poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | KONKURSY DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU | KONKURS MIESIĄCA (2008-2010)
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Bartosz S
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 14
Miejscowość: Kożuchów
Data rejestracji: 09.11.07
Dodane dnia 02.04.2008 16:22
Wybitni artyści zbierają laury dopiero po śmierci.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
la-winda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 117
Miejscowość: Warmia
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 16:08
HenrykO napisał/a:
następnemu jurorowi trzeba będzie wyraźnie zaznaczyć, że nie interesują nas jego poglądy i preferencje (


:| chyba nieco poniosło

obecność w konkursie nieobowiązkowa ;)


jestem anonimowa! :]
http://wierszalotka.blogspot.com/search/label/obrazzzki Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
zoja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 91
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 02.04.2008 16:03
nie neguję werdyktu!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
zoja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 91
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 02.04.2008 16:01
lima- ja nie napisałam, że werdykt zniechęca, bo ten należy uszanować, ale komentarz jest zniechęcający. Zbyt dosłownie daje do zrozumienia, że 90% wierszy to badziewie. To tyle.:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Jerzy Ludas
Użytkownik

Postów: 15
Miejscowość: Braunschweig
Data rejestracji: 24.01.08
Dodane dnia 02.04.2008 15:48
...dlaczego macie problem z identyfikacja realnego stanu poezji w Polsce. dlaczego ja to widze wyrazniej!? ...- tak traktuje sie w Polsce poezje i poetow , i nie powinno to was dziwic .przyklad - 50 zl za I nagrode,jak masz szczescie i zobedziesz troche wiecej,to moze wystarczy na podroz i hotel - zeby odebrac dyplom....Martinezz123 - w tym wypadku problematyka ma inny wymiar...!!! na marginesie dobra rada - nie wymagajcie od M. Grzebalskiego zbyt wiele.........
"
.... tu sie pozegnaj
wystarczy ci slonca
zrodzi sie w tobie
dom nowy z widokiem
bezruch obudzisz
a przyplyw wyrzuci
drzewo na lodke i spokoj " ( Wyspa - J.L) ....The End

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 02.04.2008 14:56
Dobrze, postaram się być merytoryczny.
Ze zdumieniem stwierdzam,że zgadam się ze zdaniem captain howdy.Istotnie pamiętam i śledzę poczynania około trzydziestu osób. Resztę staram się czytać, ale do systematyczności w tej mierze dużo mi brakuje. Jedną z nagrodzonych osób , szczerze podziwiam. Natomiast drugą dostrzegłem po werdykcie. Przyznaję,że nie jest to budująca konstatacja.
Werdykt był jaki był.Juror bierze za niego odpowiedzialność.
Zoja pisze,że werdykt zniechęca do pisania. Nie jestem o tym przekonany.Jak ktoś ma pisać , to będzie to robił, choćby nie wiem kto, chciał mu to wyperswadować.
Paweł, którego irytację rozumiem, bo nawet trochę kibicowałem jego wierszowi, domaga się obiektywizmu. Nie wiem, czy to jest możliwe.
Daję głowę,że gdyby Pan Grzebalski wstawił na PP , jakiś wiersz i podpisał go nieznanym,nowym nickiem też by się nasłuchał.
Martinez wzywa do opamiętania.Pewnie, racja, ale wystarczy wejść pod wiersze,żeby zobaczyć,że na opamiętanie nikt nie ma ochoty.
Może potrzebny jest jeszcze większy wstrząs?
Wszystkich uczestników dyskusji , serdecznie pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Henryk Owsianko
Użytkownik

Postów: 156
Miejscowość: Gent(Gandawa)
Data rejestracji: 30.05.07
Dodane dnia 02.04.2008 14:52
Brawo "paweł",
następnemu jurorowi trzeba będzie wyraźnie zaznaczyć, że nie interesują nas jego poglądy i preferencje (bo to jest dobre na felieton),tylko w miare obiektywne ujęcie tematu.
Wyobrażam sobie np, które wiersze były by docenione, gdybi jury powierzyć "Barbarze" lub "janowi fryderykowi" (gdyby oczywiście byli nieobiektywni, tylko stronniczy).
Cały ambaras nie polega tu więc na tym, że obrażają się przegrani,
tylko na braku profesjonalizmu ze strony jurora. Zabrakło mu umiejętności szerszego spojrzenia na swoją rolę. Odpowiedzialności mu zabrakło. Zachował się natomiast jak "jeden z...", a to nie świadczy dobrze o jurorze. Podkreślam;"O jurorze"!

