poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW
Strona 12 z 33 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Autor RE: HAIKU
nitjer
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 547
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 10.10.2016 10:34
abirecka napisała:
To pana sprawa, nie moja, bo nikt nie jest w stanie komuś narzucić jego sympatii bądź antypatii. Jedynie pytanie: czy aby nie pomyślał pan w odwrotną stronę, znaczy vice versa? Bo kij zawsze miewa dwa końce, a także ten sam kij niezmiennie wchodzi pod rękę w chwili, gdy chce się kogoś - przypuśćmy dla siebie bardzo niewygodnego - obić ;) Naturalnie przy głośnym aplauzie sobie podobnych ;)


Zapomina Pani, że gdy jako pierwsza podniesie kij na osobę w stosunku do której odczuwa tę swoją - najwyraźniej wszechogarniającą i nie dającą się w żaden sposób powstrzymać - antypatię, któryś z wrażliwych i empatycznych świadków tego zdarzenia nie wytrzyma i na pewno go jej wytrąci. Nie lepiej to w porę nauczyć się posługiwać marchewką zamiast kijem? ;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 10.10.2016 10:10
nitjer napisał/a:
abirecka napisała
Szanowny Panie nitjer,

i nawet czekolada potrafi się przejeść. Już wyjaśniłam, dlaczego wpisy pani silvy dla niektórych, w tym np. mnie - mogą już być za monotonne. Proszę nie zapominać, że piszący wiersze, to indywidualiści, a indywidualista, wśród nich np. ja, mają niezbywalne prawo do wyrażania własnych, oczywiście subiektywnych, opinii.

Pana zdanie takie, moje owakie. I tyle... ;) Zatem w czym problem?


Oczywiście ma Pani prawo do wypisywania najbardziej nawet odosobnionych opinii. Tym niemniej po tych jej tutaj ostatnio sformułowanych, będzie mi się Pani niestety odruchowo, automatycznie i trwale kojarzyć nie z artystyczną indywidualnością, a pełnym złych i mocno niesympatycznych emocji indywiduum.


To pana sprawa, nie moja, bo nikt nie jest w stanie komuś narzucić jego sympatii bądź antypatii. Jedynie pytanie: czy aby nie pomyślał pan w odwrotną stronę, znaczy vice versa? Bo kij zawsze miewa dwa końce, a także ten sam kij niezmiennie wchodzi pod rękę w chwili, gdy chce się kogoś - przypuśćmy dla siebie bardzo niewygodnego - obić ;) Naturalnie przy głośnym aplauzie sobie podobnych ;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
nitjer
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 547
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 10.10.2016 09:59
abirecka napisała
Szanowny Panie nitjer,

i nawet czekolada potrafi się przejeść. Już wyjaśniłam, dlaczego wpisy pani silvy dla niektórych, w tym np. mnie - mogą już być za monotonne. Proszę nie zapominać, że piszący wiersze, to indywidualiści, a indywidualista, wśród nich np. ja, mają niezbywalne prawo do wyrażania własnych, oczywiście subiektywnych, opinii.

Pana zdanie takie, moje owakie. I tyle... ;) Zatem w czym problem?


Oczywiście ma Pani prawo do wypisywania najbardziej nawet odosobnionych opinii. Tym niemniej po tych jej tutaj ostatnio sformułowanych, będzie mi się Pani niestety odruchowo, automatycznie i trwale kojarzyć nie z artystyczną indywidualnością, a pełnym złych i mocno niesympatycznych emocji indywiduum.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 10.10.2016 09:02
Nitjerze, dziękuję, tak mi przykro, szlachetność nie popłaca. Pozdrawiam.

Zoran Mimica:

w nowym mieszkaniu
puste półki- więcej samotności
niż w hotelu

Magdalena Kuśmirek:

cichy poranek
pod mostem przepływa niebo
i senne kaczki

Krzysztof Kokot:

pukanie do drzwi
z tej i z tamtej strony
znaki zapytania
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 10.10.2016 08:44
nitjer napisał/a:
Pani abirecka. Zadziwia mnie i zasmuca Pani czepliwość i arogancja. Odnoszę wrażenie, że nikomu - poza Panią - forumowe wpisy Pani silvy naprawdę nie wadzą. Sam, choć nie wypowiadam się w tych wątkach, zaglądam do nich i lubię zapoznawać się z ich treścią. Zdumiony jestem i zdegustowany, że coś takiego może w ogóle komukolwiek przeszkadzać.


