poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 19.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
Co widziały i co sły...
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Wierßcz
eteryczny avatar
Reszta została w myś...
Anihilacja
Cichosza
Dafno! Ciebie nie c...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Warkocze myśli...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 24.05.2016 21:40
- odpozdrawiam i... serdeczne dzięki za te miłe przecież każdemu słowa...

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Radość
Niepoprawna optymistka
Użytkownik

Postów: 33
Miejscowość: Warszwa
Data rejestracji: 21.10.15
Dodane dnia 24.05.2016 21:23
Cieszę się bronmusie, że będziesz nadal
zamieszczał swoje wątki. Mimo, że
się nie udzielam jeśli chodzi o pisanie na forum,
to chętnie je czytam.
Podziwiam Twoje haiku, tanki i super
fotki, bardzo fajnie, że je tutaj zamieszczasz,
warkocze myśli też są ciekawe.
Dobrze, że Pan Moderator ma zdroworozsądkowe podejście
do tematu...

Pozdrawiam i życzę dalszych fajnych wpisów:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 24.05.2016 20:23
Podrażniona jaźń

Uczucie dyskomfortu
przerodzone w przewrotną złośliwość.
Co należy uczynić, żeby...
Wypełnione potrzebą działania
gęby. I tylko one.
Destrukcja ducha
na kursie bezsilnej wściekłości.
Rozpaczliwe próby
wywołania reakcji niszczącej.
Wszystko, co ponad nami
jest z gruntu złe.
Ścieżka do nikąd
prowadząca na manowce osobowości.

Zawiść...
Nasza wartość
nad poziomy wyrasta.
Inni to gnomy
- i basta -
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 23.05.2016 16:51

.
Sztuka zdobywania władzy nad umysłami
Kreatywna rachunkowość
Socjotechnika
Brednie
My damy więcej
Obietnice przedwyborcze
Gruszki na wierzbie to już za mało
Ciemny lud naszym klientem
Bo nadal pozostaje głupim
Więc znowu kupi
Kit...mu w oko
Aby Polska rosła w siłę
i żyło się dostatniej
...Nam...
Wczesny Gierek?
...Nie...
Teraźniejsi jego uczniowie
I spadkobiercy
Z moherem na głowach
Dno dna


Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem - bronmus45
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 23.05.2016 15:02
silva napisał/a:
Cieszę się, że Moderator 4 wykazał zdroworozsądkowe podejście i że już istniejące wątki nie zostaną zlikwidowane. Pozdrawiam.

- cieszę się wraz z Tobą, a nawet ciszę się, że "inni" się nie ucieszą...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 23.05.2016 15:02
Panie bronmus45. Każdy ma prawo wypowiedzieć swoje krytyczne zdanie zarówno o wierszach, jak też wszelkich odmiennych aspektach aktywności innych użytkowników tego portalu. Jest to po prostu prezentacja własnego, mającego prawo być subiektywnym, poglądu na daną kwestię. Nie należy traktować takich sceptycznych wypowiedzi jako aktów nieuzasadnionego prowokacyjnego czepialstwa. I odpowiadać na nie obcesowo, z zupełnie niepotrzebną irytacją. Wręcz przeciwnie: trzeba z należytym szacunkiem odnosić się do każdego odmiennego zdania, nawet całkowicie niezgodnego z poglądami wyznawanymi przez Pana czy sprzecznego z pańskimi twórczymi planami i dążeniami. Należy cierpliwie, bez aktów nerwowości, starać się rzeczowymi argumentami przekonywać do swoich racji i opcji. Jest to jedyna rozsądna i dopuszczalna droga. To wszak elementarna podstawa prowadzenia dyskusji w sposób profesjonalny i kulturalny, a nie zamieniania jej w prymitywne wzajemne połajanki. Dlatego w przyszłości naprawdę proszę darować sobie frazy z zarzutami "świętojebliwości" itp. Nie będą przez moderację tolerowane. Argument pochodzenia "z bardzo nerwowego wojennego rocznika" niczego tu w istocie nie usprawiedliwia i absolutnie do mnie nie trafia. Proszę wziąć to na serio pod uwagę.

