poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | KONKURSY DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU | KWARTALNY KONKURS NA WIERSZ (2010-2012)
Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 16.02.2011 14:54
jak to komu??? alez to proste jak peczek drutu w kieszeni:

1. do jurora, bo moze czyta? i taka obrona moze sie przyda i pomoc w dalszej karierze pisania!

2. do portalu PP, a noz beda potrzebowac nowego admina? kazda taka znajomosc wiecej warta niz zwykli rgyzi piorka.

to jest naprawde moj ostatni wpis pod tym watkiem, ktory staje sie nie do strawiania brrrr :((


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Edytowane przez Madoo dnia 16.02.2011 16:11
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Ako
Użytkownik

Postów: 57
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 04.09.07
Dodane dnia 16.02.2011 14:48
Ja nie wiem czy ktoś się poczuł obrażony. Obrażają się dzieci, krzyczą płaczą, wierzgają. Dorośli mają prawo wyrazić swoją dezaprobatę z powodu czyjegoś nieodpowiedniego zachowania. To nie jest portal dla dzieci, chociaż większość to młodzi ludzie. Obrazić - to też chyba złe słowo. Juror postąpił jak ktoś, kogo osoby, które brały udział w konkursie, razem z ich tekstami, kompletnie nie obchodzą. Podszedł do wszystkich (do tych nagrodzonych także), jak do grafomanów, ustawiając siebie na niedostępnym piedestale. Zadanie jakie mu powierzono, potraktował jak coś, co musi wykonać, choć tego bardzo nie lubi robić. Po co w takim razie podejmował się takiej pracy - (ciężkiej i niewdzięcznej zresztą)? Może wydawało mu się, że taki komentarz do werdyktu, to normalka na portalu, gdzie podobnie zachowujących się komentatorów jest sporo i wpisują tu swoje opinie bez zahamowań. Nie przewidział, że zaskoczy i zniesmaczy taką wypowiedzią osoby, które mu z pełnym zaufaniem powierzyły swoje teksty pod ocenę?
Każdy konkurs polega na wybraniu NAJLEPSZEGO tekstu, a więc na POZYTYWNEJ ocenie. Jeśli ktoś przychodzi i rzuca jak ochłap werdykt, a potem dokłada do tego niszczący całą resztę uczestników komentarz, to nie jest w porządku.
I nie chodzi tu o to, czy krytyka jest, czy nie jest pomocna, czy powinno się kogoś głaskać po głowie, czy też pokazywać błędy. Na wszystko jest odpowiednie miejsce i czas. I tyle.
Nie wiem czemu Pan, Grzegorzu Ósmy, stara się tego nie widzieć i nie stanowi to dla Pana problemu. Ale to już sprawa pańskiej wrażliwości.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 16.02.2011 14:43
Grzegorz Ósmy napisał/a:
weź pod uwagę co proponował juror..
mam wrażenie, że niewiele tu dociera do niektórych - nawet przez szparę po urażonej dumie (czy czymś równie niepoważnym)..


biorę, jeśli ta mowa do mnie.
gdyby propozycja padła przy piwie, to ok, świadczy o mówiącym, ale na forum - to nie propozycja, a kompromitacja. i można wciskać nam tu wszystkimi szparami ciemnotę, aż się nią wypchamy i staniemy napchanymi kukiełkami bez prawa do wypowiedzi. czizz.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 16.02.2011 14:42
a że niby komu się podlizuję?
hę? bo to akurat najgłupsza z inwektyw jaką usłyszałem - najgłupsza, bo nijak nie zakotwiczona w czymkolwiek..
z innymi najprawdopodobniej nie wypadałoby mi się nie zgodzić..
;)
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 16.02.2011 14:40
mialam juz nie brac udzialau w tej dyskusji, ale cholera mnie bierze,
Panie Osmy, tu gdzie ja mieszkam jest definicja na takie zachowanie ( to nie tylko do pana, ale takze do osob, co niby sa oburzone i niby nie)
brown nose,
bo to co sie tu stalo jest proste, albo -albo!


