poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 10.02.2010 07:55
A to ci historia!!!
Takiej jeszcze nie było na PP
Smutne, ale prawdziwe :(

http://www.poezja-polska.pl/fusion/readarticle.php?article_id=19673



Edytowane przez konto usunięte 7 dnia 10.02.2010 07:56
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
inkunabuł
Użytkownik

Postów: 122
Data rejestracji: 25.10.08
Dodane dnia 09.02.2010 23:50
Pani Barbaro ,

Może Pani sobie i innym tłumaczyc samą siebie tak ,jak się to Pani podoba. Mnie wystarczą już Pani firmowane nazwiskiem "popisy".


iskra jest początkiem /absolutem -ogień(...)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
rena
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 655
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 09.02.2010 22:41
z całym szacunkiem i częściowym upodobaniem ( w jakimś tam stopniu)
ale jakby to napisał np. Daniel J, to bym się poważnie zastanowiła.


Rena , ty jesteś chyba najmroczniejszą postacią tej strony.

Lima
http://rena.flog.pl/archiwum/albumy/139893 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 09.02.2010 20:56
Pełna asertywność :))
Nie dajmy sie zwariować, a także sobą manipulować :)
Dobranoc


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
Noemi46
Użytkownik

Postów: 8
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 15.03.07
Dodane dnia 09.02.2010 20:45
Józek nie daruję Ci tej nocy!!!:P
Basiu...Pamiętajmy o belkach w oczach naszych nie o śladowych ilościach kropeczek w oczach bliźniego!...Inaczej bowiem nasza Nefesz trafi niechybnie do Szeolu:(
..Nie ma bowiem żadnej czynności ni rozumienia ani poznania ani mądrości w rozpamiętywaniu zła!:(...Wybaczajmy-to i nam wybaczą!...
"Aby zło mogło tryumfować-wystarcza aby dobrzy ludzie nic nie robili"rzekł Edmund Binke
Życie jest piękne!...Każdy z nas jest indywidualnością i indywidualnie odpowiada za Swoje poczynania...Co człowiek to reakcja!...
Pozwolę sobie przytoczyć jeden maleńki przykładzik...Przez pomyłkę zadałam to samo pytanie dwom moderatorom nr2 i nr4...Moderator nr4 odpisał mi-bardzo wyraziście tłumacząc co i jak mam zrobić kończąc pozdrowieniami i miłymi życzeniami...Moderator nr2 lepiej zrobiłby gdyby zacytował powiedzenie Rivena "włącz se wyp.....lacz" niźli pisząc że nie wie co i jak...
Eeeee tam...Idę ja do swojego ambarasiku kochana Basieńko:)
Pozdrawiam Ciebie wieczorowo...


Noemi46
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 09.02.2010 20:17
[...]

_________________________________________________________________

Wypowiedź usunięto.
Pani Barbaro proszę się powstrzymać przed formułowaniem w przyszłości podobnych ataków personalnych.
Tego typu wypowiedzi nie będą w żadnym wypadku tolerowane.

Moderator03



Edytowane przez moderator03 dnia 10.02.2010 21:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
Noemi46
Użytkownik

Postów: 8
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 15.03.07
Dodane dnia 09.02.2010 20:09
O mateńko najświętsza...Bój się Ty Boga Basiu:P
Pani Barbaro...Z tymi grafomanami to sprawa bardzo skomplikowana... Cypriana kilka bohomazów odnaleźli pośmiertnie i okrzyknęli go artystą...Na terenie judzkiej twierdzy w Chirbat Kajjafa odkryto podczas wykopalisk inskrypcję która podobno powstała tysiąc lat wcześniej niż Zwoje znad Morza Martwego...Udało się odczytać takie wyrazy jak "sędzia" "niewolnik" król" i już wiedzą że jest to arcydzieło prawnicze napisane przez wyszkolonego skrybę...Tak więc do momentu kiedy ktoś pisze na bank wiele się wydarzy!!!...Ale proszę pomyśleć pani Basieńko jaka świetlana przyszłość dla dusz naszych...
Tradycyjnie cieplutko pozdrawiam...


