poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 23.09.2009 10:53
No i przekonałaś:)


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
ryba_zakonnik
Użytkownik

Postów: 66
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 22.09.2009 18:10
ja się nie znam na piractwie ale troszkę znam na prawie. tu jest sprytnie to prawo przechytrzone, jest przerwa w oglądaniu, wobec czego nie można filmu potraktować, jako całości, jest więc fragment, do tego jeszcze można dopisać - w celach edukacyjnych lub reklamowych i rączki są czyste.

poza tym, znalazłam ten portal niedawno, nie znam się na programach komputerowych i zawsze mi sie wydaje, że to co jawne, także w sieci, musi być przemyślane, inaczej już dawno by im obrączki na rączki założono.
a te torenty, to co? to samo, ale lekko zza węgła.

film 'ładunek 200' opowiada historię kilku osób. każda z nich odgrywa w filmie rolę pierwszoplanową, a następnie te postaci łączą się we wspólnym 'pogo'. zaiste tragiczny ten taniec. dziewczyna porwana przez policjanta psychopatę - to moje spostrzeżenie, ktoś inny może powiedzieć, że policjant po prostu się zakochał a z miłości to różne głupstwa się wyprawia, więc wg mnie nie jest zakochany, nie jest nawet człowiekiem godnym nosić to miano. więc socjopata, jakiego nam pokazano w tym filmie zdeklasował wszelkich amerykańskich psycho, tego nawet wyobrazić sobie nie sposób, co on wprowadził w czyn - ale ale - zobaczcie sami, wtedy możemy pogadać-:)
moj emblemat - horror, i to nie jakaś tam 'gadająca piła' czy' wyłupane oko z żywym trupem, gdzie nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, ale prawdziwy horror, straszny prawdziwie, bo oparty na prawdziwych wydarzeniach.


a.zet -- Poznań --
www.duszomoja.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 22.09.2009 14:34
rybo-zakonniku - czyżbyś nawoływał do działalności korsarzy:)?
Napisz coś więcej o tym filmie, bo faktycznie ciekawy, ale może Twoje zdanie mnie przekona w zupełności?:)

Co do rosyjskiego kina, ono tak jak polskie ostatnio, nabrało fajnego tempa i kierunku.

Polecam zatem film Powrót. Także produkcji rosyjskiej. Debiut filmowy, niemłodego już Andrieja Zwiagincewa.
Wstrząsający obraz rozbitej rodzinki, do której, po wielu latach nieobecności wraca ojciec. Dzieje się wiele, a i polski widz może sobie zobaczyć, jak bliskie są charaktery nam, naszych słowiańskich braci ze wschodu.
Bardzo dobre zdjęcia i niepowtarzalny klimat. Nie chcę pisać zbyt wiele, by nie zdradzić a zachęcić.
Pozdrawiam


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
ryba_zakonnik
Użytkownik

Postów: 66
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 21.09.2009 11:26
plecam film:

ŁADUNEK

http://hityfilmowe.com/readarticle.php?article_id=1164

MOŻNA GO TU OBEJRZEĆ ONLINE, JAK TEŻ ŚCIĄGNĄĆ NA DYSK.

film wywołał wiele kontrowersji w Rosji, niestety oparty jest na faktach...tak, takie rzeczy się dzieją! straszne.




a.zet -- Poznań --
www.duszomoja.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 20.09.2009 16:59
I po festiwalu. Nie oglądałam gali , bo jakoś tak za każdym razem mam ochotę chować głowę pod poduszkę. Chyba kompleks strusia. W Trójce słuchałam sporo wypowiedzi i zdaje się, że ten rok wyjątkowo obfity w dobre filmy, w debiuty. Szady, a co ci się nie podoba w Janosiku, hihi?
:)
A ja pod wrażeniem jestem twórczości Kar-Wai Wonga. Spragnieni miłości to najczystsza poezja.

Pozdrawiam wszystkich kinomanów.


Jeśli zwariowałem, nie mam nic przeciwko. S. Bellow
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 20.09.2009 00:07
Łukaszu, nie sądziłem, że mnie tak zaskoczysz. Pozytywnie oczywiście. Uwielbiam Trzy kolory, a w szczególności Czerwony. I co do Twoich słów o tejże Trylogii, pozostaje mi tylko podpisać się.

Jest jeszcze taki film, Paris je t'aime/Zakochany Paryż. Kojarzy mi się jakoby stworzony został w oparciu o kilka wierszy. Składa się wszak z kilku autonomicznych scen, które łączą się w tytułową miłość do Paryża lub czego tam się jeszcze chce:) Polecam, choć nie do końca spójny, to jednak parysko uroczy. Urocze są tam także: Natalie Portman i Juliette Binoche:P
Pozdrawiam


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według...
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 19.09.2009 23:58
A ja się z państwem podzielę, że obejrzałem dziś melodramat "Ukochany" w reżyserii Erina Dignama. Wbrew gatunku, film jest bardziej psychologiczny - o zatarciu granicy pomiędzy ślepą miłością a zdrowym rozsądkiem. Tyle tytułem wstępu.

