poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 31.08.2015 21:38
Śmiem twierdzić Zdzislawisie, że nikt tą drogą nie pójdzie. Podejrzewam, że nie czytałeś wszystkich wpisów tu wstawionych. Szefostwo portalu nie jest w ogóle tym tematem zainteresowane. I proszę przyjąć do wiadomości, że Portal jako taki na takie cele nie ma żadnych
pieniędzy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 31.08.2015 14:32
Tak obserwując zabiegi zmierzające do wydania Antologii widać, że po raz kolejny słomiany ogień zagaśnie. Moim zdaniem żeby możliwe stało się wydanie Antologii musiałby się w to przedsięwzięcie zaangażować właściciel portalu. Przypuśćmy, że chciałby wydać taką Antologię za 2015 rok, np. 25 autorów, w terminie do końca lutego 2016 r . Kandydatów do znalezienia się w A. należałoby wybierać w ten sposób: autor, który opublikował przypuśćmy 54 wiersze byłby pierwszym kandydatem do znalezienia się w tejże A. i dalej kolejni w zależności od ilości swoich wierszy. Nad wyborem konkretnych wierszy czuwała by komisja trzy osobowa dwu członków powołuje portal jednego użytkownicy piszący portalu pp. Jeśli np autor 54 wierszy nie uznania komisji i ani jeden jego wiersz nie znajdzie się w A. to bierze się pod uwagę następnego z kolejki. Powinna być w jakiś sposób promowana pracowitość autorów.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 30.08.2015 12:20
zdzislawis napisał/a:
Wydaje mi się Mario, że pięćset złotych to dużo, gdyby to zredukować do 200zł to byłoby w moim zasięgu.

Ależ oczywiście, że za dużo. Ja tylko w tamtejszej wypowiedzi chciałam podkreślić, że i tacy wydawcy są, jako szukający naiwnych pośród napalonych na tomik.

Jeśli dojdzie temat do skutku, (póki co - nie ma chętnych, niektórzy już dobrze zastraszeni, bądź "wyprowadzeni z błędu" ), to sądzę, że powinno się znaleźć wydawnictwo, gdzie cena za 1 egz przy książce plus-minus 200 str byłaby ok 15 zł.
Pisałam już, że w tym roku jak robiłam antologię dla portalu poezja-sztuka.com, to za 1 egz. wypadło poniżej 10 zł. I w tym jest pies pogrzebany, że skoro tanie, to musi być be wg niektórych.
Edytowane przez Maria dnia 30.08.2015 12:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 30.08.2015 12:12
mastermood napisał/a:
- siłą rzeczy obecnie proponowana forma ewentualnego wydania książki daleka byłaby od uznania go za almanach / antologię czy jak tam by go nie nazwać. Ograniczone byłoby więc tylko do małej grupki aktualnie udzielających się osób, co w przypadku rozpowszechniania dzieła w tej formie, czyniłoby oczywistą krzywdę tym już nieobecnym. Zwłaszcza, że, znowu moim zdaniem, ich twórczość była o niebo wartościowsza niż większość obecnie produkujących się regularnie.
[...]
Reasumując - niech PP działa jak dotąd zgodnie z założeniem, bo nikt chyba nie może narzekać na brak szansy zaistnienia w sieci.
Zatem - takiego pomysłu jak ten zadecydowanie nie popieram.

