poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | HUMOR | DOWCIPY
Strona 6 z 8 << < 3 4 5 6 7 8 >
Autor RE: Humor i inna rozrywka
zoja
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 91
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 11.03.2008 15:29
-O kochanie- mówi żona do męża. -daj mi jeszcze jednego buziaczka, a będę twoja na wieki.
-Dzięki, że mnie ostrzegłaś...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Egipski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 133
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 26.04.07
Dodane dnia 11.03.2008 15:01
a czemu Jezusa ukrzyżowana a nie utopiono?
Bo łatwiej nad drzwiami powiesić krzyżyk niż akwarium :-)


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Martinezz123
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 11.03.2008 09:22
Na lekcji:

- Kochani kto to był Norwid?
- ...tekściarz Niemena?




"Ekipa klaszczącej ręki nie może istnieć bez poklasku, a ponieważ piszą dokładnie to samo, więc zamordują każdego kto pisze inaczej" - Zbyszek63
0700 666666 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 16.02.2008 12:34

Szanowny Łasiczka, to jest pański sygnał ze mam zmykać pański stronki? Jak tak trudno


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Łasiczka
Użytkownik

Postów: 140
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 16.02.2008 01:11
http://www.geektoys.pl/pasaz/view/46/Papier_toaletowy_Sudoku.html Urocze


http://ratunku-co-robic.ownlog.com/prawdziwych-poetow-docenia-sie-po-smierci,1908101,komentarze.html

(komentarz plasterka :))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 15.02.2008 13:04

-Pieronie Klara a kaj tos tak długo była?

-Zaros ci chłopecku, fszystko wyklaruja.Ale najprzod dej cie pocałuja licko.

-Czuja ze dreptoś ścieszkom Łotra.Dobra godej co to zas, takigo jo zrobioł ze chesz mie całowac jak 40-lot tymu?

-Dziękuja zes mi wczoraj doł na Waientynki tyn krym na lica cos kupioł na handlu łod rusow za 2 złote? Widzis stoła zech w kolyjce za twojom gazytom, i jedna baba mi pado co majo pani take fajne głatkie licka?Padom moj ślubn mi doł wczoraj na Walentynki,jak jo sie jom spytała na wela lot wyglondom, to bes kucanio zykła ze na 58, jak jo jej pedziała ze mom 59, tego niychciała uwierzyc, To dziynki ciebie zech jest ło rok moczo.

-Pieronie czym jo niy kupioł tego krymu za 1 złotowka? Byś miała lićka głatkie jak były premier Rakowski


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 15.02.2008 09:21

-Serwus Antek, jak zes wczoraj łoblywoł Walentynki?

-Niych pierom szczeli Karlik świeckie świynto, zech sie kupa grzychow na fedrowoł do mojego kryształowego sumienia.

-Pieronie co ty niy godos, to teros mos Niebo przechlapane.I co do piekła pudzies, jak nasz farorzyczek za swoje dwa dwojaczki, co zmajstrowoł, na wczasach w Krynicy Morski.

-Zas tam takigo grzychu niymom. Widzis Karlik, wczoraj my Walentynki łoblywali w Pijalni u "Joli", no i po 3-4 godzina, drepca do chałpy, chca drzwierze łoworzyc, no i sztoper, niy poradzioł zech znoś kluczy z łuczników, szukoł po fszystkich kabzach, no i niy było wyjscio ino kuknąć do kościoła prosic św.Antonika, zeby mi pamyinc łoświycioł ,po godzinie żykanio, siogom po chustczka zeby sie wysmarkać, patcza a w niej som moje do M-1.

-To stego widac ze świyty Antonik ci pomog.

-Niby ja .Ale po pieronie tak długo mi kozoł klnczes. Jak jo teros byda wyglondoł, przede kamratkom z Bytomia co pisze do Poezji Polskia?

-Pieronie Antek dobrze zes mi wsponioł, leca do chałpy dzisioj jest namie dran "Dodaj wiersz".




Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 14.02.2008 11:23

-Hanik zgodni co mi sie snioło nad ranym w dniu Walentynek?

-Zes kupiołas mi cztyry Tyskie?

-Pierzina a skon zes wiedzioł?

-Jo juz je wytrombioł.



-Hanik ale jeszcze jedyn zech miała sen. zgodni jaki?

-Ze kupis Jabol na Walentynki?

-Snioło mi sie ze moderator 2@poezj-polski, ci te zdjencie srogie cos mu posłoł, tak zmiejszy ze bydzie pasowało do Galeri jak uloł.

-Tyn moderator to jest chłop abo baba?

-Niy wiym dupom był łobrocony.


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 13.02.2008 12:52

-Jo jest ciekawo Francik, co jo jutro dostana łod ciebie jako Walentynka?