Noemi46
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 09.02.2010 19:14
Mogę się spodziewać wszystkiego / po ludzich / ale jednego jestem pewna
-prawdziwych danych o sobie
-nikt mi nie może zarzucić, że chowam się za jakimś tam nickiem
-



Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
inkunabuł
Użytkownik

Postów: 122
Data rejestracji: 25.10.08
Dodane dnia 09.02.2010 19:05
Pani Barbaro ,która poucza o "banale i grafomanii",

a czy Pani wie ,że nie dla wszystkich jest Pani wiarygodna w tej i w innych kwestiach ?


iskra jest początkiem /absolutem -ogień(...)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 09.02.2010 10:13
Może tutaj napiszę kilka słów ?
Jak zauważyłam, w rewanżu pod moimi komentarzami pojawiają się niezgodności, a nawet kontrataki.
Można zrozumieć; jeśli Portal zamienimy w pustynię - zaprowadzimy spokój.
Przecież nie o to nam chodzi, prawda?
Albo bywa się zbyt skromnym, albo zbyt ambitnym, albo jedno i drugie absurdalnie i offowo.
A wszystko tak naprawdę wygląda jak puste pudełko zapakowane śliczną wstążeczkę. Ciumkanie, poklepywanie się wzajemną adoracją.
Jak mawia młodzież, siara i lol z takim TWA.
Kwitnie banał i grafomania. Nie upieram się przy swojej racji, każdy może mieć inne spojrzenie na literaturę i o ile wiem, nie jest to karalne.
Wiadomo, że wiek piszącego ma znaczenie, chodzą po głowie inne tematy niż w okresie drugiej młodości.
Conajmniej 10% użytkowników na PP ma głębsze spojrzenia na pisanie.
Tak czy owak, trzeba się wspierać, nie kwasić!! To nie portal konkursowy lecz warsztat literacki. Każdy wiersz można poprawić / nawet ten, który już znalazł się w tomiku / każdemu wolno przyciągać i przykuwać uwagę czym tam się da i nie o to chodzi, aby zagryźć owieczkę z cudzego stada.
Szlag mnie trafia, kiedy kolejny raz chwali się gówno, bo autor/ka ładnie pisze komentarze, uśmiechając się i cieplutko pozdrawia. Albo spotykają się w realu na zlotach/ogniskach/itp. To jest temat rzeka. Albo coś jest dobre, albo starajmy się powiedzieć/napisać mimo, że grafoman/ka są mili.
Co najgorsze, to zmowa na pryv np. dziś dajemy temu, czy tej w kość W takim przypadku, stadna solidarność jest mi obca.
Nie mam nic przeciwko promowaniu i łowieniu talentów, ale w pisaniu chodzi o pisanie, a nie sympatie.



Edytowane przez konto usunięte 7 dnia 09.02.2010 10:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
Jarosław Trześniewski-Jotek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 163
Miejscowość: Mława/Warszawa
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 14.08.2009 22:37
Elu i jak sie nie zgodzic..i nie tylko poetyckich:)


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 14.08.2009 13:05
Irga! Przecież to "wypisz, wymaluj", jak sobie niektórzy wyobrażają, niektóre konkursy...poetyckie :D Widać po efektach. Ale już pokornieję :-)
wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 14.08.2009 10:45
Autentyczne, słowo uczciwości:

POŻALSIĘBOŻE

Komisja z powagą pochyliła głowy.
Z ciemnego tła spoglądały w górę trzy smukłe wentylatory. Miało się wrażenie, że za moment rozlegnie się srebrny hymn ku czci przezroczystości powietrza.
Na następnej fotografii tkwił uwięziony pomiędzy studzienkami samotny, płaski cień. Nie mógł się wydostać. Zagradzała mu drogę krata balustrady niewidocznych schodów.
- Ludzie! Co to jest?! Jakieś rury?! Niech sobie wpompuje tymi rurami trochę rozumu do głowy! Rzygać się chce!- wrzasnęła członkini jury.
- Właśnie! A popatrzcie na to! Co za brak profesjonalizmu. Zrobił zdjęcie nie z tej strony, co trzeba. Całą kompozycję psuje cień- dodała druga.
-Takie coś przysłać na konkurs!- jury wybuchło zgodnie pogardliwym śmiechem.
Po krótkiej debacie na wystawę zakwalifikowano podobiznę dorodnego, niosącego z samozachwytem wieniec okazałych rogów jelenia, tańczące na leśnej polanie zwiewne rusałki oraz dwa pulchniutkie putta.
Następnie szacowne jury udało się do pobliskiej knajpy, aby zmyć z siebie kieliszkiem wódki niesmak pozostały po obcowaniu z wytworami niektórych, POŻALSIĘBOŻE, artystów.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 14.08.2009 10:11
Teza taka nie padła :) Okazuje się jednak, że nie każdą historię da się opowiedzieć. Ściślej: nie posiadamy tej umiejętności w jednakowym stopniu (nawet w obrębie jednego języka).
W kwestii religii pewnie dużo zależy od definicji tejże. Może okazać się, że każdy z nas jest religijny.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
cien
Użytkownik