1) Śmiałe stwierdzenie i za jakieś parę lat może okazać się bardzo chybione. Zgadzam się jedynie z tym, że ci obrośnięci już w piórka, stroszą je może za bardzo. A wiem jednak swoje, że w czasach, kiedy każdy musi zadbać o siebie, bowiem nikt nie przyjdzie i nie powie "ja ci wydam, i płacę od ręki" , więc skrzyknięcie się tych, którzy chcą wydać swoje na papierze, wcale nie przekreślam. Popieram każdą inicjatywę w kierunku wydania, oczywiście z głową, a nie z kapustą.
2)Co do nazewnictwa - almanach - powtarzam za encyklopedią - utwory różnych autorów, powstałe w tym samym czasie, natomiast antologia = zbiór utworów powiązanych wspólną tematyką, albo o określonym gatunku, np. antologia z limerykami, antologia pełna sonetów itd.
3)Oczywiście, że do portalu PP chyba nikt nie ma pretensji, bo i o co?
4)Nie rozumiem absolutnie w wypowiedzi tego sformułowania
co w przypadku rozpowszechniania dzieła w tej formie, czyniłoby oczywistą krzywdę tym już nieobecnym.
Jaką krzywdę? Przecież każdy odpowiada za swoje własne słowa.
Sądzę, że portal PP ma przed sobą normalne, a może i świetlane życie, chociażby dlatego, że tak pięknie się nazywa.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 30.08.2015 09:30
Cześć!
Ktoś wywołał m.in. mnie, zatem:
Po pierwsze - ten portal powstał "w celu promowania polskiej poezji w sieci" - i chwała mu, bo robi właśnie to, i to w sposób, któremu właściwie nikt zarzutów nie stawia.
Po drugie - PP nie jest wydawnictwem.
Po trzecie - proponowana wersja "almanachu twórców PP" jest moim zdaniem zupełnie chybiona.
- PP, jej wartość i poziom tworzyło mnóstwo osób, z których bardzo wielu już od dawna tu nie zagląda, nie publikuje i nie uczestniczy. Jak się okazuje z biegiem czasu, większość z nich z nich nadal tworzy, uczestniczy w innych "zgrupowaniach", publikuje, a do tego ich twórczość okazuje się wartościowa i znajduje uznanie.
- siłą rzeczy obecnie proponowana forma ewentualnego wydania książki daleka byłaby od uznania go za almanach / antologię czy jak tam by go nie nazwać. Ograniczone byłoby więc tylko do małej grupki aktualnie udzielających się osób, co w przypadku rozpowszechniania dzieła w tej formie, czyniłoby oczywistą krzywdę tym już nieobecnym. Zwłaszcza, że, znowu moim zdaniem, ich twórczość była o niebo wartościowsza niż większość obecnie produkujących się regularnie.
- Mając kontakt z niektórymi z tych "byłych" wiem, że nie mają najmniejszego zamiaru znaleźć się w publikacji obok z wieloma "obecnymi". Powodów można się łatwo domyślić.
Po czwarte - jeśli ktoś czuje potrzebę pokazania się w jakiejś drukowanej formie, proszę bardzo, niech sam zwoła sobie podobnych i zorganizuje takie wydanie, nie podpinając się pod ten portal. Dodam, że koszty wbrew pozorom wcale nie są porażające, bo w przypadku realnej wielkości zamówienia to kilka zł0tych za 1 sztukę.
Reasumując - niech PP działa jak dotąd zgodnie z założeniem, bo nikt chyba nie może narzekać na brak szansy zaistnienia w sieci.
Zatem - takiego pomysłu jak ten zadecydowanie nie popieram.






Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 30.08.2015 09:04
Wydaje mi się Mario, że pięćset złotych to dużo, gdyby to zredukować do 200zł to byłoby w moim zasięgu. Oczywiście na razie nie rwę włosów z głowy, gdyż niemal wszystkie moje kawałki są rymowane i mają niewielkie szanse znalezienia się w Antologii. Połeci to nie są zamożni ludzie może dałoby się zredukować te koszty? Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 28.08.2015 15:58
A mnie się wydaje, że dyskutować będziemy w nieskończoność - na to znów się zanosi. Skoro są osoby, które potrafią, to niech się konstytuuje ta grupka ludzi, i do roboty. Jeśli Abirecka już się zgodziła, to przecież może wskazywać z kim chce pracować przy budowaniu książki. I jeszcze bardzo ważna sprawa - ci, którzy zajmą się, niech określą decyzyjnie co do wyboru wydawnictwa, bo od tego zależy koszt książki z pewnością udział i chęć wielu, którzy i chcieliby, i boją się.
Lubię stawiać sprawy jasno i czytelnie.
Wiem, że np. pewne grono wpłacało po 500 zł i otrzymywało 1 antologię, a ci bardziej bliżej osoby tworzącej 3 egz. Więc choćby z tego powodu, piszę o wszystkim - jasno i wyraźnie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 28.08.2015 14:48
Dobrze, że Neli nie chcę brać całej odpowiedzialności za dobór wierszy, sam jej to chciałem zaproponować. Jeśli komisja to powinien moim zadaniem i z pewnością nie tylko moim winien w niej znaleźć się Mithotyn.
Gdybyśmy go poprosili z pewnością by się zgodził, bo i tak czyta dużo tekstów, a jego komentarze są niezwykle przenikliwe i niemal zawsze trafiają w sedno.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
INTUNA
Użytkownik