Potwierdzam, że nie zamierzam likwidować utworzonych do tej pory wątków z miniaturami.

Dziękuję za uwagę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 23.05.2016 14:54
Cieszę się, że Moderator 4 wykazał zdroworozsądkowe podejście i że już istniejące wątki nie zostaną zlikwidowane. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 23.05.2016 12:29
Bardzo fajna - bo rzeczowa - wypowiedź moderatora.
Mnie już pomysł na kolejne wątki się wyczerpał, więc zapewne dłuuuugo... dłuuuugo nie utworzę następnych. Lecz tych dotychczasowych nie chciałbym likwidować. No, ale jeśli tego wymaga "racja stanu" dla forum, to oczywiście się podporządkuję. Co do fotek obrazujących treść - w pełni podzielam zdanie moderatora - we wszystkim wskazany jest umiar. Za duża ilość witamin też jest szkodliwe dla żywego organizmu. Ja jednak wykorzystuję do maximum swoje fotki, lecz nie każdą treść mogę nimi opisać. A wiele haiku jedynie z obrazkiem (haiga) ma szansę dotarcia do odbiorcy. Co do moich "wybryków" dyskusyjnych... Ja to niestety widzę nieco inaczej... Ktoś szuka zaczepki, a później udaje "świętojebliwego", bo mu odpowiedziano adekwatnie do jego zachowań. Oczywiście, postaram się ograniczyć moje nerwowe ruchy, lecz bardzo tutaj mi brakuje funkcji blokady wejść dla niechcianych respondentów. Chociażby nawet funkcji - przyjaciel, wróg - która pozwala się wpisywać, lecz niewidocznie dla adresata.
Pozdrowienia dla wszystkich...
- jestem jednak nieco usprawiedliwionym, bo pochodzę z bardzo nerwowego rocznika, jeszcze wojennego...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 23.05.2016 11:43
Panie bronmus45. Proszę nie przesadzać z tworzeniem coraz to nowych wątków. Staram się nie ograniczać inwencji twórczej żadnego z użytkowników, ale we wszystkim wskazane są wyczucie i umiar.

A umiar wskazany jest też koniecznie i przede wszystkim w sposobie prowadzenia dyskusji z osobami krytycznie nastawionymi do Pana aktywności na Forum PP.
Pańskie wypowiedzi zawierają w sobie spory ładunek agresji, nieadekwatny do formułowanych do Pana uwag. Na tego typu uwagi na PP odpowiada się spokojnie i przekonująco wyrażonymi, konkretnymi kontrargumentami. A Pan w swoją argumentację wplata też niestety momentami dalekie od merytorycznych ataki osobiste na swoich polemistów i niestety zaczyna łamać 29 pkt Regulaminu. Proszę to przemyśleć i nie kontynuować dyskusji w dotychczasowym klimacie.

Portal Poezja-Polska, z tego co mi wiadomo, nie ma w planach systemowych modernizacji. Takowe plany pojawiły się kilka lat temu. Moderatorzy zgłaszali swoje liczne propozycje ulepszeń, ale nie doczekały się one w praktyce realizacji. W związku z tym tworzenie osobnych działów tematycznych poza forum nie jest technicznie możliwe. Miejscem dla publikacji drobnych form pozostanie więc - z braku innych możliwości - Forum.

Co do kwestii praw autorskich do obrazków wykorzystywanych do ilustrowania publikowanych w wątkach miniatur, to podzielam tu umiarkowane i rozsądne poglądy wyrażone przez Pana o nicku Janusz. Ileż to znanych portali musiałoby zawiesić swoją pożyteczną działalność gdyby wymagana była każdorazowo informacja o autorze jakiejś fotografii, rysunku itp. Tego typu surowe opcje zawierała niesławna ustawa ACTA, której realizacji zaniechano w rezultacie masowych protestów społecznych.

