poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMSobota, 20.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
W kapsule
Kiedy jestem za oknem
do trzech razy.. ..s...
Zabawa
Metafora na ławce
Marzenie o niebie w ...
Co widziały i co sły...
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Skandal
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 24.10.2010 12:25
Czytam i z tytułem się nie komunikuję. To mi trochę zalatuje czepialstwem. Takim, kiedy to czepiamy się garbatego, że ma dzieci proste.
Można mieć telewizor, a telewizji wcale nie oglądać. Wydaje mi się, że szukanie kultury w radio i w telewizji mija się z celem. I jest to moje subiektywne myślenie. Tym bardziej, w dobie Internetu telewizja i rozgłośnie radiowe dostały mocno po kieszeni, właśnie dzięki Internetowi. Nie chcę także powiedzieć, że to Internet serwuje odbiorcom kulturę wysoką, czy w ogóle kulturę. Szukałbym jej w książkach, w muzeach, w rozmowach z ludźmi związanymi/interesującymi się kulturą, w nagraniach muzycznych, etc.
A jeśli interesuje nas to, kto wygrał coś tam lub wydał coś tam, to już można znaleźć w mediach. Do tego służą właśnie, do podawania informacji. A jeśli chcemy poznać dany utwór, dane dzieło (dajmy na to płytę z preludiami Chopina w wykonaniu R. Blechacza, który wygrał międzynarodowy konkurs pianistyczny), to wchodzimy na ibeje albo alledrogo i zamawiamy. Można też dać komuś zarobić, w kupnie bezpośrednim, np w empiku (swoją drogą empiki kiedyś były/lub miały być ważnymi miejscami dla kultury w Polsce).



http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 24.10.2010 12:21
Nie całkiem zgodzę się z takim punktem widzenia. Jako pospolity widz zaglądając na jedynkę oczekuję pokazania istotnych spraw, waznych w odpowiedniej hierarchii. Tu widz jest prowadzony za rekę. Wyrzucenie konkursu do kanału tematycznego jest jego marginalizacją. A czy przy okazji ucierpi realnie żywa kultura, zapewne też, pośrednio, z czasem. Do walki o słupki oglądalności może powinno się sięgnąć po standardowe metody marketingu - wtedy i wilk syty i owca cała :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 24.10.2010 11:56
To w dalszym ciągu jest odwróceniem punktu widzenia.
Pan Rastawicki był przynajmniej szczery.
Dlaczego miałoby to być sposób na marginalizację kultury z powszechnego użycia?
Czy czym to świadczy o telewizję, która przeznaczyła cały program na to, czy o szkolnictwie, stanu uświadomienia społecznego iin.?
Jeżeli wyemitowanie tak ważnego wydarzenia w "stacji służącej wszelkim nawet mniejszym wydarzeniom kulturalnym" umniejsza jego status, to co mówić o wyemitowaniu go w stacji służącej pokazywaniu szmirowatych produkcji nie mających niczego wspólnego z kulturą czyli tvp1 i 2? Nie byłoby to wręcz komercjalizacją wydarzenia?
Pierwszy program dumnie brzmi, ale niczego nie znaczy prócz przypadkowej numeracji.
Dobrym przykładem były tematyczne kanały sportowe. TVP winna transmitować wszystkie skoki narciarskie w specjalnej tematycznej stacji sportowej, a nie zarzucać nimi wszystkich widzów, tyle że skoki mają dużą oglądalność, a koncert Szopenowski niską, a o czym to świadczy? Niekoniecznie o tym, że telewizja marginalizuje ważne wydarzenia kulturalne.


All power corrupts, but we need the electricity.
Edytowane przez Christos Kargas dnia 24.10.2010 11:58
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 24.10.2010 11:26
Wynika z tego, że należy się przełączyć na stację przeznaczoną dla kultury, tylko nie wiem, czy to przypadkiem nie sposób na absolutną marginalizację jej z powszechnego życia publicznego. Ktoś chyba stracił poczucie ważności tematów, bo ten konkurs, gala i koncert finałowy to wydarzenie wielkiej rangi, a okazuje się, że niewarte pierwszego kanału. W wywiadzie zostały omówione kulisy Roku Chopinowskiego, podsumowane osiągnieca. Wyemitowanie tego materiału w bocznej stacji służącej wszelkim nawet mniejszym wydarzeniom kulturalnym zdaje się umniejszać jego status.
Edytowane przez lulabajka dnia 24.10.2010 11:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 24.10.2010 10:13
I trochę dalej:

Donata Subbotko: Czyli pan traktuje "Dwójkę" jak stację komercyjną.

Rafał Rastawicki: Dzisiaj tak.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 24.10.2010 10:12
Z wywiadu udzielonego przez Rafała Rastawickiego szefa TVP 2 w "Gazecie Wyborczej" z dnia 23-24 października.

