poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 25.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
by nigdy nie zaszło ...
Marionetka
Ti ti ta
Oczekiwać złota od p...
GENEZA BUNTU
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor RE: ...
Mithotyn
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Grunberg
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 08.01.2020 21:15
...ale dobra była bułka z masłem!
- a ty ją jadł?
- nie, mój brat widział jak Żyd jadł


siła pióra leży w pokorze do własnego słowa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
niebieskieucho
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Hythe, Kent
Data rejestracji: 14.09.14
Dodane dnia 29.12.2019 11:00
Grain napisał/a:
Po Noblu Szymborskiej, innym kupionym przez Chińczyków, dla Dylana to wyróżnienie stało się czymś bardzo uznaniowym, koniunkturalnym.
Między wyróżnieniem z fizyki a literatury, nawet w kategorii Pokojowej Nagrody jest przepaść. Niewymierna.

Rzekl bym kolosssalna. Polacy moga dostawac nobla w bzdetnej literaturze (ku interesom Zachodu), natomiast inne powazniejsze dziedziny, to w zadnym wypadku!
A tu, noble które powinny byc im przyznane (nie wyczerpuje wszystkich):
https://medianarodowe.com/polak-kandydatem-do-nagrody-nobla-z-fizyki/
Stanisław Szczepaniak - patent na lek na raka ((!))
ISKRA WYCHODZI Z POLSKI - LEK NA RAKA
https://www.youtube.com/watch?v=X3fJlTGuQYg
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/05/14/8-polakow-ktorzy-nie-dostali-nobla-a-powinni/

Dylemat żaby. Ładne na prawo, mądre na lewo.
A mi się nawet rechotać nie chce.
Nie czytałem Tokarczuk. Niczego poza wypowiedziami z sieci.
Tak więc nie jestem w stanie ocenić jej literatury.
Najwyżej luźno zacytuję Antka Borynę / Nobel dla chłopów jeszcze miał wartość/. Utylitarną.
[i]W gromadzie jestem, to z gromadą trzymam. Róbta z Jagną co chcecie, za jedno mi to[/i].

Zdobylem sie na godzinne wysluchanie jej pelnego patosu i górnolotnych wyrazen przemówienia. Dalo mi to obraz czego moge sie spodziewac po jej twórczosci. Oczywiscie jest to moje zdanie, inni moga piac z zachwytu. Byla krytyka doby internetu (z którego dobrodziejstw pisarka sama korzysta), o pieprzeniu o parabolach, o braku jednosci literatury, o wyrzucaniu czajnika, któremu urwalo sie ucho, podczas gdy powinno sie go darzyc uczuciem czy sentymentem i nie wyrzucac, oraz o innych pierdolach. Zdziwila mnie tez jej negatywna wzmianka, m.in. o przeciwnikach szczepien i jak to ona dazy do naprawy swiata, ale np. o chemtrailsach, czy sieci 5G, to ani mru mru.
Dodatkowo wysluchalem jeszcze ustepu z "Ksiag Jakubowych", gdzie jest o polknieciu papierka na którym bylo cos napisane i jak z tego papierka, który idzie do serca odseparowuje sie atrament... To nie dla mnie (kobieta czytala to po hebrajsku, a po niej mezczyzna to samo po polsku). Nie znaczy to, ze nie moze miec wielbicieli swojej twórczosci.
A nizej (sluszne) przytyki:
https://www.youtube.com/watch?v=9nDr-nybdBs&feature=youtu.be
&
https://www.youtube.com/watch?v=CBIdn-Ka5AY&feature=youtu.be

Ponadto, moja kolezanka:
Hmm, jak już wspomniałam, kolega z roku pracował w Wałbrzychu przez jakiś czas z Tokarczuk i już kilkanaście lat temu określił ją jako nawiedzoną dziwaczkę pełną śmiesznego patosu.
Ja kilka lat temu ... miałam z nią małą potyczkę, zarzucając jej właśnie brak logiki i pustosłowie...

