poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Autor RE: obraz ka(r)mi
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 25.06.2018 15:43
Bernadetto33, wyraziłam swoją opinię. Nie zakładam wątków związanych z pisaniem, swoje utwory zamieszczam wyłącznie w przeznaczonym do tego celu miejscu. Cudze utwory czytam, komentarze pod nimi także. Wiele mówią. Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: dlaczego nie
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 25.06.2018 14:52
Czytałam Pański wpis, ale nie otwierałam okienka. Natomiast bardzo uważnie przeczytałam komentarze - wierzyć się nie chce!
Zaczynam się gubić- bo jak to jest, że jedni wpisują, bezustannie i w kółko to samo, i zero protestów, a kiedy pojawi się ktoś Nowy ze swoim wpisem, to albo jest od razu "kasowany", albo natychmiast pojawiają się inne wątki - przodujące - żeby tylko nie kto inny.
Nie rozumiem i nie chcę rozumieć!
Nadmieniam, że nawet, jeżeli ktoś pisze, jak pisze, to nie znaczy, że należy mu zabraniać wpisów na Forum.
Może lepiej zwyczajnie wskazać drogę, jaką, ewentualnie, powinien dany Autor podążać?

Sam wpis i propozycja Pana Teusza nie są ani beznadziejne, ani źle (niepoprawnie) napisane.
Można zwyczajnie przemilczeć, nie brać udziału, ale nie deprecjonować.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: obraz ka(r)mi
TEUSZ
Użytkownik

Postów: 286
Data rejestracji: 12.01.17
Dodane dnia 24.06.2018 13:53
IRGA napisał/a:
"plwociny szykany"- cudności. No i wszystko jasne.

- czyli sama prawda, widziana z drugiej strony
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: obraz ka(r)mi
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 24.06.2018 13:03
"plwociny szykany"- cudności. No i wszystko jasne.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: obraz ka(r)mi
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 24.06.2018 12:58
Szanowny TEUSZU, to było dobrotliwie- życzliwe. Myślałam, że założycielem wątku był użytkownik o nicku TEUSZ, a to tylko lustro... Kolejny raz ogarnęło mnie zdumienie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: obraz ka(r)mi
TEUSZ
Użytkownik

Postów: 286
Data rejestracji: 12.01.17
Dodane dnia 24.06.2018 12:55
Juliusz Karowadzi napisał/a:
ojtam ojtam!! nie bądźmy tekie spięto-nadęte. autorze-prowokatorze no(w)ego czegoś. każdy orze jak może i jak musie podoba. jak komusie spodobie tosie załapie natwe w(i)ydzi-wianki. jeno brachu ciut dystansu do swego pisanego. by przydusić do pozycji nakolannej daleko jemu.

Dystansu to ja mam aż nadto - jedynie niektóre tutaj plwociny, niesione wiatrem niezrozumiałej dla normalnych odbiorców szykany, dolatują mimo to. A ja ani myślę się jedynie od nich obcierać - nadstawiając drugi policzek. I niech to dla takich właśnie opluwaczy stanie się w końcu jasne.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: obraz ka(r)mi
TEUSZ
Użytkownik

Postów: 286
Data rejestracji: 12.01.17
Dodane dnia 24.06.2018 12:51
IRGA napisał/a:
Hi! Hi! Hi! Nie podejrzewałam, że jesteśmy z abirecką aż takimi zawistniczkami. Życzę powodzenia w realizacji marzeń o sławie i wielkości. Tylko ostrzegam nieśmiało, że o tę swoją wielkość można się niekiedy boleśnie uderzyć :)

Dziwię się, że lustro, do którego te słowa były wypowiadane nie popękało z wielkim hukiem od zawartego w owych słowach jadu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: obraz ka(r)mi
RokGemino
Użytkownik

Postów: 89
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 24.06.2018 12:22
ojtam ojtam!! nie bądźmy tekie spięto-nadęte. autorze-prowokatorze no(w)ego czegoś. każdy orze jak może i jak musie podoba. jak komusie spodobie tosie załapie natwe w(i)ydzi-wianki. jeno brachu ciut dystansu do swego pisanego. by przydusić do pozycji nakolannej daleko jemu.
Edytowane przez RokGemino dnia 24.06.2018 12:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: obraz ka(r)mi
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 24.06.2018 11:37
Hi! Hi! Hi! Nie podejrzewałam, że jesteśmy z abirecką aż takimi zawistniczkami. Życzę powodzenia w realizacji marzeń o sławie i wielkości. Tylko ostrzegam nieśmiało, że o tę swoją wielkość można się niekiedy boleśnie uderzyć :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: obraz ka(r)mi
TEUSZ
Użytkownik

