poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMWtorek, 19.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
"Na początku było sł...
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ksiądz Jan Twardowski
Ostatnio dodane Wiersze
Prawdy i mity
na granicy piekła
Ostatni wieczór
Ragana
eter
Udziec cielca
co widzi kobieta sto...
wnioski po latach
policzone dni
Palindrom
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 10 z 13 << < 7 8 9 10 11 12 13 >
Autor RE: Kolaboranci
arekogarek
Użytkownik

Postów: 99
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 09.11.07
Dodane dnia 28.04.2008 11:21
droga magdo
nie mnie podpowiadąć oceniać i sugerować
wasza obecność(twoja z markiem) jest cenna i niezastąpiona
a komentarze...co mnie do nich(i odwrotnie hihi)to wasze dzieło

milo że piszesz

szanuję cię tak samo sławka jak marka(per lima) bo jesteści ważni i potrzebni

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
arekogarek
Użytkownik

Postów: 99
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 09.11.07
Dodane dnia 28.04.2008 11:16
szanowny kolego marku
ty nic nie musisz(to opodawaniu ręki)
dlaczego gdy ktos pisze o tobie od razu udzerzasz w ton NADinterpretacji i stosujesz figure retoryczną w postaci sugerowania co mam na mysli(ktos nie pisz bo się WAS? boi??)?
ja wprosti prosto napisałem warto dyskutować
ale warto to robic na poziomie
dla dobra jakości portalu, piękna literatury(która większościa kocha milościa czystą i niewinną)i dla zdrowia(głównie psychicznego)

dskurs chyba powinien odbywać się na równym poziomie

bez atakowania i obrażania

szkoda że wyciągnięta dłoń zostaje w pustce...no nie na zawsze chyba...

spójrz kolego za okno ...wiosna.zakwitaja kwiaty, ptaki kołuja pod niebem...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 28.04.2008 10:36
Szkoda Arek, że "upominasz" tylko Marka
Sławek zaczął załatwianie prywatnych żali na forum PP i to ON powinien zostać upomniany
tyle ode mnie
forma komentarzy Marka i moich zostaje tak, jak jest.
pozdrawiam
i kończę dyskusję o Panu Horniku, bo nie ma o czym rozmawiać.





http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 28.04.2008 10:32
-
Edytowane przez konto usunięte 10 dnia 17.11.2008 22:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
arekogarek
Użytkownik

Postów: 99
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 09.11.07
Dodane dnia 28.04.2008 10:21
witam
mam nadzieje że ten wątek sie wkrótce skończy

a miejsce polemik znajdzie sie pod konkretnymi utworami
niechże magda i marek i im podobni pisza gdzie chca i w jakiej formie chcą
fajnie byłoby zawsze uzasadnić swoje krytyczne stanowisku poglądem na literaturę.byłoby łatwiej zrozumieć wasze intencje

fajnie że piszecie
niepokoi mnie tylko że tak bardzo magda i marek obstaja przy swojej metodzie komentowania
chyba warto byc otwartym.ten portal chyba służy wymianie zdań
więc komentujmy wspólnie

a polemika ze sławkiem jest wasza porażka-magdo, marku i sławku...
szkoda
może wyjaśnicie sobie prywatnie o co tu chodzi i publicznie sie dogadacie...

szanowni państwo drogi kolego marku(per lima)-twój wpis w odpwoiedzi dla sławka hornika nie doczekał sie odpowiedzniego komenatzra, wszyscy stulili uszy_, więc pisze ja : TO SKANDAL
jak mogłeś zrecenzować karygodnym językiem na pozoimie pyskówki iwulgarności pisanie kolegi?!
jakie by ono nie było...