Szanowny Panie nitjer,

i nawet czekolada potrafi się przejeść. Już wyjaśniłam, dlaczego wpisy pani silvy dla niektórych, w tym np. mnie - mogą już być za monotonne. Proszę nie zapominać, że piszący wiersze, to indywidualiści, a indywidualista, wśród nich np. ja, mają niezbywalne prawo do wyrażania własnych, oczywiście subiektywnych, opinii.

Pana zdanie takie, moje owakie. I tyle... ;) Zatem w czym problem?


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
nitjer
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 547
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 10.10.2016 00:21
Pani abirecka. Zadziwia mnie i zasmuca Pani czepliwość i arogancja. Odnoszę wrażenie, że nikomu - poza Panią - forumowe wpisy Pani silvy naprawdę nie wadzą. Sam, choć nie wypowiadam się w tych wątkach, zaglądam do nich i lubię zapoznawać się z ich treścią. Zdumiony jestem i zdegustowany, że coś takiego może w ogóle komukolwiek przeszkadzać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 09.10.2016 23:06
Durda Vukelić Rożić:

błyszczące dachy
wystarczy księżyca do otulenia
każdej dachówki

Brian Robertson:

dmuchawiec
kiełkuje na naszym trawniku
jako przyjaciel

Alicja Mojko:

wielogłosem barw
spływają ku jezioru
ogrody ciszy
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 09.10.2016 22:00
silva napisał/a:
Szanowna Pani abirecka, zanim Pani rzuci kamieniem, powinna się Pani przyjrzeć Sobie. Przez ciekawość zajrzałam do dwóch przypadkowych recenzji Pani autorstwa, nawet twórcy wspomnianych tomików nie zabrali głosu i Czytelników było niewielu. Wątek HAIKU miał już 10646 wejść, co mnie cieszy, bo dowodzi, że Czytelnicy zaglądają, czasami dają znać komentarzem lub dorzuconym haiku. Moim celem nie jest prowadzenie dyskusji o haiku, chociaż to też się zdarzało, ale spojrzenie na haiku mistrzów i konfrontacja ich tekstów z własnymi. Nie przypominam sobie, żeby pojawiły się tu powtórzone haiku, więc nie jest to wałkowanie tego samego, ale prezentowanie ciągle nowych przykładów, a sam Issa zostawił ponad 10 000 haiku. Pozdrawiam.


Droga pani,

nie mam najmniejszych ambicji, aby moje recenzje były "recenzowane". Zwyczajnie sygnalizuję wybrane przez siebie zdarzenie wydawnicze i nic ponadto. Czasem odezwie się ktoś, czasem nie odezwie, ponieważ właśnie na tym polega istota omówienia, które nigdy nie oczekuje publicznych wyrazów wdzięczności.

Oczywiście, że każdy może sobie pisać wszystko oraz o wszystkim, co posiada związek z literaturą, wszak nadmierne epatowanie jednym oraz tym samym tematem może wzbudzić już nie tylko znużenie, ale i rozdrażnienie. Zupełnie jak pasażer. który nie mając kataru - siedząc np. w dalekobieżnym pociągu - bez przerwy "furka" przy współpasażerach nosem...