Postów: 11
Data rejestracji: 05.06.07
Dodane dnia 14.08.2009 09:59
Jednak w języku Piraha istnieją dwa tony - obok dynamicznego pojawia się prozodyczny, spełniający funkcję dystynktywną - więc nie ryzykowałbym tezy o braku możliwości słuchania. :)
Wiara w świat duchów, to też religia. :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 14.08.2009 08:51
H.G. Wells zmarł 13 sierpnia 1946 roku jako zgorzkniały rozczarowany światem i ludźmi człowiek, on, który tak wierzył w postęp, w rozwój, w dojrzewanie świadomości... przeżył 2 wojnę światową, podczas gdy w czasie bombardowań Londynu nie uciekał do schronu, stał na balkonie, patrzył w niebo i chciał dać się zabić...

to jeden z moich najulubieńszych autorów, uwielbiam ludzi, którzy mając do dyspozycji ludzki wymiar czasu myślą w wymiarach czasu kosmicznego, którzy w swoim ludzkim przedziale mają horyzonty nieograniczone... jego "Wehikuł czasu", "Ludzi jak bogów", "Historię świata" i wszystko inne... czytałam i czytuję nadal z zapartym tchem, mam nawet w swojej bibliotece książkę wydaną w 1904 roku "Wizyje przyszłości", rarytasik :)

jeżeli ktoś nie widział "Wehikułu czasu" z 1960 roku, to zachęcam (wersja ang.), anachroniczny, ale i tak naprawdę warto:

/ Elżbieta Binswanger Stefańska /

http://www.youtube.com/watch?v=rcziOmxNuus


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 14.08.2009 08:41
Ciekawe co napisała moja znajoma...

http://www.zwoje-scrolls.com/zwoje40/text04p.htm


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 09.07.2009 18:54
czicza

Przypomniała mi się ta historia, a to dlatego zapewne, że miałam bardzo miłych gości. ;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 13.06.2009 15:47
praktyka we własnej fikcyjnej firmie zakończona ocena bardzo dobra - dobre, dobre, ale nie tylko to :)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPOWIADAMY HISTORIE
konto usunięte 7
Użytkownik

Postów: 156
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 13.06.2009 15:33