prosze tylko o SZACUNEK dla innych a przez to dla siebie.
każdy z nas pisze ciekaie każdyszuka każdy burzy buduje ciepi i kocha
chyba warto to zrozumieć...mnie to wpajają od dzieciństwa...
drogi kolego marku, ja tez się zapominam...ale nie słowa sa najważniejsze...warto dwa razy pomysleć
i podać rekę na zgodę...a prawdziwa cnota krytyk sie nie boi, oczywiście więc piszcie drodzy recenzenci dalej-smiało do dzieła!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 28.04.2008 07:37
-
Edytowane przez konto usunięte 10 dnia 17.11.2008 22:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 28.04.2008 00:17
a nie ma problem, będziem meldować :)


http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 27.04.2008 23:31
problem w tym, ze to nie jest żaden "szyld" i doprawdy wg mnie nie ma o co rodzierać szat i prowadzić etymologicznych dysput
wolelibyśmy te dysputy widzieć pod tekstami, trochę to zaczyna przypominać "czepianie się"
co za różnica jak to nazywamy? WAŻNIEJSZE JEST TO, CO ROBIMY
pozdrawiam




http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 27.04.2008 23:29
-
Edytowane przez konto usunięte 10 dnia 17.11.2008 22:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
ElminCrudo
Użytkownik

Postów: 77
Data rejestracji: 17.03.07
Dodane dnia 27.04.2008 22:49
Panie Lima - bardzo dziękuję za wyjaśnienie - czytam je w kolejnym miejscu, kolejny raz...no cóż -:)
Wojowanie z panią Magdą - wojowaniem z panią Magdą, cudowne zrządzenia - cudownymi zrządzeniami, a coś wydumane - tu pozwolę sobie na łagodne podejście - w wyniku naditerpretacji tego, co inni ewentualnie mogliby sobie .....no kurcze, to chyba jednak deko śmieszne. Nazwa zabawna nie jest, i chociaż daleka jestem od wykazania się naturą "osoby złośliwej" - pomyślałam, że każdemu z osobna trudno będzie państwu tłumaczyć te ironiczne konteksty, Wasze wzajemne układy z czasów Waszych wojen, rozejmów,cudownie zawartego przymierza itd itp.....słowem - wzajemne realcje dwójki użytkowników - relacjami dwójki użytkowników, a szyld pod jakim się coś robi szyldem - jaki szyld jest każdy widzi.
Brak wykazania odrobiny zrozumienia - a na to akurat chciałam państwu delikatnie zwrócić uwagę swoją poprzednią wypowiedzią - dla tych, którzy tu zamieszczają wiersze, których być może skomentujecie, a którzy mają ze słowem "kolaborant" wspomnienia lub skojarzenia daleko odbiegające od tego "ironicznego kontekstu" - jest niestety minusem. No i do tego jeszcze to "jak należy odczytywać" plus dzienna "norma" do wykonania - hm. Te wyznania są wynikiem przepracowania? przejęcia się rolą? - no dziwnie się czyta, proszę pana, takie wywody, takie uzasadnienia. Pomysł tak, nazwa - nie. To tyle mojego zdania. Dziękuję za uwagę.
https://picasaweb.google.com/105798585138085743278/Album01 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
Mgielka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 10
Miejscowość: Stockholm
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 27.04.2008 20:47
Kolaborantow popieram z calego serca i gratuluje idei.
Zauwazalny wpyw M&M na bardziej otwarte dyzusje, odwazniejsze komentowanie oraz spokojniejsza atmosfere na portalu.

Marku, wlasnie sie zastanawialam kto moze byc na zdjeciu?
Podobienstwo do Phantoma z "The Phantom of the Opera" mojego ulubionego musical.

Bym zapomniala...jesli kiedys cos wstawie , to polecam sie Waszej uwadze.
Z serdecznymi pozdrowieniami dla M&M oraz wszystkich pozostalych :)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
komaj
Użytkownik

