poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMśroda, 24.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Inferno
przesłanie bez przes...
Deszcz
w tym domu
więzień
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
kropek
Użytkownik

Postów: 124
Miejscowość: Bartoszyce
Data rejestracji: 27.08.08
Dodane dnia 26.03.2011 12:48
sykomoro, przebiję Cię. ja mam trzecią p/ć - ono! [bez yoko]



każdy głupiec wysila się, aby obrzydzić sobie swój los
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
konto usunięte 46
Użytkownik

Postów: 133
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 23.03.2011 23:03
bez sensu, kolejna jałowa dyskusja....
Edytowane przez konto usunięte 46 dnia 23.03.2011 23:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
Ewka64
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 11
Miejscowość: Osięciny
Data rejestracji: 10.04.10
Dodane dnia 23.03.2011 22:21
Pax.pax.
Moi szanowni przedmówcy odbiegli od tematu i niepotrzebnie się wadzą.Wszak po to wstawiamy tutaj swoje teksty by poznać o nich opinie innych jak też wyrazić swoje zdanie na temat prac kolegów.Nie powinniśmy się sugerować cudzym osądem a opinie swą uzasadnić publicznie lub w wiadomościach prywatnych.Nie mam nic przeciw dyskusją pod danym wierszem ale na Boga nie wrzucajmy sobie nawzajem lub na odwrót.Szkoda życia,pozdrawiam wszystkich,hej.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 22.03.2011 12:09
O porządek na podwórku. Nie cierpię, kiedy koło mojego nosa wałęsają się "zawszone peruki*". Miłego.:)

*pogardliwe prychnięcie sarmackich intelektualistów na widok "włoszczyzny", "francuszczyzny", "angielszczyzny" i temu podobnych "warzywniaków"


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku

Edytowane przez Łukasz Jasiński dnia 22.03.2011 12:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
empatyczna
Użytkownik

Postów: 12
Miejscowość: Manchester
Data rejestracji: 03.02.11
Dodane dnia 22.03.2011 12:05
:)))))))o co Pan walczy????To nie powstanie na miłość Boga....


miej serce i patrzaj w serce
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 22.03.2011 11:56
Panusiu... Jedno z moich aforyzmów brzmi: "Najlepszą bronią są własne słowa. Wykorzystaj je przeciw sobie." I złośliwie wyjmując jedno niekompletnie ułożone zdanie z kontekstu: "schowanych za zasłoną anonimowości słabełuszy" (pisownia oryginalna). Więc? A teraz z dumą (skromności nauczają zakompleksieni - już mi kilka razy wskazywali miejsce w szeregu) dodam, że czasem warto czytać moje aforyzmy.:D




a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
empatyczna
Użytkownik

Postów: 12
Miejscowość: Manchester
Data rejestracji: 03.02.11
Dodane dnia 22.03.2011 11:41
uderz w stół:)
serdecznie dziekuję za Pana propozycję Drogi Łukaszu i bardzo proszę nie formułować moich pragnień publicznie,gdyż nie ma Pan o nich zelonego pojęcia; i mało tego- nigdy by Pan nie zgadł co mi w duszy gra-a pyszałkowatość pańska tylko mnie śmieszy. No i kompletnie nie zrozumiał Pan tak prostego przekazu ,jaki zamieściłam powyżej.Ubolewam i życzę -KATHARSIS-takiego dokumentnego.......


miej serce i patrzaj w serce
Edytowane przez empatyczna dnia 22.03.2011 11:57
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 22.03.2011 09:27
Pani Empatyczna pewnie chciałaby pod każdym wierszem mieć esej poetycki. Nie widzę żadnego problemu. Poproszę najpierw o honorarium.:) Pozdrawiam.


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
empatyczna
Użytkownik

Postów: 12
Miejscowość: Manchester
Data rejestracji: 03.02.11
Dodane dnia 22.03.2011 00:18
pozwolę sobie tylko na taką drobnostkę ze swej strony-Pan Paweł ma absolutną rację,w powyższych wyszczególnieniach;jeśli zaś chodzi o komentarze,to TWA zawsze były ,są i będą- i w tym nie ma ani nic nadzwyczajnego,ani złego.....
Natomiast poziom reprezentowany przez komentujących(nie odnosi sie to do TWA) jest poprostu żałosny.
Dlatego jestem bardzo zawiedziona ,ponieważ logując się na tym portalu chciałam czegoś się dowiedzieć,nauczyć,uwrażliwić.Jak do tej pory,poza wyjątkowymi ludżmi(tj.Bogdan Piątek,Maryla Stelmach,SZpilowyhajama,G8,Kukor,Madoo,Mastermood,rabi,Bielan,i jeszcze kilkoma) [---] .Przykro mi bardzo ,że zmuszona jestem pisać w ten sposób,ale tak rzeczywiście jest.To nie jest krytyka,to zwykły bełkot [---] .Pozbawiony zasadności,merytoryczności,itp.Ale cóż,taka jest natura ludzka,a w szczególności polska-bo nie wazne cyje co je,wazne to je co je moje!!!