Moderacja PP oczywiście opowiada się za tym aby twórca limeryku czy haiku itp. tekstów, który zna nazwisko czy pseudonim artystyczny autora ilustrującej jego tekst grafiki, poinformował o tym odbiorców swojego utworu. A gdy nie zna aby zaznaczał, że chodzi o nieznanego mu fotografika czy plastyka. Nie będziemy jednak obligatoryjnie do tego podchodzić. Po prostu w praktyce nie byłoby odpowiedniej ilości czasu na sprawdzanie czy wszyscy dopełnili takiego informacyjnego wymogu. Zresztą wobec powszechności anonimowego wykorzystywania "obrazków" np. do sporządzania memów w internecie, odmienne podejście i surowe egzekwowanie mija się ze zdrowym rozsądkiem. W końcu autorzy tutejszych krótkich form nie czerpią żadnych korzyści finansowych ani z opublikowania tutaj swojego utworu ani z podpięcia do niego czyjejś ilustracji. Administracja zakłada, że twórcy miniatur znają prawo autorskie i praktykę jego stosowania i jeśli czynią tak jak czynią, robią to na swoje własne ryzyko. Portal będzie interweniować tylko wtedy jeśli ktoś czyjś "obrazek" opisze jako swój własny wytwór. Wtedy będziemy mieli do czynienia z ewidentnym plagiatem. Usuniemy go więc, a plagiatora zmuszeni będziemy okresowo zablokować dokładnie tak, jak postępujemy tu w przypadkach plagiatów wierszy.

Jestem zaskoczony protestami przeciw zaistnieniu na Forum PP wątków z krótkimi formami. Ich autorzy nie są faworyzowani przez moderację. Każdy może zabawiać czytelników podobnie jak oni. Moderacja nie stawia nikomu przeszkód. Gdyby utwory publikowane na PP były nagradzane finansowo lub w innej formie, miałbym dużo, dużo większe zrozumienie dla idei poszerzenia limitu tygodniowego na wszelkie działy tego serwisu.

Uważam, że Forum poetyckiego portalu powinno charakteryzować się różnorodnością i żywotnością. Przecież jeśli mielibyśmy popierać jedynie recenzje to należałoby obligatoryjnie wykasować wszelkie inne działy. No bo np. mogłoby się w pewnym momencie okazać, że jakiś bon mot z działu "Dowcipy" przeczytało więcej osób niż interesującą recenzję znanego krytyka literackiego. Nie popadajmy w przesadę. Jeśli ktoś czuje się odsunięty w cień przez czyjeś cieszące się popularnością publikacje, nic nie stoi na przeszkodzie aby on spróbował w dziedzinie, w której czuje się mocny napisać coś tak interesującego, że usunie to w cień wszelkie dotychczasowe prezentacje. Tylko taka forma rywalizacji i walki o swoje jak najlepsze miejsce na portalu wydaje mi się właściwa.

Pozdrawiam Was Drodzy Państwo
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 23.05.2016 08:01
(...) romantyzm dawno minionych lat
gdzieś bezpowrotnie odpłynął.
Niedługo na wiejskie pastwiska
wyjdą MILKI.
Już nie poczciwe, łaciate krasule...
Nieubłagana marność przemijania
wszystkiego miłego,
co nas niegdyś spotykało.
Może to tylko inny wymiar doznań
tamtych, a tych dni?
Upływający czas leczy rany...
Przynosi też żal za już minionym.
Za jego pamiętnymi doznaniami
i utraconymi marzeniami (...)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 22.05.2016 17:26
- mam się na kim wzorować - p. Szydło mówi o papieżu on, nim, jemu, natomiast niejaki jest określeniem ogólnie stosowanym i nikogo nie obrażającym... Chyba, że... niejaka abirecka pomyliła niejaki z nijakim... A to już wina jej doskonałego wykształcenia...
Natomiast dla mnie ów lir jest mniej znaną osobą - bo całkiem nie - od papieża...
EOT - bo wpiszę do wrogów... i wtedy możecie sobie pisać - abirecka - na Berdyczów...
P.S - a blogów prywatnych to mam co najmniej trzy działające i kilka "uśpionych" - adresów nie podam, bo chyba tutaj nie wolno promować obcych stron...
Edytowane przez bronmus45 dnia 22.05.2016 17:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 22.05.2016 16:37
bronmus45 napisał/a:
Słuchajcie no, abirecka - może taki język do Was dotrze, jako bliższy wychowaniu w PRL.
Przyjrzyjcie się uważnie - abirecka - swoim dwom (dwóm?) tożsamym tematycznie wątkom o niejakim lirze i puknijcie się w... piersi, powtarzając na głos przed waszym Bogiem (podpis abireckiej) Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa... Koniecznie po łacinie, bo Was w języku polskim nikt nie może zrozumieć. Ani Wy - abirecka - nikogo...Tua ista culpa est tua, ipsa magnum..


