poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 06.01.2017 12:40
IRGO - znam Ciebie na tyle długo, że nawet nie zdziwiłem się, że podobnego komentarza nie pozostawiłaś pod właściwym tekstem. (_ _ _)
Pozdrawiam.
Edytowane przez moderator4 dnia 08.01.2017 10:54
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 06.01.2017 12:28
Edyto, ja też bardzo cenię działania Jerzego Owsiaka, bo autentycznie czyni on dobro i dobrem zaraża. Wielu z nas, nawet Ci, którzy go usiłują zniszczyć, owego dobra zaznają. Co do hasła, no cóż, bywa różnie, zależy od interpretacji . Jest jak z nożem: jedni używają tego narzędzia, by kroić chleb i dzielić się nim, a inni, żeby pozbawić kogoś życia. Nóż nie jest temu winien.
bronmus45, słowo też jest narzędziem, można nim czynić i dobro, i zło. Przeczytałam Twój utwór. Jest to Twój ogląd i pełne humoru ustosunkowanie się do rzeczywistości. Nie podajesz nazwisk, nikogo personalnie nie obrażasz, przedstawiasz swój własny punkt widzenia, z którym można się zgodzić, bądź nie. Otworzyłeś pole do dyskusji, odnoszę wrażenie, że jeśli ktoś zechce, może się do Twojego tekstu ustosunkować bez narażenia się na inwektywy z Twojej strony. To, co napisałeś, jest według mnie prawdziwą satyrą polityczną.
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 06.01.2017 11:47
Edyta Sorensen napisał/a:
Cenię Pana Jurka Owsiaka za to co robi i jego znane stare hasło "róbta co chceta".
Ale okazuje się, że to hasło nie zawsze pasuje do każdej okoliczności, sytuacji i przesłaniu w poezji też :)

Tylko według Ciebie, czy też uogólniasz owo mniemanie? Bo ja akurat jestem zdania odmiennego. Piszący ma za narzędzie jedynie pisak - a nie kilof...


Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem - bronmus45
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 06.01.2017 11:29
Cenię Pana Jurka Owsiaka za to co robi i jego znane stare hasło "róbta co chceta".
Ale okazuje się, że to hasło nie zawsze pasuje do każdej okoliczności, sytuacji i przesłaniu w poezji też :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 06.01.2017 10:32
IRGA - koniecznie zapraszam do lektury mojej dzisiejszej publikacji "Saga rodu Jarkiela" (jeśli się ukaże, bo też politycznie naznaczona) i skomentowania jej. Ciekaw jestem zdania na ten temat...


Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem - bronmus45
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 06.01.2017 10:24
Szkoda, Szanowny Panie Moderatorze4, że mój wpis sprowadził Pan do popierania tej, bądź innej opcji politycznej, a nie dostrzegł Pan tego, o co chodziło: o pogardę i nienawiść odnośnie myślących inaczej. Napisałam, że nie interesuje mnie po której stronie stoi autorka. Nie zgadzam się jedynie na sianie nienawiści, na personalne ataki, obrzucanie błotem. Zabraniają tego przytoczone przeze mnie punkty Regulaminu. Nie twierdziłam, że to właśnie Pan ma zmienić owe punkty, przedstawiłam tylko, co można zrobić, żeby uniknąć niezręcznej sytuacji, w której regulamin sobie, a stan faktyczny- inaczej.
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 06.01.2017 08:09
bronmus45. Pana wpis świadczy o tym, jak rozmaite wrażenia - nawet wśród osób z tej samej opcji politycznej - może wywołać jakiś kontrowersyjny tekst. Podczas gdy jedni martwią się, inni wręcz cieszą się z takiej publikacji. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że w podobnych sprawach, zwłaszcza natury politycznej, nie należy działać pospiesznie i bezrefleksyjnie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 05.01.2017 23:59
Panie moderator 4 - Odwiedziłem adres podany przez pana linkiem z twórczością VIVANY i... uśmiałem się z "tempoty" przekazu autorki. Mimo tego, że akurat atakuje ona mój obóz polityczny. Według mnie podobne publikacje działają bardziej przeciwko ich autorom, niż wyśmiewanych w tak prostacki sposób osób z pierwszej, politycznej linii. I tyle mojej opinii wobec rozpaczliwych akcji IRGI...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 05.01.2017 22:54
Pani IRGO. Znowu oczekuje Pani ode mnie zbyt wiele. Nie mam uprawnień do edycji Regulaminu Serwisu Poezja - Polska. Takich zmian może dokonać tylko właściciel strony. Mam natomiast prawo do interpretacji owych regulaminowych zapisów. Interpretuję je w zgodzie ze swoim sumieniem, oglądem spraw i w jak najlepszej wierze. Nie zawsze moje interpretacje muszą zgadzać się z odczuciami - w tym przypadku kilku - użytkowników. Aczkolwiek ich krytyczne głosy zawsze na serio rozważam i nigdy nie jestem skłonny sobie lekceważyć.

