poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: Po co to wszystko?
zwirekimuchomorek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 43
Miejscowość: Zielony Las
Data rejestracji: 29.05.09
Dodane dnia 01.06.2009 09:27
zwirekimuchomorek są tutaj od przedwczoraj ale widzą od dawna, może kiedyś już tu byli? nie wiadomo, wiadomo jednak, że żwirekimuchomorek uważają większość wierszy na PP za grafomanię i wiedzą co piszą jeśli piszą KILKORO. problem Poezji Polskiej to nie tylko grafomańskie wiersze, to także brak wiedzy u komentujących.
a czy ktoś oskarży żwirkaimuchomorka o cokolwiek - to już sprawa kogoś, nie nasza. wypowiadamy się, bo PP stacza się po równi pochyłej i wszyscy na to pozwalają, jakby mało komu zależało na czytaniu dobrej poezji
ale to oczywiście tylko nasze, skromne zdanie
ale rozumiemy, jeśli ktoś nie jest "starym" użytkownikiem PP to ma się nie wtrącać - wobec czego więcej wtrącać się w sprawy portalu nie będziemy, ograniczymy się do komentowania czasem wierszy
pozdrawiamy i znikamy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 01.06.2009 02:30
Wojtku w takiej sytuacji nie ma co narzekać na ilość grafomańskich tekstów. Mało autorzy bronią się obrażając komentujących, nie znoszą sprzeciwu, nie chcą wysłuchać, rozejrzeć się, spojrzeć na siebie krytycznie, bo piszą sercem i to jest piękne i musi być piękne dla innych.

Jeśli ktoś zadałby sobie trud generowania wierszy, to już i tak świadczyłoby o innym podejściu i do poezji i do piszących. To znaczy, że byłby świadomy tego, że pisze no powiedzmy niezadowalająco.
Piszesz o możliwości krytyki- to ciągnąc te bezsensowne pomysły, można to rozdzielić, choć z drugiej strony to inaczej traktuje się krytykę od osoby, którą znamy i możemy zweryfikować jego wiedzę na ten temat, a inaczej kogoś kto jest znikąd, albo pisze kiepsko.
Życie uczy, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Mówisz o układach, przecież nikt nie będzie narażał swojego imienia, chwaląc gniota, a negując dobry tekst tez daje do myślenia nad pobudkami jakimi się kieruje.

Kukor hihi znasz moje podejście i dystans do pisania . Ano na prezydenta -byłoby fajnie, w końcu już jest ich dwóch.. Nie mam nic przeciwko, za krótko tu jestem by dawać ciała i bronić PP zarżarcie, a Ci którym mogłoby zależeć odchodzą.
Tylko zastanawiam się kiedy wyczerpie się limit tych kilkoro dobrych autorów -patrząc choćby po komentarzach i tylko o to mi chodziło. Po prostu nie lubię gdy się pluje we własne gniazdo. Niestety środowisko literackie eeech... nie mnie się wypowiadać.

Biurokracja powiadasz, wiersze tu też nie wchodzą z automatu, nie chodzi o super analizy.
Sam wiesz, że przy zakładaniu portalu, chcąc utrzymać jego poziom dobór albo jakaś selekcja jest nieunikniona, więc śmiej się śmiej ;) ;o)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
kukor
Użytkownik

Postów: 191
Miejscowość: kukorzewo
Data rejestracji: 13.03.07
Dodane dnia 01.06.2009 01:40
w istocie - roy ma rację! i któż by się miał zająć weryfikacją tychże trzech tekstów? cóż, pomysł zalatuje mi urzędniczymi zapędami, a cóż, jak nie wolny rynek, tak świetnie weryfikuje wszelką jakość? urzędnicy tylko przeszkadzają! czego przykładów możemy mnożyć bez liku....

no i żwirekimuchomorek na prezydenta! ;)


Wisi mi kto wisi na latarni
A kto o nią się opiera

Grabaż
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 01.06.2009 01:29
Lady - z tą weryfikacją to bym jednak polemizował. Załóżmy, że nie piszę wierszy - czy z tego powodu nie miałbym prawa zabierać głosu pod wklejonymi tekstami? Nie jestem ciastkarzem, ale gdy mi się trafi wyrób z zakalcem, nie omieszkam wyrazić o tym zdanie. Podobne przekłady można mnożyć. Zresztą, produkcja trzech tekstów to w sumie sprawa prosta. Są tzw. generatory wierszy (produkt nie gorszy od wielu tekstów portalowych), to sekundowa sprawa. Ale po co?
Takie pomysły raczej się nie sprawdzą :)