___________________________________
Fragmenty komentarza z atakami personalnymi zostały usunięte. Prosimy o powstrzymanie się od takowych.

moderator2



miej serce i patrzaj w serce
Edytowane przez moderator2 dnia 22.03.2011 12:36
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
turpi
Użytkownik

Postów: 2
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 02.08.07
Dodane dnia 09.03.2011 21:49
Tina napisał/a:
Pawle, to samo mogę powiedzieć o negatywnych komentarzach. Czy zauważyliście, że nikt nie znosi tu prawdy o swojej poezji?

- Złe komentarze nie są mile widziane,
- Ośmieszany jest komentujący, który źle się wyraża o wierszu,, choć mówi o nim całą prawdę i tylko prawdę,


Pani Tino, o jakiej prawdzie Pani mówi? Przecież to jedynie mocno subiektywna opinia komentującego, można rzec jego refleksja po zapoznaniu się z utworem - a nie cała prawda o utworze.
turpi_oz www.turpi.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
Bogdan Piątek
Użytkownik

Postów: 79
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 24.08.08
Dodane dnia 08.03.2011 10:36
Żółć mi leje się z wątroby jak tramwaj na Patriarszych Prudach - śpiewa ulubiony Grabaż i to w temacie komentarzy, w niektórych komentach tyle żółci, że biję się we własny woreczek żółciowy:), i mnie się udziela, a nawet i krew mnie czasem zalewa:). W temacie kolorów - wiosna, lepiej grać w zielone. Pozdrawiam wszystkich.


Albowiem istnieje tylko jedna wielka przygoda, mianowicie wyprawa w głąb siebie, gdzie nie liczą się ani czas, ani przestrzeń, ani nawet czyny.

Henry Miller
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
rodi
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: zasypia po "dzienniku"
Data rejestracji: 19.05.10
Dodane dnia 08.03.2011 00:50
napisze tak ( przyznam, ze troszke rozsmieszyla mnie cala tutaj "akcja" ;>):

- ostatnio mam malo czasu, zeby byc fair w stosunku do komentujacych mnie osob - chodzi mi o komentarze pod utworami (chociaz czytam co tydzien ich wiersze i nie tylko ich)

- z tego co wiem teraz na czasie zamiast TWA jest TWOJA - to cos z ewolucja jezyka ma wspolnego

- bije sie w piers i przyznaje, ze Irga to Elzbieta, Elzbieta to kropek, kropek to Jarosław Trześniewski-Jotek, Jotek to Janina, Janina to wiese, a wiese to ja , a mnie tak naprawde nie ma , bo to wszystko jest rzeczywistosc wirtualna , wiec proponuje sie z tym pogodzic ;>

- nie cierpie zadartych noskow!!! (a to tak na marginesie ;P )


pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze konstruktywnej dalszej rozkminy

papatki

;>
Edytowane przez rodi dnia 08.03.2011 00:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 07.03.2011 16:47
Droga lulabajko!

Rzeczywiscie odpowiedzi na TEN temat mocno zboczyly z toru, nie wiem dlaczego bo spodziewalem sie inteligentnej dyskusji na temat POLOWY sukcesu jesli chodzi o przebywanie na tym portalu. Po co my tu wszyscy jestesmy? Anop po to zeby napisac / przeczytac dobry wiersz a potem napisac / otrzymac dobry komentarz. Tak wiec nie nazywal bym tego tematu nudnym i wtornym.

Mimo wszystko chcialem Ci podziekowac za Twoj wpis bo przynajmniej odnioslas sie do tematu a reszta z jakiegos powodu uzyla mojego wpisu tylko po to zeby zalozyc sobie taki maly "chat room" - szkoda.