Osobliwie Pan Janusz w tej, tak przez panią obracanej kwestii, powiedział co miał do powiedzenia i "sobie poszedł". Natomiast co do ilości wyświetleń? Niezbyt dla mnie to miarodajne, gdyż wystarczy tylko - poprzez wielokrotne klikanie - uruchomić tzw. automat, żeby uzyskać dla siebie satysfakcjonującą ilość Czytelników ;)
Zresztą przyuważyłam tę - może się mylę? - operację na przykładzie Portalowych Twórców: u wybitnych lub bardzo wybitnych ilość wyświetleń pojedynczych utworów oscyluje w granicach 250 - 350 kliknięć oraz niezbyt imponujących, za to nader ważkich, komentarzach ;) A owo zjawisko interesuje mnie także dlatego, bowiem gromadzę materiały do naukowego tekstu dotyczącego literatury internetowej :)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 09.10.2016 21:22
Kkb, dzięki za wsparcie, nie zauważyłam Twojej ostatniej wypowiedzi. Róbmy swoje. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 09.10.2016 21:19
Szanowna Pani abirecka, zanim Pani rzuci kamieniem, powinna się Pani przyjrzeć Sobie. Przez ciekawość zajrzałam do dwóch przypadkowych recenzji Pani autorstwa, nawet twórcy wspomnianych tomików nie zabrali głosu i Czytelników było niewielu. Wątek HAIKU miał już 10646 wejść, co mnie cieszy, bo dowodzi, że Czytelnicy zaglądają, czasami dają znać komentarzem lub dorzuconym haiku. Moim celem nie jest prowadzenie dyskusji o haiku, chociaż to też się zdarzało, ale spojrzenie na haiku mistrzów i konfrontacja ich tekstów z własnymi. Nie przypominam sobie, żeby pojawiły się tu powtórzone haiku, więc nie jest to wałkowanie tego samego, ale prezentowanie ciągle nowych przykładów, a sam Issa zostawił ponad 10 000 haiku. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
kkb
Użytkownik

Postów: 161
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 06.11.15
Dodane dnia 09.10.2016 21:08
abirecka napisał/a:
silva napisał/a:
Szanowna Pani abirecka, proszę nie stosować do innych Swojej miary. Nie zauważyła Pani, że pozwalam zaistnieć na PP różnym przykładom haiku, klasyków i współczesnych? A w niekończącym się wątku Co to jest poezja? dzielę się bieżącymi odkryciami lub przypomnieniami. Jeśli to Panią nudzi, proszę nie czytać. Pozdrawiam.

Kazimiero, dzięki za dorzucenie Swojej cegiełki do wątku. Pozdrawiam.


Droga pani,

moja miara jest moją miarą, wszak sam forumowy wątek jest tematem dla wszystkich - nie tylko dla pani - Użytkowników! Pani jako autorka tegoż wątku, tak rozumiem, rzuca wpierw temat, by następnie już pozwolić wypowiedzieć się innym. Tymczasem zamiast owych "innych", którzy w pewnym momencie mogą być zaprezentowanym tematem znużeni, bo bez przerwy śpiewa pani solo w rozmaitych tonacjach oraz na różne nuty być może oczekiwaliby od pani czegoś bardziej "innowacyjnego"?
Pojedyncze głosy, jak np. teraz Pani Kazimiery bardziej przypominają mi samotny w kapuście skwarek niż iskrzący się espritem literacki dialog ;-)

A że pisanie o literaturze to nie permanentne aż do zawałkowania wałkowanie tego samego problemu / problemów, stąd wynikła moja subiektywna uwaga :)

:)))


Przecież Silva nie wrzuca tu swoich wierszyków. Nie robi tego dla własnej chwały i uznania.
To że sam nie dodaję wcale nie znaczy, że nie czytam. Ba, powiem, znaczy napiszę, że jest to inspirujące i fajnie szuka się dodawanych nazwisk.
Oczywiście jestem ciołkiem, nie znałem ich wcześniej ale co z tego ???
Ile trzeba mieć fakultetów, żeby nabyc prawo do czytania poezji?
Pozdrawiam

P.S. Wątek Haiku nie jest problem, dyskusją. Natomiast co to jest poezja pasuje pierwszorzędnie, bo to pytanie przewija się pod co dziesiątym tekstem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 09.10.2016 20:30
silva napisał/a:
Szanowna Pani abirecka, proszę nie stosować do innych Swojej miary. Nie zauważyła Pani, że pozwalam zaistnieć na PP różnym przykładom haiku, klasyków i współczesnych? A w niekończącym się wątku Co to jest poezja? dzielę się bieżącymi odkryciami lub przypomnieniami. Jeśli to Panią nudzi, proszę nie czytać. Pozdrawiam.