Postów: 3
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 05.02.13
Dodane dnia 28.08.2015 13:10
Pomysł - jak najbardziej do realizacji i wart zaangażowania.
Wiadomo, jak powszechnie traktuje się i czyta poezję... ale skoro jest portal skupiający poetów, to dla jakiegoś "okresowego" jego podsumowania warto wydać antologię.
Myślę, że rację ma Pani abirecka, że powinna się ukonstytuować komisja do wyboru autorów oraz ich wierszy; wierzymy w bezstronność i sprawiedliwą ocenę.
Na pewno trzeba tutaj założyć osobny temat, w którym zadeklarują się autorzy i w którym umieszczać się będzie bieżące informacje na temat wydania
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 27.08.2015 19:22
Edyto - zatem Twój poprzedni wpis = ???? nic nikomu nie daje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 27.08.2015 18:56
Mario, nie widzę w tym nic dziwnego.
Wydałam swoje prace w tomikach i w tzw. zbiorówkach typu antologia, czy almanach. I nadal będę to robić. Pod nickiem ES tego nie zrobię. A moje prawdziwe dane to moja tajemnica:)

Powodzenia:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 27.08.2015 18:27
Edyta Sorensen napisał/a:
Nie dołożę się, bo nick pod jakim występuję to pseudonim artystyczny, pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem wydaję swoje wiersze.

Edyto - strasznie dziwna informacja. Co ma wspólnego portalowy nick do uczestnictwa w antologiach. Moje wiersze są zamieszczone w 15 różnych antologiach, wszędzie pod własnym nazwiskiem, na portalach umieszczam wiersze pod różnymi nickami i jedno drugiemu nie przeczy.
I powiem jeszcze, że w antologiach inni też występują pod własnymi nazwiskami, chyba, że ktoś ma powód żeby występować pod niewłasnym, to sobie obiera poetyckie nazwisko i pod nim pisze.
Tak czy inaczej, to nie jest powód, ani przeszkodą do uczestnictwa w antologii, jak też nie zrozum mnie źle - te moje wywody, to żaden nacisk, czy usilne namawianie. Antologia jeśli powstanie, a nie widzę osobiście przeszkód, to powstanie z czystej woli i chęci samych autorów, i tylko na drodze samofinansowania całego nakładu przez autorów, a nakład - poniżej 100 egz jako całości = jest nieopłacalny.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 26.08.2015 16:28
Serdecznie życzę powodzenia w wydaniu tego dzieła, jestem absolutnie za.
Nie dołożę się, bo nick pod jakim występuję to pseudonim artystyczny, pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem wydaję swoje wiersze.

Życzę jak najlepiej:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 26.08.2015 12:54
Szanowni Dyskutanci! - a propos zgody Szefostwa PP - patrzcie, w tym wątku jest nawet wypowiedź Moderatora 4
Dodane dnia 23.05.2014 22:27 Cytuj
Szanowni Państwo,

poinformowałem właściciela Serwisu Poezja-Polska o zasygnalizowanej w tym wątku inicjatywie. Nie jest on jej przeciwny. Wyraża wstępnie zainteresowanie takim projektem. Administracja PP proponuje abyście Państwo zawiązali komitet organizacyjny i po ukonstytuowaniu go przedstawili konkretny plan realizacji tego pomysłu. Pan Leszek Kolczyński nie wyklucza wsparcia (w tym finansowego) ze strony administracji PP. Wydanie almanachu jest możliwe tylko pod firmą Serwisu PP. Serwis nasz ma uprawnienia wydawcy i dysponuje numerami ISBN. Nieodzownym warunkiem realizacji wydania tomiku-almanachu użytkowników PP jest rzetelna i pozbawiona wszelkiej stronniczości praca wyłonionych przez Wasz komitet organizacyjny redaktorów. Aby pomysł Pana o nicku potrzaskane zwierciadło był możliwy do wykonania, konieczne jest uzyskanie pełnej zgody na taką publikację - na warunkach wynegocjowanych z administracją PP - wszystkich tych użytkowników, których utwory miałyby zostać w almanachu opublikowane. Bowiem takie inicjatywy pojawiały się już w przeszłości i ich realizacja okazywała się w praktyce niemożliwa głównie z powodu nieporozumień na tle interpretacji praw autorskich.