Szczęść jej borze


Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
http://andreaquarius.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Grain
Użytkownik

Postów: 216
Miejscowość: Zgorzelec
Data rejestracji: 16.10.17
Dodane dnia 18.12.2019 10:52
Po Noblu Szymborskiej, innym kupionym przez Chińczyków, dla Dylana to wyróżnienie stało się czymś bardzo uznaniowym, koniunkturalnym.
Między wyróżnieniem z fizyki a literatury, nawet w kategorii Pokojowej Nagrody jest przepaść. Niewymierna.

Dylemat żaby. Ładne na prawo, mądre na lewo.
A mi się nawet rechotać nie chce.
Nie czytałem Tokarczuk. Niczego poza wypowiedziami z sieci.
Tak więc nie jestem w stanie ocenić jej literatury.
Najwyżej luźno zacytuję Antka Borynę / Nobel dla chłopów jeszcze miał wartość/. Utylitarną.
[i]W gromadzie jestem, to z gromadą trzymam. Róbta z Jagną co chcecie, za jedno mi to[/i].
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: tokarczukizm
niebieskieucho
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Hythe, Kent
Data rejestracji: 14.09.14
Dodane dnia 18.12.2019 02:15
aby chyc na książkę mieć
przerost formy daj nad treść
tokarczukizm taki jest
wyobraźnią Olgi fest
jej piórami się wzbija
w kosmos chmury omija
aby stamtąd ujrzeć to
co jest dobre a co zło
i chce też naprawić świat
ale czy on Olgi wart?
soczystość jej patosu
przyczyną jest rozgłosu
bo noblistka ze wszech miar
daje nam wszystkim bezmiar


Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
Edytowane przez niebieskieucho dnia 18.12.2019 02:17
http://andreaquarius.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 15.12.2019 20:18
Robienie z "nieczytania książek Olgi Tokarczuk" patriotycznej deklaracji, jest idiotyzmem, ale robienie z "czytania książek Olgi Tokarczuk" substytutu IQ jest takim samym idiotyzmem. Bycie wielkim pisarzem nie oznacza, że trafia się swoimi książkami do wszystkich czytających
- napisał na Twitterze Waldemar Kuczyński.

Na wpis Kuczyńskiego zareagowało szereg internautów. Kuczyński postanowił zareagować na wpisy niektórych z nich:

Nie chodzi o kompetencje, chodzi o gusta, o upodobania, o usposobienie czytelnika, o jego osobowość, nie mające wiele wspólnego z wykształceniem. Ktoś może po prostu nie lubić jakiegoś typu piśmiennictwa. Dlaczego ma się nim torturować? Ludzie są różni

- podkreślił Kuczyński, dając do zrozumienia, iż zdaje sobie sprawę, że nie każdemu człowiekowi może odpowiadać literatura Olgi Tokarczuk.

To, że jakieś dzieło uważane za literaturę z wysokiej półki do kogoś nie trafia nie znaczy od razu, że ten do kogo nie trafia jest z niskiej półki. Ponadto lokaty na półkach są potężnie uznaniowe i potrafią zmieniać usytuowanie dzieł w miarę, jak płynie czas. Więc trzeba uważać ze stygmatyzowaniem ludzi, biorąc za kryteria ich stosunek do pereł nominowanych uznaniowo przez innych ludzi

- zaznaczył Waldemar Kuczyński.


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Milianna
Użytkownik

Postów: 7
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 10.08.15
Dodane dnia 14.12.2019 18:23
abirecka napisał/a:
Edyta Sorensen napisał/a:
Jak to fajnie, że tym niesprzyjającym Pani Oldze już przeszło:)


Nie wiem, czy tak do końca przeszło, ponieważ w przestrzeni literackiego portalu "POSTscriptum"
pojawił się również temat "BRAWO OLGA".

Zawsze - mimo że niekoniecznie tę czy inną osobistość - darzę prywatną sympatią, to jednak staram się wobec tej osobistości zachować pełny obiektywizm, tu jednak nie wytrzymałam, czytając rozmaite peany, i oczywiście, musiałam coś dopisać od siebie:

"Jak się okazuje, akurat Nobel nie musi iść w parze z rozumem, a wiedza z mądrością. Odbija, "Pani Oldze", odbija, i to jak, por.:

https://niezalezna.pl/296621-obled-tokarczuk-holland-i-janda-zarzucaja-antysemityzm-jackowi-kaczmarskiemu-film

Żeby było ciekawiej: matka śp. Jacka Kaczmarskiego była z pochodzenia Żydówką!"

