzędem Miasta w Ostrołęce niestety nic nie wynikło. Próbowałam inicjatywą i utworzeniem takiego muzeum w ramach projektu zainteresować Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce r11; niestety również bezskutecznie. Do podjęcia działań na rzecz utworzenia w Ostrołęce muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu nie udało mi się również przekonać żadnej ze znanych mi w Ostrołęce organizacji pozarządowych.

Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej, ksiądz biskup Janusz Stepnowski zapoznawszy się z przebiegiem inicjatywy w sierpniu ubiegłego roku i ponownie w kwietniu bieżącego roku stwierdził, że w Diecezji Łomżyńskiej nie ma możliwości utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu ani fundacji na rzecz takiego muzeum. - Myślę, że taka sytuacja jest ewenementem na skalę krajową: Ostrołęka bowiem bardzo dobrze wypada w badaniach statystycznych Kościoła, jeśli chodzi o frekwencję wiernych na niedzielnych nabożeństwach i przystępujących do komunii podczas mszy świętej. r11; Czyżby to więc były tylko msze na zaliczenie i eucharystie na trawienie?

Przedwczoraj wstawiłam ogłoszenie na portal organizacji pozarządowych prośbę o pomoc organizacyjną r11; z nadzieją, że może ktoś jednak Panu Bogu, mnie i księżom pomoże. Nie mogę jednak oprzeć się zdumieniu, że nikomu w Ostrołęce katolickie muzeum jest niepotrzebne, i że przez ponad rok nie znalazłam tutaj poza księdzem Grzegorczykiem i księdzem Walickim SAC ani jednej osoby świeckiej chętnej do współpracy przy takim projekcie.

_________________
Wiesława Kurpiewska
do góry
Gość
176.109.51.156


Wysłany: 2013-11-24, 00:45:15

Projekt to fajny pomysł, tylko przystosowanie budynku jest bardzo kosztowne, szacunkowa wartość ????????? ciężko wyliczyć jakie to będą pieniądze
do góry
Werbia


Płeć:
Dołączył: 25 Cze 2012
Wpisów: 4
Wysłany: 2013-11-24, 09:10:45

Gość napisał(a):
Projekt to fajny pomysł, tylko przystosowanie budynku jest bardzo kosztowne, szacunkowa wartość ????????? ciężko wyliczyć jakie to będą pieniądze


Jest taka ładna pieśń religijna, która zaczyna się od słów: "Liczę ...": http://www.youtube.com/watch?v=pqplBqxazXE

- ale być może wciśnięcie tego budynku Kościołowi w ramach utraconego przez Bernardynów mienia, byłoby całkiem niezłym rozwiązaniem ekonomicznym dla budżetu miasta, ... ...
_________________
Wiesława Kurpiewska
do góry "



- Gdyby Poetycka brać mogła jakoś poprzeć tą moją lokalną inicjatywę, ... wszak na kogo dzisiaj Pan Bóg może liczyć, jeśli nie na poetów. I na kogo poeci mogą dzisiaj liczyć, jeśli nie na Pana Boga, ...
https://werbia.blog.deon.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 14.11.2013 15:53
Antologia będzie zrecenzowana. Niestety, praca się opóźnia, ponieważ na literackim forum pt. PubliXo ukazał się wielce prowokacyjny tekst jednego antyklerykała, z którym do 11 listopada br. cały czas polemizowałam. Na zasadzie przyjętej niegdyś przez Zorro taktyki :-)
Forum, tymczasowo nieczynne, więc może już wreszcie dokończę swoją lekturę i wezmę się za omówienie :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 14.10.2013 20:50
Antologia się czyta. I czyta, i czyta... :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
Werbia Stanisławska
Użytkownik

Postów: 45
Data rejestracji: 03.09.07
Dodane dnia 14.10.2013 10:48
To może jeszcze trochę prozy: można, ale kluczem do finału było jednak dobre ubezpieczenie. :)
Kiedy na skrzynkę pocztową zaczął mi sukcesywnie przychodzić co najmniej zastanawiający spam, ubezpieczyłam ten projekt w Kościele: podzieliłam się z księżmi hasłem. Nie wiem co oni robili poza oglądaniem poczty, ale projekt przetrwał. :)
https://werbia.blog.deon.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
Rosa
Użytkownik

Postów: 54
Data rejestracji: 13.10.09
Dodane dnia 04.10.2013 23:04
Pani Werbio gratuluję:)

Pani Anielko, nie mogę się doczekać.

Pozdrawiam serdecznie obie Panie.:)))
www.rosawcieniumuz.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić i wydać antologię poetycką
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 04.10.2013 20:09
Oczywiście, że można. Niebawem tu się pojawi recenzja :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Jak zrobić i wydać antologię poetycką
Werbia Stanisławska
Użytkownik

Postów: 45
Data rejestracji: 03.09.07
Dodane dnia 03.10.2013 20:16
http://wydaje.pl/e/echa-z-dna-serc-antologia

Można? - Można.
https://werbia.blog.deon.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66805920 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005