P.S. Beatko- Bols masz racje, i wielki + za elokwecnje :))


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Edytowane przez Madoo dnia 16.02.2011 15:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 16.02.2011 14:33
weź pod uwagę co proponował juror..
mam wrażenie, że niewiele tu dociera do niektórych - nawet przez szparę po urażonej dumie (czy czymś równie niepoważnym)..
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 16.02.2011 14:22
ja jednak proponuję mniej tego aerobiku, a więcej zastanowienia się nad własnymi słowami. to tyle.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 16.02.2011 14:08
aha - czyli się poety zapieniły i urażone poczuły gdy ktoś (pod czyją ocenę sami zadki wystawili) polecił im się nieco w umyśle jako i technice podszkolić?
bez sensu - ja tam zauważyłem coś bardziej ważnego - stwierdzenie, że niewiele spośród zgromadzonych tu osób posługuje (myśli, mówi i pisze pisze!) swoim własnym językiem - samodzielnym i autonomicznym..

aż dziwię się, że pan juror zachęca do dalszego czytania i umysłowego aerobiku, zamiast polecić zająć się czymś pożytecznym..

http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 16.02.2011 14:01
Grzegorz Ósmy napisał/a:

albo się akceptuje reguły zabawy, albo zabiera łopatki, długopisiki i kajeciki w trzy linie i idzie bawić gdzie indziej




Grzegorz Ósmy napisał/a:

bzdura - prawdziwych uczuć nie da się obrazić, bo cóż to za uczucia, które bele kto czem bele porazić by zdołał znad stoła..


miałam się nie odzywać, ale Panie Grzegorzu, Pan tak poważnie? bo mnie się wydaje tanią manipulacją przedstawienie sprawy jako oburzenie obrażonych użytkowników. ta piaskownica jest nie po naszej stronie, tylko ktoś uparcie chce nam wmówić, że właśnie owa piaskownica jest normą. chce Pan powiedzieć, że konkurs jest nic nie wart i niepotrzebnie się nim przejmujemy? że rada czytania itd (bo już szkoda ten bełkot powtarzać) dana autorom, którzy widać przedstawiają wyższy poziom pisania (przynajmniej czasami) niż sam juror, nie jest zwykłą arogancją? i czy w takim razie niesłusznie się użytkownicy domagają wyjaśnień? i nie brałam udziału w konkursie, nie trzęsę się o własne ego, jak to się usiłuje wmówić komentującym, i nie o to tu chodzi, a o sens konkursów w takim właśnie wydaniu, gdy z inicjatywy robi się zwykłe jaja.
Edytowane przez lulabajka dnia 16.02.2011 14:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 16.02.2011 14:01
wierszofilu, wierzę ci na słowo, bo czytać umiesz uważnie, co wnioskuję ze sposobu w jaki odczytałeś mój nick :D
Pozdrawiam.
eintheror

A swoją drogą
druzgocząca krytyka negatywna
, muszę zapamiętać. ;)



Jeśli zwariowałem, nie mam nic przeciwko. S. Bellow
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 16.02.2011 13:33
a nawet jeśli..
to w czym problem?

doprawdy - obrazić można tylko kogoś na tyle małego duchem bądź tym drugim (umysłem? czy czym tam..), że wstrząsają nim wypowiedzi jakiejś obcej ludności..

aha (zamiast pees) - ako - nigdzie nie wypowiadałem się na temat jakichkolwiek przymiotów farmerów..

to już się robi nudne - jak ktoś się poczuł za przeproszeniem obrażony (niesmaczne to słowo, piaskownicze po prostu), to niech ruga jurorego..
jakby co, służę mejlem..
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 16.02.2011 13:05
wierszofil, no dobrze, to ja teraz o rozumie -

- świadomość to rzecz bezcenna, świadomość przyczyn, skutków i konsekwencji...
tym bardziej jestem poruszona,


a tego, czy Juror kogoś obraził , czy próbował jedynie, nie podejmuję się rozpatrywać.


bols
Edytowane przez bols dnia 16.02.2011 13:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Rafał Gawin
Użytkownik

Postów: 218
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 16.02.2011 12:54
bols,

właśnie rozumiem i to mnie przeraża ;)

eintheror,

powtórzyłaś "argumenty" poprzedników, z którymi polemizowałem. Nie mam w temacie nic do dodania.