W świetle niniejszego, Administrator odpisał:

"Według mnie nie powinniśmy sugerować się opiniami jednej opcji, aby wyrobić sobie zdanie na wybrany temat. Powinniśmy posłuchać argumentów prawej, lewej i jakiejkolwiek innej reprezentatywnej strony. Jeśli się zgadzamy z czyimiś poglądami, a z innymi nie, to jeśli wyrażamy swoją opinię, powinniśmy argumentować swój entuzjazm lub sprzeciw w sposób kulturalny. Twoja wypowiedź o Oldze Tokarczuk taką nie jest i proszę abyśmy na POSTscriptum przestrzegali reguły nie obrażania innych lub nie obrażania się na innych, których poglądy, czy wypowiedzi nie są spójne z naszym odbieraniem rzeczywistości."

Riposta:

"Leszku, mimo wszystko pragnę uprzejmie przypomnieć, iż posiadam status "niezależnego twórcy" i z wykształcenia jestem filologiem.
Na PS - tak jak prawie wszędzie, czyli na większości Portali - panuje tzw. kult jednostki. Nobel Noblem, którego "Pani Oldze" nikt nie odbiera ani nie kwestionuje, zaś poglądy poglądami. Szanuję "poprawność" Szwedzkiej Akademii Literatury, jednak na zakłamywanie pamięci Jacka Kaczmarskiego zgodzić się nie mogę. Bo to nie są bezpośrednie, wewnętrzne "PeeSiowe" aluzje personalne, ale dotyczą one już osoby publicznej, która poprzez swoją literacką twórczość
reprezentuje mnie, gdy ja na takie dictum mam prawo się nie godzić. Gdyby bowiem nie było tego wątku, znaczy "BRAWO OLGA", tematu bym nie ruszała...

A tymczasem "Pani Olga" protest podpisała! Przeciw komu? Solidarnościowemu Bardowi żydowskiego pochodzenia. Ona, Autorka "Ksiąg Jakubowych" ?

I na koniec dopowiedzenie względnie uzupełnienie.

13 listopada br. dotarły do mnie te "Księgi Jakubowe" jako dodruk uprzedniej edycji. Czytam je powolutku, po czym ziewam, bowiem cała w nich "Pani Olga", której żydowski świat (oraz nie tylko żydowski) jest wyłącznie światem pisarki, dla mnie - Czytelniczki - nie do końca przyjaznym. A powtarzam, nigdy we mnie nie ma krytykanckiego zacietrzewienia wobec analizowanych dzieł literackich względnie poglądów, o ile one same nie posiadają napastliwego przesłania z gatunku jedynie słusznej opcji. Stąd też moja rezerwa w stosunku do książek autorstwa Zofii Kossak.



Przepraszam na wstępie, bo nie bardzo umiem w tym miejscu sie poruszać. Technikę mam na myśli: )

Pani Anielo, kłaniam się, za to, ze ma Pani odwagę mieć swoje zdanie i głośno je wypowiadać. Zbieżne z moim, choć na pewno mam nieporównywalnie mniejszą wiedzę, co do twórczości Pani Tokarczuk. Czytam ten wątek od początku i dziś poczułam, że milcząc, jestem jakby nie sobą. Czy ktoś sprzyja, nie sprzyja... to jest moim zdaniem, co najmniej dziwne stanowisko. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i nie ma obowiązku przytakiwania, kiwania głową, jak nakręcona lalka, bo tak robią wszyscy i tak wypada.
Pozdrawiam:)
Edytowane przez Milianna dnia 14.12.2019 18:38
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 14.12.2019 11:08
https://wpolityce.pl/sport/477638-byly-prezes-pzpn-skrytykowal-tokarczuk

a ja znów sobie przypomniałam o swojej Mamie "skromnej kopistce metryk ze Zgrupowania Żegota" oraz jakże mi bliskim mitycznym Drohobyczu:

http://www.poezja-polska.pl/fusion/readarticle.php?article_id=48761


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 14.12.2019 11:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nobel dla Olgi
Alfred
Użytkownik