Panie bronmus45. Pani viviana była wielokrotnie krytykowana przez kilku czytelników w komentarzach pod swoimi tekstami. Krytyka jej pisania została przeniesiona na Forum PP po jej ostatnim szczególnie kąśliwie sformułowanym tekście pt. "Życzenia na Nowy Rok".

http://www.poezja-polska.art.pl/fusion/readarticle.php?article_id=44331

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 05.01.2017 12:29
Szanowny moderator 4 znów ja .

(_ _ _)

****

Usunąłem wpis sprzeczny z 29 pkt. Regulaminu PP.

Panie Janie Majowski. Ów usunięty wpis był skrajnie żenujący. Bez ładu, składu, odrobiny wyczucia. Zastanawiam się na serio nad sensem dalszego umożliwiania Panu uczestnictwa w życiu tego portalu. W Pana autentycznie trudnym przypadku zaczyna to wyglądać na coś, niestety, zdecydowanie bezsensownego. Przykro mi, że sprowokował Pan sytuację, w której trudno mi formułować - inną od powyższej - odpowiedź.

moderator4
6.01.2017, 00:01


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Edytowane przez moderator4 dnia 06.01.2017 00:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 05.01.2017 12:28
Wiem, że takie są obyczaje tu i ówdzie. Lecz osobiście dla mnie jest niezbyt normalnym zwracanie się do nicka / logina przez Pani... Pan. Tacy wirtualni "państwo" nie zasługują na te miana. Po prostu nie...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 05.01.2017 11:41
- a tak konkretnie - o której publikacji vivany toczy się dyskusja?
Edytowane przez bronmus45 dnia 05.01.2017 12:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 05.01.2017 10:46
Szanowny Panie Moderatorze4, proponuję więc zmodyfikować REGULAMIN PP, wykreślając z niego wciąż obowiązujące punkty 15 i 28. Będzie po sprawie.
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 04.01.2017 23:18
Szanowni Państwo.

Sprawa sposobu zwracania się do innej osoby w internecie pozostaje nie do końca jednoznaczna. Aktualnie przeważa pogląd sformułowany poniżej:

"W internecie-na forach, przyjęte jest zwracanie się na Ty, bez względu na wiek. Jeśli ktoś sobie tego nie życzy, należy to uszanować i przejść na Pan/Pani."

Takie właśnie podejście wydaje mi się najrozsądniejsze i najbardziej właściwe. A Panów bronmusa45 i Jana Majowskiego proszę o przemyślenie powyższej zasady, przyswojenie jej sobie i powstrzymanie się od poszukiwania czy poszerzania pola zaistniałego konfliktu.

Co do meritum całej sprawy wyrażonej we wpisach p. IRGI, p. Edyty Sorensen, p. Zdzisławisa, p. Alfreda i p. bronmusa45 i innych to muszę stwierdzić, że nie jest to problem łatwy do ostatecznego i sprawiedliwego rozstrzygnięcia. Wszyscy mamy bowiem swoje subiektywne poglądy polityczne. Wyrażamy je bardzo często w sposób emocjonalny i mocno stronniczy. Nasze emocje stają się skrajne w momentach politycznych przesileń. A z takim przesileniem od kilku tygodni mamy w naszym kraju do czynienia. Jak kontrowersyjne są to sprawy świadczy choćby telewizyjna szopka noworoczna Marcina Wolskiego gęsto oprotestowana przez opozycję. Jeśli i tam dochodzi do aż takich kontrowersji, emocjonalnych wzajemnych ataków, formułowania zarzutów chamstwa i nie zostaną one szybko zweryfikowane, poddane obiektywnemu osądowi, to jak ja mogę tu w kontrowersyjne teksty pospiesznie ingerować czy ich w ogóle nie dopuszczać do publikacji. Gdybym zastopował kwestionowany tekst p. viviany, to powinienem też z zasady konsekwentnie wycinać wszelkie mogące budzić jakiekolwiek wątpliwości drugiej strony komentarze. Np. takie, które określają polityka stojącego na czele partii PiS "kaczorem" itp. Pewnie gdybym tak restrykcyjnie i konsekwentnie rygorystycznie postępował też spotkałbym się z licznymi protestami osób nie darzących tego polityka sympatią. Argument, że teksty nadsyłane przez p. vivianę są niskiego lotu nie jest przekonujący w sytuacji gdy portal PP ma charakter warsztatowy. Każdy użytkownik ma tu prawo liczyć na opublikowanie tekstu nawet skrajnie słabowitego i zorientowania się - na podstawie krytycznych komentarzy - jak bardzo daleko mu do przyzwoitego poziomu pisania, nie wspominając już o Parnasie. I Państwa najbardziej nawet krytyczne opinie o tekstach p. viviany nie spotykają się z objawami niezrozumienia ze strony moderacji. Proponuję więc przeciwnikom sposobu pisania p. viviany w dalszym ciągu ograniczyć się do krytyki poziomu i klimatu jej utworów. Też nie jestem ich entuzjastą, ale nie czuję się uprawniony do wprowadzania na Poezji - Polskiej rygorystycznej cenzury politycznej. Moją rolą jest tutaj głównie wyciszanie osobistych konfliktów pomiędzy użytkownikami, a nie stanowienie o tym, co jest tu politycznie słuszne, a co słusznym nie jest. Proszę w tym względzie nie wymagać i nie oczekiwać ode mnie zbyt wiele...