Donata Subbotko: Dlaczego więc "Dwójka" nie transmitowała Konkursu Chopinowskiego przynajmniej od trzeciego etapu?

Rafał Rastawicki: To pytanie jest nie fair, bo takie transmisje oznaczałyby bankructwo. Wyciągamy telewizję spod wody, w końcu ubiegłego roku miała 200 mln zł deficytu. I wciąż próbujemy ratować wysoką kulturę, emitowaliśmy godzinny koncert Marthy Argerich na otwarcie Konkursu Chopinowskiego - miał 4 proc. udziału w rynku. Pokazywaliśmy też widowisko "Chopin do czwartej potęgi". A wrześniowe igrzyska europejskie niepełnosprawnych, a nagroda Nike? Poza tym utrzymujemy TVP Kulturę i TVP Historię.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Artur Miścicki
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 17
Miejscowość: Miedzyrzec Podlaski/Elbląg
Data rejestracji: 29.07.10
Dodane dnia 24.10.2010 00:53
No niby wszystko ok. Ale TVP Kultura jest kanałem tematycznym. Nie wiem czy gdzieś na świecie taki kanał jest głównym ...takie czasy. Z drugiej jednak strony; jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem to i bez promocji sam znajdzie. Kultura... temat niszowy w naszym kraju. Popatrzcie ile dzieje się w sporcie... też są kanały tematyczne. Jakoś fani nie domagają się promocji ze strony zubożałego państwa :))) A przecież rzeczonych fanów pewnie nie mniej niż zwolenników kultury.
Mnie bardziej frapuje decyzja jury ... Awdiejewa zwyciężczynią... kontrowersyjny werdykt jednak.



artur
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 23.10.2010 19:06
Chodzi właśnie o to, że "Dr House" i "Padre Mateo" nie są ważniejsze, a wręcz przeciwnie, są bardzo mało ważne i dlatego nie są pokazywane w tvp kultura!

Dla mnie cały czas głównym problemem niektórych z Państwa, jest fakt, że nadal uważacie tvp1 i tvp2 za główne programy oraz to, że większość polaków, jak się okazuje za takie właśnie je uważa.

Należałoby raczej chwalić i promować tvp kulturę, by stał się głównym waszym programem, narzekać, że władze tvp nie promują go należycie, propagować nastawienie odbiornika nań.



All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Artur Miścicki
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 17
Miejscowość: Miedzyrzec Podlaski/Elbląg
Data rejestracji: 29.07.10
Dodane dnia 23.10.2010 09:33
Była relacja na TVP Kultura przecież. Fakt, że komentarze prowadzących były zbyt sugestywne przynajmniej jak dla mnie :) Ale zgadzam się; jednak mały skandal.
Jednak większości słuchałem w programie II PR bez oglądania. No kwestia jakości dźwięku.

Przychodzi ktoś i mówi, stworzyłem takie miejsce, w którym będzie promowana kultura i tylko ona, nazywam to "tvp kultura" i przez 24 godziny na dobę będą tam pokazywane zarówno najważniejsze kulturalne wydarzenia w kraju i zagranicy jak i wszystko, co według mnie jest obdarzone mianem kultury. Nikt inny nie stworzył takiego i drugiego takiego nie ma.
- zdecydowanie racja :)


artur
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 22.10.2010 15:21
Alex duze brawa dla Ciebie za poruszenie tak waznego tematu
:))))))))))))))


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
lulabajka
Użytkownik

Postów: 72
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 15.09.09
Dodane dnia 22.10.2010 12:54
Zgadzam się, załapałam się na cały wczorajszy pakiet na TV Polonii. Co prawda przestało mnie już dziwić w naszym kraju parę kwestii, ale to jakiś żal, że kurczę główne programy nie uznały za stosowne wyemitować takiej rangi wydarzenia. Obejrzałam, wysłuchałam z przyjemnością i całość powinna być w dogodnych godzinach przynajmniej powtórzona. Jakiś siedmiogród siejemy, zamiast kultury (nie ujmując niczego Dr Hausowi, oczywiście).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 22.10.2010 10:03
Może rzeczywiście "Dr House" i "Padre Mateo" są ważniejsze, a tylko ja mam dziwaczne poczucie co do hierarchii wartości w kręgu kulturowym, w którym się obracam.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 22.10.2010 09:58
Nie jest to kwestia dostępności - TVP1 dokonało retransmisji krótszej o ca 1,5 godziny. To jest kwestia szacunku do tego, co jest jedną z uniwersalnie najcenniejszych rzeczy w kulturze polskiej. Jak wygląda ten szacunek? - gala Oscarów, "Padre Mateo" i "Dr Hause" są ważniejsze.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 22.10.2010 09:17
Przychodzi ktoś i mówi, stworzyłem takie miejsce, w którym będzie promowana kultura i tylko ona, nazywam to "tvp kultura" i przez 24 godziny na dobę będą tam pokazywane zarówno najważniejsze kulturalne wydarzenia w kraju i zagranicy jak i wszystko, co według mnie jest obdarzone mianem kultury. Nikt inny nie stworzył takiego i drugiego takiego nie ma. Proszę Cię, niech to będzie Twoim centrum zainteresowania, niech Cię nie interesują inne kanały państwowe czy nie, bo są one komercyjne i pokazują szmirę. Co Pan robi wtedy? Narzeka, że ten kanał nie nazywa się "Jedynką" czy ma nastawiony odbiornik tylko na ten jedyny kanał w Polsce?