Postów: 637
Miejscowość: Nysa
Data rejestracji: 06.11.14
Dodane dnia 13.12.2019 11:15
razu pewnego kura
złote jajo zniosła
odznaczyli za to
świnię małpę osła

ongiś z jednej misy
wszyscyśmy jadali
dzisiaj swe koryto
każdy tucznik chwali

kiedy się larwa
przepoczwarza
nikt na motyla
się nie obraza

chyba że mieszka
w kraju nad Wisłą
kupić przypowieść
znowu nam przydzło

Pozdrawiam serdecznie 😊
Edytowane przez Alfred dnia 13.12.2019 20:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 12.12.2019 20:15
https://niezalezna.pl/301619-literatura-to-nie-polityka

Link dotyczy wyłącznie tekstu! Do komentarzy zupełnie się nie ustosunkowuję.


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
adaszewski
Użytkownik

Postów: 792
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 06.12.2019 15:09
A jest gdzieś coś o lewicy? Bo ja akurat zdeklarowany lewak jestem.


adaszewski
Edytowane przez adaszewski dnia 06.12.2019 15:17
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 06.12.2019 14:51
Zainteresowanych odsyłam do artykułu w dzisiejszej Gazecie Wyborczej (06.12.2019) autorstwa Pana Jacka Dehnela.
Dział Kultura, strona 20, tytuł "Dlaczego prawica atakuje noblistkę", TOKARCZUKOŻERCY.

Pozdrawiam:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 17.11.2019 12:32
Edyta Sorensen napisał/a:
Jak to fajnie, że tym niesprzyjającym Pani Oldze już przeszło:)


Nie wiem, czy tak do końca przeszło, ponieważ w przestrzeni literackiego portalu "POSTscriptum"
pojawił się również temat "BRAWO OLGA".

Zawsze - mimo że niekoniecznie tę czy inną osobistość - darzę prywatną sympatią, to jednak staram się wobec tej osobistości zachować pełny obiektywizm, tu jednak nie wytrzymałam, czytając rozmaite peany, i oczywiście, musiałam coś dopisać od siebie:

"Jak się okazuje, akurat Nobel nie musi iść w parze z rozumem, a wiedza z mądrością. Odbija, "Pani Oldze", odbija, i to jak, por.:

https://niezalezna.pl/296621-obled-tokarczuk-holland-i-janda-zarzucaja-antysemityzm-jackowi-kaczmarskiemu-film

Żeby było ciekawiej: matka śp. Jacka Kaczmarskiego była z pochodzenia Żydówką!"

W świetle niniejszego, Administrator odpisał:

"Według mnie nie powinniśmy sugerować się opiniami jednej opcji, aby wyrobić sobie zdanie na wybrany temat. Powinniśmy posłuchać argumentów prawej, lewej i jakiejkolwiek innej reprezentatywnej strony. Jeśli się zgadzamy z czyimiś poglądami, a z innymi nie, to jeśli wyrażamy swoją opinię, powinniśmy argumentować swój entuzjazm lub sprzeciw w sposób kulturalny. Twoja wypowiedź o Oldze Tokarczuk taką nie jest i proszę abyśmy na POSTscriptum przestrzegali reguły nie obrażania innych lub nie obrażania się na innych, których poglądy, czy wypowiedzi nie są spójne z naszym odbieraniem rzeczywistości."

Riposta:

"Leszku, mimo wszystko pragnę uprzejmie przypomnieć, iż posiadam status "niezależnego twórcy" i z wykształcenia jestem filologiem.
Na PS - tak jak prawie wszędzie, czyli na większości Portali - panuje tzw. kult jednostki. Nobel Noblem, którego "Pani Oldze" nikt nie odbiera ani nie kwestionuje, zaś poglądy poglądami. Szanuję "poprawność" Szwedzkiej Akademii Literatury, jednak na zakłamywanie pamięci Jacka Kaczmarskiego zgodzić się nie mogę. Bo to nie są bezpośrednie, wewnętrzne "PeeSiowe" aluzje personalne, ale dotyczą one już osoby publicznej, która poprzez swoją literacką twórczość
reprezentuje mnie, gdy ja na takie dictum mam prawo się nie godzić. Gdyby bowiem nie było tego wątku, znaczy "BRAWO OLGA", tematu bym nie ruszała...