Kazimiero, dzięki za dorzucenie Swojej cegiełki do wątku. Pozdrawiam.


Droga pani,

moja miara jest moją miarą, wszak sam forumowy wątek jest tematem dla wszystkich - nie tylko dla pani - Użytkowników! Pani jako autorka tegoż wątku, tak rozumiem, rzuca wpierw temat, by następnie już pozwolić wypowiedzieć się innym. Tymczasem zamiast owych "innych", którzy w pewnym momencie mogą być zaprezentowanym tematem znużeni, bo bez przerwy śpiewa pani solo w rozmaitych tonacjach oraz na różne nuty być może oczekiwaliby od pani czegoś bardziej "innowacyjnego"?
Pojedyncze głosy, jak np. teraz Pani Kazimiery bardziej przypominają mi samotny w kapuście skwarek niż iskrzący się espritem literacki dialog ;-)

A że pisanie o literaturze to nie permanentne aż do zawałkowania wałkowanie tego samego problemu / problemów, stąd wynikła moja subiektywna uwaga :)

:)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 09.10.2016 19:55
Szanowna Pani abirecka, proszę nie stosować do innych Swojej miary. Nie zauważyła Pani, że pozwalam zaistnieć na PP różnym przykładom haiku, klasyków i współczesnych? A w niekończącym się wątku Co to jest poezja? dzielę się bieżącymi odkryciami lub przypomnieniami. Jeśli to Panią nudzi, proszę nie czytać. Pozdrawiam.

Kazimiero, dzięki za dorzucenie Swojej cegiełki do wątku. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
kkb
Użytkownik

Postów: 161
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 06.11.15
Dodane dnia 09.10.2016 17:39
abirecka napisał/a:
kkb napisał/a:
abirecka napisał/a:
silva napisał/a:
David Cobb:

drżenie ziemi
miejski ogrodnik
cofa motykę

Takashi Ikari:

świerszczs
gra vibrato
tylko na strunie G

Wiesław Karliński:

lot czapli
szare parabole
na ścianie lasu


Tratata - trutututu!!! Zaistnieć, ach zaistnieć, za wszelką, nawet poza Portal pt. "pp", cenę!!!

O wy, kontestatorzy paskudni, a fe! A kysz! Zgiń, przepadnij, maro przebrzydła!!!

Zdaniem skromnej abireckiej, o - jakże wasze haikowe oraz wam podobna typu "Co to jest poezja" tematy - stają się coraz bardziej nudne :]

Proszę zatem uprzejmie o inny, bardziej oryginalny od wyżej wymienionych, wątek ;) Herbatka z korzenia imbiru już na mnie nie działa, gdyż dalej jest mi niedobrze! Jak z przejedzenia (się) ;)

:)))




... na siłę zaistnieć ...

To była taka prowokacja artystyczna ??? Czy na serio?
Nie chcę mi się wierzyć, że można aż tak odlecieć.


"Odlecieć"? Ano odlecieć! Z gęśmi do Cieplic, z sójkami nad Bałtyk ;-)))



Czyli, można.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 09.10.2016 17:03
kkb napisał/a:
abirecka napisał/a:
silva napisał/a:
David Cobb:

drżenie ziemi
miejski ogrodnik
cofa motykę

Takashi Ikari:

świerszczs
gra vibrato
tylko na strunie G

Wiesław Karliński:

lot czapli
szare parabole
na ścianie lasu


Tratata - trutututu!!! Zaistnieć, ach zaistnieć, za wszelką, nawet poza Portal pt. "pp", cenę!!!

O wy, kontestatorzy paskudni, a fe! A kysz! Zgiń, przepadnij, maro przebrzydła!!!

Zdaniem skromnej abireckiej, o - jakże wasze haikowe oraz wam podobna typu "Co to jest poezja" tematy - stają się coraz bardziej nudne :]

Proszę zatem uprzejmie o inny, bardziej oryginalny od wyżej wymienionych, wątek ;) Herbatka z korzenia imbiru już na mnie nie działa, gdyż dalej jest mi niedobrze! Jak z przejedzenia (się) ;)

:)))




... na siłę zaistnieć ...