Czekamy na Wasze kolejne wypowiedzi w tym wątku oraz na wizje, pomysły i pytania a przede wszystkim na zorganizowanie się przez Was. Wyłonienie grupy przedstawicieli wszystkich tych użytkowników, którzy zainteresowani są omawianą tu inicjatywą. Wtedy możliwe staną się konkretne negocjacje z administracją PP mające pełne szanse doprowadzić do realnego sukcesu zaprezentowanego tu pomysłu.

Pozdrawiam wszystkich.


==================
Temat więc nie jest prowadzony jakby w konspiracji. Kwestia tylko - na co czekają chętni do wzięcia udziału w Antologii.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 26.08.2015 12:30
W takim razie uruchamiamy dzwonek do drzwi wymienionych tu piszących -
mastermood, Sykomora, Roman Rzucidłło, Otulona, Glo, Edyta, IRGA, Aleks, Jarek B.B.,JJ, z prośbą o wypowiedź w temacie.

I nie tylko do tych. Do wszystkich - kogo ten temat interesuje.
Wiadomo, dopóki nie ma ukonstytuowanego 'zarządu' , nic się nie dzieje poza biciem piany, jak w naszym sejmie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 26.08.2015 10:36
Ja również popieram kandydaturę Neli, niemniej jednak powinni się w tej kwestii wypowiedzieć użytkownicy starsi stażem, jak choćby: mastermood, Sykomora, Roman Rzucidłło, Otulona, Glo, Edyta, IRGA, Aleks, Jarek B.B.,JJ, być może mają inną kandydaturę lub też inną formułę działań.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
lir
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kraków - Drezdenko
Data rejestracji: 27.09.07
Dodane dnia 25.08.2015 23:00
Chyba z tej mąki będzie chleb. Jestem za! Dużo pracy, ale i nie brakuje osób. Abirecka niech poprowadzi !!!

Pozdrawiam,lir
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 93
Miejscowość: Lubuskie
Data rejestracji: 14.04.07
Dodane dnia 25.08.2015 21:50
abirecka napisał/a:
Wszystko pięknie, czy nawet ładnie, z tym że skromna abirecka nie jest ani Administracją, ani właścicielką Portalu...
Przyjaźnie :)))

Hmmm - wydaje mnie się, że władza portalu wie, z niniejszego wątku, że ludzie tu skupieni mają zamiar wydać antologię i jeżeli do tej pory, nikt się nie włączył, nie zgłosił nam, że tego robić nie wolno (choć byłabym mocno zdziwiona, bo niby dlaczego NIE?), to dlaczego mamy się bać. Przecież to chyba dobre działanie - rozsławianie portalu PP - przecież będzie to wynikało z książki, że autorami wierszy są ludzie skupieni na portalu Poezja Polska.
I jeżeli będą uczestnicy zza granicy, to tym bardziej chwała.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 25.08.2015 21:16
mgnienie napisał/a:
Tak jestem przekonana, że Pani Aniela Birecka profesjonalnie poprowadzi to przedsięwzięcie i bardzo ją o to proszę :) Chętnie zgłoszę swoje wiersze( i wpłacę ustaloną kwotę)ale nie obrażę się jeśli nie przejdą weryfikacji.


Wszystko pięknie, czy nawet ładnie, z tym że skromna abirecka nie jest ani Administracją, ani właścicielką Portalu...

Przyjaźnie :)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: almanach twórców PP
mgnienie
Użytkownik

Postów: 29
Data rejestracji: 10.10.13
Dodane dnia 25.08.2015 20:27
Tak jestem przekonana, że Pani Aniela Birecka profesjonalnie poprowadzi to przedsięwzięcie i bardzo ją o to proszę :) Chętnie zgłoszę swoje wiersze( i wpłacę ustaloną kwotę)ale nie obrażę się jeśli nie przejdą weryfikacji.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66807167 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005