A tymczasem "Pani Olga" protest podpisała! Przeciw komu? Solidarnościowemu Bardowi żydowskiego pochodzenia. Ona, Autorka "Ksiąg Jakubowych" ?

I na koniec dopowiedzenie względnie uzupełnienie.

13 listopada br. dotarły do mnie te "Księgi Jakubowe" jako dodruk uprzedniej edycji. Czytam je powolutku, po czym ziewam, bowiem cała w nich "Pani Olga", której żydowski świat (oraz nie tylko żydowski) jest wyłącznie światem pisarki, dla mnie - Czytelniczki - nie do końca przyjaznym. A powtarzam, nigdy we mnie nie ma krytykanckiego zacietrzewienia wobec analizowanych dzieł literackich względnie poglądów, o ile one same nie posiadają napastliwego przesłania z gatunku jedynie słusznej opcji. Stąd też moja rezerwa w stosunku do książek autorstwa Zofii Kossak.


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 17.11.2019 12:36
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 16.11.2019 10:23
Jak to fajnie, że tym niesprzyjającym Pani Oldze już przeszło:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...
Mithotyn
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Grunberg
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 27.10.2019 07:12
Edyta Sorensen napisał/a:
A wszystkim przeciwnikom Pani Olgi Tokarczuk, jej twórczości i zdobytej nagrody, proponuję wypić sobie potężnego drinka i posłuchać Pani Ewy Demarczyk i jej Tomaszowa.



...Na szczęście tych kostycznych, zapalczywych i miałkich hipokrytów jest - nic nieznacząca - mniejszość


siła pióra leży w pokorze do własnego słowa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 24.10.2019 09:19
A wszystkim przeciwnikom Pani Olgi Tokarczuk, jej twórczości i zdobytej nagrody, proponuję wypić sobie potężnego drinka i posłuchać Pani Ewy Demarczyk i jej Tomaszowa.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 24.10.2019 09:09
Ojciec Przekręt, dobre podsumowanie.
Ciekawe, czy to kot, czy kotka:)
Ale, żeby dostać nagrodę pieniężną, to trza mieć konto w banku.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Ojciec Przekręt
Użytkownik

Postów: 11
Data rejestracji: 07.04.18
Dodane dnia 24.10.2019 01:29
,Spalmy kukłę Żyda bo to oni dali i wezwijmy eks księdza do ceremonii.
Nie znam twórczości noblistki a jednak cieszy że ktoś z Polski jest doceniany na świecie.
Tym którzy tak narzekają proponuję żeby zgłosili krótkonogiego do nagrodypokojowej z kotamy kuźwa.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
adaszewski
Użytkownik

Postów: 792
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 23.10.2019 18:49
Mithotyn napisał/a:



...i zdaje się tak być, gdyż wszędzie jest w nadmiarze krzyżówek: muła i kurtyzany



na całe szczęście ten biedny świat ma nas. A my ani mu, ani ku; ani muku, czy też kumu


adaszewski
Edytowane przez adaszewski dnia 23.10.2019 19:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Mithotyn
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Grunberg
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 23.10.2019 16:29
adaszewski napisał/a:

Bo liczyć na subtelność dyskusji , zdaje się, byłoby już naiwnością.



...i zdaje się tak być, gdyż wszędzie jest w nadmiarze krzyżówek: muła i kurtyzany


siła pióra leży w pokorze do własnego słowa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
adaszewski
Użytkownik

Postów: 792
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 23.10.2019 10:42
Mithotyn napisał/a:

...rozdać alkohol i broń, a potem wprowadzić stan wyjątkowy i jakoś to będzie


Drogi Adwersarzu, rozchodzi się właśnie o to, żeby nikt z synowcem nie jechał na przedzie żadnej ruchawki. Ale wokół sami kawoławiści, więc jedyne, co zostaje, to kichnąć na nich, akysznąć. . . Może pomoże?
Bo liczyć na subtelność dyskusji , zdaje się, byłoby już naiwnością.


adaszewski
Edytowane przez adaszewski dnia 23.10.2019 10:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67059930 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005