poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | KONKURSY DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU | KWARTALNY KONKURS NA WIERSZ (2010-2012)
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 16.02.2011 10:55
żałosne jest to, że nie rozumiecie Panowie, w czym rzecz;
bo to nie rzecz rozumu,



Przeto co mówię, nie mówię jak liczni...
Lecz może mówię już jak dzisiaj rzadki
Ptak i sprzedany, i wsadzon do klatki,
I z wykłutymi dlatego oczyma,
By śpiewał wiosnę, gdy dokoła zima!


Pozdrawiam Panów, zmyślnych gałganów


bols
Edytowane przez bols dnia 16.02.2011 11:30
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 16.02.2011 10:27
a jużci wierszofil, a jużci - nie wiem doprawdy o co gałgany się oburzają - podejrzewam, że li tylko o to, że ich nikt po nieprzepełnionych główkach nie pogłaskał i nie pochwalił (bo nie ma za co)..

ja rozumiem, że za przeproszeniem "poety" est zadaniem owijanie w bawełnę czy inne tam formy zniekształcania/upraszczania przekazu, ale pozorowane święte oburzenie, że pytając kogoś o zdanie (bo na tym polega poniekąd udział w konkursie) usłyszą parę słów adekwatnych i nazywających ich wytwory po imieniu..

czy to nie jeden z poetów postulował aby
odpowiednie dać rzeczy słowo?
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Rafał Gawin
Użytkownik

Postów: 218
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 16.02.2011 10:20
Juror miał prawo do podania werdyktu w takiej właśnie formie - bezwzględnej, brutalnej i "zero-jedynkowej". Nie widzę problemu, a zwłaszcza powodu, dla którego Autorzy odrzuconych wierszy mieliby się oburzać, a tym bardziej obrażać.

Inna sprawa - Krzysztof Lisowski jest redaktorem serii poetyckiej w Wydawnictwie Literackim; to dość naturalne, że rygorystycznie zareagował na poziom sieciowego konkursu (w końcu, znając życie, na co dzień odrzuca zdecydowanie lepsze wiersze, i to już w formie projektów książek ;)).

Swoją drogą brakuje takich właśnie werdyktów - mocnych i konkretnych. Nie ma nic zdrowszego dla (uogólniając) twórcy od jak najszybszego oswojenia się z krytyką negatywną, zwłaszcza tą druzgoczącą.

A jeśli już ktoś jest przekonany o wielkości swoich tekstów, to czy ta wielkość nie jest wątpliwa, skoro podważa ją jeden werdykt w sieciowym konkursie? Naprawdę, w takich sytuacjach można werdykt zwyczajnie zignorować, szkoda czasu i nerwów ;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Abell
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: mazowieckie
Data rejestracji: 10.02.09
Dodane dnia 16.02.2011 10:05
Bols. Jesteś nie tylko poetą, ale i psychologiem:))) A moja włosiennica jest coraz piękniejsza.

Następna kwestia dotyczy konkursu: na portalu brakuje regulaminu konkursu. Zasady to jeszcze nie regulamin. Są w regulaminie portalu dwa punkty dotyczące konkursów, a konkretniej - licencji: 27.1 i 27.2 ale nie o to przecież chodzi. Skoro nie ma regulaminu, pokusiłam się o znalezienie prawnej definicji konkursu. I okazuje się, że brak takiej definicji. Znalazłam jednak próby definicji, które Państwu przekazuję. Doktorant w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarskiej Uniwersytetu im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie - Andrzej Adamski pisze: "Konkursem są wszelkie formy promocji, w których dokonuje się oceny zgłoszenia i na podstawie tej oceny przyznaje nagrodę". Czy to była promocja?

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 15.02.2011 22:48
nie rycerzyk tylko pajacyk kolego kozienski8,
ano - nawet nie zdawałem sobie sprawy, że się tu ganiacie w ten deseń - więc i ja poganiać się postanowiłem dorzucając swój wypocin do puli ..
krytyka mnie nie dotyka - jak interesująca, to warta pod uwagę wzięcia, a jak nie to nie ;)
ja świata nie zbawiam, ja się literkami bawię..
ot i tak właśnie est kolego kozienski8 i cześć;)
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 15.02.2011 22:08
Ciekawe EST po co rycerzyk Ósmy poszedł ze swoim kajecikiem na kolejny konkursik, mniema, że On EST tak mocny co go z tym kajecikiem następny juror nie pogrzebie w piaskownicy, obaczym wrażliwość na krytykę, życzym powrotów,


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 15.02.2011 20:20
serwowanie własnej opinii,

to tak, jakby kelner serwujący wino pluł do kieliszka osoby niezaproszonej...
czyli - niemile widzianej. Żadne wytłumaczenie braku zasad, to miejsce publiczne. Nie bawię się u Ciebie w domu.