Poza tym, bycie przykładowym zwirkiemimuchomorkiem daje nieskrępowaną swobodę wypowiedzi, bardzo subiektywnych, ale jak mniemam szczerych, bo nie jest się w żadnych układach, nie oczekuje się pozytywnych, negatywnych ani odwetowych wpisów pod tekstami, bo ich się po prostu nie wkleja.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 01.06.2009 01:10
Kukor wyczerpałeś temat krytyki i ja zgadzam się z Twoim zdaniem

Zwirku z Muchomorkiem Macie rację, sporo pojawia się wierszy, którym nawet konstruktywna krytyka nic nie pomoże, bo nic z nimi nie można zrobić, po prostu gniot. Na pewno nie tylko Wam zależy na dobrej marce Poezji Polskiej.
Zabawię się teraz w Ynspektora ;)
Domyślam się, że jesteście tu od dawna, albo i od starej PP, a korzystając z anonimowości głosicie takie opinie, bo nikomu obcemu nie przyszłoby do głowy walczyć z wiatrakami tuż po zalogowaiu się.

Już wcześniej rozmawiałam na ten temat (nie istotne z kim albo nie miejsce aby to ujawniać) aby przy logowaniu była weryfikacja autorów, na podstawie np. 3 wierszy. Owszem portal jest ogólnodostępny - ale nie widzę w tym nic złego ani ograniczającego, przecież logujemy się tu, aby wklejać wiersze. Jest to przecież portal warsztatowy. We wszystkim są jakieś poziomy. Tu może być również, przecież ucząc się języka nie zapiszemy się na kurs trzeciego stopnia tylko pierwszego. Nieważne hih może ja też bym się nie załapała wtedy na zalogowanie -byłabym na innym portalu.

Jestem tu, więc tym samym będę bronić PP - chciałabym polemizować ze stwierdzeniem, że jest tu tylko KILKORO dobrych autorów. Zważywszy że kilkoro to nie jest 9, 8 osób tylko mniej. Sądząc z autorytatywnego Waszego stwierdzenia już Wy się za takich uważacie, więc tych miejsc jest jeszcze mniej. hihiha
Licytuję się więc do kilkunastu, a może i dużo więcej tez by się znalazło. Część wkleja przecież sporadycznie. Pojawiają się nowi, młodzi, a naprawdę utalentowani. Sama mam wielu ulubionych i nie jest to pare osób, ale mogę się na tym nie znać, nie jestem tu długo, wciąż się uczę albo nabieram świadomości poetyckiej.

Z taką oceną polemizowałabym również dlatego, że jeśli jest to portal warsztatowy -to oczywistym jest, że wiersze nie muszą tu być idealne, oczekujemy oceny, podpowiedzi, odbioru również czytelniczego typu podoba się, czy zainteresował temat, forma, a przede wszystkim konstruktywnej podpowiedzi, na którą też sobie tekst może, ale nie musi zasłużyć.
Oznacza to, że portal nie może składać się tylko z wybitnych, ale również i z tych średnich wierszy. Kolejna sprawa, że wiersze opublikowanie nie można wysłać na konkurs.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
kukor
Użytkownik

Postów: 191
Miejscowość: kukorzewo
Data rejestracji: 13.03.07
Dodane dnia 31.05.2009 23:08
jest jednakowoż spora różnica pomiędzy karceniem ludzi, a krytyką konkretnego tekstu, czego najczęściej osoby początkujące oraz w przeważającej części grafomani nie zauważają - stąd pojawiają się wycieczki osobiste i cała lekka lub ciężka jazda odwetowa... to przede wszystkim należy z imienia nazwać tak jak to Pani uczyniła!


Wisi mi kto wisi na latarni
A kto o nią się opiera

Grabaż
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
sabina
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 11
Data rejestracji: 06.09.07
Dodane dnia 31.05.2009 23:03
Tak, podzielam. Nie trzeba jednak karcić również tych ludzi którzy odnajdują piękno w wierszu, skazanym przez większość na niepowodzenie. To wg mnie jest już głupotą i niestety nie nazwę tego inaczej, głupota!...