Czy powstanie kiedyś film oparty o wiersz? Według mnie, nigdy taki film nie powstanie, jednak filmy mogą być poezją. Dla mnie poezją jest trylogia Krzysztofa Kieślowskiego: "Trzy kolory - niebieski", "Trzy kolory - biały" i "Trzy kolory - czerwony". Owe filmy są przepełnione symboliką kolorów, który każdy z nich ma inne znaczenie oraz przesłanie.

Z innych filmów tego reżysera wymienię "Dekalog (I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX i X). W ogóle dla mnie reżyser powyższych filmów tworzył poezję na ekranie.


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 19.09.2009 23:03
34. FPFF w Gdyni już za nami... Pomijając słusznie, bądź nie, przyznane nagrody, otrzymaliśmy kilka ciekawych propozycji filmowych, których już doczekać się nie mogę.
Z wyróżnionych czekam na Galerianki. Zapowiada się interesująco i oryginalnie. Nie wspominając już o Rewersie...
Także Wojna polsko-ruska, wyróżniona m.in. najlepszą rolą męską (B.Szyc) oraz najlepszym dźwiękiem, może okazać się filmem przereklamowanym słusznie i pozytywnie. W przeciwieństwie do nastawionego czysto komercyjnie Janosika.
Miasto morza, Dom zły - obym miał przyjemność zobaczyć.

A polskiej kinematografii, z okazji 100 życzę kolejnej setki:) Tendencja jest wzrostowa, więc to chyba też dobrze.

P.S. Jak wiadomo, Wojna polsko-ruska zrobiona została na podstawie książki. Zastanawia mnie czy powstanie kiedyś film oparty o wiersz, poezję? A może już jest?:)

Pozdrawiam



Edytowane przez Szady siebr Daniel dnia 20.09.2009 00:31
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 29.07.2009 09:22
Między złem a głębokim błękitnym oceanem oglądałam dawno temu w jednym z warszawskich kin ;) Wywarł na mnie mocne wrażenie z racji dość niedojrzałego wtedy wieku. :)

Czas Apokalipsy , nie oglądałam, ale Heart of darkness to zdaje się lektura, przynajmniej na filologii :) i oczywiście książka przede wszystkim.

A ja tym razem wspomnę o filmie Jerzego Pilcha Żółty szalik z Gajosem w roli głównej. Droga krzyżowa alkoholika.

I fragment:

Żółty szalik


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Krzysztof Kleszcz
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 102
Miejscowość: Tomaszów Maz.
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 21.07.2009 17:01
http://www.tv.pl/opis/s_2_p_3365_Miedzy_zlem_a_glebokim__blekitnym_oceanem.xhtml

"Między złem a głębokim błękitnym oceanem."
Polecam. Pamiętam obejrzałem go w jakimś łódzkim kinie X lat temu i dotąd nigdy nie widziałem go w TV. A będzie jutro w ALE KINO!



www.bialafabryka.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 21.07.2009 12:38
Obejrzałam Wristcutters, dość ciekawy , zabawny momentami. Rosyjski rockman to klasyka :)

A jeśli chodzi o prawdziwie europejski film w amerykańskim wydaniu ;) to oczywiście wchodzi w rachubę tylko 10 items or less.
Humor sytuacyjny trzyma poziom albo pion, jak kto woli. Mnie rozbawił.
Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 17.07.2009 21:00
Nie chciałem o tym pisać, ale scenka z Iggy Popem i Tomem Waitsem wymiata. Zdecydowanie dodane do ulubionych. A jeśli Toma Waitsa lubisz to musiałaś widzieć film "Wristcutters. A Love Story". Jeśli nie, to musisz to zobaczyć. Jeden z moich ulubionych filmów w ogóle. I muzyka Gogol Bordello "Thru the roof'n'underground...". Jednym słowem: Rewelacja.
Pozdrawiam
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 17.07.2009 19:38
No co ja mogę dodać? Rewelacja! :) Pierwszy epizod z Roberto Benignim oraz ten, w którym Iggy Pop i Tom Waits rozmawiają to moje ulubione. Toma Waitsa bardzo lubię :)
Pozdr.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 17.07.2009 18:19
Wiesz co? Eitheror, wymieniłaś kolejny film, którego nie obejrzałem, a chciałem:). "Jabłka Adama", o nich również dużo czytałem i słyszałem. Zdecydowanie ciekawie się zapowiada, a Ty tylko wzmogłaś apetyt.
Co do "Amores Perros" i "Babel", nie wiem, który lepszy. "Babel" miał to samo światełko co "Zabójstwo Jessego Jamesa...". Oba obrazy to dzieła sztuki pod względem zdjęć, msz. O "Requiem" się nie będę wiele wypowiadać. Obejrzałem raz i starczy. Może kiedyś włączę swoim dzieciom, co by zniechęcić do "pewnych rzeczy". Mnie zniechęciło, pomimo mojej własnej niechęci:).