Proszę niniejszym Moderację o ustosunkowanie się do tego typu odpowiedzi oraz wypowiedzi.

"Niejaki" lir jest na Portalu od roku 2007; "niejaki" lir ma / miał zaplanowane spotkanie autorskie, które z przyczyn od Niego niezależnych do skutku nie doszło]; "niejaki" lir nigdy na Forum nie prezentuje swojej twórczości [posiada prywatny blog; wątek dlaczego lir zaprosił i później się nie spotkał będzie wątkiem kontynuowanym aż do wyczerpania tematu. Tematu, dodajmy, dotyczącego życia literackiego Portalu poza netem.

Czy zdaniem Pana Moderatora odpowiedź wyżej cytowanego mieści się w kategoriach - o ile się nie mylę - 29 punktu Regulaminu?
Bo nawet jeżeli wątpliwości użytkowniczki abireckiej są mocno przesadzone, w takim razie forma odpowiedzi bronmusa45, zdaniem Pana Moderatora, do której grzecznościowej szufladki się klasyfikuje?


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 22.05.2016 16:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 22.05.2016 16:13
Słuchajcie no, abirecka - może taki język do Was dotrze, jako bliższy wychowaniu w PRL.
Przyjrzyjcie się uważnie - abirecka - swoim dwom (dwóm?) tożsamym tematycznie wątkom o niejakim lirze i puknijcie się w... piersi, powtarzając na głos przed waszym Bogiem (podpis abireckiej) Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa... Koniecznie po łacinie, bo Was w języku polskim nikt nie może zrozumieć. Ani Wy - abirecka - nikogo...Tua ista culpa est tua, ipsa magnum..


Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem - bronmus45
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 22.05.2016 15:59
bronmus45 napisał/a:
silva napisał/a:
Nie obraź się, ale już przesadziłeś. Te różne formy świetnie się mieszczą w Wolejach, gdzie zamieściłeś blitze, więc dodatkowy wątek wydaje się niepotrzebny. Najzwyczajniej nie zdążę wszędzie zajrzeć, a chciałabym. Pozdrawiam.

Ależ ja się nie obrażam, jedynie ujawniam to, co pisałem już dosyć dawno i leży zmagazynowane w czeluściach komputera. Prosto z mostu - nie rozumiem współczesnej poezji pisanej w sposób i o czymś, o czym już nawet autorzy nie pamiętają po upływie jakiegoś czasu. Moje warkocze myśli nie można zaliczyć zapewne ani do poezji, ani też do prozy poetyckiej, jednak czymś są... Czymś naturalnym i prawdziwym, dziejącym się w naszych głowach i bez zbytniego koloryzowania ogłaszane wszem i wobec. Ja jednak nadal mam zamiar publikować na tej stronie następne... i następne - chyba - że mi zabroni administracja. A o to zapewne usilnie będą się starać wiadome osoby..
Więc... do zobaczenia na stronie "Warkocze myśli"


Mimo wszystko Portal "poezja polska" nie jest prywatnym blogiem, takie przynajmniej do tej pory odnosiłam wrażenie. Ponadto: Portal "poezja-polska" jest portalem bezpłatnym, co nie znaczy że własnością niczyją, którą należy użytkować do samego zdechu, jak miało to miejsce w PRL-u z tzw. majątkiem wspólnym.