Co do samych talentów - nie znam takiego, który rozwinąłby się, nie mając do czynienia z druzgoczącą krytyka negatywną (nawet jeśli takowa była z dominującego punktu widzenia niesłuszna). Ale to już temat na inna rozmowę ;)

Abell,

to, czy dany tekst został nagrodzony/wyróżniony, czy nie, nie ma automatycznie przełożenia na to, czy jest dobry, czy nie => wyciąganie wniosków, o jakich mówisz, jest zdecydowanie pochopne ;)

Powtórzę jeszcze raz: Juror nikogo nie obraził - zaatakował wiersze. Czy naprawdę tak trudno nie brać do siebie negatywnej krytyki tekstów?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Ako
Użytkownik

Postów: 57
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 04.09.07
Dodane dnia 16.02.2011 12:47
Jakiś poplamiony, czy niekompletny ten Twój słownik Grzegorzu. Stanowczo kup nowy, albo naucz się czytać znaczenia haseł mniej wyrywkowo. Poza tym wśród rolników też są ludzie wrażliwi, delikatni i taktowni.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 16.02.2011 12:33
abell - czy moje uczucia powinny zostać obrażone? - wszak wprost powiedziałaś, co myślisz i wydałaś opinię i werdykt.. - widzisz, tak to właśnie działa

ako - tak, masz rację - synonimem rolnictwa (starczy spojrzeć w przykurzone być może, ale wciąż eszcze polskiego języka słowniki) - którego tu ekwiwalentem est uprawianie literatury..
niektórzy robią to na jakim takim poziomie - reszta stanowi mierzwę pod ich płody..
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Abell
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: mazowieckie
Data rejestracji: 10.02.09
Dodane dnia 16.02.2011 12:18
wierszofilu. Ja nie jestem poetą i nigdy nie będę, jestem informatykiem (co ja tutaj robię, co ja robię tu;). Nie zamierzam bronić swoich tekstów, bo co o nich myślę, napisałam parę wpisów wcześniej i mnie osobiście opinia jurora po prostu "wisi". Brałam udział w wielu konkursach (niezwiązanych z poezją i nie zawsze jako uczestnik) i nigdy nie spotkałam się z takim potraktowaniem konkursowiczów. Uczestnicy (szczególnie na takim portalu) mają swój rozum i sami potrafią wyciągnąć wnioski: skoro utwór jest nagrodzony to jest dobry, a skoro nienagrodzony to czegoś mu (może) brakuje? (może być słaby, może juror być słaby, może być mało nagród:) Chyba jest to oczywiste i to nie powód, aby uczestników obrażać. Jeszcze raz powtarzam: konkurs jest promocją, a juror z konkursu zrobił show.
bols zgadzam się z Tobą, że to jest żałosne.
Grzegorzu Ósmy żałosne jest to co piszesz.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Ako
Użytkownik

Postów: 57
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 04.09.07
Dodane dnia 16.02.2011 12:07
To ja tylko dam jeszcze jeden fragment tego samego autora, który wycierpiał co trzeba od wielkich mu współczesnych. Do przemyślenia, szczególnie dla tych, którzy bronią prawa do mówienia prawdy prosto z mostu i bezkompromisowo.
Jakby kto nie pamiętał, to taką bezkompromisową prawdę głosił jeden z synów Noego, a imię jego przeszło do historii i do dziś jest bynajmniej nie synonimem kultury i mądrości.


Tej - co się dzisiaj dotknąć strun ośmiela,

Nie powiem "przestań" jako niegdyś owi

Odpychający od stóp Zbawiciela

Dzieciątka bardzo przyjemne Mistrzowi -

Ale jej powiem: "W trzeźwej trwaj mierności

I chroń się Mistrzów - wielkich, co dziś nucą,

Bo oni klątwę swej wybujałości

Na twoje młode ramiona zarzucą

I, zamiast tobie dać błogosławieństwo,

Przytulić słowem i ogrzać wyznaniem,

Oni ci laurów swych dadzą przekleństwo.