Postów: 21
Data rejestracji: 01.08.07
Dodane dnia 27.04.2008 15:57
Kolaborantów popieram z całej duszy, gratuluję pomysłu!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
Rafał B
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Neverland
Data rejestracji: 16.08.07
Dodane dnia 27.04.2008 15:55
Przepraszam, miało być - Kolaboranci dali Panu przynajmniej możliwość dyskusji o swoich SUBIEKTYWNYCH ocenach.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
Rafał B
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Neverland
Data rejestracji: 16.08.07
Dodane dnia 27.04.2008 15:53
Choć nie do końca zgadzam się z Kolaborantami (nie uważam, że wiersz Pana Sławka Hornika jest aż tak słaby), to jednak muszę powiedzieć, że Pan, Panie Sławku napisał kilka rzeczy zupełnie bez sensu. Bo wg Pana każdy kto nie jest zawodowym krytykiem nie powinien zajmować się komentowaniem wierszy na portalach internetowych. Idąc tym torem musielibyśmy zabronić komentowania prawie wszystkim, również i Panu (bo jak sądzę prawie wszyscy tutaj występują raczej w roli czytelników, którym się coś podoba, bądź nie - i próbują znaleźć na to jakieś argumenty, przynajmniej niektórzy). Wypomina Pan również koleborantom brak obiektywizmu. Sądzę, że wielką naiwnością jest wierzyć w obiektywizm jakiegokolwiek komentarza kogokolwiek. Myślę, że w grę wchodzą jednak gusta kształtowane przez wiele czynników. Oczywiście jest pewna granica/poziom, poniżej której/którego wiersz może być śmiało zakwalifikowany jako gniot - obiektywnie. Wszystko powyżej owej granicy jest moim zdaniem kwestią indywidualnych preferencji - jeśli chodzi o ocenę wiersza. Jeśli zakwestionować komentarze kolaborantów (za brak obiektywizmu) - to zakwestionować również wszystkie inne komentarze. Kolaboranci dali Panu przynajmniej możliwość dyskusji o swoich obiektywnych ocenach, z wieloma innymi takich dysput nie sposób prowadzić. I jeszcze jedno - wyjątkowo żenująco zabrzmiało Pańskie skwitowanie wpisu, że Magda jednak ma jakieś osiągnięcia. Najpierw przytacza Pan ten argument (żadnych dokonań, żadnych osiągnieć) jako najważniejszy, a potem, gdy jednak okazuje się, że są jakieś osiągnięcia, pisze Pan, że to bez znaczenia. Żenua.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 27.04.2008 15:01
Tak, Marek wymyslił określenie "kolaboracja" jako "współpraca z wrogiem". Widać smok i smoczyca jednym zioną ogniem, to się w końcu porozumieli i dalej zioną, jeno na innych :)
Napalm to nie jest, więc bez przesady.
green - :)


http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
green girl
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 111
Miejscowość: krk/jadachy
Data rejestracji: 19.10.07
Dodane dnia 27.04.2008 14:34
Sławek, ależ mnie zaskoczyłeś czymś takim. Popisałeś się brakiem obiektywizmu i pokazałeś urażoną dumę, albo cuś w ten deseń.
Przecież każdy ma prawo do czytania tekstów i napisania, co o nich myśli. Wszak odbiór każdego tekstu jest rzeczą subiektywną i to chyba nikogo nie dziwi. Jednakże - dyskusja dwóch osób sprawia, że w jakiś sposób można wypośrodkować opinię i nabrać jakiś rodzaj obiektywizmu.
Nie mam czasu aby napisać dłuższy komentarz, bo siedzę w szkole. Heh, ciesz sie, bo nie przeczytałbyś miłych rzeczy.
Ale brawo za pokazanie "klasy".

Pozdrawiam serdecznie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
konto usunięte 10
Użytkownik

Postów: 308
Data rejestracji: 05.09.07
Dodane dnia 27.04.2008 12:45
-
Edytowane przez konto usunięte 10 dnia 17.11.2008 22:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
ElminCrudo
Użytkownik

Postów: 77
Data rejestracji: 17.03.07
Dodane dnia 27.04.2008 12:32
Zastanawiam się dlaczego akurat <kolaboranci> ?
Kojarzy się faktycznie źle, bowiem sięgając do jakiegokolwiek słownika znajdziemy mniej czy więcej, ale prawie to samo:
"*kolaboracja współpraca z nieprzyjacielem, okupantem (zwł. z hitlerowcami w czasie 2. wojny świat.)
*kolaborant, kolaboracjonista ten, kto współpracuje z wrogiem, zaborcą, kto kolaborował z faszystowskimi Niemcami w czasie" [http://www.slownik-online.pl/kopalinski/42F35722324FE57EC12565E8004F8E1C.php]

- w sumie nic dobrego.