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 15.02.2011 20:11
serwowanie własnej opinii - na którą wszyscy wyczekiwali poddając pod osąd - nie est brakiem kultury..
brakiem kultury est oczekiwanie pochwał bądź łagodnego słowa tam, gdzie ono bynajmniej nie należne
est..

albo się akceptuje reguły zabawy, albo zabiera łopatki, długopisiki i kajeciki w trzy linie i idzie bawić gdzie indziej

a papier tak czy owak wart jednak oszczędzać..
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 15.02.2011 20:05
Niestety, brak kultury trudno tłumaczyć czymkolwiek; nawet problem oszczędności papieru nie przebije tego zjawiska /zwłaszcza w Polsce/;oszczędzaliśmy papier /zwłaszcza toaletowy/ kilkadziesiąt lat, mamy duże oszczędności...

Odpowiedni dystans, to świetna rada, ale czy to dla mnie, czy dla Jurora/?/




bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 15.02.2011 19:47
ale żeście przewrażliwieni..
sami wystawiacie tyłki z wypisanymi tekstami pod ocenę i awanturujecie się, że ktoś miast głaskać was po nich, strzeli je zgodnie z własną opinią pasem..

większą zbrodnią est marnowanie drzewek biednych bezbronnych na wypisywanie koślawych bzdur w słupki ułożonych, pozorujących poezję, niźli trzeźwa i bezpośrednia na temat ich jakości opinia..

kłaść uszy po sobie i zaprzestać niecnego procederu..
albo brać się do roboty (choć w remedia wskazane przez jurorego nie wierzę) i emitować coś sensownego..
no chociaż w miarę sensownego..

zawżdy powtarzam:
jak coś nie może być dobre, niech chociaż będzie zabawne
chociaż..

aha (zamiast pees) - więcej dystansu!
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 15.02.2011 18:42
Abell, mój Boże/!/ ściągnij tę włosienicę z siebie i ciesz się życiem, ciesz się pisaniem...

Przemyślałam to wszystko i teraz proszę sobie wyobrazić, jaka jest moja sytuacja,
nawet, jeśli słowa jurora są nadużyciem - nie są do zweryfikowania,
to próbowały-
1/podważyć moją wiarygodność jako komentatorki
2/jako autorki tekstów poetyckich tu zamieszczonych ...itd.

Nie chcę mieszać w to moich działań pozaportalowych, dotyczących publikacji wierszy, z szacunku dla osób w to zaangażowanych,

jedno jest pewne - samo przeczytanie zbioru obowiązkowych lektur /ich lista powinna być zamieszczona w regulaminie/, nie jest warunkiem pisania poezji, to absurd, a jak widać, nie czyni to też krytyka z amatora książek.

Lubię czytać, a książki wybieram sobie sama.




bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Abell
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: mazowieckie
Data rejestracji: 10.02.09
Dodane dnia 15.02.2011 16:32
Ja nie umiem pisać po polsku (w każdy innym języku - też nie) i nie obrażam się na jurora za to, że to potwierdził. Jednak sposób, w jaki się wyraził, uważam za głęboko obraźliwy, niegodny poety (szczególnie fragment o pokracznych zapisach). Przyszłam tu na "poezja-polska", aby czytać innych poetów. Przyszłam tu, aby zażywać kultury:) Chciałam z kulturą słuchać kulturalnie wypowiadanych uwag. No i zachłysnęłam się. Jeszcze mi słabo po słowach jurora.
Gratuluję wyróżnionym i pozdrawiam Poetów, którzy niesłusznie znaleźli się w jednym worku ze mną.
Edytowane przez Abell dnia 15.02.2011 16:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 14.02.2011 15:11
Gratuluje zwyciezcy i wyroznionym. Co do slow w werdykcie na temat pozostalych osob, ktore zamiescily swoje utwory to rzeczywiscie jest to zenada i granda i nie wiem jakim cudem Szanowni Administratorzy tego serwisu cos takiego przepuscili(?!). Kazdy pisze tak jak potrafi a najlepszym "filtrem" dla grafomanii jest system komentarzy, ktory funkcjonuje dobrze i sprawiedliwie - dobry utwor sam sie obroni, dobrzy autorzy beda mieli swoich fanow, ktorzy co jakis czas beda do nich zagladac w poszukiwaniu nowych utworow.
Nie wydaje mi sie ze na tym portalu pietnascie osob potrafi pisac a pozostale trzy tysiace(!) nie potrafi "...sformulowac prostej mysli po Polsku...". Spodziewam sie szybkich przeprosin ze strony moderatorow skierowanych do WSZYSTKICH uzytkownikow portalu i radze zmienic ten zupelnie niepotrzebny komentarz w werdykcie.


