poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | KONKURSY DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU | KONKURS MIESIĄCA (2008-2010)
Strona 5 z 6 << < 2 3 4 5 6 >
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 15.05.2009 11:31
to i ja PS

Ewo, troszkę mnie podsumowałaś tą maturą i niechceniem rozwoju :)
A ja uczestniczę w Łodzi i nie tylko w akcjach promowania poezji, w warsztatach z młodymi poetami, ale po prostu w życiu literackim. I nie tylko w Łodzi. Naprawdę robię to realnie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 15.05.2009 11:02
PS.

szanuję innych zdanie i proszę uszanować moje.

Absolutnie szanuję, natomiast chodziło mi o formę wyrażenia tego zdania. Fajnie by było zobaczyć zamiast emocji (niepotrzebnych) co, jak i dlaczego się nie podoba, wtedy jest szansa na twórczą dyskusję.


http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 15.05.2009 10:56
* A teraz
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 15.05.2009 10:55
Ewo, Ty mnie uczyłaś pierwszych kroków na NS, co zawsze podkreślam, nawet jak Ty sama czy inni z tej mojej lojalności podkpiwają. NI teraz rzeczowo staram się komentować wiersze innym. Nic mi nie zobojętniało.
Niemniej podtrzymuję, że te konkursy comiesięczne to rodzaj zabawy, biorę w niej przecież udział, dodaje wiersze, nie są zauważane, ale nie czuję się dotknięta :)
Odpowiedziałaś Kubie i mnie łącznie. Nie mam nic przeciwko jego wpisowi, ale w moim nie było nic o Twoim uzurpowaniu. Wyraziłaś ostro zdanie, napisałaś coś o niewklejaniu, chciałam załagodzić, bo szkoda by było. W tym wątku nie chodzi tylko o nagrody:) Ja czytam go zawsze jako rodzaj antologii na konkretny temat, przede wszystkim ciekawa, jak go ujęli inni. I tyle.
Pozdrawiam Cię.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 15.05.2009 10:51
P. Fenrir - Pani nawołuje do dyskusji. Otóż, bardzo chętnie. Ale z czym ja, i ktokolwiek inny ma dyskutować?

panie Miniak, pan zgarnia nieomal wszelkie nagrody i gratuluje wyboru takiego pisania?!!


"Takiego"? To znaczy jakiego?

Niechże Pani, skoro ten werdykt tak Panią ruszył, uargumentuje, co jest nie tak w wyróżnionych tekstach, niechże ja, i ktokolwiek inny, mamy szansę w ewentualnej dyskusji się do czegoś odnieść - to znaczy, do Pani argumentów. Owszem, warto krytykować, ale, kurczę, róbmy to na poziomie argumentów, a nie na poziomie emocji.


http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 15.05.2009 09:57
Od niedawna tu jestem, ale bardzo szybko zorientowałam się, w czym rzecz, przecież to wyrażnie widać. Z pełną świadomością napisałam mój odzew /wiersz/, na hasło Lekcja polskiego. W wierszu
zawarłam pewną historię, która mogłaby dać do myślenia, gdyby się temu dokładnie przyjrzeć, albo coś więcej o tym wiedzieć, z nadzieją, że ktoś zauważy, że hermetyczny stosunek do słów - ojczyzna i patriotyzmmoże wyprowadzić niektórych na manowce. I tyle, to był mój cel.

Obrzucanie podium jajkami z pieczątką- szacuneknie jest w porządku.


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 15.05.2009 09:27
Jasne, ale nie "uzurpuję" sobie. p. jakub jacobsen, bo w takim razie, skoro p. nie rusza, jak i mnie, to p. też sobie uzurpuje. Cicho i w swoim sumieniu kształtując własną opinię. Ale nie można słowa powiedzieć, bo to nie Nobel (a nie zgodzę się z Tobą Dorty, bo i o Noblu też się opowiada !!!), bo to taki zabawny konkursik.
Życzę miłej zabawy, ja jednak nie lubię się tak bawić. Poezja dla mnie nie jest "zabaweczką", a podanie do wiadomosci wszem i wobec,
że taka poezja jest na topie, od chociażby "przyjemnej zabawy" , niestety oprócz tego, że dołuje , daje wiele do myslenia, to jeszcze
zniechęca do pisania i rozwoju. Słowem, publiczna ocena krytyka, jurora jest ważna i nie pomniejszaj "karnawałowo" tej sprawy Dorty. Możecie "odwrócić kota ogonem", jasne, smiejmy się , bo to bardzo zabawne takie wyniki konkursu.... Ale widzę, że jestem samotna , jest to "wołanie na puszczy", dlatego PAS.
Do tego, że jestem "uzurpatorska"? Tak, mysle, że znam się na poezji, piszę poezję i zajmuje się nią . Ciągle próbuję się rozwijać i szukać ciekawych tematów i ciekawej formy przekazu. Próbuję doskonalić swój warsztat i styl...No, ale skoro ma być zabawnie, smiesznie, to mogę sobie dać w łeb, i tak bedę odbierana jako jakas walnieta osoba, zawsze mi się łatki przypnie, postraszy banem i naganą, bo bez potrzeby wiercę dziurę w brzuchu, zamiast potulnie złożyć rączki i klaskać.

