poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Mithotyn
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 595
Miejscowość: Grunberg
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 23.10.2019 10:15
adaszewski napisał/a:
(...) I tak by kichnąć się chciało w te wszystko wiedzące uśmieszki z obu stron .



...rozdać alkohol i broń, a potem wprowadzić stan wyjątkowy i jakoś to będzie


siła pióra leży w pokorze do własnego słowa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
RokGemino
Użytkownik

Postów: 89
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 23.10.2019 10:11
Ciekawe postawienie sprawy. Dodałbym tylko, że co prawda cześć Polek i Polaków uzna, iż Nobel dla Tokarczuk , to w istocie Pokojowa Nagroda Nobla dla tzw. Demokratycznej Opozycji, ale znajdą się i tacy, którzy uznają, że te laury to kolejny efekt wstawania z kolan. Już takich na mieście słyszałem. ..
Mieć to w nosie warto by, ale się w nim już nie mieści. I tak by kichnąć się chciało w te wszystko wiedzące uśmieszki z obu stron .


bym poparcia temu wpisowi udzieli. więc popieram.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
konto zablokowane nr 2 z 2023
Użytkownik

Postów: 789
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 22.10.2019 12:34
Ciekawe postawienie sprawy. Dodałbym tylko, że co prawda cześć Polek i Polaków uzna, iż Nobel dla Tokarczuk , to w istocie Pokojowa Nagroda Nobla dla tzw. Demokratycznej Opozycji, ale znajdą się i tacy, którzy uznają, że te laury to kolejny efekt wstawania z kolan. Już takich na mieście słyszałem. ..
Mieć to w nosie warto by, ale się w nim już nie mieści. I tak by kichnąć się chciało w te wszystko wiedzące uśmieszki z obu stron .


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.10.2019 20:52
adaszewski napisał/a:
Świetnie, że Polka. Jej literatura, z XXI wieku, jednak dość miałką jest, żadną. I tak patriotyzm walczy z miłością do literatury. Patriotyzm wygrywamy. Hurrrrrra! !!!


Niedawno przeczytałam:

https://niezalezna.pl/293766-nobel-dla-chamow

gdzie sprawa owego Nobla nie tyle dotyczy książek samej laureatki, ile (u)czynienia z tych niepodzielających prywatnych zapatrywań samej noblistki zwykłych... no tak, zwykłych, prymitywnych... chamów...


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
konto zablokowane nr 2 z 2023
Użytkownik

Postów: 789
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 15.10.2019 20:11
Com mógł, biedny miś, tom uczynił. Reszta nie ode mnie zależy. Kawoławistom zawsze łatwiej. Walną pięścią w ławę. I już! I ma. I jest.
Wygraliśta!


adaszewski
Edytowane przez konto zablokowane nr 2 z 2023 dnia 15.10.2019 20:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Mithotyn
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 595
Miejscowość: Grunberg
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 15.10.2019 20:03
adaszewski napisał/a:
Ok, skoro tłumaczyć się przyszło...
"Ten sam rodzaj sukcesu", co nie znaczy, że Wojciechowski na równi z Tokarczuk postawion został. Czasem sukces nijak się ma do owego sukcesu nosiciela, czyż nie tak? Nie wierzę, że nie zrozumiałeś. Jednak to piękne, żeś aż tak wobec Kumpeli lojalny, nikomu tego potępić nie wolno, a i naigrywać się byłoby grzechem.



...taaak, nooo to miłe, że dostrzegasz (myślę) bardziej jednomyślność niż lojalność, zaś wyjaśnienie nosi się niczym zjawisko pareidolii, choć wyobraźnię mam i to sporawą, to w przypadku słowa pisanego lubię kawoławizm

- ale próbę translacji doceniam :-)


siła pióra leży w pokorze do własnego słowa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
konto zablokowane nr 2 z 2023
Użytkownik

Postów: 789
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 15.10.2019 19:40
Ok, skoro tłumaczyć się przyszło...
"Ten sam rodzaj sukcesu", co nie znaczy, że Wojciechowski na równi z Tokarczuk postawion został. Czasem sukces nijak się ma do owego sukcesu nosiciela, czyż nie tak? Nie wierzę, że nie zrozumiałeś. Jednak to piękne, żeś aż tak wobec Kumpeli lojalny, nikomu tego potępić nie wolno, a i naigrywać się byłoby grzechem.


adaszewski
Edytowane przez konto zablokowane nr 2 z 2023 dnia 15.10.2019 19:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Mithotyn
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 595
Miejscowość: Grunberg
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 15.10.2019 13:55
adaszewski napisał/a:
Wojciechowski komisarzem, Tokarczuk ma Nobla - dla mnie to ten sam rodzaj sukcesu Polski. Walczę z sobą, aby pozostać patriotą.