Pozdrawiam Was Drodzy Państwo serdecznie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 04.01.2017 21:30
Juliusz Karowadzi napisał/a:
hej dziaduszki nie kłóćta sie
ma pp forów kilka pomieścita sie.

- do jednego z nas musisz zwracać się przez "pan dziaduszek" - bo Ciebie podkabluje do moderatora...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
RokGemino
Użytkownik

Postów: 89
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 04.01.2017 21:27
hej dziaduszki nie kłóćta sie
ma pp forów kilka pomieścita sie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: .....rozumiem
Alfred
Użytkownik

Postów: 635
Miejscowość: Nysa
Data rejestracji: 06.11.14
Dodane dnia 04.01.2017 20:56
gdzie nie ustają spory
tam wkraczają doktory

zrozumieć ową prawdę
to jest wielka cnota
że największym wrogiem
jest własna głupota

człek musi mieć pokorę
i dystans do siebie
na przewrażliwionych
nie czekają w niebie

każdy ma prawo
do zdania swojego
oraz przykazanie
miłujmy bliźniego


komar miał o sobie
wysokie mniemanie
pił przecież krew ludzką
zawsze na śniadanie

raz gdy się krwi opił
leciał ociężały
dostał po łbie ścierą
aż mu wyszły gały

na suficie plama
po nim pozostała
jest jeszcze krwiopijców
innych lista cała

więc nie pij zachłannie
krwi ludzkiej przechero
bo możesz jak komar
dostać po łbie ścierą

łagodna odpowiedź
uśmierzacie gniew ks. Przypowieści : 15 :1

na sporów zaniechanie
dobre jest odśnieżanie

Pozdrawiam.😊 serdecznie.😊 wszystkich😊.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 04.01.2017 19:07
12 lutego b.r. rozpoczynam 73 rok życia - a zwracać się do kogoś "per pan", znajdującego się gdzieś tam w sieci jest wymogiem co najmniej podejrzanym. Podejrzanym wobec osobowości tegoż, wymagającego owej formy użytkownika.
No więc - panie Majowski - czemu zlikwidowałeś swoje komentarze uprzednie pod tym tematem? Wstyd, czy też mentalne rozchwianie osobowości?
P.S - wystarczy wejść do profilu użytkownika i sprawdzić dane - to takie proste, wydawałoby się. Lecz widocznie nie dla wszystkich...
P.S 2 - czy szydercze przekręcanie czyjegoś loginu jest w twoim przypadku celowe, czy też dowodzi jedynie słabej pamięci? Bo to już nie pierwszy raz się zdarza w twoim przypadku.
Edytowane przez bronmus45 dnia 04.01.2017 19:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
Jan Majowski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 345
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 04.01.2017 18:58
Do pana moderatora 4

Czy jest wskazane, by pan bronmus 45 zwracał się ?

1) Przestań udawać
2) dotarło do ciebie

Ja mam 76 -lat i nie życzą sobie by młodym wiekiem pan zwracał się na ty.

Jan Majowski ur 20.10.1940 r w Piekary Śląskie-Szarlyj Szkoły Podstawowej nie skończona 3-klasy Zasadnicza Szkoły Górniczy. przy kopalni Radzionków . (iskierka boża) członek Narodowej Rady Kultury, członek Rady Kultury Ministra Górnictwa i Energetyki, członek Krajowy Komisji zdrowia PRON, członek ZG TKKŚ członek redakcji RSTK w Warszawie laureat (Złotej Szpilki) 83 za upowszechnianie Gwary Śląski w "Szpilka na Kongresie Kultur Języka Polskiego w Szczecinie czarnym "koniem" 20-dni przed Stanem Wojennym wykluczony z PZPR w kopalni "Pstrowski" obecnie mieszka pod Lublinem i pisze Godkom Szarlejską. dopóki będzie nicki bronmus 45 w Poezji Polska mnie tu nie ma.


Nie może nikogo spotkać śmierć niesprawiedliwa,nawet jeśli ją przypadkiem ktoś niesprawiedliwy zada. św. Augustyn
Edytowane przez Jan Majowski dnia 04.01.2017 22:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 04.01.2017 18:08
Przestań udawać i pisz po polsku - twoje szpanerstwo w języku Śląska zapewne nie tylko mnie już się przejadło... Ile już lat mieszkasz na lubelszczyźnie, panie Majowski?
#
swoje światłe rady - mój panie Majowski
adresuj do siebie. Żałosne to troski...

.
I dopiero teraz dotarło do Ciebie, że Ty najpierw coś palniesz, a dopiero później pomyślisz?

#
Jak to się stało, że tak "światłe i pouczające" komentarze p. Majowskiego znikły, a teraz wychodzi na to, że ja piszę odpowiedzi swoje do kogo?
Edytowane przez bronmus45 dnia 04.01.2017 18:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66805168 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005