I oczy zawisły nieśmiało
sabina.dudek1 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
kukor
Użytkownik

Postów: 191
Miejscowość: kukorzewo
Data rejestracji: 13.03.07
Dodane dnia 31.05.2009 22:52
Pani Sabino, cieszę się, że ktoś oprócz mnie zauważa takie podziały!
cóż, wiem niestety doskonale jak trudno jest egzystować tutaj z piętnem osoby gorszego gatunku..., kiedy każda próba zwrócenia uwagi na niestosowność wielu sytuacji jest z miejsca torpedowana. nie, nie mam poczucia równouprawnienia jako użytkownik portalu.....
a z drugiej strony zaręczam - nawet najostrzejsza krytyka, byle racjonalna, jeszcze nikomu nic złego nie zrobiła, wręcz przeciwnie!
pozdrawiam


Wisi mi kto wisi na latarni
A kto o nią się opiera

Grabaż
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
sabina
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 11
Data rejestracji: 06.09.07
Dodane dnia 31.05.2009 22:37
dobrze że wystąpiło słowo "chyba":) (jakaś szczypta niepewności jednak co do własnego zdania)
nigdy nie dojdzie się do porozumienia będąc po drugiej stronie czyjegoś lustra.Zawsze się bedzie widziało TYLKO (siebie, swoich itddd)...
nie ma co zerkać, trzeba dawać wskazówki a nie karcić.
A dramat polega tu na "chorym" podziale na gorszych, lepszych i tych na "śmietnik"pffff
i ciepło pozdrawiam, bez względu...


I oczy zawisły nieśmiało
sabina.dudek1 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
zwirekimuchomorek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 43
Miejscowość: Zielony Las
Data rejestracji: 29.05.09
Dodane dnia 31.05.2009 22:04
pani sabino coś w tym jest co pani pisze, ale chyba nie chodzi o krytykę na "nowym" ale o właśnie krąg tych wychwalaczy, z których 90% nie ma pojęcia o poezji i na tym chyba polega dramat
cóż my sobie zerkamy spod czapeczek i patrzymy co-będzie-dalej
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
sabina
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 11
Data rejestracji: 06.09.07
Dodane dnia 31.05.2009 20:55
według mnie ocena nie polega tylko na zażartej krytyce którą tu się cały czas "nowym" stosuje. PP "posiada" jakiś dziwny krąg...wychwalacze samych siebie, krytyka i ośmieszanie innych("nowych, nowszych, nieznanych,niepotrzebnych...?) ale to już inny temat...nie tutaj jego miejsce.pozdrawiam bez względu...


I oczy zawisły nieśmiało
sabina.dudek1 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
zwirekimuchomorek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 43
Miejscowość: Zielony Las
Data rejestracji: 29.05.09
Dodane dnia 31.05.2009 02:05
dla podbudowania własnego ego? obserwujemy PP od pewnego czasu, i stwierdzamy, iż poziom wychwalania wierszy nieudanych, graniczących z grafomaństwem, charakteryzujących się brakami warsztatowymi nie wspominając o intuicji poetyckiej czy tzw talencie osiągnął niepokojące apogeum.
jest tu kilkoro autorów, na których warto zwrócić uwagę, powtarzamy KILKORO na taką rzeszę zarejestrowanych i wypisujących swoje bzdury
jesteśmy zadziwieni mechanizmami, które tutaj dostrzegamy
ktoś nam powiedział, ze Poezja Polska stanęła na nogi - chyba żartował?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
Scandal Jackson
Użytkownik

Postów: 76
Miejscowość: Dąbrowa G.
Data rejestracji: 20.03.07
Dodane dnia 31.05.2009 00:41
Poezja tak jak cała sztuka nie jest potrzebna. Nie jest użyteczna. Po prostu jest. Jak wyrostek robaczkowy lub kość ogonowa.


Granice mojego języka są granicami mojego świata

Ludwig Wittgenstein


Formerly known as Sagittarius
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
sabina
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 11
Data rejestracji: 06.09.07
Dodane dnia 31.05.2009 00:36
po co? gdy napisales ten który nazwałam "klarownym" obudziło się we mnie takie uczucie typu(współczesnie mówiąc) WOWWW!!:) radość dziwna ale miłe:) po to właśnie jest..by tłumaczyć, uczyć...budzić emocje.


I oczy zawisły nieśmiało
sabina.dudek1 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Po co to wszystko?
kenzo
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 58
Data rejestracji: 12.03.07
Dodane dnia 30.11.2008 19:35
ano, żeby się nie nudziło

i żeby ktoś mógł zadawać pytania


Wszystko się ułożyło i wszystko się skończyło. Bardzo to jest ziemska fabuła-J.Pilch
Edytowane przez kenzo dnia 30.11.2008 19:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Po co to wszystko?
uziel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 62
Data rejestracji: 13.03.07
Dodane dnia 30.11.2008 15:53
Po co komu poezja? Ale tak na poważnie pytam.


_____________________________________________
blog Uziela exhibicjonizm
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66804377 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005