...zatem i mnie zarzuć braki w czytaniu ze zrozumieniem


siła pióra leży w pokorze do własnego słowa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
konto zablokowane nr 2 z 2023
Użytkownik

Postów: 789
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 13.10.2019 17:06
Wojciechowski postawiony na równi z Tokarczuk? Kolejny dowód braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Faktycznie : ręce opadają m


adaszewski
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 13.10.2019 16:49
Panie adaszewski: są rzeczy, które się fizjologom nie śniły , i pan o mnie jeszcze wielu rzeczy nie wie .
I tak na marginesie: dobrze potrafię czytać pana tekściki, ze zrozumieniem, nawet pan nie wie jak:)

Lubię pewne sentencje:

Warto być uczciwym,
choć nie zawsze się to opłaca.
Opłaca się być nieuczciwym,
ale nie warto.


A to jest najlepsze:
czep się tramwaju

I jeżeli Wojciechowskiego stawia się na równi z Olgą Tokarczuk, to po prostu ręce opadają.

Miłego wieczoru:)



Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 13.10.2019 15:25
silvo, ja też się cieszę. Tak zwyczajnie i po prostu. Źle, gdy na świat patrzy się poprzez pryzmat własnych, niezaspokojonych, bądź urażonych ambicji. Nienawiść zaślepia i ogłupia, nie pozwala na obiektywizm i trzeźwe myślenie. Przeminiemy, szybciej, niż nam się to wydaje i nikt, może poza rodziną, o nas nie wspomni, ale cały świat wie i będzie pamiętał właśnie ją, naszą rodaczkę, POLKĘ, Olgę Tokarczuk.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 13.10.2019 14:53
Polacy już tak mają, że nawet coś wspaniałego może ich podzielić. Szkoda... Nagroda jest jedna, a kandydatów mnóstwo, więc tym bardziej się cieszmy. Pan Adam to zniesie z godnością, podobnie jak musiał znieść Herbert (różnie). Mnie najbardziej cieszy, że Polacy zaczęli ją czytać, zniknęła z półek, nawet moja siostra chce coś pożyczyć (najmłodsza, bo średnia trzyma od dawna dwie). Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet kryminał Prowadź swój pług przez kości umarłych. Ja już na początku zostałam uwiedziona liryzowanym stylem Olgi Tokarczuk, jej wyprawami w przedziwne światy i zainteresowaniem tym, co dziwne, czyli bizarne, oraz eksperymentowaniem z czasem, także kolistym. Postać Jenty z Ksiąg Jakubowych,która połknęła talizman, uważam za genialny motyw scalający. Kupowałam wszystko na bieżąco. To moja jedyna Noblistka, którą znam w całości i nie żałuję. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
konto zablokowane nr 2 z 2023
Użytkownik

Postów: 789
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 03.11.10
Dodane dnia 13.10.2019 14:17
Tekst przywołany przez nitjera i postawa pani Edyty, to polskie piekło w pigułce. Kto ceni prozę Tokarczuk ten, w zależności od tego, która z hord się wypowiada: polakożerca lub demokrata. Kto nie ceni prozy Laureatki, ten dla jednego z baranich stad: faszysta, a dla drugiego: prawdziwy Polak.
Oczywiście, że większość egzemplarzy baranów, które dały sobie wypalić na d... trzy literki, to jest albo TVN, albo TVP, nie czytało Tokarczukowej prozy. Jednak bardziej przerażające są te egzemplarze, które coś tam czytały, coś Laureatki, albo coś o Laureatce, czytały i nawet prostych tekstów nie potrafiły przeczytać ze zrozumieniem.
Z jednej strony Pan redaktor z zacytowanego przez nitjera czasopisma, a z drugiej Pani E., która - przepraszam ze zawracanie sobą głowy - nie umiała przeczytać ze zrozumieniem tak prostego tekściku, jak mój wierszopodobny wpis z wczoraj.
"Zgroza, zgroza", że powtórzę za innym polskim pisarzem...