P. jacobsen, otóż to własnie, mógł p./p. wyrazić swoje zdziwnienie, ale cisza, a jak ktos jak ja wyraża, to zaraz dać dać mi kopa między oczy, fajnie tak? No, chyba że to element zabawy?

Jakos dziwnie się składa, że dla mnie juror, ktos spoza czyli zdaje mi się znawca poezji wyraża swoją opinię, jednoczesnie w jakis sposób kształtuje nasze, "maluczkich" (proszę przeczytać początek notki, o jurorze!), gusta i smaki. Ale skoro nie ma do kogo się odwołać, nie ma autorytetów, to rzeczywiscie zabawnie....

Pozostaje mi życzyć Państwu dobrej zabway! Dorty, Tobie również, bo pamiętam jak się przejmowałas na początku własnej drogi pisania i jak ważne dla Ciebie były szlify na innym portalu. Teraz już jestes jakby po "maturze" i może nie chcesz isć dalej, bo już tomik,
wpis w sukcesach na pp, wieczór autorski itp. itd. - a zatem jakis
sukces i teraz zauważyłam, że nie obchodzi Cię co się dzieje wokół.
Wybacz szczerosć, ale zdaje mi się, że własnie my, Ty również z pewnym dorobkiem, możesz, a nawet powinnas cos powiedzieć o poezji, (panie Miniak, pan zgarnia nieomal wszelkie nagrody i gratuluje wyboru takiego pisania?!!!), dlatego mnie to żenuje, Dorty, mnie to nie bawi, a fakt, że w następnym miesiącu będzie inny oceniający, wcale nie poprawia humoru...

Bo ja się wypisuję z takiego "kołowrotku" , bo mnie nie motywuje takie postawienie sprawy, dokładnie powiem z wielką swiadomoscią - mnie chodzi o poezję, a nie o nagrody, kasę i zaszczyty czy o własne siedzenie, po prostu.

Dziękuję za "przytarcie mi nosa", nie będę się angażować więcej w takie dla mnie smutne widowisko.

I tyle, miałam nadzieję, że zacznę ważną dyskusję, ale ludzie wolą kadzić, obrażać, albo się wycofać i zadziwiać sie w cichosci ducha. Ale szanuję innych zdanie i proszę uszanować moje.

Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 15.05.2009 06:47
Gratuluję bardzo serdecznie całej trójce :) Elki górą :)

Na marginesie - to tylko zabawa, fajna zabawa i ma jasne zdaje się reguły. Wszelkie niefajne emocje psują ją i nie są :) To nie Nike ani Nobel ani nawet Połów :) Co miesiąc inny juror kierując się własnym gustem literackim wybiera wiersze, które mu się podobają. Tegomiesięczny juror zauważył wiersze, które jemu przypadły do gustu. W innych miesiącach oceniać będzie kto inny :)
Edytowane przez Dorota Bachmann dnia 15.05.2009 06:48
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
przemek
Użytkownik

Postów: 10
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 10.08.08
Dodane dnia 15.05.2009 06:24
Gratulacje:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 15.05.2009 01:05
Fenrir - a mnie nie rusza żaden z wyróżnionych tekstów, a już najmniej nagrodzony, ale dlaczego ja niby mam sobie uzurpować prawo do oceny co jest sztuką, co jest poezją? Ty sobie uzurpujesz, też nie wiem dlaczego.
Mogę wyrazić zdziwienie, do zdziwienia, własnego, subiektywnego mam prawo. Właściwie to jakoś zdziwiony nie jestem, bo zadałem sobie trud sprawdzenia kim jest p. Jacek. Ale WSTRZĄŚNIĘCIE? A czym tu się wstrząsać i po co cokolwiek bojkotować? Będą inni jurorzy, będą wybierane inne poetyki.
Wiesz, bez urazy, bo ja też bym wybrał inne wiersze, ale nie rozumiem o co raban, to nie nagroda dla Basińskiego za 20000, to comiesięczny konkurs za 50 minus koszty wysyłki.