Pozdrawiam


Prawda i kłamstwo różnią się tylko biegunami.
henryk.owsianko www.owsianko.netgaleria.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
amonit
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 81
Miejscowość: studnia
Data rejestracji: 13.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 14:49
"Poeci w zasadzie nie umieją interpretować poezji, ponieważ nastawieni są - ślepo, fanatycznie, fantastycznie, ironicznie i najpoważniej w świecie, z przerwami powodowanymi przez okresy niemoty, przez miesiące czy niekiedy nawet lata głuchoty i ignorancji - na czytanie świata. Czytają cudze wiersze po to, żeby czytać własny świat." (A. Zagajewski. "Czy poeci umieją interpretować poezję")

I wszystko się podoba: od świetnego wpisu Grzebalskiego, przez udaną prowokację pawła, cudny dystans wierszofila i miłą skromność gratulujących (grafomanów;) - w rozdziale o poezji w internecie właśnie tę dyskusję (i cały kontekst konkursowy) zacytuję ;)


z czystym uwielbieniem dla Was - zakażonych siecią (także dla jurora w końcu tutaj wystąpił - sieciowo, znaczy jako haczyk ;).


bez bata nie podchodź



!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
zoja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 91
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 02.04.2008 14:32
co tu dużo pisać, pan Paweł ma naprawdę dużo racji. Pod moimi tekstami, czytałam wiele razy komentarze typu grafo itp., ale czytałam też przychylne opinie. Kilkakrotnie już pisałam o moich poglądach na temat komentarzy, zwłaszcza tych nic nie wnoszących, ale to taka walka z wiatrakami. Ponieważ zaraz się czyta "mam prawo" itp. tylko kto daje prawo do poniżania w podtekstach autorów? Krytyk profesjonalny powinien czasem dwa razy zastanowić sie zanim wywoła wojnę. A jak już ktoś napisał, nie wiadomo jaki byłby werdykt gdyby jurorem był ktoś inny. Tym razem był pan M. Grzebalski, zadecydował tak, a nie inaczej i nam pozostało uszanować jego zdanie w sprawie werdyktu. Ale co do komentarza, to istotnie zbyt okrutny i raczej zniechęcający do pisania.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Martinezz123
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 14:31
Paweł - chyba zbytnio bierzesz to do siebie.
Ja też zostałem zaliczony do grona grafomanów i jakoś się nie czuję urażony. Z drugiej strony do grona niegrafomanów zostali przez jurora zaliczeni ci których uważam za marnych poetów. To kwestia polemiki. Pan Mariusz wyraził się ostro, odciął grubą kreską ale bez przesady oceniając 100 wierszy trzeba pewne rzeczy zgeneralizować i nie wszystkich trzeba klepać po plecach.
Chodzi o to nie tyle żeby zostać zaliczonym przez wyrocznię do "grona" a raczej żeby coś się człowiekowi w mózgu otworzyło. Nad czymś się zastanowił.

Ja bym miał prośbę do wszystkich - żebyśmy weszli na jakiś mniej osobisty poziom polemiki. Pan Mariusz z całym szacunkiem nie wyrocznia ale bez przesady człowiek parę dobrych wierszy w życiu napisał i możemy się czegoś nauczyć - choćby zrozumieć sposób czyjegoś patrzenia (warunek minimum).

Tak czytam swój ostatni wpis i - wybaczcie ostrość. Wróćmy naprawdę do merytoryki. Zadajmy jakieś konkretne pytania. Jak narazie widzę bicie piany i niesnaski.
Pozdrawiam wszystkich.


"Ekipa klaszczącej ręki nie może istnieć bez poklasku, a ponieważ piszą dokładnie to samo, więc zamordują każdego kto pisze inaczej" - Zbyszek63
0700 666666 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
paweł
Użytkownik

Postów: 216
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 14:12
jakub jacobsen

Ten podział, jaki przyjął pan krytyk M.G., budzi moją dezaprobatę. Nie zgadzam się z nim i dlatego zabrałem głos. Tego rodzaju podział jest krzywdzący i obraźliwy wobec ludzi, którzy tworzą PP. Dzieli ich na dwie grupy. Kilku właściwych poetów i gromadę grafomanów. Jest to nadużycie, grubą krechą dzielić piszących. Na tych, co wypowiadają się w docenionych przez krytyka dykcjach poetyckich i całą resztę. Jest też daniem przyzwolenia dla takiego właśnie agresywnego oceniania autorów wklejających na PP. Teraz bez żadnego oporu i uzasadnienia będzie można pod czyimś wierszem napisać grafomania, skoro tak się o autorze wyraził krytyk. Taki podział na czarne białe był w niedawnej epoce i nie chciałbym, aby ten styl miał sie tu pojawić.

Co do mojego wiersza na konkurs zmienia się klimat, nie spodziewałem się że może coś wygrać. Ale nie myślałem, ze zostanie zaliczony hurtem do grafomanii. To jakiś absurd, poglądy z pubu. Pan G. mnie zawiódł. Różnych spotykałem artystów, wielkich, utalentowanych. Nikt lekką rączka nie umniejsza całej rzeczy tworzących. Dla mnie kłóci się to z przyzwoitością, nie mówiąc o sztuce
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Martinezz123
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 13:01
Że polemika jak na sejmiku to rzeczywiście jestem niemiło nierozczarowany. A miałem nadzieję że przynajmniej w wątku pokonkursowym pokażemy klasę i nie wylejemy na zewnątrz własnych maluczkich pomyi. A tu juror patrzy i widzi egotyczne małostki internetkowych poeciuniów. Szkoda.