Nie wiem czy zwyczajnie zabrakło czasu, czy są jeszcze jakieś inne powody, że sama nazwa komentującej "dwójki M/M" pozostaje nieco zaniedbana.
Może jednak poszukać nieco w słowach, może przedumać coś jeszcze raz. Chyba mało wykorzystane jest, że "Etym. - łac. collaborare 'współpracować'; col- zob. kom-; laborare, zob. laborant."
Gdybyż zwyczajne, angielskie "col - przełęcz" zaprzęgnąć do współpracy w laboratorium - a nie da się ukryć, że pisane przez dwójkę ludzi komentarze-dialogi bywają jakby ich rozmową nad przełęczą, czasem przerzucą do siebie wiszący most, ale nie zawsze.......
-gdybyż pokusić się o odwagę nałożenia na siebie: owej "przełęczy" i z łaciny brzmiącego "współpracować"...
-czy w wyniku takiego działania nie uzyskamy : COL_LABORANCI lub COL/LABORANCI - może tak zapodana nazwa zjawiska jakim są "koment/dosi M/M" nie kojarzyłaby się z tak źle znoszonym i nie dającym się "odczarować" wydźwiękiem słowa "kolaborant".
Można dyskutować wiele, ale nie da się pominąć tego, że nowego oblicze dla "komentarza" staje się powoli faktem. Do tej pory był to raczej "kawałek mało urodzajnego poletka niczyjego".
Blisko czy daleko od wiersza? nad czy z wierszem? o czy przy wierszu? - wszystko zależy od tego jak się podejmie rozmowę. Nie ulega wątpliwości, że najgorsza jest pod utworem cisza - i tej nikomu nie życzę. Wytrwałości koment/dosi -:) El.

https://picasaweb.google.com/105798585138085743278/Album01 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 27.04.2008 11:58
Marek - :D
am - dokładnie tak, nam nie chodzi o to, żeby nas głaskać po tyłkach, tylko żeby z nami polemizować, jeśli się ktoś nie zgadza.
ani Marek ani ja nie obrażamy się absolutnie, lubimy się spierać :)
no tak, tylko żeby polemizować, trzeba mieć coś do powiedzenia, jeśli się nie ma - jedynym "argumentem" jest obrażanie innych
nie komentuję po to by leczyć czyjeś kompleksy.

ps. a referencje komentatorskie amoitowi mogę wystawić, nie tylko ja zresztą :)



http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolaboranci
amonit
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 81
Miejscowość: studnia
Data rejestracji: 13.03.07
Dodane dnia 27.04.2008 11:04
Wszelkie wyraźne działania spotykają się z krytyką - zawsze tak tutaj było. Zarzuty o spiskowanie, TWA itd też od zawsze się pojawiały.
Mnie zupełnie nie gra poetyka limy - ani w tekstach, tym bardziej w komentarzach. Ale komentarze Magdy często są trafne i ostre - tego tutaj brakuje.
Meritum: najważniejsze, że im się jeszcze chce inwestować swój czas i literki, przecież nikomu nie zabraniają komentowania, nie stawiają swoich słów nad inne, a już zupełnym pomyleniem z poplątaniem jest zarzucanie braku obiektywizmu - nie znam żadnego rozsądnego krytyka, który będzie mówił o swojej pracy, że jest obiektywna - nie jest i siłą rzeczy być nie może. A na ile merytoryczne są ich komentarze - to już inna historia - ale przecież nie zamykają dyskusji, jeśli się z nimi nie zgadzasz wystarczy podnieś rękawicę (za pewne nie raz będę to robić i jestem pewna, że żadne z nich - Magda w szczególności bo ją znam w przeciwieństwie do limy - się nie obrazi i nie zwinie zabawek z piaskownicy).


P.S.
Jeśli ktoś chce poznać moje referencje komentatorskie ;) odsyłam do PW .


bez bata nie podchodź



!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 10 z 13 << < 7 8 9 10 11 12 13 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 435
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: amalasunta

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66772666 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005