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Bogdan Piątek
Użytkownik

Postów: 79
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 24.08.08
Dodane dnia 12.02.2011 09:53
P. Ch. Kargasie - nic to:), plus, że moje dowcipy śmieszą mnie, minus, że tylko mnie, ale dobre i to. To już mój trzeci wpis w tym wątku i ostatni, nawet przywołany do tablicy w kącie się rozsiądę, hej.


Albowiem istnieje tylko jedna wielka przygoda, mianowicie wyprawa w głąb siebie, gdzie nie liczą się ani czas, ani przestrzeń, ani nawet czyny.

Henry Miller
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 11.02.2011 18:43
ALUTKA -

Tym razem jednak nie przeproszę tylko głośno i publicznie zarechoczę, hahahahahaha :-D

Przykro mi, ale takie quasi teoretyzowanie, że to niby ja niczego nie powiedziałam, nikogo konkretnego nie miałam na myśli itp., itd. śmieszą mnie, ale jak napisałem powyżej pewnie "coś nie tak z poczuciem humoru".

Ale dobrze, jak chcesz, niczego takiego nie napisałaś, niczego takiego nie miałaś na myśli, oczywiście, rozumiem, rozumiem, w porządku.



All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Maryla Stelmach
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 50
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 02.08.10
Dodane dnia 11.02.2011 17:12
TINO - gratuluję zwycięstwa w konkursie, jak również wszystkim wyróżnionym - sobie też. gratuluję także wszystkim uczestnikom, bo każdy wiersz, to jakaś ciekawa historia i opowieść. czytałam wszystkie wiersze konkursowe i nie potrafiłabym wybrać tego jednego. to bardzo trudne zadanie. wyróżnienia nie spodziewałam się, tym bardziej szczerze się cieszę. dziękuje za wyróżnienie.
każda inna nagroda nie ucieszyłaby mnie tak bardzo jak ta. dziękuję wszystkim czytającym i dyskutującym, za zainteresowanie konkursem, jego wynikiem i twórcze sugestie zachęcające do dalszego brania udziału w kolejnych konkursach na PP. dla mnie to wielka szkoła życia. pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję.

_____________________________
Dwa posty z rzędu zostały połączone w jeden. Przypominamy, że w Serwisie istnieje możliwość edytowania własnych postów.

moderator2

Edytowane przez moderator2 dnia 12.02.2011 11:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
ALUTKA
Użytkownik

Postów: 7
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 01.04.10
Dodane dnia 11.02.2011 16:21
Christos - była daleka - bo dalej nic nie wspomniałam o charakterze Jurora - ogólnikowo stwierdzam - bez odnoszenia się do konkretnej osoby
Pozdrawiam Alina
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
gammel grise
Użytkownik

Postów: 30
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 07.07.07
Dodane dnia 11.02.2011 15:28
I nieważne, czy odkrył proch jakiś nowy,
odkrył natomiast, że istnieją umysłowe lenie.
A gdy go Ktoś zapytał o hobby,
nie namyślając się długo, powiedział - MYŚLENIE!


Uprasza się nie utożsamiać Autora ze Stasiem - wynalazcą.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 11.02.2011 14:55
ALUTKA -
Przepraszam, najwyraźniej zrozumiałem opacznie Twoją poprzednią wypowiedź.

Tym niemniej cieszę, że jednak zechciałaś wypowiedzieć się na temat i że moja nadinterpretacja nie była daleka od Twoich odczuć :)

PS - Z innej beczki i już nie do ALUTKI - zdobywajmy zatem owe nieznane lądy, uprawiajmy ugory pod ogóry.

PPS - P. B. Piątku: Nie wiem dlaczego wypowiedź nie rozśmieszyła mnie, coś nie tak z poczuciem humoru.


All power corrupts, but we need the electricity.
Edytowane przez Christos Kargas dnia 11.02.2011 14:57
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
ALUTKA
Użytkownik

Postów: 7
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 01.04.10
Dodane dnia 11.02.2011 12:34
hola, hola - Christos - w moim komentarzu nie było słowa o charakterze jurora - moja wypowiedź była raczej wyśmiewająca moje pisanie - i co mogłabym usłyszeć o moim tekście jeżeli uwierzyłabym w to, że mogę brać udział w takich konkursach - nie wkładaj mi więc słów niewypowiedzianych - nadinterpretacja Christos - a teraz powiem, że Jurorów obowiązuje wyższa kultura komentowania - takie jest moje zdanie - Pozdrowczyk


_____________________
Dwa posty z rzędu zostały połączone w jeden. Przypominamy, że w Serwisie istnieje możliwość edytowania własnych postów.

moderator2

Edytowane przez moderator2 dnia 12.02.2011 11:48
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66807613 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005