To była taka prowokacja artystyczna ??? Czy na serio?
Nie chcę mi się wierzyć, że można aż tak odlecieć.


"Odlecieć"? Ano odlecieć! Z gęśmi do Cieplic, z sójkami nad Bałtyk ;-)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
kkb
Użytkownik

Postów: 161
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 06.11.15
Dodane dnia 09.10.2016 15:25
abirecka napisał/a:
silva napisał/a:
David Cobb:

drżenie ziemi
miejski ogrodnik
cofa motykę

Takashi Ikari:

świerszczs
gra vibrato
tylko na strunie G

Wiesław Karliński:

lot czapli
szare parabole
na ścianie lasu


Tratata - trutututu!!! Zaistnieć, ach zaistnieć, za wszelką, nawet poza Portal pt. "pp", cenę!!!

O wy, kontestatorzy paskudni, a fe! A kysz! Zgiń, przepadnij, maro przebrzydła!!!

Zdaniem skromnej abireckiej, o - jakże wasze haikowe oraz wam podobna typu "Co to jest poezja" tematy - stają się coraz bardziej nudne :]

Proszę zatem uprzejmie o inny, bardziej oryginalny od wyżej wymienionych, wątek ;) Herbatka z korzenia imbiru już na mnie nie działa, gdyż dalej jest mi niedobrze! Jak z przejedzenia (się) ;)

:)))




... na siłę zaistnieć ...

To była taka prowokacja artystyczna ??? Czy na serio?
Nie chcę mi się wierzyć, że można aż tak odlecieć.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 09.10.2016 13:59
silva napisał/a:
David Cobb:

drżenie ziemi
miejski ogrodnik
cofa motykę

Takashi Ikari:

świerszczs
gra vibrato
tylko na strunie G

Wiesław Karliński:

lot czapli
szare parabole
na ścianie lasu


Tratata - trutututu!!! Zaistnieć, ach zaistnieć, za wszelką, nawet poza Portal pt. "pp", cenę!!!

O wy, kontestatorzy paskudni, a fe! A kysz! Zgiń, przepadnij, maro przebrzydła!!!

Zdaniem skromnej abireckiej, o - jakże wasze haikowe oraz wam podobna typu "Co to jest poezja" tematy - stają się coraz bardziej nudne :]

Proszę zatem uprzejmie o inny, bardziej oryginalny od wyżej wymienionych, wątek ;) Herbatka z korzenia imbiru już na mnie nie działa, gdyż dalej jest mi niedobrze! Jak z przejedzenia (się) ;)

:)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
Kazimiera Szczykutowicz
Użytkownik

Postów: 478
Miejscowość: Kielce
Data rejestracji: 06.04.14
Dodane dnia 09.10.2016 12:02
Czas

od urodzenia
szarogęsi się w żyłach
spożywa ciało
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 08.10.2016 14:41
David Cobb:

drżenie ziemi
miejski ogrodnik
cofa motykę

Takashi Ikari:

świerszcz
gra vibrato
tylko na strunie G

Wiesław Karliński:

lot czapli
szare parabole
na ścianie lasu
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: HAIKU
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 06.10.2016 10:31
Na niebie widać klucze dzikich gęsi, więc coś o nich od Issy:

departing geese
what are you
gabbing about?

odlatujące gęsi
o czym tak wdzięcznie
gęgacie

departing geese
where will you moon-gaze
tomorrow?

odlatujące gęsi
gdzie wpatrzycie się jutro
w księżyc

the green willow too
tires of watching...
departing geese

zielona wierzba
też trudzi się oglądaniem
odlatujących gęsi

departing geese--
human beings miss them
terrible

odlatujące gęsi--
ludzie za nimi tęsknię
niewyobrażalnie

departing geese--
how many times have you seen
Mount Asama's smoke?

odlatujące gęsi
ile razy widziałyście
dym góry Asama

finalizing the divorce
leaving my house behind...
departing geese

finał rozwodu
zostawiają mój dom ...
odlatujące gęsi
Edytowane przez silva dnia 06.10.2016 10:42
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 12 z 33 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66809438 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005