Zaineteresowal mnie temat TWA i posiadania dwoch lub wiecej kont przez jedna osobe - no coz nazwa jednego z moich ulubionych zespolow (Metallica) zostala w pewien sposob "skradziona" od kolegi przez ich perkusiste... Czesto jesli chodzi o sztuke, slawe, pieniadze cel zawsze uswieci srodki - smutne lecz prawdziwe.

Wroce za jakis czas z czyms podobnym, moze bede mial wiecej szczescia.

Pozdrawiam czlonkow mojego wlasnego TWA:)


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 06.03.2011 13:22
pawel kowalczyk napisał/a:
CZY ZAUWAZYLISCIE ZE:

- komentarze negatywne sa znacznie dluzsze i napisane z wieksza pasja niz komentarze pozytywne?

- oczywiście, przy negatywnych komentarzach wypada się bardziej niż przy pozytywnych wytłumaczyć ze swojego zdania.

- po przeczytaniu utworu OD RAZU czytamy komentarze pod nim i to DO NICH sie odnosimy a nie do utworu[/i]

- czasem nie można nie wejść w polemikę, co w tym złego? świadczy raczej o stosunku do utworu.

- rzadko kiedy odwdzieczamy sie pozytywnym komentarzem za pozytywny komentarz

- by nie być posądzonym o TWA ? choć osobiście mam to w pomniejszym poważaniu.

- rzadko kiedy zagladmy do utworow osoby, ktora zamiescila pozytywny komentarz pod naszym utworem a jezeli juz to robimy to zagladamy TYLKO I WYLACZNIE DO OSTATNIEGO UTWORU

- staram się zajrzeć do wierszy moich gości, tak wypada, tak podpowiada mi moje wewnętrzne ja. robię to systematycznie w miarę wolnego czasu.

- prawie nigdy nie czytamy wiekszosci utworow autora, ktory nas zainteresowal, chociazby po to zeby sie dowiedziec jaka droge przeszedl zeby dotrzec do napisania utworu, ktory nas olsnil, zaskoczyl, zaparl dech w piersiach, wywolal usmiech


- tych olśniewających raczej niewiele :) jest kilku autorów, których przejrzałam od deski do deski. sporo można wywnioskować. nowych też przeglądam. na ogół to niestety trolle. pajacują często zamiast prowadzić uczciwy profil.

- czesto a nawet bardzo czesto komentujemy SAME KOMENTARZE co prowadzi do czesto bezowocnych dyskusji i nijak sie ma do samego utworu i autora.

- dyskusja rzecz ludzka. co się człowiekowi dziwić, że jest człowiekiem.

Reasumując: temat nudny, wtórny, nic dziwnego, że zboczył z toru.
hejka :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
droga powrotna
Użytkownik

Postów: 22
Miejscowość: niebyt
Data rejestracji: 10.02.11
Dodane dnia 06.03.2011 13:04
co wynika? "koń jaki jest każdy widzi" :)
wiese - dziękuję, wolę obserwować z dystansu, jestem jednostką raczej aspołeczną :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 06.03.2011 12:41
Kto i pod czyim wierszem to napisał? Życzę dobrej zabawy. (mam jeszcze smaczniejsze kąski).

-Brak interpunkcji świadczy o nieznajomości Autora w jej stawianiu, w odpowiednich miejscach, proszę przeczytać na głos ten twór i sam dojdzie Autor gdzie popełnił błędy stylistyczne i gramatyczne już nie wspomnę o logice- wręcz wyszło śmiesznie.
Nie poświęcam swojego cennego czasu po to tutaj abym strofowała Autora. Wręcz przeciwnie- przyzwyczaił mnie od dawna Pan do czytania i komentowania jego wierszy i dlatego przejmujące jest to, co ostatnio czyni, jednym słowem rgrafomanir1;
- Degradujesz się. ;
- Jak już Autor zaczyna bełkotać i bredzić w komentarzu pod swoim wierszem to jest niedobrze.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 06.03.2011 11:54
gammel grise dnia 05.03.2011 23:04:50
Oh Lord, please don't let me be misunderstood.
Zapis nieco zgrzyta, ale mnie niepomiernie cieszy, że brak zrozumienia tak bardzo doskwiera grafomanom; kiedy miernoty zajmują arbitralne stanowisko, raduje się serce moje, a jednocześnie z entuzjazmem masochisty czuję ten kij w mrowisku, tę rękę między drzwiami, a mój ból nie jest mniejszy od cierpienia członków ZLP (Oddział Rzeszowski - gdyby ktoś miał wątpliwości).
nitjer dnia 05.03.2011 23:17:59
Jarku :) Podzielam w pełni radość Twojego serca przyczynami takowymi spowodowaną :) Dzięki wielkie za zajrzenie.