Postów: 286
Data rejestracji: 12.01.17
Dodane dnia 24.06.2018 11:04
Jesteście w swojej zawiści wprost niczym nieograniczone. A kto wam broni opisać przedstawiony obrazek tekstem poetyckim na najwyższym poziomie? Nikt - zatem wasza krytyka wywodzi się jedynie z owej zawiści, że to nie wy zaproponowaliście taki eksperyment. Na innym forum tenże obrazek został opisany wielokrotnie - i barwnie - w przeróżnych konfiguracjach literackich. Wątki zawarte w tamtych tekstach w diametralny sposób różnią się pomiędzy sobą. Aż dziw bierze, że dla każdego z nas ten obrazek może przedstawiać tak różne historie. A tutaj? Nie ... bo nie i kwita.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: obraz ka(r)mi
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 24.06.2018 10:49
Udało Ci się. Jestem zdumiona. Nigdy nie mogę się nadziwić, gdy ktoś proponuje innym robienie czegoś, na co nie mają ochoty. Miejsce na wstawianie wierszy istnieje, a Ty proponujesz nowe miejsce, w którym można zamieszczać w dowolnej ilości, co się chce. W ten sposób zamierzasz "obejść" regulamin? Po co? Co chcesz w ten sposób osiągnąć? "Nabazgroliłeś" w formie prymitywnych rysuneczków to, co właśnie przyszło Ci do głowy i oczekujesz, że wszyscy rzucą się do pisania? Z rozbrajającą szczerością wyznajesz, że sam nie wiesz, co będziesz tutaj wstawiał, choć podałeś kilka przykładów. No cóż, nie zachwyciły.
Czytałam Twój dziwaczny utwór w miejscu na to przeznaczonym. Twoje niewybredne komentarze na uwagi do owego tekstu również. Nie wiem, czy ktoś zechce być obrażany przez Ciebie także tutaj. A może załóż swą własną stronę. Będziesz mógł pisać, co tylko zechcesz i może właśnie tam uda Ci się porwać za sobą tłumy, a przy okazji zaspokoisz własny głód pisania?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: obraz ka(r)mi
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 24.06.2018 10:34
To nie jest żadna poezja, według mnie! Pobaw się zatem, autorze, sam ;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor obraz ka(r)mi
TEUSZ
Użytkownik

Postów: 286
Data rejestracji: 12.01.17
Dodane dnia 24.06.2018 09:26
Ktoś może zapytać - czemu taki "pokręcony" tytuł? Odpowiadam - można go przeczytać (bez spacji i "r" z nawiasu) jako OBRAZKAMI (- motywujemy do jego opisu naszym tekstem). Lub OBRAZ KARMI - czyli tenże tytułowy obrazek ma być dla nas pokarmem do opisania go.

~~~~~

Tekst ten opowiada zbyt drastyczne wieści
- z obawy przed kasacją nie chcę ich zamieścić.
Można się domyślić po wersach z obrazków,
lecz na tym poprzestanę. Nim usłyszę wrzaski.
~


~
Proponuję tworzyć własne teksty, jakoś tam opowiadające akcję dziejącą się na tym obrazku, i zapisywać je tutaj w formie komentarzy. Teksty mogą być pisane w różnej formie literackiej - od prozy po wszelkie gatunki poezji. Uczciwie się przyznam, że ja sam nie wiem jeszcze, jaki tekst tutaj wstawię. Zabawmy się więc razem w ową "ikoniankę" - może utworzymy tym samym całkiem nowy rodzaj rozrywki, dla wszelkiej maści autorów?

Oczywiście - każdy może zamieszczać tyle tekstów, ile tylko chce. Nie muszę chyba dodawać, że należy ograniczać się z "pojemnością" opisów do maksymalnie 20 wersów / zdań. Proponuję również, aby jednorazowo nie było ich więcej niż jeden. Poczekajmy cierpliwie na następne i dopiero wtedy zapisujmy kolejne, nasze. Chyba, że okres wyczekiwania okaże się zbyt długi - ponad dobę. Oto kilka przykładów "literackich" opisów obrazka.
~
Mąż podejrzewa żonę, że ta go wciąż "buja"
- żona zrobiła piekło, wytrzeszczyła oczy ...
Nawet krew się polała. Czy mąż z okna skoczy?

~~
Chłopina rozpacza - konia mu ukradli!!!
Żona lamentuje (żeby było ładniej).
Tymczasem Cyganie ogień rozpalają
- dookoła siebie bacznie spoglądając,
pieką już koninę - taką bardziej krwistą.
Potem, przy ognisku - rzecz to oczywista;
wyprawiają tańce, muzykanci grają ...
Nikt im nie przeszkodzi?. Oni już tak mają ...?
~~~

Urlop nad morzem. Na dancingu w Kołobrzeskim Ikarze solista wyśpiewuje, a zespół muzyczny gra melodię "Konik na biegunach".
Tańczę z przygodną znajomą, która to rozpala we mnie ogień namiętności. Patrzę na nią nieprzytomnym wzrokiem, a moja krew "buzuje" od żądz. W hotelu, gdzie mieszkam, portier wita nas uprzejmie, domyślając się zapewne dalszego ciągu. Jaki on będzie?
...
Zapraszam do zabawy ...
Edytowane przez TEUSZ dnia 24.06.2018 10:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66806617 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005