Ja nie administracja, jedynie skromna użytkowniczka, która choć mocno oskubana przez miniony system, osobliwie cwaniactwa nie toleruje. Zwłaszcza w przypadku bezpłatnie użytkowanej, albo w tym przypadku "użyczanej" własności społecznej.


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poranek...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 22.05.2016 15:41


- przebudzenie -

Krzyk kawek za oknem
przywraca świadomość tu i teraz.
Wspomnienia snu odlatują w niepamięć.
Czeka już kolejny kołowrotek codziennych spraw.
Czas wstawać i nastawić wodę na kawę.
Nastrój pogody mglisto wilgotnej.
Zwykła, poranna toaleta.
A podczas niej snucie planów
na dzisiejszy dzień.
Czym go ma wypełnić emeryt
po siedemdziesiątce?
- oto kolejny kłopot -
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 22.05.2016 15:13
silva napisał/a:
Nie obraź się, ale już przesadziłeś. Te różne formy świetnie się mieszczą w Wolejach, gdzie zamieściłeś blitze, więc dodatkowy wątek wydaje się niepotrzebny. Najzwyczajniej nie zdążę wszędzie zajrzeć, a chciałabym. Pozdrawiam.

Ależ ja się nie obrażam, jedynie ujawniam to, co pisałem już dosyć dawno i leży zmagazynowane w czeluściach komputera. Prosto z mostu - nie rozumiem współczesnej poezji pisanej w sposób i o czymś, o czym już nawet autorzy nie pamiętają po upływie jakiegoś czasu. Moje warkocze myśli nie można zaliczyć zapewne ani do poezji, ani też do prozy poetyckiej, jednak czymś są... Czymś naturalnym i prawdziwym, dziejącym się w naszych głowach i bez zbytniego koloryzowania ogłaszane wszem i wobec. Ja jednak nadal mam zamiar publikować na tej stronie następne... i następne - chyba - że mi zabroni administracja. A o to zapewne usilnie będą się starać wiadome osoby..
Więc... do zobaczenia na stronie "Warkocze myśli"



Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem - bronmus45
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Warkocze myśli...
silva
Użytkownik

Postów: 1677
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 22.05.2016 15:04
Nie obraź się, ale już przesadziłeś. Te różne formy świetnie się mieszczą w Wolejach, gdzie zamieściłeś blitze, więc dodatkowy wątek wydaje się niepotrzebny. Najzwyczajniej nie zdążę wszędzie zajrzeć, a chciałabym. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Warkocze myśli...
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 22.05.2016 14:14
Publikowane tutaj będą treści w formie, która nie pasuje do żadnej z ogólnie przyjętych. Luźne myśli, powiązane jednym tematem, wyrzucane na zewnątrz w chwili ich powstawania. Coś w rodzaju utworów BLITZ, lecz w żaden sposób nie nieusystematyzowane.
Czekam z niepokojem na kolejne ataki "prawdziwych poetów"...

P.S - a od życzliwych oczekuję podpowiedzi, czy pożądaną byłaby tutaj grafika tematyczna?

Poranny spacer
nad brzegiem jeziora
Zachęcający błękit nieba
Przyroda powraca do pełni życia
Lustro wody
Pod nim śmigają rybki;
szukają śniadania
Mnóstwo ptaków wodnych
Najwięcej kaczek
Łabędzie bliżej brzegu
oczekują żeru od przechodniów
Mewy i kaczki przemieszane
Też żerują
przy mieliznach jeziora
Otoczenie ścieżek szarobure
Jeszcze zimowe
Gdzieniegdzie zielone łodyżki traw
Pierwsze zapowiedzi lata
Pomiędzy drzewami polanka
bardziej zielona
Na niej dwie sarenki
skubią trawę
Nawet niezbyt ostrożne
Od czasu do czasu
spojrzą w stronę ścieżki
Nie uciekają na widok przechodniów.
Aparat foto jednak je wystraszył
Uciekły
Nie chciały pozować
I mnie czas na śniadanie
Powrót


Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem - bronmus45
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67034516 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005