I tak na koniec, palec pod budkę, kto wie, że taki feminizm, jaki reprezentują w Polsce Pani Magdalena Środa i profesor Monika Płatek, to w kolebce feminizmu (jako filozofii), czyli w USA został przez feministki jako prymitywny odrzucony już pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Co to ma wspólnego z Tokarczuk? No, właśnie! Może zanim, drodzy oświeceni z obu stron polskiego rowa, zaczniecie oceniać Olgę T. politycznie, znajdziecie (doczytacie) odpowiedź na to pytanie?


adaszewski
Edytowane przez konto zablokowane nr 2 z 2023 dnia 13.10.2019 14:21
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
nitjer
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 547
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 13.10.2019 12:06
Odnoszę wrażenie, że większość polskiego społeczeństwa - na razie przynajmniej - nie zna twórczości noblistki. W takiej sytuacji rwania szat by raczej nie było.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 13.10.2019 09:38
Polak, to jednak dziwny człowiek jest.

Gdyby Olga Tokarczuk Nobla nie dostała, to podejrzewam, że większość społeczeństwa rwałaby szaty i krzyczała, że jej się Nobel należał.
Teraz gdy Nobla dostała, to wielu ludzi to boli.

Przeciwnikom Olgi Tokarczuk i jej twórczości życzę więcej spokoju, samokrytyki i dumy z tego, że Polak potrafi pisać i ktoś potrafi to docenić.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
nitjer
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 547
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 13.10.2019 08:29
Olga Tokarczuk jest osobą kontrowersyjną. Jej przeciwnicy polityczni (nie z PiS-u) piszą o niej w taki sposób

https://nczas.com/2019/10/10/brudna-prawda-o-oldze-tokarczuk-laureatka-literackiej-nagrody-nobla-sluzyla-antypolskiej-propagandzie/
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...
Mithotyn
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 595
Miejscowość: Grunberg
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 12.10.2019 21:55
pawel kowalczyk napisał/a:
Swego czasu Bob Dylan dostal Nobla...od tamtej pory nagroda ta jest bezwartosciowa. Z drugiej strony pieniazki z pewnoscia uciesza...



...przeurocze są takie mundrości


siła pióra leży w pokorze do własnego słowa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 12.10.2019 16:52
Swego czasu Bob Dylan dostal Nobla...od tamtej pory nagroda ta jest bezwartosciowa. Z drugiej strony pieniazki z pewnoscia uciesza...


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 11.10.2019 16:10
Jak widzę, ogromna i szczera radość zapanowała na portalu z okazji otrzymania Nagrody Nobla przez Polkę. Wpis Pani abireckiej przewyższył w tym względzie wszystkie pozostałe. Jestem wprost urzeczona subtelnością użytych w nim życzliwych słów. Tego się właśnie spodziewałam, no i (niestety) nie zawiodłam się.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ...Nobel Dla Olgi Tokarczuk!
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 11.10.2019 13:37
W beczce miodu, łyżka dziegciu. Olga Tokarczuk i Peter Handke:

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-tokarczuk-z-literackim-noblem/fakty/news-kontrowersje-wokol-nobla-dla-handkego-coz-za-haniebny-czyn,nId,3272727

jakieś to niezbyt strawne. Feministka, obrończyni demokracji, ekolożka [dziwnie nie wypowiedziała się na temat gnojowicy z "Czajki"?], obrończyni demokracji w towarzystwie: kogo? czego? Pana, energicznie negującego zbrodnie wojenne w byłej Jugosławii :]

Ciekawe, czy podczas rozdania nagród, "Pani Olga", niezłomna obrończyni demokracji w Polsce, poda panu Peterowi Handkemu - fanowi Slobodana Miloszevicza - rękę???

Cieszta się bracia... czym? Ano nadzieją!

P.S. Raduje mnie niezmiernie, iż pan Adaś Zagajewski [*1945] będzie jeszcze czekał na swojego Nobla przez kolejne dwie dekady ;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66803876 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005