To trochę jakbyśmy narzekali, że w radiu nazywa się to kanał drugi, a nie pierwszy, bo jak to jest, że kulturę promuje drugi a nie pierwszy kanał?

Jeszcze, ostatecznie, dlaczego akurat to Pana pojęcie hierarchii wartości miałby być tutaj respektowany?

Bądźmy trochę do przodu i patrzmy pozytywnie. W tej chwili kanałów jest troszeczkę (;)) więcej niż dwa podstawowe i jeden regionalny. To chyba dobrze, że stworzono telewizję "tvp kultura"?

PS - Inna sprawa, jeśli chodzi o hierarchię wartości. Według mnie telewizja polska powinna zaprzestać złodziejskiego i mafijnego procederu zabierania ludziom pieniędzy w postaci obowiązującego haraczu zwanego "abonamentem" i zacząć włączać swoje "pakiety" do systemu telewizji kablowych, albo stworzyć własny system konkurencyjny.




All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 22.10.2010 08:29
Ale to nie chodzi o to, gdzie jest moje centrum, ale gdzie jest centrum ogólne. W tym problem. Niepokoi mnie, że to centrum jest w miejscu, które nie zgadza się z moim pojęciem na temat hierarchii wartości.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 22.10.2010 00:25
Może jednak jest kwestią ustalenia, który z kanałów tvp winnyśmy odbierać (w sensie mentalnym) jako główny? Może należałoby walczyć oto, żeby wszyscy obierali (w sensie fizycznym) tvp kultura, a niekoniecznie inne? Od kogo zależy, na który kanał będzie włączał swój odbiornik? Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach to jest trochę psychologiczne, że kanał jest nazywany jedynką to jest on pierwszym, albo "głównym". W jakim sensie? Dlaczego nie miałby zostać "głównym" tvp kultura? W czterech kanałach oferują od szmiry po arcydzieła. Wybór należy do "Ciebie" ;)

PS - To oczywiste, że gala wręczenia oscarów jest pokazywana przez jedynkę, przecież to nie wydarzenie kulturalne ;))


All power corrupts, but we need the electricity.
Edytowane przez Christos Kargas dnia 22.10.2010 00:26
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 21.10.2010 23:24
Za to gala wręczenia Oscarów jak najbardziej znajduje miejsce na głównych antenach.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 21.10.2010 23:21
Ano właśnie, okazuje się, że koncert laureatów w Roku Chopina nie jest na tyle ważnym wydarzeniem, by zmieścić się na którejś z głównych anten.

Inna rzecz: np. moja ciocia nie odbiera TVP Kultura (i nie tylko ona, nie wszyscy odbierają), a bardzo chętnie by obejrzała chociaż fragment.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Faulan Gavinel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: poewiki.org
Data rejestracji: 12.11.09
Dodane dnia 21.10.2010 22:56
No, zaraz, zaraz ale to nie jest coś poprzewracane? Kulminacja najważniejszej kulturalnej imprezy tego
roku w Polsce podczas Roku Chopina, dotycząca Chopina nie ma miejsca na żadnej z głównych
anten publicznej telewizji?

To jest jakieś pomieszanie wartości, bo w tym momencie od czegoś, co jest w centrum naszej tożsamości jako Polaków ważniejszy jest Dr House i Ojciec Mateusz. To nie jest kwestia niszowego
przekazu. To jest kwestia tego, że jak w ten sposób szanujemy nasze klejnoty kultury, to de facto
tej kultury nie posiadamy.


---
Urodziłem się w małej miejscowości nad Adriatykiem.
http://poewiki.org/index.php/Strona_osobista:Alx Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Skandal
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 21.10.2010 22:24
Przecież napisałem, dzisiaj od 20:00 do 23:00 tvp kultura, koncert laureatów.
Bądźmy subiektywni.
Fakt, że tvp kultura jest mniej popularny od 1 i 2, ale przecież piszę do...

PS - Koncert nadal trwa, wystarczy nastawić telewizor.


All power corrupts, but we need the electricity.
Edytowane przez Christos Kargas dnia 21.10.2010 22:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67046072 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005