-Dyć jak sie niy myla to mos trzi imiona Klara,Tekla i Gerda.

-Hanik, napisz mi wiersz,na Walentynki, tak zeby jutro kuknoł w Poezji Polski?

-Jeszcze namie niy jest drin, To niy jest tak jak ty myślisz Mariko Co 7-dni mogymy posywac wiersze.

-Pierzina co co wom kozom robić przes te 6-dni?

-Pisac do szuflotkow,abo kozy w nosie kulać.


-Pierzina Karlik, te serce co było skryte w twojem plecaku, to kupiołes domnie na Walentynki? No to mos łodymnie na Walentynki dwa piwa.

-Pieronie, dyc tyn plecak niy jest moj, Jo niy chconco ciupnoł ze Francikiem w pociągu.

-To nic łon mnie tys kocho.



Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 12.02.2008 16:09

Pieronie to Karol Maliszewski

-I jako Mariko udało ci sie kitnąć na strona Poezja Polska?

-Ja Dziadku, ino mi sie pokozoł jakis chłop w bryla bes bindra,jest zdziebko podobny do posła z PiS, wykapany Cymański Tadeusz.

-Co ty wnuczko fandzoli Karola Maliszewskigo, niy znosz, Pieronie tego poety cało Poezja Polsko zno, jak zes mogła, takiego filologa polskiego cipnąc na beblały sejowego,a ze jest pora lot samrkaty łodymnie, to trudna, ale lepij psze wiersze jako.

-A jo wdycki myślała Dziadku, ze juz niy ma poety lepszego na tym świece jak TY

-Jak tam myślisz to mos 100 złoty na twoje drobne zachcianki.A co do Karola Maliszewskiego, niy byda sie z tobom spiyroł fto jest lepszy. Jo jest pieronie ciekawy czy znoł śp Henryka Boreka. z Uniwersytetu Opolskiego? Żyrknij ino co mi tu napisoł do mojego notatnika-robola. ino szkoda ze takiymi krykoma niy ma sie co dziwac profesor niy poradzi tak prosto pisac jak jo. Szczerze i serdecznie gratuluję wspaniałego wystąpienia Polszczyzny i mojemu ziomkowi z Zabrze.prof. H.Borek Szczecin 08.grudnia.1984 rok.Kaj to było sie pytos Mariko? Na Kongresie Kultury Języka Polskiego w zamku Książąt Pomorskich.

_




Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 11.02.2008 16:39


FORUM

-Pierzina kandego,Dziadku,poć ino, cykej ty, mie juz palćyska boloł łod tyj pierzinski myszki.Dziadku jaki Forum jest nojlepsze?

-To zalezy co chcesz tam godać? Jest Forum w Tygodnika Powszechnego, abo Gazety Wyborczej, Sadurski, ale ciepłe jak zimowe rykawicki to jest jednak Forum Poezja Polska.

-Pierzina kandego Dziadku, a jak tam sie dostac?

-Normalnie,cyknij, tu a teros tu, czekej jak kuknie groszkowo strona.

-Dziadku, Babka godała ze ty mos razym zniom Forum, jak łone sie nazywo?

-Forum Joannahanik,ale do tego Forum to ino twoja Babka i jo poradzymy kuknać.Czymu sie pytos? Bo Łona mnie kwoli za moje wiersze a jo jom za dobre łobiady co warzi, po co ludzie majom wiedzieć ze jo pisza hok przes "CH" abo ze twoja Babka spoli karminadle,soli za pomni do zupy, a tak to ino łostanie na Forum Joannahanik.


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 10.02.2008 17:43
"Narkoman"

-Dziadku, powiyć jak sie to stało ze piserz wiersze? Bo łod Tekle tata godoł, jak zes dostoł stomplem na grubie w głowa, to ci sie cos przed oczyma łoświycioło, i zes zaczon pisać.

-To jest prowda Mariko, zech mioł wypadek w kopalni "Jadwiga" co jom ciupli na "Pstrowski". A jak to sie stało, ze pisa wiersze? Zawrzi drzwi zeby Babka niy słyszała.