Howdy słusznie mówi: "trzeba słuchać uważnie tych co się znają troszkę lepiej, bo troszkę dłużej w tym siedzą" - jakby nie było.
Zgadzamy się, nie zgadzamy - zawsze warto się czegoś nauczyć, choćby jak patrzą na naszą poezję inni.

Pozdrawiam.



"Ekipa klaszczącej ręki nie może istnieć bez poklasku, a ponieważ piszą dokładnie to samo, więc zamordują każdego kto pisze inaczej" - Zbyszek63
0700 666666 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
captain howdy
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Betelgeza
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 12:20
no mi się podobało też kilkanaście, czyli więcej niż 10. ale gdybyśmy mieli te proporcje (u Grzebalskiego 9 - 1) ustalać względem ilości użytkowników pp w ogóle, to nie wiem czy byłyby takie optymistyczne jak u jurora.
na 2068 użytkowników w tej chwili, ja jestem w stanie osobiście zapamiętać 20, może 30, jakbym się dłużej zastanowił.

pracy, pracy i jeszcze raz pracy. sam wiem, że trzeba słuchać uważnie tych co się znają troszkę lepiej, bo troszkę dłużej w tym siedzą.


I will never go back home
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
hewka
Użytkownik

Postów: 14
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 01:13
yyy i znow polemika jak w sejmiku:) no coz, poezja ma kaprysy jak widac... a poeci jak dzieci, lubia sie sypac, piaskiem:)
serdecznosci Wszystkim sle, i weny zycze tffforczej:)


H.Wołoszyk
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
hewka
Użytkownik

Postów: 14
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 01:05
I niech kwitnie poezja! Sibisiu,,Fabulo, zasylam Wam najszczersze gratulacje:)))e


H.Wołoszyk
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Robert Shap
Użytkownik

Postów: 132
Miejscowość: lublin
Data rejestracji: 22.07.07
Dodane dnia 02.04.2008 01:01
a nie, jednak nie.
przeoczyłem, reteska w 10%.
btw, z bardzo fajnym wierszykiem...;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Robert Shap
Użytkownik

Postów: 132
Miejscowość: lublin
Data rejestracji: 22.07.07
Dodane dnia 02.04.2008 00:59
ale jaaaaazda...:)
90% - grafomani
10% - biegiem do a5, biura, sówki zielonej, tudzież znaku, a i mamiko przyjmie z otwartymi rękami.
paweł, no tak jak lubię twój nick, to wydaje mi się, że dałeś ciała...;)
a nie lepiej było potraktować komentarze Grzebalskiego jak felieton? nie do końca, ale jednak...:) bo tak dla mnie zabrzmiał jego wpis. ostry, cięty, nie ma przeproś...:P
arekogarek zafundował wpisy jak po bitwie pod Waterloo...;)
gdyby iść takimi tropami, to wypadałoby głosować za nieorganizowaniem takich konkursów ze względów humanitarnych, bo nawet tak uznana grafomanka jak reteska, zaczęła ziać zawiścią! a
a propos grafomanów, w aktualnościach dwóch grafomanów biorących udział w konkursie pod wezwaniem ś.p. Norwida ośmieliło się zainkasować najs many.
niezbadane są wyroki żiri.
a ja już nic nie napiszę, skoro grafomani rządzą ekonomią poetycką.
basta.
sam sobie i nikomu.
napiszę, przeczytam w wannie do lustra i spalę.
cza być twardym, a że kręgosłup mam miętki to w wannie się z sobą ułożę.
pa

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
Rafał Gawin
Użytkownik

Postów: 218
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 02.04.2008 00:32
konkurs ma taką a nie inną specyfikę, jak każdy konkurs z jury jednoosobowym, i nie widzę w związku z tym problemu.

werdykt przyjąłem z pokorą, również jako autor tekstu, który nie został przez jurora zaliczony do grona tekstów niegrafomańskich. po prostu:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ten wiersz poddano antygrafomańskiej moderacji
wlodeq slominski
Użytkownik

Postów: 10
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 13.05.07
Dodane dnia 01.04.2008 22:38
autografomania ;_) )))

mózg to sprawny zawiadowca
może całość
jednym tekstem zmienić w marną
pozostałość

i gdy ciało się cichutko
uśmiechało
on w iluminacji poznał:
pozą śmiałość!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wyniki konkursu - luty (2008)
reteska
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 325
Miejscowość: Podlasie
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 01.04.2008 21:57

Gratulacje Autorkom zwycięskich wierszy. :)

Oraz rozdzieranie szat z zawiści. ;))


"jeżeli umierać ma człowiek/a rodzić się w jego miejsce poeta//
to nie chcę pisać/wierszy"
Z.Joachimiak
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 14
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66812963 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005