gratuluję wyróżnionym


http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 14.05.2009 23:44
To ja dziękuję za taka zabawę. Postanowiłam nie wlepiać tutaj swoich wierszy na pp/owskie konkursy. Dziękuję za pomoc w podjęciu przeze mnie decyzji. Przepraszam i apomnijcie o tym wątku. Nikt nie ma smiałosci niczego napisać, ale prywatnie wrze i wrze. Spoko, spadam
Dobranoc.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 14.05.2009 22:14
Bo to jest tylko i wyłącznie kwestia gustu. Nie ma tu wagi, nie ma stopera, nie ma narzędzi mierzących odległość.

Gdyby było pięciu oceniających niezależnie od siebie jurorów, mielibyśmy prawdopodobnie pięć różnych werdyktów. Ba, ten sam juror czytający te same wiersze innego dnia być może wskazałby innego faworyta.

Taka formuła, taka zabawa, nic więcej.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Robert Miniak - Wierszofan
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 56
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 16.03.07
Dodane dnia 14.05.2009 22:14
Serdecznie gratuluję - :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Fenrir
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 247
Miejscowość: Dania
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 14.05.2009 22:02
Oczywiscie, niepodważalne jest orzeczenie jurora, poety, krytyka literackiego itd., itp., dufam, że idzie jedynie o gust, bo nie będę tutaj
o smaku literackim szanownego pana Jacka Lubart-Krzysicy rozprawiać.
Poza dowcipnym wierszem, bardzo zabawnym Elżbiety Lipiińskiej, który zatrzymuje i rozbawia, i rzeczywiscie pokazuje dobry warsztat i sprawne pióro, inne nagrodzone na pierwszych dwóch miejscach teksty nie wzbudzają, delikatnie mówiąc, absolutnie entuzjazmu.
Ale natychmiast zrodziła się mysl, a mianowicie, jesli takie teksty zostały nagrodzone kolejnymi najwyższymi miejscami, to ja chyba przestanę wierzyć konkursom i poezji jako SZTUCE.
Jestem głęboko wstrząsnięta tym wyborem, mówię szczerze i nie lękam się tego publicznie powiedzieć, nie będę po kątach przebąkiwać, powiem co czuję - to jest jakis zły sen!
Dla ułatwienia dodam, że nie chodzi mi, na to jestem juz za dorosła o zawisć, zazdrosć czy innne "osci"- ponieważ sama umiesciłam tam swój wiersz!!!!
Może znowu dostanę naganę, może nawet bana, ale nie mogę, no po prostu nie mogę tego przemilczeć ani się tutaj, poza pod wierszem Elżbiety Lipińskiej (miejsce 3), gratulacyjnie podpisać.
Przykro mi.

Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Elżbieta Lipińska
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 74
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 07.03.09
Dodane dnia 14.05.2009 21:50
Dziękuję bardzo za zauważenie mojego wiersza, gratuluję dwojgu lepszym ode mnie z serca! :-)


EL
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
kokaina
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 38
Miejscowość: białystok
Data rejestracji: 17.08.08
Dodane dnia 14.05.2009 21:31
a ja nie gratuluje
ten wiersz co wygral to prawdziwa zenada
kto na to pozwala, kurcze?
co to za przyklad?
w ktora strone idzie ta nasza polska poezja?
boze gdzie jestes?
hitlerze, gdzie jestes?
matko tereso, gdzie jestes?
jak mozecie patrzec?
boooooooooooooooze
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 14.05.2009 21:11
Dziękuję Panie Jacku za poprawienie zapisu mojego nazwiska; bardzo się z nim zżyłam, znaczy - z nazwiskiem :)
Bronku,przecież Ty wiesz, że ja chylę czoła dla Twojej poezji :)
Beatko, pamiętasz, jak się cieszyłaś z pierwszego miejsca? Moje zaledwie drugie, ale też się cieszę, bo poczułam się doceniona :)
wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 14.05.2009 20:23
Miła wiadomośc; gratuluję wszystkim nagrodzonym.

/pozdrawiam Elę T.-brawo!/


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 14.05.2009 19:51
świst!!nagrodzonym,Elka T.i Ty się chciałaś uczyć ode mnie,chylę czoła,pozdrawiam,B
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - KWIECIEŃ 2009
rena
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 655
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 14.05.2009 19:38
gratuluję:)


Rena , ty jesteś chyba najmroczniejszą postacią tej strony.

Lima
http://rena.flog.pl/archiwum/albumy/139893 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 6 << < 2 3 4 5 6 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66803960 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005