Cytaty z listów motywacyjnych

Zachowano oryginalną stylistykę i gramatykę.- Moje dodatkowe umiejętności: układanie truskawek na bitej śmietanie.- Prośbę swa motywuje tym, ze nazywam się Joanna Kowalska.- W rubryce wiek: XX- Pan opisuje szereg prowadzonych przez siebie, różnego rodzajudziałalności gospodarczych. Po czym list motywacyjny kończy zdaniem: JakPaństwo widzicie mam duże doświadczenie w kręceniu własnym interesem.- Pisze, ponieważ żadnego zaproszenia na rozmowę nie otrzymałam.Gwarantuje, ze na pewno bym się wstawiła, gdyż bardzo zależy mi na pracy.- Dowiedziałem się, ze jeden z waszych pracowników został zwolniony, a drugi złamał rękę. Proszę, dajcie mi szanse.- Ofiaruje na budowę kościoła św.. Józefa w Słupsku w miesiącu marcu 2002 r.kwotę ................. (podpis). [dołączone do listu motywacyjnego]- Jestem dyspozycyjna w stosunku do pracy na zmiany w ilości godzin nieograniczonych.- W czasie prowadzenia działalności pracowałem w firmie, która zajmowałasię przebudowa i organizacja targowiska miejskiego w Żarach. W firmietej zajmowałem się przebudowa targowiska i organizacja handlowa.- Dzięki hipermarketowi ................ mogłabym normalnie żyć, bo wiadomo bez procy to nie życie.- Mogę Państwa zapewnić, iż chęć podjęcia pracy jest tak silny, ze chciałabym dostać odpowiedz.- Moja konstrukcja psychiczna sprawia, ze potrafię z powodzeniem wykonywać powierzone zadania w warunkach stresu i presji.- Merytoryczne zasoby wiedzy wynikające ze zdywersyfikowanych kierunków wykształcenia oraz praktyczne doświadczenia z ponad dwudziesto letniego stażu pracy na zróżnicowanych stanowiskach upoważniają i predyscynuja mnie do ubiegania się o w/w stanowisko.- Sadze, ze moje doświadczenia zawodowe (...) wynikające z: (...)[zdanie 11-krotnie złożone, zajmujące 17 wierszy] (...) oraz zdobyte na ww. drodze umiejętności dadzą się również przeląc na inny charakter obowiązków służbowych w Waszej firmie.- Mogę zamieszkać w miejscu pracy.- Prawo jazdy A i B posiadam od 1969 roku prowadzę od 1969 samochodyśrednio do 900 cm motocykle i rowery jak przypadnie.- List motywacyjny: Staż pracy 35 lat + mgr daje mi możność dobrej roboty za dobra place.- (Z rozmowy telefonicznej) "Dzwonie w imieniu syna. Chce podjąć prace,ale nie ma doświadczenia, bo to absolwent. Taki świeży łeb do ukształtowania."- Preferencje dołączę na życzenie.- (Z życiorysu, sekcja "Praktyki zawodowe") (...) - praktyka we własnej fikcyjnej firmie zakończona ocena bardzo dobra.- Uważam, ze jestem osoba interpersonalna.- Moja osoba skłonna jest zaakceptować każdy przez Państwa proponowany etat.- Nie będę Państwu opisywał moich osiągnięć (...). Nie będę równieżpisał Państwu o bzdurach, które znajdują się we wzorach listów motywacyjnych.- Ukształciłam się i ukończyłam Szkole w (...) Chojnicach.- (POCZĄTEK OFERTY) Mam 38 lat, mieszkam w Słupsku, koło budowy Marketu.Jestem młoda, zdrowa, dyspozycyjna mogę podjąć prace w każdej chwili w karzdym charakterze. Prośże o przyjęcie do pracy jestem zdrowa dyspozycyjna i niezależna. (KONIEC OFERTY)- Zwracam się z prośba o przyjęcie mnie do pracy w charakterze pracownika fizycznego, lub ochrony mienia.- Z życiorysu: "Potem byłam na zasiłku dla bezrobotnych, gdzie pracowałam na umowę zlecenie".- Z wielka przyjemnością dostarczę dodatkowych informacji, jeśli mojedoświadczenie i kwalifikacje będą odpowiadać Waszej firmie.- Z życiorysu zawodowego: "Nazwa zakładu pracy: Zakład UbezpieczeńSpołecznych, stanowisko: rencista".- Prośbę swa motywuje tym, iż mam już kilkumiesięczne doświadczenie wpracy w handlu spożywczym, które zdobyłem pracując w dyskoncie spożywczym"Biedronka", gdzie aktualnie jestem zatrudniony. Jak już wyżejwspomniałem, aktualnie jestem zatrudniony w dyskoncie spożywczym "Biedronka".- Uprzejmie proszę o przyjęcie mnie do pracy w Hipermarkecie w Lubinie. Prośbę swa motywuje tym, iż w chwili obecnej jestem zarejestrowana w Rejonowym Urzędzie Pracy jako bezrobotna.- Moje wady: nie znoszę niechlujstwa, kłamstwa, zbytnia spostrzegawczość.- Ze swojej strony oprócz młodego wieku i wysokiej kultury osobistejgwarantuje duża aktywność i kreatywność oraz pracowitość i dokładnośćjak i dyspozycyjność.- Ja, wyżej wymieniony zwracam się z prozbom do waszej Firmy O przyjęciemnie do pracy jako robotnik Fizyczny. Ponieważ zakład został rozwiązanyjestem bez robotny. Proszę o przechylne załatwienie mojej prozby. Przepracowałem 27 lat.- Obiecuje, ze będę pracować wydajnie i sumiennie.- Podejmę każda prace w godz. 6-14 lub 7-15.- Moje wykształcenie jest zawodowe.- Chciałabym bardzo podjąć prace. Najlepiej, żeby to było w Legnicy, alejeżeli będzie w Lubinie to nieszkodzi.- Proszę o pozytywne rozpaczenie mojego podania.- W 1991 roku ożeniłem się i założyłem rodzinę, gdzie mam dwie córki.- Na chwile obecna posiadam 21 lat.- Pracowałem w Realu rok czasu, gdzie skusiło Mnie wyjechać do Niemiec do pracy.- Przedstawiam Państwu swoja kandydaturę nadmieniając, iż posiadam dużąwiedze na temat kosmetyki pielęgnacyjnej i kolorowej ciała.- Kochani, bardzo was uprzejmie proszę, odpiszcie czy mam szanse.- Jestem 52 letnim mężczyzną o naprawdę młodym poczuciu i wyglądzie.- Zwracam się z serdeczna prośba o zatrudnienie mnie.- Wiem doskonale, ze teraz jest ciężko z praca, a na dobra robotę trzebamieć dobre wykształcenie.- Jestem osobom solidnie wykonujacom powierzona prace.- Podczas wykonywania obowiązków pełnomocnika zdobyłam wiedze z zakresuekonomii umożliwiającą samodzielne prowadzenie malej księgowości i jazdęsamochodem.



Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66809593 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005