-Dziadku, przeca Babk som głucho,godej godej Dziadku bo juz wyczimac niy poradza.
-To leć do hażla, tyla dobrze ze momy do niego dwa metry.Dobra słuchej.Było to w Piekarach Śląskich w kawiarni,siedziała szwarno dziołszka z dugiemi włosami, trcha miała chyba krocze jak Violetta Villas, no i jo sie siednoł do jej stolika za minuta furgała kelnerka ze kawoma,winoma, szampanym, i my tak siedzieli do 21.30,a ze miyszkała w Chorzowie, niy chciała dreptać tak niy skoro do chałpy, no i chciała, dokończyc Jabol, umnie w doma, a ze jo som jako synek samotny miyszkoł to sie dziołchy kryncioły jak na karuzeli i to jej pasuwało, jak my przeszli domnie zachciało sie jej iśc do hazla, a ze my piyrwy mieli ubikacje w sieni, bes świała, wzionła sie ze sobom świycka, jo czekom i czekom a tyj pierzinski szwarny dziwy niy ma,no to drepca ku hazlowi, patrza, a łona czyto książka co miała jeszcze pora kartek, wejrzała na mnie i sie pyto?Hanik fto ta książka tu doł? Jak fto somsiadka, A czy wy wiycie co to jest za książka? Padom normalno polsko.A łona zas ty pierniku to jest Pan Tadeusz, ty chcesz zeby ci poezja tyłkiem do głowy wlazła. I tak sie teros myśla Mariko, czy te kartki niy były narkotykiem?


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Egipski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 133
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 26.04.07
Dodane dnia 09.02.2008 18:52
-Dlaczego niewidome dzieci tak bardzo lubią bułki z makiem?
-Bo na każdej jest inna bajeczka

Bush zahibernowany na 100 lat budzi się i pyta lekarzy asystujących przy wybudzaniu:
-Biały dom jest?
-Jest.
Statua wolności stoi?
-Stoi
-Coca cola jest?
-Jest
-A ile kosztuje?
-Rubel pięćdziesiąt...


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 09.02.2008 11:12
NOBEL

-Dziadku, co zrobis z tym sianym jak ci dajom za tyn wiersz Unia Lubelska co kuknoł w Poezj Polska.

-Oj wnuczku Nagroda Nobla, jest chnet cało podzielono, jeszcze trocha łostało, tyla dobrze zech ło naszym farorzyczku niy zapomnioł no i kapna im coś na talyrz, juz boroczek drepto 12-lot zdrachanyj sułtanie i w trampkach.

-Pierzina kandego Dziadku, za dwa dni zes tyla rozdoł? To ani teros domnie niy styknie, na komputer, a jo chcioł kukac do "Nasza klasa"?

-Ty mos sie uczyć w klasie bo jus siedzis w IV b w jednej i w tej samył ławce 2-lata .Jakby niy było Marcin to tym co sibna z mojej Nagrody Nobla, jus sie radujom zech łonich niy zapomnioł. Wejśc choćby takiego byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego, boroczkowi połowa BOR capli, i fto teroz bydzie jego kota na spacyr prwadzic? A tak dostanie trocha siana , i moze łopłacic Rutkowskiego.Abo wejśc Bartoszewskigo. Dostoł na KUL-u w lutym A.D .Doktora honoris causa, a do kabze nic. No i do Jerzego styknie jak bydzie musioł łopłacic rozwod.

-Co ty niy godos dziadk, to były premier Buzek sie rozwodzi?Pierzina a co na to teros powiy jego cera Agata? Widza Dziadku, ze ta twoja Nagroda Nobla co dostanies, niyjedna duszyczka w polsko uratuje.




Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 06.02.2008 17:42
-Panie doktorze,moja dziołcha mo grypa...
-Trzy razy dziennie "Jczenasz"
-Ale łona jest ateista
-Do piekła zniom.

-Hanik pieronie ta twoja Gerda sie paradzi ztym lisym za karku,
-Dyc ty ślepoku, to jest kot.

-Pani Moniko,czymu wy mocie kartka "Górniczo G" przeca wasz stary robi za stolorza?
-Lod waszego zech jom kupioła.

-Francik, co byś, teros zrobioł,jakbym ci doł 1000 złotych?
-Niy fandzol, dej cygaryta.

-Francik, to łod cygaryt tak kucosz...
-Dyć ty łosle jo juz 20-lot niy bakom
-Jo wiym ale twoja kuzi...

-Mamo czymu ten pies łod somsiadki tak piszcy?
-Chce iść na dwor sie wysikać
-A czymu nasz As siko w doma?
-Bo jest pański.


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 04.02.2008 07:20

-Karlik, ciepni mi kilof?
-Mos pieronski skurcku
-Godom ci kilof,niy oskard.
-To jest jedyn pieron,tak i tak sie musza sylać.

-Sztajger ta sasma gzuje na łopach.
-Co zas fandzolis,Gustlik,przeca łona tak wdycki fyrlo,
-Jo chcioł sie przekonac wiela ście wydojyli halbek na urodzinach.

-Sztajger, kaj mom iśc na wnyka
-Ja i byś niy myśloł jak wczoraj śmignoć ło jedny pod szyb
-Pieronie dyć jo wczoraj juz ło jedny trzi piwa wydojoł u "Joli"
-Jak to sie stało jo cie tam niy widzioł.