Przy okazji zarekomenduję film "Kawa i papierosy", Jarmuscha. Świetne, czarno-białe kino. Ujęcie kilku, wydawałoby się prozodycznych, spotkań i tematów w tak mistrzowski sposób, że nie sposób się im oprzeć. Rewelacyjny klimat dymu, smaku kawy i leniwych rozmów, w których bohaterowie odkrywają swoje uczucia i kompleksy. O wszystkim widz zdaję sobie sprawę dopiero, kiedy film się... kończy. Zdecydowanie magiczne kino.

Pozdrawiam
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 17.07.2009 17:45
Oglądałam Babel, ale Amores jest lepszy. Jeśli chodzi o Gael García Bernal, to zagrał jeszcze w Requiem dla snu, film, którego nie polecam przy depresji, o nie.

A mi się przypomniał film z 2006: Jabłka Adama, reżyseria Anders Thomas Jensen.
Jeśli ktoś lubi Kolskiego i Kusturicę w jednym, polecam.
Mała grupa ludzi z ogromnymi problemami.
Klimat o mało co sielski.
Groteska w tle.
I cuda się dzieją.

Pozdrawiam.

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 11.07.2009 17:12
To i ja się cieszę skoro ktoś się cieszy z tego, co zrobiłem:)

Ja mam podobnie jak Ty, eitheror masz z Iranem, to ja z Ameryką łacińską. Nawet portugalskiego zacząłem się uczyć z samouczków:). No i "Amores Perros"...właśnie takie kino południowoamerykańskie preferuje. I aktor, który grał w "Amores..." - Gael García Bernal - jestem wielkim fanem jego talentu. Zagrał w takich filmach jak "Babel", "I twoją matkę też"/"Y tu mamá también", "Dzienniki motocyklowe" etc. Nie licząc filmu Babel, do stawki wyżej wymienionych tytułów dołożyłbym jeszcze "Miasto Boga" i "Dworzec" i byłaby kwintesencja niezależnego kina latynoamerykańskiego. Mógłbym pisać pisać i pisać na ten temat. Do tego jeszcze takie tytuły jak "4 piętro" czy "Granatowy prawie czarny"...ech. Dla takich dzieł dobrze jest mieć telewizor i odtwarzacz. Po-zdrówko
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 11.07.2009 16:52
Nie udało się i może moderator zrobi z tymi linkami porządek:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 11.07.2009 16:51
Jeszcze raz ten link, jeśli się uda
[url=http://amores.perros.filmweb.pl/f31040/Amores+perros,2000/opisy]link[/url]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
eitheror
Użytkownik

Postów: 61
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 11.07.2009 16:50
Jakiś czas temu zainteresowała mnie kultura Iranu, zaczęło od artykułu który wpadł mi w ręce przypadkowo, ale stał się początkiem wielkiej pasji. To tak przy okazji Persepolis.

Cieszę się Szady, że założyłeś wątek filmowy, bo ja po prostu kocham kino;)

Jeden z ulubionych reżyserów to Alejandro Gonzalez Inarritu i polecam jego film Amores perros, jeśli komuś zdarzyło się nie widzieć:)

[url=http://amores.perros.filmweb.pl/f31040/Amores+perros,2000/opisy]tu można sobie znaleźć kilka ciekawych informacji na temat filmu ;)[/url]



Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Film według poetów
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 11.07.2009 10:42
"Persepolis" - miałem możliwość obejrzenia, ale nie skorzystałem. Wybrałem wtedy coś innego. Nie wiem dlaczego, ale opis na okładce mnie nie przekonał, czyli zachowałem się jak zwykły konsument:) Wybrałem towar z lepszym opakowaniem...

Wczoraj natomiast miałem przyjemność obejrzenia filmu pod tytułem Siedem dusz/Seven pounds z 2008r. Między innymi takie amerykańskie kino lubię (choć zdecydowanie bardziej preferuję latynoamerykańskie kino). Film skojarzył mi się z Miastem gniewu a to bardzo dobre skojarzenie.
Seans trwał niewiele ponad dwie godziny. Ani razu nie odczułem znudzenia przez ten czas. Bardzo ciekawa i niebanalna historia, choć momentami zahaczała o tą typową amerykańską ckliwość. Jednak film obronił się sam. Świetne zdjęcia, bardzo dobra gra Willa Smitha (coraz bardziej go lubię), nie najgorsza muzyka.
Jeśli ktoś chce znaleźć sposób na odejście z tego świata - oto recepta - Siedem dusz.
http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 16
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66803482 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005