Strzeż się ich - ciesz się lepiej urąganiem

I módl się za te szkielety ogromne,

Białe jak papier - jak spróchniałość skromne!"

Edytowane przez Ako dnia 16.02.2011 12:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 16.02.2011 11:56
a dobry krytyk potrafi uciszyć rozpanoszywowujące się beztalencie..
a to warte est każdej mszy..
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 16.02.2011 11:51
Juror miał prawo do podania werdyktu w takiej właśnie formie - bezwzględnej, brutalnej i "zero-jedynkowej". Nie widzę problemu, a zwłaszcza powodu, dla którego Autorzy odrzuconych wierszy mieliby się oburzać, a tym bardziej obrażać.


Mylisz się wierszofilu. Słowo (wg Kopalińskiego) werdykt pochodzi z łac. vere dictum 'słusznie powiedziane' od vere dicere 'mówić zgodnie z prawdą'. Dlatego przede wszystkim wypowiedzi jurora powinny być wyważone, pozbawione uogólnień i natrętnego, nadętego mentorstwa.


Inna sprawa - Krzysztof Lisowski jest redaktorem serii poetyckiej w Wydawnictwie Literackim; to dość naturalne, że rygorystycznie zareagował na poziom sieciowego konkursu (w końcu, znając życie, na co dzień odrzuca zdecydowanie lepsze wiersze, i to już w formie projektów książek ;)).



Oczywiście gratulujemy panu Lisowskiemu dobrej posady. (Ja jestem nauczycielką języka niemieckiego i angielskiego ;))).)
Znowu się z Tobą nie zgodzę wierszofilu. Rygorystyczna reakcja na poziom konkursu? Ależ nie, to zwykły przejaw braku kultury i poszanowania dla drugiego człowieka. Sposób w jaki juror obwieścił swój werdykt jest niedopuszczalny. Krytyka powinna być konstruktywna, nawet jeśli jest negatywna. Mam na myśli wypowiedź zaczynającą się niefortunnie, od słów Hamleta: Reszta - zestawów - powinna "być milczeniem".


Swoją drogą brakuje takich właśnie werdyktów - mocnych i konkretnych.



Tak to prawda, brakuje werdyktów mocnych i konkretnych. Przekaz jurora L. do nich nie należy, poczekajmy więc na następne.



Nie ma nic zdrowszego dla (uogólniając) twórcy od jak najszybszego oswojenia się z krytyką negatywną, zwłaszcza tą druzgoczącą.


Niestety nie masz racji. . Krytyk krytykowi nierówny. Zły krytyk może zniszczyć rozwijający się talent.


A jeśli już ktoś jest przekonany o wielkości swoich tekstów, to czy ta wielkość nie jest wątpliwa, skoro podważa ją jeden werdykt w sieciowym konkursie? Naprawdę, w takich sytuacjach można werdykt zwyczajnie zignorować, szkoda czasu i nerwów ;)


Wydaje mi się, że nie o wielkość tekstów chodziło autorom, ale o sposób w jaki juror wyraził swoje zdanie. Daleko mu do dyplomaty.
Ps. Sprytne to twoje ostatnie zdanie, takie wiesz, z serii zamykającej usta;)
Pozdr.


Jeśli zwariowałem, nie mam nic przeciwko. S. Bellow
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Grzegorz Ósmy
Użytkownik

Postów: 81
Data rejestracji: 01.12.07
Dodane dnia 16.02.2011 11:38
tak, tak - urbi et norvid

uhm, jeśli nie kwestia rozumu, to pewno kwestia tych, no.. uczuć
które obrażone zostały
kilkoma słowy prawdy, o które się same prosiły..

bzdura - prawdziwych uczuć nie da się obrazić, bo cóż to za uczucia, które bele kto czem bele porazić by zdołał znad stoła..
http://8smy.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66807131 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005