Pozdrawiam serdecznie.


_____________________
Pogrubienie całego komentarza zostało usunięte. Prosimy o niepogrubianie całych komentarzy, również ze względów czysto estetycznych.

moderator2




Edytowane przez moderator2 dnia 06.03.2011 14:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 06.03.2011 11:53
nitjer dnia 05.03.2011 21:53:18
Pani Tino. Skoro tak negatywnie widzi Pani ten tekst mówi się trudno. Może kiedyś jakiś inny mój zainteresuje bardziej? Ale powiem otwarcie, że nie zamierzam specjalnie zabiegać o Pani akceptację dla mojego sposobu wyrażania myśli :) Co do komentarzy p. Barbary uważam je po prostu za w zdecydowanej większości formułowane z niemerytorycznych pobudek. Jestem na tym portalu od 2005 r. i wiele konfliktowych sytuacji z udziałem Pani Mazurkiewicz było mi dane oglądać. Z przebiegu konfliktów jakie miała choćby w ostatnich latach z Panami: Rozenfeldem, Bieleckim, a także ze sporą ilością innych osób można rozeznać się bez trudu w intencjach i celach jakie przyświecają (oraz emocjach jakie nieodłącznie towarzyszą) Pani Barbarze w momentach formułowania swoich opinii. Są to komentarze bardzo przewidywalne i jeśli Pani Barbara ma do kogoś o coś jakiś żal zawsze formułuje komentarze skrajnie negatywne choćby wiersz wydawał się zdecydowanej większości czytelników całkiem do rzeczy. Trudno więc takie opinie traktować poważnie i się nimi na serio przejmować :) Zaznaczam iż napisałem szerzej o sposobie komentowania Pani BM tylko dlatego aby wyczerpująco wyjaśnić Pani, Tino dlaczego opinii p. BM nie jestem w stanie traktować serio. Deklaruję przy tym iż nie zamierzam wdawać się z nikim w personalne połajanki, prowadzić wojen etc. To po prostu głupie i żałosne. Szkoda na to czasu - zarówno własnego, jak i czasu mojego adwersarza.
Pani Tino, nie jestem zainteresowany wyłącznie pochwałami choć potrafię się cieszyć gdy wiersz nie najgorzej trafia do wielu czytelników. Dziękuję wtedy, ślę i odwzajemniam serdeczności. Zdaję sobie jednak sprawę, ze nie piszę doskonale i że niejeden mój twór może się wielu osobom jawić jako pełen usterek i niedoskonałości.
Najbardziej cenię komentarze w równej mierze krytyczne co konstruktywne - zawierające np. sugestie co zmienić, a co bez zmian pozostawić. Nie zawsze się z nimi zgadzam, ale jestem w pełni otwarty na ewentualne i konieczne zmiany.
Taki mam stosunek do uwag osób czytających moje teksty. Uważam, że jest na tyle wyważony i podyktowany zdrowym rozsądkiem iż nie muszę go korygować pod wpływem nawet najbardziej negatywnych, agresywnych czy krzykliwych osądów.


_____________________
Pogrubienie całego komentarza zostało usunięte. Prosimy o niepogrubianie całych komentarzy, również ze względów czysto estetycznych.

moderator2




Edytowane przez moderator2 dnia 06.03.2011 14:33
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
wiese
Użytkownik

Postów: 34
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 20.01.10
Dodane dnia 06.03.2011 11:36
Tina
jak zwykle, Tino, wynika z tego bardzo
wiele, lub nie wynika zgoła nic; się dokonuje wyboru; howgh :)


eee tam, znowuż ?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Komentarze, komentarze, komentarze...
wiese
Użytkownik

Postów: 34
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 20.01.10
Dodane dnia 06.03.2011 11:34
dorga powrotna
drogo powrotna
drogo samotna
dołącz do grupy
patrz wyżej...

drogo powrotna, potrzeba afiliacji zajmuje jedno z najwyższych
miejsc w hierarchii potrzeb homo ledvo sapiens; afiliować
można tak różnie, wokół najróżniejszych wartości; ja lubię
te pozytywne; być razem-myśleć osobno, prosty klucz
do uniknięcia zwyrodnienia więzi w grupie; howgh :)


eee tam, znowuż ?
Edytowane przez wiese dnia 06.03.2011 16:02
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67054229 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005