poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
O przedświątecznym m...
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 11.09.2009 21:08
Czyżby to trema przed "Dabrówką" ? Szykować wiersze a same się wylansują. Połamania, języka.
JBZ.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Katarzyna Zając - ulotna
Użytkownik

Postów: 127
Miejscowość: Ozimek
Data rejestracji: 12.08.08
Dodane dnia 11.09.2009 16:36
Łucja, ja niechcący Cię zmusiłam do wywołania tematu, a chciałam tylko pogratulować wszystkim, a że akurat z Tobą mam najbliższą relację to wyróżnić Cię szczególniej, choć być może swojej sympati do Ciebie (zresztą wierszy też) nie powinnam okazać :).

Powiem Ci, że ja nigdy za wiele nie zastanawiałam się nad lansem... bo na razie to jestem wierszokletka pospolita i nie ma nad czym, choć zawsze jest mi miło, gdy widzę, że znajomym osobom coś się udaje, szczególnie tym, których lubię czytać i poważam :).

Ale skoro niechcący Cię pobudziłam do tematu, to powiem, że wydaje mi się, że jeśli jest się dobrym w jakiejkolowiek dziedzienie, nie tylko w poezji to warto się tego nie wstydzić, warto ze swoją pasją dzielić się z innymi, po co chować głowę w piach i udawać sierotę?

A informacji o tomikach, wieczorkach nie uważam za lans, a wręcz takich informacji na tej stronie poszukuję i oczekuję :).

A lans kojarzy mi się z przepychaniem czegoś na siłę i robieniem wszystkiego, aby zwrócić na siebie uwagę... pomijając defincję ze słownika - to właśnie z tym najbardziej...

Ale tego typu lansu raczej niewiele zauważam na tej stronce, większość Autorów długo pracowała na swoje sukcesy i im się one należą, a przez czytelników są wyczekiwane :).

pozdrawiam Cię.



Edytowane przez Katarzyna Zając - ulotna dnia 11.09.2009 17:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 11.09.2009 16:11
słownikowe definicje to my sobie możemy wyciągać. jasne, że lans się kojarzy z przytoczonymi tu określeniami. ale zabarwienie jest nieco inne - chodzi tu rzeczywiście o promowanie się, ale z zabarwieniem popisówy, nachalności, itp, itd. lans oznacza albo "szpan", albo, tu inna żartobliwa definicja - "czynność polegającą na zaszczycaniu innych swoim jestestwem". dlaczego nie możemy najzwyczajniej w świecie używać dla działań neutralnych określeń neutralnych? informacja o wydarzeniu kulturalnym jest co najwyżej prezentacją, promocją, ale nie lansem. dlatego też nie zgadzam się na tego typu określenia w stosunku do moich działań. ty możesz się zgodzić - wolna wola :) a ja ze swojej strony kończę tę jałową dyskusję.
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor LANSOWAĆ - co to dla Was znaczy?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 11.09.2009 15:02
Czy należy na to słowo się obrażać, czy jest wpisane w naszą codzienność ?
Proszę również o Wasze zdanie na ten temat ja momentami się gubię i mogę nie mieć racji. Wydaje mi się, że ten temat jest jakby tabu i od czasu do czasu wypływa jako zarzut wobec różnych osób. (wielokrotnie czytałam na forum) No kurcze czy trzeba wciąz przepraszać, że się żyje i czasem pisze wiersze...

Kontynuacja wątku z Aktualności - nie wiem czy dobrze się zabieram do tego - jeśli cos jest lub okaże się nie tak to wybaczcie
Mój koment z dnia 10.09.2009 17:24:25
wywołał pożądaną przeze mnie dyskusję. Za dużo treści aby cytować więc podaję link

www.poezja-polska.pl/fusion/news.php?readmore=1482



otóż
to prawda Kuba nie powinno nas interesować co inni o nas myślą, ale tego też trzeba się nauczyć, zwłaszcza gdy ty o wszystkich myślisz dobrze. Już miałam zarzut o lansowanie parę miesięcy temu. Niczym się nie pochwaliłam hiihih, nie wywołałam skandalu, nie naopowiadałam bzdetów, a wypowiadałam swoje zdanie na tematy na które wszyscy się wypowiadali jak również WY i to z niewielką częstotliwością.
Nie należę do osób, która będzie chować głowę w piasek, albo przyklaskiwać komukolwiek aby się przypodobać. Wypowiadając jakąś swoją opinie odnosimy się do własnych preferencji, charakteru, wiedzy, więc tak jakby to przybliża naszą postać dla innych. Już nie chcę do tego wracać, a po prostu uznać, że pewnie ktoś miał racje i się też lansuję tak jak wszyscy tutaj.

Uwaga bo znów myślę hihih - Kolejna sprawa lansu w tej poruszanej przez Was kwestii, konkursów, czasopism, spotkań. Owszem jak siedziałam tyle lat w domu i w szufladzie to się nie lansowałam, ale jeśli wysłałam na konkursy i udało mi się być zauważoną, jeśli wysłałam do pisma i wydrukowali, zgodziłam się gdzieś zaprezentować swoje teksty - to przecież się nie dzieje poza naszą wolą (na dodatek powinniśmy o tym poinformować, rozpowszechnić) . Przecież nikt sam do nas nie przyszedł, bo jesteśmy tacy genialni aby nas wydrukować, bo takich genialnych jest sporo dookoła i liczą się czasem inne względy. Nie licząc druku, które gwarantują wygrane konkursy. Jeśli sami nie zrobimy tego, to i kolega nie da anonsu jeśli mu o istnieniu czegoś nie powiemy.
Bierzemy tez aktywny udział, wypowiadamy swoje opinie, szokujemy kontrowersją, komentujemy, tworzymy strony, blogi. Negatywne, błyskotliwe, odmienne opinie, recenzje, notki bardziej zwracają uwagę i na autora i na komentatora.
No po co się krygować ? Ja lubię nazywać rzeczy po imieniu. To powoduje, że ktoś przyjdzie na Twoje spotkanie, zajrzy na Twoją stronkę, przeczyta Twoje wiersze - i najważniejsze będzie mógł wyrabiać swoją opinię na ich temat , jak wydasz - kupi Twój tomik.
W innym przypadku jesteś bezimienny, juz się prezentujecie pod własnymi nazwiskami. Co jest pozytywne i sugeruje równiez większą odpowiedzialność za słowa.

Znalazłam taką definicje - Lansować - propagować, upowszechniać, reklamować, popierać, wprowadzać w modę, czynić modnym

Sądzę, że wszystko zależy oczywiście od taktu i odpowiedniej formy przekazu, a to z kolei zależy od subiektywnego odbioru. Tak więc jak zwał tak zwał. Ja uznaję, że po prostu ktoś ma się odstosunkować ( to od Marcina hih) i należy robić swoje nie ważne czy pod nazwą lansu czy działalności poetycko-literackiej czego wszystkim życzę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 12
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66817502 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005