-Gerad,czymu te dwa bliznioki som bez olunka?
-Pyrlik je splaszczył, liche drzewo,
-Zrob im uchole wiys ze sztajger jest w PiS.


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 01.02.2008 14:58
FANDZOLYNIE

-Dziadku, nasza katechetka,czytała twoj wiersz ścieżka w internecie w Poezji Polski, i pedziała ze tego wiersza niy rozumiy to słyszała cało klasa,a na korytarzu mi pedziała, ze mom ci pedzieć zebys mi wyklarowoł te wierszowe fandzolynie.

-Co jo moga za to ze go katechetka, niy rozumiy? Zapamiyntej sie to, taki isny co jest mocno wierzoncy, tego wiersza niy zrozumie, wiara jego mu niy do,umys jego niy akceptuje innego światopoglondu.
-Piernika, kandego Dziadku, godej ło wierszu,a niy politykuj
-No to jada, suchej a niy dub w nośie, bo palec złomies. Jo godom ze "Zmieniłem pokarmy dla swego umysłu"-Czyli belejakiymi bzduroma sie niy zajmuja, ino te co wzbogacajom istnienie człowieka.Dali godom"Codziennie powtarzam sto osie mantr" Czyli mantra to jest Karmapa Czenno, jom godom z malom w paci, czyli po katolicku różancym
tyla ze mala mo 108 pacorkow, a różaniec 59. Czyli w mali 100 paciorkow to jest 48 Buddow grozny a 42 łagodnych.Dali godom "szukam przestrzeni wewnętrznej światłości"Czyli to wszystko jest driny u człowieka, ino czeba to wydobyc na wiyrch.Dali godom "nie buddów szamanów ani religare. Czyli niy szukom bo ich niy ma,a "re" "ligare" to jest po łacińie że człowiek sie łączy z Bogiem.Dali godom "Aleja Widżniana krwawiącą kołyskom"Czyli w niej jest jak magazyn w niej jest nasza karma,i zniej powstajom nasze świadomości.Dali godom "oceanem wszechświata bez dna"To chyba wiys Mariko ło co mi idzie.Dali godom "ascetyzm wypala karmiczne nasiona"Czyli jak jo 16-lot jym roz za dzien, komurki driny inaczej pracujom, no i jo niy mom takiego pypcia jak ty czy twoja mama abo tata.Dali godom "by w kole odrodzeń znikał kult".Czyli by sie odrodzić na ziemi niy w niebie i fedrować dla dobra człowieka.
-Dziadku a co sie stało z tymi 8-oma kulkoma w tyj mali tys pedzioł 48+42=100?
-No widza ze jednak mie suchos co godom.Te osiem kulek abo paćiorkow to jest 8-świadomości.No to fajnie powiyć jutro tyj twojej dywoce .


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Blukos
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 31.01.2008 11:34
Pieronie Hanik, ty blukos chocbyś sie w zima srowy bani na fcinoł


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 31.01.2008 11:29
Czarci Łapa

-Jakby to było po Ślonsk, spytała sie mnie wczoraj własćisielka, tyj kawiarni, co sie paradzi koło Trybunału Koronnego w Lublinie? Długo zech niy musioł medytowacć bo Gwara Ślonsko jeszcze mi siedzi driny, no to jo żyknoł szwarnej szkoda ze ślubnej pani. "Dziobła Gicela" pado właścicielka, fajnie fajnie, ale czuja ze niy wiela zrozumiała, bo boroczka myśli medytuje, co zrobic zeby historyczno kawiarnia uczimać A wniej "historyczno prowda-niy prowda" Ze Sond Trybunału Koronnego, przekupioł bogaty bamber, i biedno gdowa, sprawa przegrała,becała becała całom drogom, i poszła sie siednoć do tyj kawiarni kaj jo wczoraj był to znaczy 30.stycznia.2008 rok.No i jak gdowa tak ślimdrała, naros kuknoł do niej Dzioboł, i sie spytoł co sie stało, łona mu wszystko markotnie łopowiedziała, i Dziobłowi serce za dyrgotało, i pedzioł, ić do chałpy jo to wszystko załatwia,jak pedzioł tak sie stało jego Czarcio Łapa sie łodbioło na wyroku, tak ze gdowa, sprawa wygrała.
-Oj luckowie przidłby sie teros to Czarcio Łapa w Poezji Polski, to by moje wiersze liche jak ćwibak byłyby na samym wiyrchu.


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Humor i inna rozrywka
Michał Murowaniecki
Użytkownik

Postów: 133
Miejscowość: Wiśniowa Góra
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 30.01.2008 19:17
Ktoś musi się urodzić albo umrzeć - dopiero wtedy jakiś wiersz napiszę.

[podsłuchane]


Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 6 z 8 << < 3 4 5 6 7 8 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66811038 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005